Jump to content

[S6 Series] Φωτογραφίες & βίντεο


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αρχή απέφευγε να ανεβάζεις τα iso, παίξε με τους χρόνους κλείστρου. Ειδικά αν δεν έχεις κινούμενα μέρη στο κάδρο σου όπως αυτοκίνητα ή ανθρώπους και μπορείς παράλληλα να κρατήσεις-ακουμπήσεις σταθερά τη συσκευή ανέβαζε συνέχεια. Βέβαια αν το κάδρο σου έχει μέσα φωτεινή πηγή όπως στύλο της ΔΕΗ και δεδομένου του φωτεινού διαφράγματος f/1.9 του S6 κινδυνεύεις να σου βγει υπερφωτισμένη οπότε ανεβάζεις τα iso. Γενικά πειραματίζεσαι αλλά το 1/4 & 1/8 είναι ενδιαφέρουσες περιπτώσεις.

 

σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση από s6 σε s7 μόνο για τη φωτογραφία του, δηλαδή είναι τόσο καλύτερο φωτογραφικά το 7 για να πληρώσω τέτοια διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση από s6 σε s7 μόνο για τη φωτογραφία του, δηλαδή είναι τόσο καλύτερο φωτογραφικά το 7 για να πληρώσω τέτοια διαφορά

 

Πολύ θα ηθελα να ακουσω κι εγω απόψεις..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση από s6 σε s7 μόνο για τη φωτογραφία του, δηλαδή είναι τόσο καλύτερο φωτογραφικά το 7 για να πληρώσω τέτοια διαφορά

 

Aυτό έχει να κάνει κυρίως με το πότε χρησιμοποιεί κάποιος την κάμερα. Εγώ πχ που τη χρειάζομαι για φωτό στις διακοπές μου και τραβώ έξω με καλό φωτισμό, δεν έχω κανέναν λόγο να περάσω στο S7. Ίσα ίσα μάλιστα το S6 υπερτερεί του S7 σε αυτές τις συνθήκες φωτογράφησης. Τώρα αν κάποιος φωτογραφίζει κυρίως το βράδυ ή σε εσωτερικούς χώρους με πολύ χαμηλό φωτισμό τότε ναι έχει λογική να περάσει στο S7. Όσο για το στιγμιαίο focus του S7, ναι ok είναι θαυμάσιο αλλά προσωπικά δεν με πειράζει να περιμένω κάποια εκατοστά του δευτερολέπτου για να εστιάσει η κάμερα. Πάνω από όλα με ενδιαφέρει η λεπτομέρεια σε συνθήκες καλού φωτισμού σε εξωτερικούς χώρους και σε αυτήν την περίπτωση προτιμώ την 16άρα του S6. Άσε που μου τη δίνει αφάνταστα το 4:3 του S7.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση από s6 σε s7 μόνο για τη φωτογραφία του, δηλαδή είναι τόσο καλύτερο φωτογραφικά το 7 για να πληρώσω τέτοια διαφορά

 

Τον Οκτώβριο πήρα το S6 και το Μάρτιο το S7 edge. Βγάζω πολλές φωτογραφίες και πολλές φορές παράλληλα με το S6 και βλέπω αισθητή διαφορά υπερ του S7. Γενικά το S7 είναι ένα τηλέφωνο που έχει βελτιωθεί σε όλους τους τομείς και ανεπιφύλακτα αξίζει για την μετάβαση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε zoom βεβαία χάνει η φώτο από s7,ομως ποιος ο λόγος να κάνει zoom ο χρήστης.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

Όμορφη, σημειώνω τις σταγόνες επάνω στο λουλούδι που δίνουν μία ξεχωριστή πινελιά ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

S6 στο auto. Tην κρόπαρα σε ανάλυση 1920Χ1080. Δηλώνω πάρα πολύ ικανοποιημένος :

 

20160630_182221_1920_1080.jpg

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα καλή χρονιά,

Οταν ανοιγω την καμερα, ορισμενες φορες ακουγεται ενας θορυβος απο το σημειο οπου βρισκεται η καμερα(της κανονικης καμερας οχι της σελφι)

Ξερει κανεις αν ειναι προβλημα ή ειναι φυσιολογικο?κατοχος galaxy s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά,

Οταν ανοιγω την καμερα, ορισμενες φορες ακουγεται ενας θορυβος απο το σημειο οπου βρισκεται η καμερα(της κανονικης καμερας οχι της σελφι)

Ξερει κανεις αν ειναι προβλημα ή ειναι φυσιολογικο?κατοχος galaxy s6

 

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, ακουγόταν ένα βζζζζζζ στην πίσω κάμερα και μετά απο 2-3 σκαμπίλια έφτιαχνε.

Μετά απο λίγες μέρες όσο ξύλο και να έτρωγε δεν σταματούσε ο θόρυβος και δεν εστίαζε καν, το πήγα και μου άλλαξαν κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, ακουγόταν ένα βζζζζζζ στην πίσω κάμερα και μετά απο 2-3 σκαμπίλια έφτιαχνε.

Μετά απο λίγες μέρες όσο ξύλο και να έτρωγε δεν σταματούσε ο θόρυβος και δεν εστίαζε καν, το πήγα και μου άλλαξαν κάμερα.

 

Και εμενα αυτο το βζζζζζ κανει..οχι παντα αλλα το κανει...με το να εστιαζει δεν εχω θεμα..το κανει κανονικά αλλα το βζζζζ ειναι σπαστικο...λες να εχω θεμα αργοτερα ??να το δωσω να το φτιαξουν?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι έκανε στην αρχή. Μόνο το βζζζζζζζζζζζζζ και μετά άρχισε να μην εστιάζει μαζί με το βζζζζζζ και ήθελε σφαλιάρες για να στρώσει. Το πήγα και μου αλλάξανε όλη την κάμερα.

Αν έχεις εγγύηση ακόμη εγώ θα έλεγα να το πας, δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Φωτογραφίες & βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...