Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν μπορείτε να κάνετε συζήτηση χωρίς να προκαλείτε ο ένας τον άλλο καλύτερα να μη γράφετε καθόλου.

Εδώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο και όχι να προσβάλουμε.

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν μπορείτε να κάνετε συζήτηση χωρίς να προκαλείτε ο ένας τον άλλο καλύτερα να μη γράφετε καθόλου.

Εδώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο και όχι να προσβάλουμε.

 

νομιζω οτι λυθηκε το θεμα και κανουμε εποικοδομητικη κουβεντα..αν πειραζει που υπεραναλυουμε την χρηση για να καταλαβουμε την αποδοση της μπαταριας οκ, αλλα νομιζω οτι με αυτο ασχολουμαστε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κλεινοντας πλεον 3 εβδομαδες με το S6 Edge, μπορω να πω οτι ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος με τις επιδοσεις της μπαταριας.

μπορει να φταιει οτι στο παλιο μου κινητο η μπαταρια ειχε αρχιζει να 'παραδιδει πνευμα΄ και με το ζορι μου εβγαζε 1 ημερα...

αυτο εδω βγαζει πολυ ανετα την ημερα, κανονικα θα ελεγα οτι βγαζει 1,5 μερα αλλα συνηθως το φορτιζω απο το βραδυ για να ειμαι σιγουρος.

ζω στο εξωτερικο οποτε δεν κανω κλησεις σχεδον καθολου, ομως ειμαι με οθονη manual περιπου 90% φωτεινοτητα, wifi παντα on, παιζω πολυ whatsapp, viber και λοιπα social, spotify στο πηγαινε ελα απο δουλεια, παιχνιδια, skype , ασε που ακομα που και που ανοιγω την οθονη για να την θαυμασω απλα :D

με δεδομενα την χωρητικοτητα της μπαταριας και την αναλυση της οθονης, νομιζω η διαχειριση απο το λειτουργικο ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε μόλις αγοράσουμε το κινητό; Φόρτιση πρώτα; Η το αφήνουμε μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και μετά;

 

Με το που το ανοιξεις πρωτη φορα δουλεψε το κανονικα και μολις παει 15-20% βαλ' το να φορτισει!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ,έχοντας κλειστά οθόνη edge ,συγχρονισμός κτλ , κ μόνο το WiFi ανοιχτό, μου χάνει 30% ..(edge plus ) λέω να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ αν δεν αλλάξει κάτι να το πάω για έλεγχο smartech??έχετε να προτείνετε κάτι άλλο? ?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ,έχοντας κλειστά οθόνη edge ,συγχρονισμός κτλ , κ μόνο το WiFi ανοιχτό, μου χάνει 30% ..(edge plus ) λέω να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ αν δεν αλλάξει κάτι να το πάω για έλεγχο smartech??έχετε να προτείνετε κάτι άλλο? ?ευχαριστώ

 

στη διαχειριση ενεργειας εχεις δει τι ειναι ψηλα? εχεις 5.1.1 με update απο πανω ή καθαρη εγκατασταση?

Επισης μηπως εχει φαει καμια εφαρμογη σκαλωμα και τρεχει συνεχεια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στη διαχειριση ενεργειας εχεις δει τι ειναι ψηλα? εχεις 5.1.1 με update απο πανω ή καθαρη εγκατασταση?

Επισης μηπως εχει φαει καμια εφαρμογη σκαλωμα και τρεχει συνεχεια?

Καλημέρα. Και εμένα εχτές σε 8 ώρες έχασε 10%Με WiFi μόνο ανοικτο.μήπως τρώει και το WiFi πολύ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εμένα εχτές σε 8 ώρες έχασε 10%Με WiFi μόνο ανοικτο.μήπως τρώει και το WiFi πολύ;;

 

εννοεις σε flight mode? ή απλα ανοιχτο το κινητο με wifi χωρις χρηση?

Εγω βλεπω οτι σε αναμονη παιζει και να μην φαει καθολου ολη νυχτα. ειχες ανοιχτη την πλαινη οθονη? απο μονη της τρωει 6-7%.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εννοεις σε flight mode? ή απλα ανοιχτο το κινητο με wifi χωρις χρηση?

Εγω βλεπω οτι σε αναμονη παιζει και να μην φαει καθολου ολη νυχτα. ειχες ανοιχτη την πλαινη οθονη? απο μονη της τρωει 6-7%.

Καταρχήν έχω το 6.οχι σε flight Mode, απλά ανοικτό μόνο wifi.

Στις επιλογές του wifi στο, να επιτρέπεται πάντα η σάρωση και στο δια. Wifi στην αδράνεια τι πρέπει να έχουμε επιλογή ώστε να καταναλώνει λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

στη διαχειριση ενεργειας εχεις δει τι ειναι ψηλα? εχεις 5.1.1 με update απο πανω ή καθαρη εγκατασταση?

Επισης μηπως εχει φαει καμια εφαρμογη σκαλωμα και τρεχει συνεχεια?

 

δεν φαινεται καμμια εφαρμογη ενεργοβορα,μονο το systhma android , εχω την 5.1.1 updated χωρις clean install και χωρις root:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοεις σε flight mode? ή απλα ανοιχτο το κινητο με wifi χωρις χρηση?

Εγω βλεπω οτι σε αναμονη παιζει και να μην φαει καθολου ολη νυχτα. ειχες ανοιχτη την πλαινη οθονη? απο μονη της τρωει 6-7%.

 

 

μονο wifi εχω,τιποτα αλλο ανοιχτο και κατεβηκε 30%

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται καμμια εφαρμογη ενεργοβορα,μονο το systhma android , εχω την 5.1.1 updated χωρις clean install και χωρις root:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

μονο wifi εχω,τιποτα αλλο ανοιχτο και κατεβηκε 30%

 

τοτε ξεκινα με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και διαγραφη ολων, να καθαρισει το κινητο και κανε επανεγκατασταση της τελευταιας εκδοσης απο το Kies. Και στησε το ξανα απο την αρχη. Λογικα θα εισαι οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τοτε ξεκινα με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και διαγραφη ολων, να καθαρισει το κινητο και κανε επανεγκατασταση της τελευταιας εκδοσης απο το Kies. Και στησε το ξανα απο την αρχη. Λογικα θα εισαι οκ.

οκ ξεκιναω :D ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ ξεκιναω :D ευχαριστω πολυ!!!!!

 

λογικα θα φτιαξει, δε νομιζω οτι εχει προβλημα το κινητο. καλο κουραγιο. 2-3 ωρες το πολυ ειναι μεχρι να το ξανα στησεις αναλογα και το ποση παραμετροποιηση του κανεις απο την αρχη. (Εγω πχ σβηνω-απενεργοποιω πολλες εφαρμογες απο αυτες που εχει καθως δε θελω να τρεχουν, εστω να υπαρχουν και να χρησιμοποιουν πορους)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Όταν συνδέω τον μαμίσιο φορτιστή στην οθόνη γράφει "συνδέθηκε ταχυ-φορτιστής".

Η φόρτιση από πχ 5-10% μέχρι το τέρμα διαρκεί περίπου μιάμιση ώρα.

 

Χθες δοκίμασα να συνδέσω ένα micro USB φορτιστή από το παλιό μου κινητό. Στην οθόνη έγραψε "συνδέθηκε φορτιστής" και η διάρκεια φόρτισης ήταν περίπου δυόμιση ώρες. Παρατηρώ ότι με αυτόν τον φορτιστή η μπαταρία αδειάζει ελαφρώς πιο γρήγορα, παρά τη μεγαλύτερη διάρκεια της φόρτισης...

 

Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να φορτίζουμε το Εdge μας ΜΟΝΟ με τον γνήσιο (ταχυ)φορτιστή.

Ρωτάω επειδή σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι η μεγαλύτερη διάρκεια φόρτισης κάνει καλό στην μπαταρία...

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Όταν συνδέω τον μαμίσιο φορτιστή στην οθόνη γράφει "συνδέθηκε ταχυ-φορτιστής".

Η φόρτιση από πχ 5-10% μέχρι το τέρμα διαρκεί περίπου μιάμιση ώρα.

 

Χθες δοκίμασα να συνδέσω ένα micro USB φορτιστή από το παλιό μου κινητό. Στην οθόνη έγραψε "συνδέθηκε φορτιστής" και η διάρκεια φόρτισης ήταν περίπου δυόμιση ώρες. Παρατηρώ ότι με αυτόν τον φορτιστή η μπαταρία αδειάζει ελαφρώς πιο γρήγορα, παρά τη μεγαλύτερη διάρκεια της φόρτισης...

 

Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να φορτίζουμε το Εdge μας ΜΟΝΟ με τον γνήσιο (ταχυ)φορτιστή.

Ρωτάω επειδή σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι η μεγαλύτερη διάρκεια φόρτισης κάνει καλό στην μπαταρία...

 

Ευχαριστώ...

 

Φιλε μου εγω την εχω εκφρασει αυτη την αποψη και η διαπιστωση μου ηρθε μετα απο 4 μηνες χρησης του φορτιστη του ipad στο iphone της αδερφης μου οπου τα εφτυσε η μπαταρια. Και επειδη γενικα εχω διαβασει για διαφορα προβληματα απο τη γρηγορη φορτιση, θεωρω οτι σιγουρα μια επιβαρυνση παιζει.

Επισης η αλλη παρατηρηση που εχω κανει ειναι πως οποτε εχω φορτισει συσκευη στο USB του υπολογιστη, η αντοχη της μπαταριας επεφτε πολυ, καμια σχεση δηλαδη η αποδοση της ενω ειχε φτασει στο 100%. Δεν ξερω γιατι αλλα το εχω κουβεντιασει και με αλλους και το εχουν δει.

Τελος, η ταχυφορτιση θεωρειται ασφαλεις γιατι το παει μεχρι το 80% οπου μεχρι εκει θεωρητικα δεν εχει θεμα.

Για μενα κανε πολλες φορτισεις-εκφορτισεις να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι η ιδεα σου.

 

 

edit:

Απο χθες τις 11 το βραδυ μεχρι τις 8 το πρωι δεν επεσε καθολου σε flight mode. το ειχα αφησει ανοιχτο χωρις πλαινη οθονη και εμεινε στο 64% ολη νυχτα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Όταν συνδέω τον μαμίσιο φορτιστή στην οθόνη γράφει "συνδέθηκε ταχυ-φορτιστής".

Η φόρτιση από πχ 5-10% μέχρι το τέρμα διαρκεί περίπου μιάμιση ώρα.

 

Χθες δοκίμασα να συνδέσω ένα micro USB φορτιστή από το παλιό μου κινητό. Στην οθόνη έγραψε "συνδέθηκε φορτιστής" και η διάρκεια φόρτισης ήταν περίπου δυόμιση ώρες. Παρατηρώ ότι με αυτόν τον φορτιστή η μπαταρία αδειάζει ελαφρώς πιο γρήγορα, παρά τη μεγαλύτερη διάρκεια της φόρτισης...

 

Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να φορτίζουμε το Εdge μας ΜΟΝΟ με τον γνήσιο (ταχυ)φορτιστή.

Ρωτάω επειδή σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι η μεγαλύτερη διάρκεια φόρτισης κάνει καλό στην μπαταρία...

 

Ευχαριστώ...

Και εγω πανω κατω τα ιδια με σενα εχω παρατηρησει. Εχω ελαφρως καλυτερη μπαταρια οταν το φορτιζω με τον ταχυφορτιστη. Πιστευω το κινητο ειναι optimized για να αποδιδει καλυτερα με ταχυφορτιστες,οι απλοι ειναι παλιάς τεχνολογίας και κατα τη γνωμη μου για ωρα αναγκης. Οχι οτι βεβαια θα βλαψουν το κινητο,απλα δεν ειναι φτιαγμενοι για την μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα φτιαξει, δε νομιζω οτι εχει προβλημα το κινητο. καλο κουραγιο. 2-3 ωρες το πολυ ειναι μεχρι να το ξανα στησεις αναλογα και το ποση παραμετροποιηση του κανεις απο την αρχη. (Εγω πχ σβηνω-απενεργοποιω πολλες εφαρμογες απο αυτες που εχει καθως δε θελω να τρεχουν, εστω να υπαρχουν και να χρησιμοποιουν πορους)

εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων και το εστησα απο την αρχη..καμμια σχεση με πριν,αλλο κινητο απο θεμα μπαταριας , η οθονη βγαζει 5 ωρες συν και το βραδυ μονο με wifi εχασε 1% με 2%

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες:):)

Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων και το εστησα απο την αρχη..καμμια σχεση με πριν,αλλο κινητο απο θεμα μπαταριας , η οθονη βγαζει 5 ωρες συν και το βραδυ μονο με wifi εχασε 1% με 2%

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες:):)

 

μια χαρα! ειναι κανονας η καθαρη εγκατασταση σε μεγαλες αναβαθμισεις.

 

Καλημέρα. Την βέλτιστοποιηση εφαρμογών την χρησιμοποιει κάποιος;; υπάρχει όφελος;;

 

Εγω εχω βαλει ολες τις εφαρμογες εκτος απο viber, γιατι ειδα οτι το εκοβε.

Ουσιαστικα βοηθαει σε κατασταση αναμονης αυτο καθως τις κοβει λιγακι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω την εχω εκφρασει αυτη την αποψη και η διαπιστωση μου ηρθε μετα απο 4 μηνες χρησης του φορτιστη του ipad στο iphone της αδερφης μου οπου τα εφτυσε η μπαταρια. Και επειδη γενικα εχω διαβασει για διαφορα προβληματα απο τη γρηγορη φορτιση, θεωρω οτι σιγουρα μια επιβαρυνση παιζει.

Επισης η αλλη παρατηρηση που εχω κανει ειναι πως οποτε εχω φορτισει συσκευη στο USB του υπολογιστη, η αντοχη της μπαταριας επεφτε πολυ, καμια σχεση δηλαδη η αποδοση της ενω ειχε φτασει στο 100%. Δεν ξερω γιατι αλλα το εχω κουβεντιασει και με αλλους και το εχουν δει.

Τελος, η ταχυφορτιση θεωρειται ασφαλεις γιατι το παει μεχρι το 80% οπου μεχρι εκει θεωρητικα δεν εχει θεμα.

Για μενα κανε πολλες φορτισεις-εκφορτισεις να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι η ιδεα σου.

 

Και εγω πανω κατω τα ιδια με σενα εχω παρατηρησει. Εχω ελαφρως καλυτερη μπαταρια οταν το φορτιζω με τον ταχυφορτιστη. Πιστευω το κινητο ειναι optimized για να αποδιδει καλυτερα με ταχυφορτιστες,οι απλοι ειναι παλιάς τεχνολογίας και κατα τη γνωμη μου για ωρα αναγκης. Οχι οτι βεβαια θα βλαψουν το κινητο,απλα δεν ειναι φτιαγμενοι για την μπαταρια του.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...

Νίκο_mpl έχεις ένα δίκιο γιατί τελικά μου φαίνεται ότι η μπαταρία αντέχει το ίδιο, είτε τη φορτίσω με τον μαμά ταχυφορτιστή είτε με έναν κανονικό... Όπως είπες, χρειάζονται πολλές φορτίσεις-εκφορτίσεις για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα...

Ωστόσο, το τι είναι καλύτερο για τη απόδοση της μπαταρίας μακροχρόνια (ταχεία φόρτιση ή κανονική) ακόμα δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά. Οι γενικοί κανόνες που ακολουθώ είναι να φορτίζω το Edge μου πριν πέσει κάτω από 10%, να το βγάζω από την πρίζα όταν πάει στο 100 και να προσπαθώ να χρησιμοποιώ τον μαμά ταχυφορτιστή της Samsung.

 

Ο κανόνας του να κάνουμε μια πλήρη εκφόρτιση (να αφήνουμε την μπαταρία να αδειάσει τελείως) και μετά πλήρη φόρτιση μια φορά στους 1-2 μήνες ισχύει;

 

Πάντως μέχρι στιγμής το κινητό πάει μια χαρά στο θέμα της αυτονομίας, με νορμάλ χρήση βγάζω πολύ άνετα τη μέρα! Θα έλεγα ότι η μπαταρία μου δίνει περίπου 30 ώρες χρήσης κατά μέσο όρο, με αρκετό browsing, εφαρμογές, κλήσεις, κλπ (αλλά καθόλου gaming). Και τη νύχτα, με όλα ανοιχτά (WiFi, δεδομένα, κλπ) δεν χάνω πάνω από 3-4%.

Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας του να κάνουμε μια πλήρη εκφόρτιση (να αφήνουμε την μπαταρία να αδειάσει τελείως) και μετά πλήρη φόρτιση μια φορά στους 1-2 μήνες ισχύει;

 

Oχι βεβαια!!

Θα κοιτας παντα να το βαζεις να φορτισει οταν η ενδειξη ειναι απο 20% - 80%.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο 0 να πάει αν το βάλεις να φορτίσει αμέσως δεν έχεις θέμα.αλλά γενικά καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 10. Όσο για αυτονομία σήμερα είμαι στη δεύτερη μέρα και έχω 35% τώρα. Θα με βγάλει οριακά μέχρι το βράδυ. Με 2,5 ώρες οθόνη και 1.40 ομιλία.και αρκετό viber. Το κινητό δεν είναι κακό σίγουρα..τη μέρα τη βγάζεις εκτός αν το λιώσεις με 3G. Με WiFi πιστεύω είναι οκ και σε λιώσιμο.

 

Όσο για μακροχρόνια. Εκεί πιστεύω ότι ο μικρός φορτιστής είναι καλύτερος..θα αντέξει δηλαδή πιο πολλά χρόνια η μπαταρία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...