Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικό μου τα ίδια..σε s6 edge plus...περιμένω την αναβάθμιση μπας και διορθωθεί το θέμα...μέχρι τότε...υπομονή..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη υπάρχει για να αλλάξει μπαταρία σε s6 Edge και τι τιμές παιζουν;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα καταστηματα αλλα τρεις ειναι επισημοι αντιπροσωποι service. πληροφοριες αναφερουν οτι στην αθηνα οι τιμες παιζουν περιπου στα 20 ευρω αλλα δεν ειναι διασταυρωμενο μην σε παρω στο λαιμο μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μηπως γνωριζει κανεις για αλλαγη μπαταριας σε ενα S6 χωρις εγγυηση που να παω στην Πατρα??

Ή γενικα τη πιο οικονομικη λυση με δεδομενο οτι θα σταλθει και θα παραληφθει απο Πατρα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για αλλαγή μπαταρίας σε s6 128gb Θεσσαλονίκη γνωρίζει κανείς που και κόστος?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2,5 χρόνια, η μπαταρία του s6 flat αρχίζει και ζορίζεται...

Κρατάει 1 μέρα με ήπια χρήση, μερικές φορές φορτίζει μέχρι το 85%, μερικές φορές πέφτει γρήγορα...

Την βλέπω για αλλαγή... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω και εγώ το S6,128 gb εδώ και 2 χρόνια. Οι επιδόσεις της μπαταρίας δεν ήταν ποτέ τρομερές (1 μέρα με μέτρια χρήση) αλλά το τελευταίο διάστημα δεν αντέχει ούτε μισή μέρα. Βλέπω ότι αρκετοί ακόμα αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα.

Η αλλαγή μπαταρίας μπορεί να δώσει λύση στο πρόβλημα ;

Ποίο είναι το κόστος για την αλλαγή και πρέπει να γίνει σε επίσημο service Samsung ;

 

http://file///C:/Users/user/Desktop/31317663_10216100292522390_7379892229969543168_n.png

Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξα 48€ σε επίσημο service στην Πατρα! Για μένα αν πιάνει το χέρι σου άλλαξε την και εννοείται να έχεις και τα κατάλληλα εργαλεία.. περίπου 15 ευρώ θα σου βγει η μπαταρία από σκρουτζ!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην Smartec μηπως γνωρίζετε πόσο πάει η αλλαγή μπαταρίας; (Εννοειται θα τους παρω τηλεφωνο απλα αν καποιος ξερει θα παω καρφί τη Δευτερα και θα με εξυπηρετουσε)

Το κινητο ειναι εκτος εγγυησης (Αγορασμενο 10/2015)

:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πέρασαν 3 χρονάκια από τότε που το αγόρασα και η μπαταρία του τις τελευταίες μέρες έδειχνε σημάδια μισοπεθαμένου ηλικιωμένου.

φόρτιζε όποτε ήθελε, αποφόρτιζε πλέον πολύ γρήγορα, οπότε είπα να πάω για αλλαγή.

πάω στο The Fixers στο The Mall, σκάω 55 γιούρο και μου το δίνουν πίσω με καίνουργια μπαταρία.

από το μεσημέρι που έκανα την αλλαγή μέχρι το βράδυ είδα ένα άλλο κινητό με μια χαρά μπαταρία.

γυρνάω σπίτι το βάζω στο μανίσιο fast charging φορτιστή για φόρτιση, και αντί να γράψει γρήγορη φόρτιση όπως πάντα, γράφει φόρτιση μέσω καλωδίου και 6 ολόκληρες ώρες μέχρι πλήρη φόρτιση και φορτίζει σαν γιαγιά.

την επιλογή γρήγορης φόρτισης την έχω ενεργοποιημένη.

πώς δικαιολογείται αυτή η αδυναμία γρήγορης φόρτισης, το έχετε δει και άλλοι μετά από αλλαγή μπαταρίας; :mad::mad::mad:

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν 3 χρονάκια από τότε που το αγόρασα και η μπαταρία του τις τελευταίες μέρες έδειχνε σημάδια μισοπεθαμένου ηλικιωμένου.

φόρτιζε όποτε ήθελε, αποφόρτιζε πλέον πολύ γρήγορα, οπότε είπα να πάω για αλλαγή.

πάω στο The Fixers στο The Mall, σκάω 55 γιούρο και μου το δίνουν πίσω με καίνουργια μπαταρία.

από το μεσημέρι που έκανα την αλλαγή μέχρι το βράδυ είδα ένα άλλο κινητό με μια χαρά μπαταρία.

γυρνάω σπίτι το βάζω στο μανίσιο fast charging φορτιστή για φόρτιση, και αντί να γράψει γρήγορη φόρτιση όπως πάντα, γράφει φόρτιση μέσω καλωδίου και 6 ολόκληρες ώρες μέχρι πλήρη φόρτιση και φορτίζει σαν γιαγιά.

την επιλογή γρήγορης φόρτισης την έχω ενεργοποιημένη.

πώς δικαιολογείται αυτή η αδυναμία γρήγορης φόρτισης, το έχετε δει και άλλοι μετά από αλλαγή μπαταρίας; :mad::mad::mad:

 

Δοκίμασε απλά να κάνεις επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

έκανα επανεκκινήσεις, δοκίμασα φορτιστές διαφορετικούς και καλώδια αλλά τίποτα δεν υπάρχει γρήγορη φόρτιση.

φαντάζομαι ότι η μπαταρία είναι μούφα και αύριο θα παω για εξηγήσεις πρωί πρωί.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα σας παιδια εχω το S6 Edge το απλο το φορτισα πριν 16 ωρες και το μεσημερι η μπαταρια του ηταν στο 30% το φορτησα ξανα τωρα να δουμε πως θα κρατησει. Ειναι σαν καστρακυλα η μπαταρια του δυστοιχως.

 

49095501-2008731645915248-3927077843581796352-n.jpg

 

49564050-2008732565915156-4374941107469942784-n.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το phoneinfo και δες σε τι κατασταση (υγειας) ειναι η μπαταρια σου... Εμενα ειναι στο 72% και κραταει 2-3 ωρες χρηση ή κανα 18ωρο αναμονη.. την ρουφαει για τα καλα.. (αγορασμενο καινουριο τον 10/2015)
:superman:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το phoneinfo και δες σε τι κατασταση (υγειας) ειναι η μπαταρια σου... Εμενα ειναι στο 72% και κραταει 2-3 ωρες χρηση ή κανα 18ωρο αναμονη.. την ρουφαει για τα καλα.. (αγορασμενο καινουριο τον 10/2015)

Οριστε εδω ειναι τα στατιστικα υγειας της μπαταριας μου αν δεν κανω λαθος:

 

49496025-2014380308683715-1092368062075633664-n.jpg

 

Χρειαζεται αντικατασταση ή ειναι ενταρξη ; Παιζουν ρολο και τα χρονακια του κινητου βεβαια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...