Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια,,,τρεχουν συνεχεια απο εχθες οι υπηρεσιες google play και με τρωει την μπαταρια,,,πως μπορω να το κανω να σταματησει να τρεχει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια,,,τρεχουν συνεχεια απο εχθες οι υπηρεσιες google play και με τρωει την μπαταρια,,,πως μπορω να το κανω να σταματησει να τρεχει ?

 

κλεισιμο το google backup

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Χθες αφού φόρτισα 100% την μπαταρία έκλεισα όλα τα πίσω προγράμματα και το πρωί που το τσέκαρα ειχε πέσει στο 93% ! Λογικό?Το μόνο που ήταν ανοιχτό ήταν στην οθόνη του edge η ώρα ποσοστό φόρτισης κλπ .Λέτε γιαυτό να έπεσε τόσο ?Αν απενεργοποιήσω τη λειτουργία αυτή θα έχω μικρότερη κατανάλωση ?
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικο και το μαυρο φοντο ειδα διαφορα στη μπαταρια , συν ολα τα αλλα services google bacup κλειστα Edited by Struggler
Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εβδομάδα το S6 Edge Plus. Έχω απενεργοποιήσει το google backup, το auto update εφαρμογών και από το Play και από το Samsung Apps και το καλύτερο που είδα ήταν 3.5 ώρες οθόνη και 18 ώρες αναμονή. <---- Όχι μαζί αυτά.

Με τέρμα φουλ αυτόματο φωτεινότητα, νυχτερινό ρολόι edge και edge οθόνη.

Είναι το μοναδικό μείον του κινητού η αυτονομία. Κατά τα άλλα είναι κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Για 3000 μπαταρία και όλα ανοιχτά μην περιμένετε θαύματα. Εγώ όταν το δουλεύω 50 50 έχω από 3:45 μέχρι 4:15 sot. Όταν πάω 60 40 η 70 30 τότε είμαι 5ωρο οθόνη και παραπάνω. Γενικά δεν με προβλημάτισε η μπαταρία του,επειδή ξέρω την μέρα μου την βγάζει άνετα. Τώρα το 6ωρο του φίλου ernesto έχει χρήση απλή και μόνο WiFi να φανταστώ. Πάνω κάτω όμως το 4ωρο με μικτή χρήση το έχεις άνετα.

Από την Παρασκευή έχω το s6 μιας και το edge plus το ξέχασα στο φορτηγό και με πιάνουν τα κλάματα με την τραγική αυτονομία του. Βέβαια είναι στην 4η φόρτιση μιας και το παρέλαβα Πέμπτη καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χαλι με την μπαταρια ειναι μετα την ΜΜ;Με λολλιποπ τα πηγαινε καλυτερα;

Κι εγω πηρα το Σαββατο ενα edge plus για να χαρω οθοναρα και μπαταρια...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χαλι με την μπαταρια ειναι μετα την ΜΜ;Με λολλιποπ τα πηγαινε καλυτερα;

Κι εγω πηρα το Σαββατο ενα edge plus για να χαρω οθοναρα και μπαταρια...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ στην lollipop με την ίδια ακριβώς χρήση είχα τουλάχιστον 40-60 λεπτά παραπάνω sot στο edge plus

Στο πρώτο s6 που είχα με lollipop είχα max 4:30 4:45 sot .Στο s6 που έχω τώρα ξανά είναι μαύρα χάλια η μπαταρία. Βέβαια σήμερα πάω για την 5η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,,,τρεχουν συνεχεια απο εχθες οι υπηρεσιες google play και με τρωει την μπαταρια,,,πως μπορω να το κανω να σταματησει να τρεχει ?

 

Θα πέσει στις επόμενες μέρες... Αν θέλεις κλείσε το Google Backup. Ίσως σου κάνει δουλειά.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

με την mm εχει τρομερη διαχειριση ram,κατι που δεν ειχαμε δει!και λιγο καλυτερη μπαταρια,γενικα το s6 edge plus ειναι το ποιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο.αν ειχαμε 4000 μπαταρια δεν ξερω και εγω τι θα λεγαμε!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά κάτοχος ενός s6 edge εδώ και 2 βδομάδες, τις πρώτες 2 μέρες το δοκίμασα όπως ήταν χωρίς να πειράξω ρυθμίσεις και η μπαταρία κράταγε μια μέρα οριακά! μετά έβαλα το package disabler και απενεργοποίησα όλα τα bloatware και backup και η μπαταρία με 4g+ viber facebook messanger instagram όλα άνοιχτα και αρκετή χρήση κρατάει 1μιση μέρα άνετα.
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Galaxy s6 στην 5η φόρτιση. Δεν περίμενα ότι θα με έβγαζε μέχρι τώρα που ήρθα σπίτι από το πρωί της 4:30.Το aktiv gehalten είναι η μία ώρα και κάτι με 4g που σερφαρα

http://i65.tinypic.com/wv1lat.png

Link to comment
Share on other sites

http://s33.postimg.org/7lt6q8auj/Screenshot_20160608_162915.jpg

 

Μετά από 5 φορτίσεις: το screen on time είναι στα 4 ώρες και 40 λεπτά

καμιά 60 φωτογραφίες και 2 ώρες wifi και αρκετό ψάξιμο εφαρμογών

 

Είμαι καλά ??? να σταματήσω να ασολούμαι άλλο με ψάξιμο μπαταρίας ??

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι.Κι εγω καπου τοσο βγαζω.

Βεβαια μεχρι να σχολασω ειμαι με 3g,στον ηλιο εξω οποτε κι η φωτεινοτητα στο φουλ.

Θα το ηθελα καλυτερο η αληθεια ειναι αλλα και παλι με το που παω σπιτι προλαβαινω να το φορτισω λιγο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά χθες είχα παει συναυλία και έγραφa βιντεο 1920Χ1080 30 fps

με 11 λεπτά βίντεο είχε κατέβει 10% οπότε για να μου φτάσει εβαλα flight mode

τεραστια διαφορά

Μετα απο μιάμιση ώρα εγγραφής βίντεο η μπαταρία είχε πάει στο 55%

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από μερικές φορτίσεις με το τελευταίο update, παρατήρησα ότι κέρδισε μερικές ώρες παραπάνω αναμονή.

Δυστυχώς λόγω συνθηκών, δεν έχω καταφέρει να δω τι γίνεται με την οθόνη, εννοώντας ότι θέλω να συγκρίνω με χρήση επί ίσοις όροις.

Για την αναμονή είμαι σίγουρος πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μετά το τελευταίο update στα ανοιξε κλείσε των Appls έγινε λίγο πιο νευρικό.. Η ελεύθερη μνήμη από 2.0 2.1 πήγε στο 1.8gb

 

Το update των 400ων? Τι εννοεις νευρικό? Πιο γρήγορο? Αλλη παρατήρηση? Λαγκαρει?

Link to comment
Share on other sites

Σαν διστάζει στην αρχή να ανοίξει κάθε άνοιγμα εφαρμογής ανοίγει πιο νευρικα Πριν ήταν πιο Smooth και ίσως λίγο πιο άμεσο Απλά εγώ πλέον δεν πέρναγα την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά πως βγάζετε τόσο? 6 μήνες το είχα ποτέ πάνω από 2-2 και κάτι ώρες sot δεν είχα βγάλει (βέβαια 4g πάντα και φως στα 80+%) αλλά και πάλι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο τοτε που το εχω παρει ισως ειναι η πρωτη φορα που ειδα τετοια νουμερα

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/fcb317237dee1f9e35182f14d78a8c71.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/6a68f527fdfbb6920c6239138dc88a21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εγώ πάνω απο 4 ώρες δεν πιάνω ποτέ σχεδόν. Συνήθως 3-3,5 ώρες οθόνη.

Αν λάβουμε σαν δεδομένο οτι τη μεγαλύτερη κατανάλωση την κάνει η οθόνη, πείτε μου κι εσείς, τι ρύθμιση έχετε στην οθόνη; Έχετε κατεβάσει τη φωτεινότητα; Έχετε βάλει εξοικονόμηση; Τι απ'ολα; Θεωρώ οτι κάτι πρέπει να έχετε..

 

Εγώ ο καψερός χωρίς εξοικονόμηση στο αυτόματο φουλ το έχω..

 

Μου φαίνεται τρελό ένα νούμερο πέρα του 4 ώρες και 15 λεπτά που είναι ένα απο τα ανώτερα μου..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εγώ πάνω απο 4 ώρες δεν πιάνω ποτέ σχεδόν. Συνήθως 3-3,5 ώρες οθόνη.

Αν λάβουμε σαν δεδομένο οτι τη μεγαλύτερη κατανάλωση την κάνει η οθόνη, πείτε μου κι εσείς, τι ρύθμιση έχετε στην οθόνη; Έχετε κατεβάσει τη φωτεινότητα; Έχετε βάλει εξοικονόμηση; Τι απ'ολα; Θεωρώ οτι κάτι πρέπει να έχετε..

 

Εγώ ο καψερός χωρίς εξοικονόμηση στο αυτόματο φουλ το έχω..

 

Μου φαίνεται τρελό ένα νούμερο πέρα του 4 ώρες και 15 λεπτά που είναι ένα απο τα ανώτερα μου..

 

Εάν είσαι σε 2g όταν δεν θες data και κατά 80-90% WiFi χωρίς κλήσεις (αντε σύνολο κανα 10λεπτό) και φωτεινότητα κάπου στο 30% φτάνεις χαλαρά πάνω από 4ώρες. Εγώ όταν κάνω αυτή την χρήση στο EDGE plus πάω σχεδόν 6 ώρες. Αλλά αυτό τυχαίνει μια φορά το μήνα αντε δύο. Γενικά είμαι από 4 μέχρι 4:30 με αρκετή χρήση. Κάτι σελίδες πίσω είχα βάλει Screenshot από galaxy S6 που παρόλο είχα 2 ώρες κλήσεις τα πήγε πολύ καλά η μπαταρία

 

Post #1183

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...