Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελεια αφου δεν στην κλεινει ειμαστε οκ..

Τωρα για γρατζουνιες κατι ειχα δει αλλα ελπιζω να μην δω κατι. κυριως σε μεμβρανες ανεφεραν αλλα θα φανει απο το πως ερχεται σε επαφη, αν νιωσω τριβη την πεταξα (τσαμπα τα 45 ευρω).

 

Καλημερα.Μην την παρεις μακρυα.Εγω ειχα κανει ολοκληρο θεμα στο topic του s6 edge την ειχα παρει στις αρχες που ειχε βγει το s6 edge.Θα σου γεμισει την οθονη γρατζουνιες.Ειχα στειλει email τοτε στην samsung και η απαντηση που μου ειχε δωσει ειναι οτι επρεπε να καθαριζεται το εσωτερικο πλαστικο της με ενα πανακι γυαλιων γιατι πιανει σκονη και ετσι γρατζουναει.Αυτη την στιγμη την εχω μπροστα μου και λεω τι βλακας εισαι εδωσες 60ε τζαμπα.Αγορα απο Public.Ευτυχως που μου επαθε ενα θεμα η οθονη αργοτερα και με καλυψε η εγγυηση και μου την αλλαξαν.Ειχα φαει τρελο ξενερωμα με τοσες γρατζουνιες.Οποιος την εχει ας βαλει την οθονη κατω απο το φως και θα δει σιγουρα στιγματα-γρατζουνιες.Δες εδω για να καταλαβεις.Εμενα ειχε γινει ακομα ποιο χαλια.http://www.sammobile.com/2015/05/13/samsungs-clear-view-case-for-galaxy-s6-and-s6-edge-responsible-for-scratches-on-the-screen/

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.Μην την παρεις μακρυα.Εγω ειχα κανει ολοκληρο θεμα στο topic του s6 edge την ειχα παρει στις αρχες που ειχε βγει το s6 edge.Θα σου γεμισει την οθονη γρατζουνιες.Ειχα στειλει email τοτε στην samsung και η απαντηση που μου ειχε δωσει ειναι οτι επρεπε να καθαριζεται το εσωτερικο πλαστικο της με ενα πανακι γυαλιων γιατι πιανει σκονη και ετσι γρατζουναει.Αυτη την στιγμη την εχω μπροστα μου και λεω τι βλακας εισαι εδωσες 60ε τζαμπα.Αγορα απο Public.Ευτυχως που μου επαθε ενα θεμα η οθονη αργοτερα και με καλυψε η εγγυηση και μου την αλλαξαν.Ειχα φαει τρελο ξενερωμα με τοσες γρατζουνιες.Οποιος την εχει ας βαλει την οθονη κατω απο το φως και θα δει σιγουρα στιγματα-γρατζουνιες.Δες εδω για να καταλαβεις.Εμενα ειχε γινει ακομα ποιο χαλια.http://www.sammobile.com/2015/05/13/samsungs-clear-view-case-for-galaxy-s6-and-s6-edge-responsible-for-scratches-on-the-screen/

επισης εδω ακομα χειροτερα http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/accessories/samsung-view-case-scratched-screen-t3107467

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατάλαβα. Καλα κρασιά. Θα την δοκιμάσω γιατί την πήρα αλλά είναι εξωτερικό τώρα. Και αν διαπιστωσω κάτι τέτοιο την έχω πετάξει. Θα φανεί από το πως ακουμπάει πάνω. Ισως ρίξω ένα tempered πάνω μετά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς στην ευχή γρατζουναει την οθόνη? Το εσωτερικό της θήκης είναι από απαλό υλικό συνήθως. Αυτοί τι έχουν βάλει? Καρφιά? ???:blink:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς στην ευχή γρατζουναει την οθόνη? Το εσωτερικό της θήκης είναι από απαλό υλικό συνήθως. Αυτοί τι έχουν βάλει? Καρφιά? ???:blink:

 

Έλα ντε. Προφανώς στο άνοιξε κλείσε θα εφαπτεται και γι αυτό έχει θέμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα μια nillkin απο ebay και δεν ηρθε ποτε, που την βρισκω εδω να μην περιμενω κανα μηνα παλι;

Θενκς

 

Ψάξε σκρουτζ.. Θα βρεις και θα σου ρθει και πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε σκρουτζ.. Θα βρεις και θα σου ρθει και πιο γρήγορα

 

ξερει καποιος αλλο μαγαζι εκτος σκρουτζ για την θηκη αυτη γιατι δεν υπαρχει σε κανενα.

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Extreme mobile δες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ευτυχής κατοχος του s6 edge εδω και μια εβδομαδα,

ειναι το πιο ομορφο κινητο που ειχα ποτε :cool: και λυπαμαι να το βαλω σε θηκη αλλα επιβαλλεται...:blink:

 

μολις παρηγγειλα αυτην:

http://www.amazon.de/dp/B00VJF8EGW/ref=pe_386171_38075861_TE_item

 

εχω απο την ιδια εταιρια μια leather flip για το samsung ταμπλετ μου και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.

οταν την παραλαβω και την τεσταρω θα σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

σκέφτομαι να πάρω αυτή την θήκη επειδή μου άρεσε

http://www.e-experts.gr/spigen-samsung-galaxy-s6-neo-hybrid-champagne-gold-sgp11321-p-5264.html

ήθελα να ρωτήσω αν το πλαίσιό της που είναι σαμπανιζέ ταιριάζει με το s6 το χρυσό.

όσο αφορά το χρώμα εννοείται, μην είναι σαν μασκαράς το τηλέφωνο.

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

σκέφτομαι να πάρω αυτή την θήκη επειδή μου άρεσε

http://www.e-experts.gr/spigen-samsung-galaxy-s6-neo-hybrid-champagne-gold-sgp11321-p-5264.html

ήθελα να ρωτήσω αν το πλαίσιό της που είναι σαμπανιζέ ταιριάζει με το s6 το χρυσό.

όσο αφορά το χρώμα εννοείται, μην είναι σαν μασκαράς το τηλέφωνο.

ευχαριστώ πολύ.

 

Κούκλα είναι, αυτή έχω (την σαμπανιζέ θήκη) σε χρυσό s6!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κούκλα είναι, αυτή έχω (την σαμπανιζέ θήκη) σε χρυσό s6!

ευχαριστώ Δημήτρη την παραγγέλνω αμέσως!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

σκέφτομαι να πάρω αυτή την θήκη επειδή μου άρεσε

http://www.e-experts.gr/spigen-samsung-galaxy-s6-neo-hybrid-champagne-gold-sgp11321-p-5264.html

ήθελα να ρωτήσω αν το πλαίσιό της που είναι σαμπανιζέ ταιριάζει με το s6 το χρυσό.

όσο αφορά το χρώμα εννοείται, μην είναι σαν μασκαράς το τηλέφωνο.

ευχαριστώ πολύ.

 

Κούκλα είναι, αυτή έχω (την σαμπανιζέ θήκη) σε χρυσό s6!

 

ευχαριστώ Δημήτρη την παραγγέλνω αμέσως!!!!!!!!!!!!!

 

Καλημερα παιδια.Οντος για εμενα η ποιο ομορφη θηκη για s6-s6 edge παρτην χωρις δευτερη σκεψη.Την εχω σε χρυση για το s6 edge gold που εχω δεν υπαρχει η θηκη πανεομορφη πανω του και δεν του προσθετη καθολου ογκο.Αγορα απο play247.gr με εκπτωση 60% στα 19.90ε.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε εχθές, ούτε 3 λεπτά η όλη ιστορία, ούτε πιστολάκι ούτε τίποτα καθότι δεν είναι vinyl, είναι αληθινό ξύλο!

 

12308637_10153660441982254_6970920153435190512_n.jpg?oh=e0e0ccb8928791844e08722c2814a031&oe=56EA84B1

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε εχθές, ούτε 3 λεπτά η όλη ιστορία, ούτε πιστολάκι ούτε τίποτα καθότι δεν είναι vinyl, είναι αληθινό ξύλο!

 

12308637_10153660441982254_6970920153435190512_n.jpg?oh=e0e0ccb8928791844e08722c2814a031&oe=56EA84B1

Μην με παρεξηγησεις αλλα μου θυμιζει κατι παλια Αμερικανικα αυτοκινητα που ειχαν στις πορτες εξωτερικα επενδυση ξυλου.

Το προτιμω με το γυαλι παντως.Ουτε τα vinyl αυτοκολλητα μου αρεσουν.Αλλα οκ γουστα ειναι αυτα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγησεις αλλα μου θυμιζει κατι παλια Αμερικανικα αυτοκινητα που ειχαν στις πορτες εξωτερικα επενδυση ξυλου.

Το προτιμω με το γυαλι παντως.Ουτε τα vinyl αυτοκολλητα μου αρεσουν.Αλλα οκ γουστα ειναι αυτα...

Χαχαχαχαχαχα έχεις δίκιο, θυμίζει κάτι παλιά τσεροκι!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ temperex glass ... η πραγματικότητα είναι ότι λόγω ακαμψίας είναι σχεδόν αδύνατη η τέλεια εφαρμογή στα άκρα, ενώ με τον καιρό οι αποκολλησεις μεγαλώνουν ... ενώ η καλύτερη αίσθηση σε σχέση με τα απλά screen protectors ίσως είναι αυθυποβολή ... μάλλον τα έχουμε υπερεκτιμησει
Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ temperex glass ... η πραγματικότητα είναι ότι λόγω ακαμψίας είναι σχεδόν αδύνατη η τέλεια εφαρμογή στα άκρα, ενώ με τον καιρό οι αποκολλησεις μεγαλώνουν ... ενώ η καλύτερη αίσθηση σε σχέση με τα απλά screen protectors ίσως είναι αυθυποβολή ... μάλλον τα έχουμε υπερεκτιμησει

 

εκτος αν βαλεις tempered Με καμπυλη, αν μιλας για το edge. Στο κανονικο S6 Οπως και σε ολα τα κινητα δεν μου εχει τυχει κανενα tempered να ξεκολλησει. Εχω βαλει πολλα tempered, πανω απο χρονο σε μερικους φιλους και δεν εχουν το παραμικρο θεμα. Οσο για την καλυτερη ποιοτητα, το tempered σου δινει αισθηση γυαλιου, δεν ειναι η ιδεα μας, ειδικα οταν η μεμβρανη ειναι μαπα..επισης δεν γρατζουνιεται ενω η μεμβρανη σιγα σιγα θαμπωνει, χαλαει,γενικα πεφτει. Οποτε νομιζω οτι αξιζει να επενδυσεις σε tempered. Τωρα για το edge εχω κωλωσει να σκασω 20 ευρω για αυτο με την κουρμπα γιατι φοβαμαι οτι θα γινει κακασχημο το κινητο και ειναι κριμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εκτος αν βαλεις tempered Με καμπυλη, αν μιλας για το edge. Στο κανονικο S6 Οπως και σε ολα τα κινητα δεν μου εχει τυχει κανενα tempered να ξεκολλησει. Εχω βαλει πολλα tempered, πανω απο χρονο σε μερικους φιλους και δεν εχουν το παραμικρο θεμα. Οσο για την καλυτερη ποιοτητα, το tempered σου δινει αισθηση γυαλιου, δεν ειναι η ιδεα μας, ειδικα οταν η μεμβρανη ειναι μαπα..επισης δεν γρατζουνιεται ενω η μεμβρανη σιγα σιγα θαμπωνει, χαλαει,γενικα πεφτει. Οποτε νομιζω οτι αξιζει να επενδυσεις σε tempered. Τωρα για το edge εχω κωλωσει να σκασω 20 ευρω για αυτο με την κουρμπα γιατι φοβαμαι οτι θα γινει κακασχημο το κινητο και ειναι κριμα.

 

Αναφέρεσαι σε γυαλάκι που πιάνει ολόκληρη την οθόνη του S6;

Αν ναι, έχεις να προτείνεις κάποιο;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε γυαλάκι που πιάνει ολόκληρη την οθόνη του S6;

Αν ναι, έχεις να προτείνεις κάποιο;

 

Οχι για edge, ετσι?

http://www.ebay.com/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-S6-/121600955765?hash=item1c4ffb5575:g:O30AAOSwBahVDDnG

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Anti-Scratch-2-5D-Amazing-H-Tempered-Screen-Film-For-Samsung-Galaxy-S6-/261807935597?hash=item3cf4f8106d:g:qZ4AAOSwZjJU~6LR

 

Γενικα υπαρχουν πολλες επιλογες. ΝΑ εφαρμοζει ακριβως και να μην μενει κενο δεν ξερω αν θα βρεις, ισως το ultimate να ειναι καλυτερο σε αυτο το κομματι απο το Nillkin που αφηνει λιγο κενο, αλλα για να το βαλεις και να μην εχεις θεματα θελει απλα ενα "κολπο".

Να κατεβασεις το γυαλι με αυτοκολλητα στην οθονη, να μην το αγγιζεις εσυ, γιατι αν το αγγιξεις, αυτο το ελαχιστο που ακουμπας την κατω επιφανεια του γυαλιου χαλαει την επιστρωση που εχει και δεν κολλαει σωστα. Κανει κατι σαν δαχτυλια δηλαδη απλα επειδη ειναι μικρο δεν φαινεται ισως στην αρχη. Εγω το κανω προβα 4-5 φορες που θα το κατεβασω πριν βγαλω ζελατινες, και μετα καθαριζω παλι οθονη και το κατεβαζω με αυτκολλητα ειτε απο αυτα που δινει το tempered ειτε με σελοτειπ που του βαζω στην πανω πλευρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια θήκη διάφανη και λεπτή για να μη δίνει όγκο στο κινητό και να χάσει την ομορφιά και να μην έχει κλειστές τις θύρες όπως η nillkin για s6. Έχει κανένας να μου προτείνει κάποια?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

εχω αυτην: http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s6/548054-case-review-spigen-ultra-hybrid.html

 

 

Δε χαλαει πολυ τη γραμμη του κινητου,δεν ειναι φλουδα,αλλα εχει καλη προστασια. Επισης εχει φιλμ για την πισω πλευρα,ωστε και να προστατευεται αλλα και να μην κανει "νερα" και να φαινεται μια αηδια.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτη http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s6-spigen-neo-hybrid-case-mple/prod7730541pp/

 

την εχει κανεις απο εσας? αυτες οι θηκες σαν αυτη μηπως δημιουργουν καποιο προβλημα με το σημα η με το gps?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...