Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Θέλω να πάρω κάτι sneakers, μία ζώνη και ένα καπέλο από τη gucci που έχει εδώ κοντά μου στην Κηφισιά. Οι τιμές ξέρω ότι είναι ίδιες ακριβώς σε όλη την Ευρώπη.. Το ερώτημα είναι να περιμένω τις εκπτώσεις για να τα αγοράσω? Κάνουν εκπτώσεις τέτοια μαγαζιά ή όχι? Γιατί εστω και ένα 10-20% να κάνουν γλιτώνω αρκετά λεφτά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισχυει...σε on line καταστηματα μεχρι και -50 % εχω δει.Σταδιακα βεβαια,-20%,-30% και παει λεγοντας....Επειδη θα παω σε ενα γαμο(δεν ειμαι ο γαμπρος) αρχισα να ψαχνω κουστουμι....Ειναι ενα πεδιο στο οποιο εχω παντελως αγνοια..Στην Αθηνα απο τι μαγαζια να αρχισω να κοιταω?Γενικα κοιταω στενες γραμμες,μεσατα κτλ με υφασμα που να εχει λιγο % silk για να γυαλιζει...Βudget οχι πανω απο 700 ευρω.Ελπιζω με τις εκπτωσεις μετα τις 15 να βρω κατι καλο στα 700.Περιμενω προτασεις.
Link to comment
Share on other sites

ισχυει...σε on line καταστηματα μεχρι και -50 % εχω δει.Σταδιακα βεβαια,-20%,-30% και παει λεγοντας....Επειδη θα παω σε ενα γαμο(δεν ειμαι ο γαμπρος) αρχισα να ψαχνω κουστουμι....Ειναι ενα πεδιο στο οποιο εχω παντελως αγνοια..Στην Αθηνα απο τι μαγαζια να αρχισω να κοιταω?Γενικα κοιταω στενες γραμμες,μεσατα κτλ με υφασμα που να εχει λιγο % silk για να γυαλιζει...Βudget οχι πανω απο 700 ευρω.Ελπιζω με τις εκπτωσεις μετα τις 15 να βρω κατι καλο στα 700.Περιμενω προτασεις.

 

Ρίξε μια ματιά στα ArtistItaliani, έχει καλές εκπτώσεις παντα

Link to comment
Share on other sites

ισχυει...σε on line καταστηματα μεχρι και -50 % εχω δει.Σταδιακα βεβαια,-20%,-30% και παει λεγοντας....Επειδη θα παω σε ενα γαμο(δεν ειμαι ο γαμπρος) αρχισα να ψαχνω κουστουμι....Ειναι ενα πεδιο στο οποιο εχω παντελως αγνοια..Στην Αθηνα απο τι μαγαζια να αρχισω να κοιταω?Γενικα κοιταω στενες γραμμες,μεσατα κτλ με υφασμα που να εχει λιγο % silk για να γυαλιζει...Βudget οχι πανω απο 700 ευρω.Ελπιζω με τις εκπτωσεις μετα τις 15 να βρω κατι καλο στα 700.Περιμενω προτασεις.

 

Καλές εκπτώσεις αν θυμάμαι καλά κάνει και το Ralph Lauren. Πέρσι, αν δεν κάνω λάθος είχε -50%.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τα junk de luxe τι γραμμη εχουν? θελω να παρω ενα τζακετ κ ειμαι αναμεσα σε small κ medium. γενικα προτιμω στενη γραμμη...

 

Στενη γραμμη εχουν , αν επιτρεπετε απο που θα το παρεις ?

 

@stelios85 , στις εκπτωσεις θα παιξουν μεγαλα ποσοστα σε πολλα μαγαζια , οποτε για τιμες μην ανυσηχεις και πολυ , το θεμα ειναι να βρεις το κοστουμι που θα σου αρεσει και βασικα θα ταιριαζει στον σωματοτυπο σου , μπορουμε να σου προτεινουμε πολλα καταστηματα για να αγορασεις , το θεμα ειναι να εχεις ενα καλο ραφτη για να σου κανει την μεταποιηση στο κοστουμι , 8 στα 10 θελουν μεταποιηση , ειναι πολλοι λιγοι αυτοι που αγοραζουν κοστουμια και τους ερχονται ''κουτι'' , πιστεψε με ειναι μεγαλη διαφορα η καλη μεταποιηση , πανω απο 80% της εμφανισης , το fit που θα εχουν πανω σου ειναι η διαφορα.

Edited by alexasso
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα παραγγειλω μαγιο απο το επισημο site, θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας που εινια πιο ωραιο να διαλεξω γιατι ειναι και καπως ακριβα και δνε θελω να το μετανισωσω, για μαυρο σκεφτομουν.

 

http://www.shopsundek.com/MAN/BEACH-WEAR.html?RwGal=true&nodi_ID=9160&language=1

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα παραγγειλω μαγιο απο το επισημο site, θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας που εινια πιο ωραιο να διαλεξω γιατι ειναι και καπως ακριβα και δνε θελω να το μετανισωσω, για μαυρο σκεφτομουν.

 

http://www.shopsundek.com/MAN/BEACH-WEAR.html?RwGal=true&nodi_ID=9160&language=1

 

το ποιο ειναι πιο ωραιο ειναι υποκειμενικο, αν σου προτεινουν δηλαδη κατι που δε σου αρεσει θα το αγορασεις; απ' οτι βλεπω ειναι λιγα σχεδια σε πολλα χρωματα και βλεπω πως υπαρχουν πολλα ιδια μαγιω στα χρωματα και τσεπες και απλα το ενα εχει λαστιχο στη μεση και το αλλο οχι π.χ.

http://www.shopsundek.com/MAN/SUNDEK/BS/RB-LOW-RISE-14-DEEP-ORCHID-M502BDTA100.html?RwDet=true&articoli_ID=25&language=1

http://www.shopsundek.com/MAN/SUNDEK/BS/RB--EL/WAIST-14-DEEP-ORCHID-M504BDTA100.html?RwDet=true&articoli_ID=144&language=1

εγω θα επελεγα κατι σε μωβ, μπλε, ροζ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια φερνει μια μαρκα τα woo & woo που λεγετε papilio garamas,φερνει πουκαμισα ζωνες κτλ,παταω στο google να βρω τπτ και το μονο που μου βγαζει ειναι το σημα (που εχει μια πεταλουδα) δλδ στο google μου βγαζει μονο πεταλουδες,πως το εξηγητε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω 6-7 tshirts απο threadless τωρα που εχουν και sales.

Ξερει κανεις αν θα περασουν απο τελωνειο και αν ναι ποσα λεφτα παραπανω θα πανε ?

Ααα...και ποσο καιρο κανουν περιπου για να ερθουν ? :D

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω 6-7 tshirts απο threadless τωρα που εχουν και sales.

Ξερει κανεις αν θα περασουν απο τελωνειο και αν ναι ποσα λεφτα παραπανω θα πανε ?

Ααα...και ποσο καιρο κανουν περιπου για να ερθουν ? :D

 

Στα ΕΛΤΑ έρχονται, δεν πλήρωσα ποτέ τελωνείο.

Έρχονται σε περίπου 3 βδομάδες.

Η ποιότητα της εκτύπωσης δεν είναι πολύ καλή.

Συνήθως όταν δεν έχουν sales τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

Έχουν sales πολύ συχνά, νομίζω ανα τρίμηνο.

...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Tods online εκτός από luisaviaroma πού αλλού μπορώ να βρω? στο luisa δεν βρήκα το μοντέλο ακριβώς που ήθελα.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

 

http://shop.tessabit.com/shopping/men/tods/items.aspx?userd=1

 

Ξέρει κανένας τα A&F τι φόρμα έχουν; στα Dsq2 όπως και στα περισσότερα μπλουζάκια φοράω L. Δεν πιστεώ να έιναι φαρδιά όπως τα GANT, NAUTICA, TOMMY στα οποία φοράω Μ. Θελω να παραγείλω on line αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει ποτε.

Edited by billy14
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στα ArtistItaliani, έχει καλές εκπτώσεις παντα

 

H Artisti Italiani έχει καλά κοστούμια???Κάπου άκουσα ότι δεν είναι καλή η ποιότητα...Έχει πάρει κάποιος να μας πει???

 

ισχυει...σε on line καταστηματα μεχρι και -50 % εχω δει.Σταδιακα βεβαια,-20%,-30% και παει λεγοντας....Επειδη θα παω σε ενα γαμο(δεν ειμαι ο γαμπρος) αρχισα να ψαχνω κουστουμι....Ειναι ενα πεδιο στο οποιο εχω παντελως αγνοια..Στην Αθηνα απο τι μαγαζια να αρχισω να κοιταω?Γενικα κοιταω στενες γραμμες,μεσατα κτλ με υφασμα που να εχει λιγο % silk για να γυαλιζει...Βudget οχι πανω απο 700 ευρω.Ελπιζω με τις εκπτωσεις μετα τις 15 να βρω κατι καλο στα 700.Περιμενω προτασεις.

 

Στο Designers outlet(eponymo) στην Αργυρούπολη η στην Ζωγράφου(στην Ζωγράφου έχει πολύ λίγα).Έχει νεανικά ,στενά έτσι όπως τα θες

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

http://shop.tessabit.com/shopping/men/tods/items.aspx?userd=1

 

Ξέρει κανένας τα A&F τι φόρμα έχουν; στα Dsq2 όπως και στα περισσότερα μπλουζάκια φοράω L. Δεν πιστεώ να έιναι φαρδιά όπως τα GANT, NAUTICA, TOMMY στα οποία φοράω Μ. Θελω να παραγείλω on line αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει ποτε.

 

για μενα παρε L.ψιλοστενη γραμμη εχουν τα τ σιρτ τουλαχιστον.εγω θυμαμαι περσυ ειχα παρει ενα Μ και μου ταν λιγακι κολιτο οχι τσιτα αλλα δεν επλεε κιολας και εχω θεςμα με αυτο δλδ θελω να μου ναι ανετα τα μπλουζακι,το τραβηξα λιγο και βουαλα εγινε large.εχουν τετοιο υλικο ποθ το επιτρεπει αυτο δλδ να ανοιγει χωρις βεβαια να ξεχιλωνει

Link to comment
Share on other sites

H Artisti Italiani έχει καλά κοστούμια???Κάπου άκουσα ότι δεν είναι καλή η ποιότητα...Έχει πάρει κάποιος να μας πει???

 

 

 

 

Παλια ειχαν πολυ καλη ποιοτητα , οταν λεμε παλια εννοω μεχρι και το 2009 , απο εκει και μετα εχουν πεσει λιγο σε ποιοτητα , αλλα για τα λεφτα τους ειναι οκ .Παντα πρεπει να κοιταμε και ποσα δινουμε γι αυτο που περνουμε.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει...σε on line καταστηματα μεχρι και -50 % εχω δει.Σταδιακα βεβαια,-20%,-30% και παει λεγοντας....Επειδη θα παω σε ενα γαμο(δεν ειμαι ο γαμπρος) αρχισα να ψαχνω κουστουμι....Ειναι ενα πεδιο στο οποιο εχω παντελως αγνοια..Στην Αθηνα απο τι μαγαζια να αρχισω να κοιταω?Γενικα κοιταω στενες γραμμες,μεσατα κτλ με υφασμα που να εχει λιγο % silk για να γυαλιζει...Βudget οχι πανω απο 700 ευρω.Ελπιζω με τις εκπτωσεις μετα τις 15 να βρω κατι καλο στα 700.Περιμενω προτασεις.

 

Προσωπική μου άποψη είναι να αποφύγεις το «% silk για να γυαλίζει». Με τις αναμενόμενες εκπτώσεις, εφόσον έχεις διαθέσιμα περί των 700 ευρώ, μπορείς να αποκτήσεις ένα κοστούμι το οποίο με την κατάλληλη φροντίδα να σε συντροφεύει για χρόνια. Συνεπώς, καλύτερα να κινηθείς σε κλασσικές, διαχρονικές επιλογές.

 

Κατά τα άλλα, με το budget που έχεις μπορείς να κινηθείς σε γνωστούς οίκους, όπως λ.χ. τα Boss. Στο Attica στον πρώτο όροφο (εκτός κι αν τα άλλαξαν) μπορείς να βρεις μεγάλη ποικιλία.

 

Υ.Γ.

Πολύ καλές τιμές σε κοστούμια μπορείς να βρεις στα Boggi. Τίμια επιλογή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ισχυει...σε on line καταστηματα μεχρι και -50 % εχω δει.Σταδιακα βεβαια,-20%,-30% και παει λεγοντας....Επειδη θα παω σε ενα γαμο(δεν ειμαι ο γαμπρος) αρχισα να ψαχνω κουστουμι....Ειναι ενα πεδιο στο οποιο εχω παντελως αγνοια..Στην Αθηνα απο τι μαγαζια να αρχισω να κοιταω?Γενικα κοιταω στενες γραμμες,μεσατα κτλ με υφασμα που να εχει λιγο % silk για να γυαλιζει...Βudget οχι πανω απο 700 ευρω.Ελπιζω με τις εκπτωσεις μετα τις 15 να βρω κατι καλο στα 700.Περιμενω προτασεις.

 

Πραγματικα σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις συμβουλες σας.....Θα τις ακολουθησω..Βεβαια το budget εχει πεσει τρομακτικα πλεον λογω αλλων αγορων απο luisa κτλ :( :( :(

 

μετα τις 15 που θα μαι αθηνα και θα ξερω το ακριβες budget θα σας πω τι βρηκα και τι μου αρεσε...Καλες και εξυπνες αγορες να εχουμε μες στον Ιουλιο ευχομαι :p:p

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανενα κωδικο για το ASOS, προσπαθησα να πεισω να μου δωσουν αλλα τιποτα, τους ειπα οτι τον τελευταιο χρονο ξοδεψα 1800 ευρω σε αγορες απο το ASOS, αλλα παλι τιτποτ, τι θελουν ρε!
Link to comment
Share on other sites

δινουν ευκαιριακα ορισμενους κωδικους με βαση κατι χρωματα red,green,blue νομιζω.αν εχεις fb κανε join στη σελιδα του asos και θα το βρεις.
Link to comment
Share on other sites

δινουν ευκαιριακα ορισμενους κωδικους με βαση κατι χρωματα red,green,blue νομιζω.αν εχεις fb κανε join στη σελιδα του asos και θα το βρεις.

 

Τα χρησιμοποησα αλλα τιποτα, καλα δεν μπορειτε να φανταστειται τους επρηξα με ποσα mail στο ASOS και ουτε ενα 10% δεν μου εδωσαν, τους ειπα οτι εχω ξοδεψει 1800 ευρω σε ενα χρονο και δεν μου εκαναν κανεναν special treat και αυτοι ακλονητοι, τα πηρα μαζι τους, μεχρι και για την οικονομικη κριση στην Ελλαδα τους ειπα!!!

 

Εντωμεταξυ θελω να κανω μια αγορα 270 ευρω απο το asos και επειδη ειναι μεγαλο το ποσο ηθελα εστω ενα 10%, γιατι απο τα ρουχα που πηρα μονο το ενα ειναι σε εκπτωσεις.

 

Τελικα μετα απο 10 μηνυματα με το costumer service, τα παρατησα!!!:(:(:(:(

Edited by jim88
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Εχει κανεις εμπειρία απο επιστροφη στο antonioli ?

Γενικα ξερω οτι το customer service τους δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα ας πει καποιος που ξερει καλυτερα . Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παλια ειχαν πολυ καλη ποιοτητα , οταν λεμε παλια εννοω μεχρι και το 2009 , απο εκει και μετα εχουν πεσει λιγο σε ποιοτητα , αλλα για τα λεφτα τους ειναι οκ .Παντα πρεπει να κοιταμε και ποσα δινουμε γι αυτο που περνουμε.

 

Κοστούμι με μαλλί-μετάξι αρχικής τιμης 320 ευρω να το εχουν τώρα 76 τι ποιότητα μπορει να έχει...και δεν είναι μόνο ενα και δυο..Τι να πω, την αποφευγω.

Edited by alexdd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...