Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατάστημα All About Shoes & Fashion που είναι στην Ερμού πουλάει αυθεντικά;Γιατί βλέπω έχει πολύ καλές τιμές.Σαν να έχου πέσει πάρα πολύ οι τιμές στα καταστήματα και ίσως να μην συμφέρει το yoox και τόσο.Εγώ,φανατικός του yoox,έχω να πλησιάσω φυσικό κατάστημα κάτι χρόνια,οπότε δεν έχω και μεγάλη ιδέα για το τι έχει παιχτεί τελευταία με τις τιμές.Ας ενημερώσει κάποιος για το παραπάνω κατάστημα.:dance::cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τελωνείο μπορεί να μπλέξεις σε οποιαδήποτε περίπτωση έρχεται κάτι εκτός ΕΕ.

Δε σε σώζει το courier.

Το μόνο που θεωρητικά σε σώζει είναι να ζητήσεις από τον seller να σημειώσει πως το πακέτο περιλαμβάνει προϊόν που είναι δώρο χαμηλής αξίας (νομίζω πρέπει να λέει κάτω από 20€).

Αλλά αυτό γίνεται σε ebay και γενικά όπου δεν είναι 'σοβαρό' e-shop.

Σε κανονικά online καταστήματα δε μπορείς να ζητήσεις κάτι τέτοιο.

Με μια λέξη λοιπόν, ναι υπάρχει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θέλω να κάνω καμιά αγορά από luisaviaroma.com . Έχω δύο ερωτήσεις.

 

1) Το site σας φαίνετε ok? έχει αγοράσει κανένας από εδώ μέσα? δεν αμφιβάλλω ότι αν παραγγείλω δεν θα μου τα φέρουν, αλίμονο, αλλά μήπως είναι fakes? και το λέω λόγο αυτών που ακούγονται ότι π.χ. η boutique της Luis Vuiton στην Κηφισιά έφερνε μούφες και τις πλήρωναν τις μούφες για χρυσές.

 

 

και

 

2) ποιό on topic, θέλω τις απόψεις σας για τα παρακάτω:

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=02115&des=&cat=40&gender=men&group=clothing&vendorColor=UzkwMDE=&season=actual&seasProdID=53I

 

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=02135&des=&cat=40&gender=men&group=clothing&vendorColor=UzkwMDE=&season=actual&seasProdID=53I

 

http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=0B227&des=&cat=40&gender=men&group=clothing&vendorColor=UzkwMDE=&season=actual&seasProdID=53I

 

όχι ότι είναι standard, απλά ψάχνομαι για κάτι =/ , γνωρίζει κανείς περίπου ποιό είναι σωστό για μένα μέγεθος σε Dolce, αν φοράω σε Diesel 29αρι ?

 

Τhanks =)

Link to comment
Share on other sites

αν κοιτουσες τις πιο μπροστα σελιδες θα καταλαβαινες, γνησια 101% και εγω πριν καιρο οταν ρωτησε καποιος αν ειναι καλο ειδα τις απαντησεις και παρηγγειλα, αν και τσιμπημενες τιμες εχει πολυ ωραια ρουχα.
Link to comment
Share on other sites

Update: μου αρέσει πάρα πολύ και αυτό, περισσότερο από τα άλλα μάλλον, αλλά δεν παίζει να μου κάνει το 48.... γνώριζει κάποιος παρόμοιο μαγαζί που ενδεχομένος να το έχει σε 44 ή 46 που υπολογίζω?

 

αυτό εδώ λέω --> http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=021132&des=&cat=40&gender=men&group=clothing&vendorColor=UzkwMDE=&season=actual&seasProdID=53I

Link to comment
Share on other sites

Update: μου αρέσει πάρα πολύ και αυτό, περισσότερο από τα άλλα μάλλον, αλλά δεν παίζει να μου κάνει το 48.... γνώριζει κάποιος παρόμοιο μαγαζί που ενδεχομένος να το έχει σε 44 ή 46 που υπολογίζω?

 

αυτό εδώ λέω --> http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=021132&des=&cat=40&gender=men&group=clothing&vendorColor=UzkwMDE=&season=actual&seasProdID=53I

 

Εσύ είσαι δικός μου.Ψάχνεις τα πάντα απο ρούχα, κοζάρεις νέες τάσεις και μετά...Dolce Gabbana,Dolce Gabbana,Dolce Gabbana :lol: . Ήρεμα ρε συ ουτε εγώ δεν κάνω έτσι.Βασικά δεν αξίζει με τίποτα να τα πάρεις τώρα χωρίς καν έκπτωση και όταν έχει έκπτωση, θα τα έχουν πάρει.Καλύτερα κάνε μια βόλτα απο Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Update: μου αρέσει πάρα πολύ και αυτό, περισσότερο από τα άλλα μάλλον, αλλά δεν παίζει να μου κάνει το 48.... γνώριζει κάποιος παρόμοιο μαγαζί που ενδεχομένος να το έχει σε 44 ή 46 που υπολογίζω?

 

αυτό εδώ λέω --> http://www.luisaviaroma.com/index.aspx?#getData.aspx|CallType=Product&prodId=021132&des=&cat=40&gender=men&group=clothing&vendorColor=UzkwMDE=&season=actual&seasProdID=53I

 

Σου προτεινω να πας σε ενα απο τα δεκαδες καταστημα στην Ελλαδα που πωλουν τη συγκεκριμενη μαρκα και δοκιμαζεις.Μονο στις λαικες δεν μπορεις να βρεις τη συγκεκριμενη μαρκα δυστυχως,ευχαριστουμε Κυριε Γαβαλα. νομιζω πως το λουισα εχει επιστροφες δωρεαν αλλα θπο προυποθεσεις οποτε να εισαι προσεχτικος στην αγορα σου.Καλυτερα να το αγορασεις σε καποιο ελληνικο καταστημα,ακομα και τετοια εποχη μπορει να σου κανουν -10 % ......Προσοχη επισης επειδη τα jeans σου ειναι pre order,οποτε θ αργησεις να τα εχεις στα χερια σου!!!Το νουμερο σου μπορει να ναι το 46....

Link to comment
Share on other sites

Guys , Αθήνα δεν είμαι για την ώρα και θα αργήσω να πάω... αλλά και πάλι αν είμουν το πολύ πολύ να πήγαινα μέχρι το attica και αν... αλλά σε γενικές γραμμές δεν την παλεύω να τρέχω σαν τον τρελό πάνω κάτω για να βρώ ένα πράγμα, αφήστε που αυτά που έκανα λινκ είναι της τωρινής season και παίζει να μην έχουν έρθει καν Αθήνα... και στην τελική είναι τόσο τέλειο να κάνεις απλός browsing στο pc, μακριά από τις σπαστικές πωλήτριες που κάθονται δίπλα σου σας βδέλες, και σου λένε πόσο και πόσο πολύ σου πάει αυτό...

 

οπότε, εν ολίγης , εκτός από το luisavia... που αλλού online μπορώ να απευθυνθώ μήπως και το βρω σε 46αρι... ? yoox πλέον έχω ρίξει μαύρη πέτρα... 20 χρονών είναι τα ρούχα του omg.... pffftt help! Ρε σεις, ειλικρινά μην πάρω πάλι κανένα cult d^2, ή καμιά μ@@κι@ κασκόλ burb... προτιμώ το dolce που έδειξα...

 

Pure Despair :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Guys , Αθήνα δεν είμαι για την ώρα και θα αργήσω να πάω... αλλά και πάλι αν είμουν το πολύ πολύ να πήγαινα μέχρι το attica και αν... αλλά σε γενικές γραμμές δεν την παλεύω να τρέχω σαν τον τρελό πάνω κάτω για να βρώ ένα πράγμα, αφήστε που αυτά που έκανα λινκ είναι της τωρινής season και παίζει να μην έχουν έρθει καν Αθήνα... και στην τελική είναι τόσο τέλειο να κάνεις απλός browsing στο pc, μακριά από τις σπαστικές πωλήτριες που κάθονται δίπλα σου σας βδέλες, και σου λένε πόσο και πόσο πολύ σου πάει αυτό...

 

οπότε, εν ολίγης , εκτός από το luisavia... που αλλού online μπορώ να απευθυνθώ μήπως και το βρω σε 46αρι... ? yoox πλέον έχω ρίξει μαύρη πέτρα... 20 χρονών είναι τα ρούχα του omg.... pffftt help! Ρε σεις, ειλικρινά μην πάρω πάλι κανένα cult d^2, ή καμιά μ@@κι@ κασκόλ burb... προτιμώ το dolce που έδειξα...

 

Pure Despair :w00t:

 

Άλλο site είναι το .farfetch.com (http://www.farfetch.com/shopping/men/dolce-gabbana/clothing/items.aspx?userd=1)

Επίσης στο Ατικα δεν έχει Dolce gabbana αλλά D&G ,πιο φθηνή σειρά.Το Dolce gabbana στην Σταδίου έχει τώρα εκπτώσεις μεγαλύτερες απο το luisaviaroma,ενώ η καινούρια κολεξιόν από όσο ξέρω δεν έχει έρθει.

Edited by alexdd
Link to comment
Share on other sites

Άλλο site είναι το .farfetch.com (http://www.farfetch.com/shopping/men/dolce-gabbana/clothing/items.aspx?userd=1)

Επίσης στο Ατικα δεν έχει Dolce gabbana αλλά D&G ,πιο φθηνή σειρά.Το Dolce gabbana στην Σταδίου έχει τώρα εκπτώσεις μεγαλύτερες απο το luisaviaroma,ενώ η καινούρια κολεξιόν από όσο ξέρω δεν έχει έρθει.

 

ούτε στο farfech έχει, γνωρίζουμε αν το eleonora bonucci θα φέρει τπτ ? άλλο e-store? ...

 

να πω... πως στο attica, έχει dolce & gabbana.... δεν λέω D&G ... τουλ παλιότερα είχε δεν ξέρω το άλλαξαν μέσα σε 2 μήνες...τέσπα στην boutique δεν τρέχω για κανένα λόγο anyway...

Link to comment
Share on other sites

ούτε στο farfech έχει, γνωρίζουμε αν το eleonora bonucci θα φέρει τπτ ? άλλο e-store? ...

 

να πω... πως στο attica, έχει dolce & gabbana.... δεν λέω D&G ... τουλ παλιότερα είχε δεν ξέρω το άλλαξαν μέσα σε 2 μήνες...τέσπα στην boutique δεν τρέχω για κανένα λόγο anyway...

 

Για να λες ότι έχει κάτι θα ξέρεις.Θυμάσαι και σε ποιό όροφο είναι???

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει δειγμα απο νουμερο στο αττικα. μοιραιο λαθος να κατεβω 4-5 μερες μετα που αρχισαν οι εκπτωσεις. ψαχνω απεγνοσμενα παπουτσια κατι σε sneaker και οχι κανενα παρδαλο κατι απλο ξερουμε καμια μαρκα; ουτε στα παπουτσια εχει νουμερα στο αττικα σε d&g και lacoste που ειδα κατι που να μου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

-10% στο yoox...ισχυει μονο για τα πράγματα που έχεις προσθέσει στο dreambox εως 20/1...το εστειλαν σε ολους να φανταστω...

Να φανταστείς! :p

Επίσης να φανταστείς τη γκαντεμιά μου, που αυτά που είχα κρατήσει τόσες μέρες τα έβγαλα προχθές :/

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τα είχα όλα στο dreambox και σκρααςς τα σκάσαμε χοντρά για δοκιμές(το 80% θα πάει πίσω αλλά αφού είναι τσαμπέ ολέ...).
Link to comment
Share on other sites

Αν είχαν και free shipping κάτι θα γινόταν...τουλάχιστον αυτή την εποχή συμφέρει να ψωνίσει κανείς απο τα καταστήματα εδώ...μια βόλτα που έκανα χθες στο mall είχαν σχεδόν παντού 50% και 60%...δεν έχω ξαναδεί στο mall τόσο μεγάλες εκπτώσεις...και γενικά όχι μόνο στο mall παντού έχουν καλλές εκπτώσεις...
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιστε το σαν κανονικο κουπονι....απλα βαλτε LOVEMYDREAMBOX σε οποιο προιον θελετε και εχετε -10 %+free shipping

 

edit:ποσο καιρο εχω να δω σε αυτο το thread καποιος να ανεβαsει φωτο με καποιο απο τα νεα του αποκτηματα.....Αντε να ξεκινησουμε παλι :D :D

Edited by stelios85
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιστε το σαν κανονικο κουπονι....απλα βαλτε LOVEMYDREAMBOX σε οποιο προιον θελετε και εχετε -10 %+free shipping

 

edit:ποσο καιρο εχω να δω σε αυτο το thread καποιος να ανεβαsει φωτο με καποιο απο τα νεα του αποκτηματα.....Αντε να ξεκινησουμε παλι :D :D

 

+111111

 

 

σχετικά με το attica, νομίζω πως ήταν στον 4ο όροφο τα dolce, και σίγουρα είχε και D&G ston ίδιο όροφο.

 

παίδες, ναι ρε σεις , αμα παίρνετε μπόλικο πράμα ανεβάστε καμιά ριμάδα foto να γουστάρουμε!

Link to comment
Share on other sites

αφου το ζήτησε ο λαος να σας δειξω τα νεα μου dg που πηρα απο το επισημο σιτε :p. 138 ευρω απο 200 χωρις έξοδα αποστολης! Απο τις καλύτερες αγορες που εχω κανει! :p

 

http://img156.imageshack.us/f/68933087.jpg/

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αν είχαν και free shipping κάτι θα γινόταν...τουλάχιστον αυτή την εποχή συμφέρει να ψωνίσει κανείς απο τα καταστήματα εδώ...μια βόλτα που έκανα χθες στο mall είχαν σχεδόν παντού 50% και 60%...δεν έχω ξαναδεί στο mall τόσο μεγάλες εκπτώσεις...και γενικά όχι μόνο στο mall παντού έχουν καλλές εκπτώσεις...

 

δεν εχει μεινει τιποτα απο νουμερα ρε φιλε ουτε mall ουτε attica

Link to comment
Share on other sites

αφου το ζήτησε ο λαος να σας δειξω τα νεα μου dg που πηρα απο το επισημο σιτε :p. 138 ευρω απο 200 χωρις έξοδα αποστολης! Απο τις καλύτερες αγορες που εχω κανει! :p

 

http://img156.imageshack.us/f/68933087.jpg/

 

Σου ηρθαν?Μπραβο!

 

Στην αισθηση σου κανουν καπως πιο ποιοτικα?Δηλαδη τα αξιζουν τα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...