Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια λεω να παρω ζακετα για το φθινοπωρο-αρχες ανοιξης,λετε να την παρω τωρα που υπαρχουν και νουμερα ή λετε οτι ισως και να παιχτει και καποια προσφορα απο τα μαγαζια με το ανοιγμα της θερινης περιοδου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω από κάποιο αξιόπιστο site στο internet dsquared με αντικαταβολή όμως? Δλδ να τους πληρώσω όταν θα τα φέρουν από κοντά με μετρητά, χωρίς κάρτες κτλ (όπως στο e-shop) ??

 

Το yoox εχει αυτη την περιοδο dsquared.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.

Μερικά αντικείμενα (κυρίως accessories) στο yoox δεν έχουν καθόλου έκπτωση ακόμα και τώρα.Με αυτά τι γίνεται;Θα μπει ποτέ έκπτωση ή θα ξαναμπούν ως έχουν τη νέα χρονιά;Επίσης μέχρι πότε θα κρατήσουν τα items του καλοκαιριού;

 

A,takeshy φίλε μου απ'όσο το έχω ψάξει,έχει σε 2-3 μαγαζιά στην Αθήνα οπότε δεν ξέρω αν έχει έστω και 1 στη Θεσ/κη.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα με τέλη Οκτώβρη θα φύγουν τα καλοκαιρινά .Ως τότε θα κάνει -70%,-80% και ίσως -85% .Μετά θα ξεκινήσει για καμιά βδομάδα το sample sale (-90%) με ρούχα παλαιότερων seasons. Πάντως ακόμα και αν φύγουν τα καλοκαιρινά ,αν τα έχεις στο dreambox, ορισμένα μένουν για αρκετό καιρό.

Σε ορισμένα items που δεν έχουν τώρα καθόλου έκπτωση,ενδέχεται να τα ρίξουν βίαια, ενώ άλλα θα τα αφήσουν ως έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι αυτά που δεν έχουν έκπτωση πότε περίπου θα ρίξου,όσα ρίξουν, βιαία.Αρχές Σεπτέμβή,τέλος,Οκτώβρη;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι αυτά που δεν έχουν έκπτωση πότε περίπου θα ρίξου,όσα ρίξουν, βιαία.Αρχές Σεπτέμβή,τέλος,Οκτώβρη;

 

Αυτό δεν το ξέρω.Μπορεί να μην τα ρίξουν και καθόλου ορισμένα. Παρακολούθα το dreambox που και που.Ως το 60% οι μεταβολές έγιναν συνήθως Τρίτη βράδυ ή Τετάρτη. Πέρσι το -70% έγινε 26/8 ,το -80% 16/9 και 25/9 το -85%.

Επίσης βλέπω 3/9 πέρσι είχαν δώσει free delivery,άρα δεν αποκλείεται και φέτος να δώσουν τπτ τέτοιο ίδια εποχή.

Link to comment
Share on other sites

Σούπα τα dsq όλο το ηράκλειο τα φοράει από SS09 και μετά...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Α και SS/09,ε;

Ε, δεν το ήξερα ότι σκάνε όλοι τόσα λεφτά για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ DSQ.Κονομημένοι κάτω στην Κρήτη. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Α και SS/09,ε;

Ε, δεν το ήξερα ότι σκάνε όλοι τόσα λεφτά για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ DSQ.Κονομημένοι κάτω στην Κρήτη. :happy:

 

Αναπόφευκτο ήταν ,αφού είναι από τους λίγους οίκους που "κλείνει" προς casual και η αγορά εκτός Αθηνών περιορίζεται σε 3-4 χιλιοφορεμένες μάρκες που τους στέλνει ο Γαβαλάς .Εξάλλου ο κύριος λόγος είναι ότι τον τελευταίο χρόνο ανέβηκαν πολύ στα γυναικεία παγκοσμίως (με βραβεία από GQ κλπ),εκεί έγινε το μπαμ.Τα moncler από τον 1ο χρόνο τα έκανε διάσημα ο Γαβαλάς, ενώ τα dsq που τα πουλάει από το 2004 ,φέτος τα μάθανε. Τουλάχιστον στο Ηράκλειο αγοράζουν αυθεντικά ,γιατί η πλειονότητα της επαρχίας χρυσοπληρώνει τα fake.

 

Btw τo yoox στέλνει και Κύπρο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Btw τo yoox στέλνει και Κύπρο πλέον.

 

At last! :yahoo: :dance:

 

Τρέχω.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο αριθμός των μπλουζών DSQ που αγόρασα για SS/09 είναι ο μαγικός αριθμός...Μηδενανε.

Τώρα για jeans άλλάζει.Για μένα είναι απο τις καλύτερες μάρκες εκεί.Βέβαια όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά, αλλά είδα τα jeans AW/09 και μερικά θυμίζουν παλιές καλές εποχές :D

Link to comment
Share on other sites

Α και SS/09,ε;

Ε, δεν το ήξερα ότι σκάνε όλοι τόσα λεφτά για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ DSQ.Κονομημένοι κάτω στην Κρήτη. :happy:

 

Μην σου πω AW08 αλλά ναι όλοι τα πάιρνουν από ένα μαγαζί εδώ που φέρνει αυθεντικά οπότε δεν έχουμε μούφες. Καλά ο νεοπλουτισμός του Ηρακλείου δεν υπάρχει :Ρ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρώ τις παρακάτω μάρκες στην Αθήνα (τα αυθεντικά) και πόσο περίπου κοστίζουν (τιμές από πόσο μέχρι πόσο)

 

blue life

gypsy05

hollister Co.

abercombie & fitch

rvca

Free People

Free city

Rebel yell

jet

Ugg Australia boots

Urban Outfitters

Siwy

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Καπου μεσα εδω πετυχα το cheapsmells.com και δεν μπορω να αντισταθω :p

Μπορω να επιλεξω pound αντι για euro;

Δηλαδη χωρις να σκαλλωσει καπου η παραγγελια η να μου το γυρισουν αυτοματα σε ευρω τιμες οταν το χρεωσουν;

Σε μερικα φτανει και 30% η διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

gypsy05

Free People

Ugg Australia boots

 

Σε μαγαζι στην Σολωνος στην αρχη της , τιμες απο 150 μεχρι 350 , αναλογα τι θα παρεις

 

abercombie & fitch = δυστηχως δεν υπαρχει μαγαζι που να τα φερνει , βεβαια υπαρχουν κατι παρανομοι που τα κανουν εισαγωγη , δεν ξερω πως , νομιζω εχει καποιος στην Γλυφαδα.και τα πουλαει βαπορισια τιμη !!

 

Τα abercombie & fitch δεν δινουν franchise σε κανεναν στο κοσμο , ανοιγουν δικα τους μαγαζια.Αν θελεις γκαμα και ολη την συλλογη , κανε καμια κρατηση για λονδινο που εχει μαγαζι , η αν ειναι μακρια βρες καμια θεση με τα 69 ευρω που εχει η aegean καποιες φορες προσφορες και πας Μιλανο που σε κανενα 2 μηνο ανοιγουν μαγαζι.:) Αν θες more details εδω ειμαι.

 

@admin , μηπως να μεταφεροταν το συγκεκριμενο στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50092 , Fashion & style ...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να συνοδεψω την κοπελα μου σε ενα γαμο και εχει θεσει απαραβατο ορο να φορεσω κοστουμι μιας κ αυτη θα φορεσει ενα κοκκινο φορεμα κ δεν πρεπει να δειχνουμε αταιριαστοι! Εχω καταληξει σε ενα γκρι ανοικτο θα το ελεγα, μεσατο (ενα σκισιμο πισω) με 2 κουμπια. Ως εδω καλα? Η πρεπει να δω αλλο στυλ? Τυπο υφασματος μη με ρωτατε δν θυμαμαι :p αλλα νομιζω οτι ηταν σκετο χωρις ριγες η αλλα περιεργα.. Λετε να παω σε ασπρο πουκαμισο κ κοκκινη γραβατα για να "δεσω" κ με το φορεμα της? η μηπως μαυρο πουκαμισο? ζωνη-παππουτσια για την εκαστοτε επιλογη πουκαμισου?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να συνοδεψω την κοπελα μου σε ενα γαμο και εχει θεσει απαραβατο ορο να φορεσω κοστουμι μιας κ αυτη θα φορεσει ενα κοκκινο φορεμα κ δεν πρεπει να δειχνουμε αταιριαστοι! Εχω καταληξει σε ενα γκρι ανοικτο θα το ελεγα, μεσατο (ενα σκισιμο πισω) με 2 κουμπια. Ως εδω καλα? Η πρεπει να δω αλλο στυλ? Τυπο υφασματος μη με ρωτατε δν θυμαμαι :p αλλα νομιζω οτι ηταν σκετο χωρις ριγες η αλλα περιεργα.. Λετε να παω σε ασπρο πουκαμισο κ κοκκινη γραβατα για να "δεσω" κ με το φορεμα της? η μηπως μαυρο πουκαμισο? ζωνη-παππουτσια για την εκαστοτε επιλογη πουκαμισου?

 

Λευκό υποκάμισο με κόκκινη γραβάτα (καλύτερα: μπορντό-σκούρο κόκκινο) είναι μία καλή επιλογή.

 

Το κοστούμι με το ένα σκίσιμο (αμερικανικό κόψιμο), είναι πιο casual από το ιταλικό κόψιμο με τα δύο, αλλά εάν πέφτει καλά πάνω σου, είναι δηλαδή μεσάτο όπως λες και με το σωστό μήκος (και στα μανίκια), όλα καλά.

 

Τα παπούτσια μαύρα, δετά, γυαλισμένα.

 

Υ.Γ.

Προσωπικά, τους συνδυασμούς του γκρίζου κοστουμιού με μαύρο υποκάμισο, τους βρίσκω λίγο «εύκολους»...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να συνοδεψω την κοπελα μου σε ενα γαμο και εχει θεσει απαραβατο ορο να φορεσω κοστουμι μιας κ αυτη θα φορεσει ενα κοκκινο φορεμα κ δεν πρεπει να δειχνουμε αταιριαστοι! Εχω καταληξει σε ενα γκρι ανοικτο θα το ελεγα, μεσατο (ενα σκισιμο πισω) με 2 κουμπια. Ως εδω καλα? Η πρεπει να δω αλλο στυλ? Τυπο υφασματος μη με ρωτατε δν θυμαμαι :p αλλα νομιζω οτι ηταν σκετο χωρις ριγες η αλλα περιεργα.. Λετε να παω σε ασπρο πουκαμισο κ κοκκινη γραβατα για να "δεσω" κ με το φορεμα της? η μηπως μαυρο πουκαμισο? ζωνη-παππουτσια για την εκαστοτε επιλογη πουκαμισου?

 

Εγώ είμαι της απόψης ότι αφού η κοπέλα σου θα φορέσει ένα τόσο έντονο χρώμα, καλό θα ήταν εσύ να φορέσεις μόνο ουδέτερα χρώματα (μαύρο, άσπρο, γκρι). Το "ασορτί" που λες με την κόκκινη γραβάτα προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου. Λοιπόν εγώ θα σου πρότεινα είτε άσπρο πουκάμισο με μαύρη γραβάτα, είτε μαύρο πουκάμισο (χωρίς όμως γραβάτα). Και στις 2 περιπτώσεις με μαύρα παπούτσια. Απλά, λιτά και απέριττα δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

Το μανικι ξερω πρεπει να τελειωνει η βατα εκει που τελειωνει κ η πλατη! για το μηκος ομως? δν πρεπει να πεφτει στο καρπο οπως βλεπω κατι μπαρμπαδες. αν κ αυτο αποκλειεται γιατι δεν εχω χερια αλλα πλοκαμια ;)

γκρι-ασπρο-κοκκινο-μαυρο.. μηπως ειμαι λιγο πολυχρομος?? Γιαυτο σκεφτομουν μαυρο κ το πουκαμισο.

Ζωνη? Μαυρη αυτη στανταρ ε?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος είναι 26 χρονών. Συμφωνώ με την cecilia, ουδέτερα χρώματα και - κυρίως - τι να την κάνεις τη γραβάτα;

 

Δεν ξέρω ποιός παντρεύεται αλλά γιατί να μην είσαι καλά ντυμένος ενώ ταυτόχρονα να διατηρείς την ηλικία σου και να μην προσθέτεις καμια 15ετία με γραβάτες;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας να δοκιμάσεις αυτά που σου είπαν τα παιδιά παραπάνω (δε θα σου πάρει και ώρα άλλωστε - γενικά οι επιλογές που έχουμε οι άντρες για καλό ντύσιμο είναι περιορισμένες οπότε είμαστε τυχεροί :p). Το καλύτερο μάλιστα θα ήταν να πας με την κοπέλα σου. Να δεις τι αρέσει και σε εκείνη και να αποφασίσετε μαζί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της απόψης ότι αφού η κοπέλα σου θα φορέσει ένα τόσο έντονο χρώμα, καλό θα ήταν εσύ να φορέσεις μόνο ουδέτερα χρώματα (μαύρο, άσπρο, γκρι). Το "ασορτί" που λες με την κόκκινη γραβάτα προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου. Λοιπόν εγώ θα σου πρότεινα είτε άσπρο πουκάμισο με μαύρη γραβάτα, είτε μαύρο πουκάμισο (χωρίς όμως γραβάτα). Και στις 2 περιπτώσεις με μαύρα παπούτσια. Απλά, λιτά και απέριττα δηλαδή :p

 

Cecilia μου ξεφυγε το μνμ σου!! :) βασικα αρχικη μου σκεψη ηταν χωρις γραβατα και μαυρο πουκαμισο. ειπα ομως μιας και το κανο το καλο να το κανω ολοκληρωμενο ;)Οχι οτι θα ναι ασχημο κ ετσι.. Θα δω κ αυτην την αποψη κ θα κρινω. Νομιζω υπαρχουν κατι πουκαμισα που ο γιακας τους ανεβαινει ψηλα και φοριουνται χωρις γραβατα.. Ειχα δει κ το Σακη να τα φοραει :p:p Αν καταλαβατε ποια λεω, πως τα ζηταω?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μανικι ξερω πρεπει να τελειωνει η βατα εκει που τελειωνει κ η πλατη! για το μηκος ομως? δν πρεπει να πεφτει στο καρπο οπως βλεπω κατι μπαρμπαδες. αν κ αυτο αποκλειεται γιατι δεν εχω χερια αλλα πλοκαμια ;)

γκρι-ασπρο-κοκκινο-μαυρο.. μηπως ειμαι λιγο πολυχρομος?? Γιαυτο σκεφτομουν μαυρο κ το πουκαμισο.

Ζωνη? Μαυρη αυτη στανταρ ε?

 

Ότι χρώμα είναι τα παπούτσια, είναι και η ζώνη. Αναφορικά με την πολυχρωμία, δεν θα το έλεγα, παρ' όλο που μπορείς κάλλιστα να «αστοχήσεις» με κάποια λάθος επιλογή.

 

Αναφορικά με το μήκος του μανικιού, πρέπει όταν το χέρι είναι κάτω, να φαίνεται ελάχιστα το υποκάμισο. Ελάχιστο όμως, όχι 5 πόντους. :p

 

Δεν ξέρω ποιός παντρεύεται αλλά γιατί να μην είσαι καλά ντυμένος ενώ ταυτόχρονα να διατηρείς την ηλικία σου και να μην προσθέτεις καμια 15ετία με γραβάτες;

 

Εδώ θα διαφωνήσω. Η γραβάτα δεν έχει ηλικία και ένας γάμος είναι η καλύτερη ευκαιρία που έχει κάποιος να ντυθεί καλά. Υποκάμισο και σακάκι φοράμε πλέον σχεδόν παντού, ας κάνουμε την καρδιά μας πέτρα (λέμε τώρα) και ας φορέσουμε κάτι πιο καλό σε μία τέτοια περίσταση.

 

Υ.Γ.

Δεν υπάρχουν υποκάμισα που να να «ανεβαίνει ψηλά ο γιακάς». Τα καλοραμμένα υποκάμισα θα μείνουν στην θέση τους, θα τα κρατάει το σακάκι.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος είναι 26 χρονών. Συμφωνώ με την cecilia, ουδέτερα χρώματα και - κυρίως - τι να την κάνεις τη γραβάτα;

 

Δεν ξέρω ποιός παντρεύεται αλλά γιατί να μην είσαι καλά ντυμένος ενώ ταυτόχρονα να διατηρείς την ηλικία σου και να μην προσθέτεις καμια 15ετία με γραβάτες;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας να δοκιμάσεις αυτά που σου είπαν τα παιδιά παραπάνω (δε θα σου πάρει και ώρα άλλωστε - γενικά οι επιλογές που έχουμε οι άντρες για καλό ντύσιμο είναι περιορισμένες οπότε είμαστε τυχεροί :p). Το καλύτερο μάλιστα θα ήταν να πας με την κοπέλα σου. Να δεις τι αρέσει και σε εκείνη και να αποφασίσετε μαζί.

 

Desert δεν φανταζεσαι ποσο ειμαι μαζι σου! ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ!!! Αλλα... αλλα..!!Πρωτη φορα ειναι που το κανω κ θελω να ειναι κατι καλο. Γιαυτο μαζευω κ γνωμες!! Εδω (my phone) προσεξα οτι κατεχετε το θεμα (ρολογια, παπουτσια, ρουχα ;))

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...