Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου απαντησει καποιος στο παρακατω:

Αγορασα απο το original site της HOLLISTER t-shirts και polos !

Οταν τα παραλαβα διαπιστωσα οτι η ποιοτητα τους ηταν χαλια (λες και ειναι απο παζαρι) και καμια σχεση με αυτα που ειχα αγορασει απο ΗΠΑ .!!!

Ξερει καποιος το λογο???

Thanxs !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν αγορασες απο το original site όπως λες η ποιότητα είναι αυτή που έχει και στα μαγαζιά , μπορει να έχουν αλλάξει προμηθευτή , μπορει να ετυχες σε άλλη παρτίδα μπορει χίλιαδυο να έχουν γίνει , να ξέρεις ότι γενικά αυτή η εταιρία δεν διακρίνεται για την ποιότητα των ρούχων της.Μπορείς να τα κανείς επιστροφή ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρε κανείς τίποτα από το επίσημο site της Abercrombie ; Είναι 100% σίγουρο ότι δεν πληρώνεις δασμούς στο τελωνείο πλέον; Έστειλα ήδη email στο online store ,αλλά οποιαδήποτε προσωπική εμπειρία θα βοηθούσε.
Link to comment
Share on other sites

Στανταρ, έχει ειπωθεί πολλές φορές, από Ολλανδία έρχονται, έχω παραγγείλει αρκετές φορές.

Στις χειμερινές εκπτώσεις είχε δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες πανω από 100 ευρώ, τώρα το καλοκαίρι δεν είδα να έχουν βγάλει κάτι τέτοιο, μετράει γιατί τα μεταφορικά είναι τσιμπημένα (25 ευρώ = ένα μπλουζάκι)

Link to comment
Share on other sites

Στανταρ, έχει ειπωθεί πολλές φορές, από Ολλανδία έρχονται, έχω παραγγείλει αρκετές φορές.

Στις χειμερινές εκπτώσεις είχε δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες πανω από 100 ευρώ, τώρα το καλοκαίρι δεν είδα να έχουν βγάλει κάτι τέτοιο, μετράει γιατί τα μεταφορικά είναι τσιμπημένα (25 ευρώ = ένα μπλουζάκι)

http://eu.abercrombie.com για αυτο εδω μιλατε ετσι; 25 ευρω μεταφορικα για ενα μπλουζακι; :blink:

για αυτο γνωριζουμε τιποτα παιδια http://www.franklinmarshalloutlets.net/ ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Μιας κ εχω τωρα το καλοκαιρι 4 γαμους συνολικα θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας ως προς την επιλογη κουστουμιου...

 

Εχω ηδη δυο σε μαυρο κ γκρι (σχετικα σκουρο)

Αν ξεκινησουμε απο αυτα πιστευετε οτι ως χρωματα ''αντεχονται'' το καλοκαιρι?? Κ αν ναι ποιο απο τα 2 θα διαλεγατε??

Παπουτσια εχω μαυρα,μπλε σκουρα, λευκα κ γκρι(σουεντ) ολα σε στιλ μοκασινι...

Γενικα επειδη δεν θελω να σκαω κ αλλα λεφτα πιο συνδυασμο θα προτεινατε??

Το γκρι σαν κουστουμι παει με λευκη ζωνη/παπουτσι ή μαυρη ζωνη/παπουτσι αντιστοιχα??

 

Αν αποφασισω τελικα να παρω ενα καινουριο κουστουμι τι καλοκαιρινο χρωμα θα μου προτεινατε (ετσι ωστε να το συνδυασω κ με τα παπουτσια που εχω)

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το γκρι κουστούμι για καλοκαίρι είναι πολύ καλύτερη επιλογή από το μαύρο. Βέβαια μιας και λες ότι έχεις 4 γάμους, νομίζω θα ήταν καλύτερο να μη φορέσεις το ίδιο κουστούμι και στους 4 αν είναι όλοι γάμοι της οικογένειάς σου (όπου θα είναι παρόμοιοι καλεσμένοι κτλ) για ευνόητους λόγους. Εμείς πάντως, αντίθετα με τις γυναίκες, μπορούμε να το "σώσουμε" φορώντας διαφορετικό πουκάμισο ή παπούτσια/ζώνη κτλ. Το μαύρο πάντως είναι κλασικό χρώμα για καλοκαίρι και χειμώνα και ανάλογα με το στυλ, την ώρα και το ζευγάρι μπορεί να είναι και καλύτερη επιλογή, αν και δε νομίζω ότι το γκρι είναι και τόσο προχωρημένο που να μην ταιριάζει σε οποιοδήποτε γάμο.

 

Για τους συνδυασμούς που λες, φαντάζομαι εξαρτάται από το πόσο... γκρίζο είναι το γκρίζο και το είδος της ζώνης/παπουτσιών αλλά η πιο ασφαλής επιλογή είναι μαύρη ζώνη/παπούτσια. Τουλάχιστον εγώ το δικό μου γκρίζο κουστούμι δεν το έχω φορέσει ποτέ με λευκά παπούσια και ζώνη, δε μου φαίνεται ότι πάει :/

 

Για τα χρώματα των κουστουμιών τώρα, παντού βλέπω το σκούρο μπλε και το σκούρο γκρι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Το γκρι ειναι σκουρο δεν ειναι ανοιχτο ή του παγου οπως συνηθιζετε να λεγεται...

 

Απλα με ''τρωει'' λιγο μηπως το γκρι ειναι πολυ επαγγελματικο ως lοοk ή λες κ παω για interview

Απ την αλλη το μαυρο θα ειμαι σαν γκαρσονι....Αλλου διαβαζω οτι δεν ειναι ασχημο

 

Πολυ μπερδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Μιας κ εχω τωρα το καλοκαιρι 4 γαμους συνολικα θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας ως προς την επιλογη κουστουμιου...

 

Εχω ηδη δυο σε μαυρο κ γκρι (σχετικα σκουρο)

Αν ξεκινησουμε απο αυτα πιστευετε οτι ως χρωματα ''αντεχονται'' το καλοκαιρι?? Κ αν ναι ποιο απο τα 2 θα διαλεγατε??

Παπουτσια εχω μαυρα,μπλε σκουρα, λευκα κ γκρι(σουεντ) ολα σε στιλ μοκασινι...

Γενικα επειδη δεν θελω να σκαω κ αλλα λεφτα πιο συνδυασμο θα προτεινατε??

Το γκρι σαν κουστουμι παει με λευκη ζωνη/παπουτσι ή μαυρη ζωνη/παπουτσι αντιστοιχα??

 

Αν αποφασισω τελικα να παρω ενα καινουριο κουστουμι τι καλοκαιρινο χρωμα θα μου προτεινατε (ετσι ωστε να το συνδυασω κ με τα παπουτσια που εχω)

 

Thanks

 

Μαύρο πέραν του ότι δεν «πάει» στο καλοκαίρι, δεν ταιριάζει με τους γάμους. Γενικά δεν φοράμε ποτέ μαύρα σε γάμο. Οπότε, αφού έχεις γκρι κοστούμι, η επόμενη επιλογή είναι το μπλε. Σχετικώς ανοιχτό, όχι ιδιαίτερα σκούρο, ούτως ώστε να ταιριάζει με το καλοκαιρινό κλίμα. Μπορείς να το συνδυάσεις με μαύρα παπούτσια, ακόμη και με τα γκρι (εξαρτάται φυσικά από τον τόνο των παπουτσιών).

 

Μπορείς κάλλιστα να φορέσεις το ίδιο κοστούμι σε όλους τους γάμους, αλλάζοντας απλά τα πουκάμισα και την γραβάτα.

 

Γκρι κοστούμι με λευκά παπούτσια και ζώνη, απλά δεν ταιριάζει.

 

Υ.Γ.

Πάρε ένα ζευγάρι καφέ παπούτσια, ο συνδυασμός τους με το μπλε κοστούμι είναι ο καλύτερος δυνατός και επιπλέον, υπό προϋποθέσεις μπορούν να ταιριάξουν και με το γκρι κοστούμι.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Το γκρι ειναι σκουρο δεν ειναι ανοιχτο ή του παγου οπως συνηθιζετε να λεγεται...

 

Απλα με ''τρωει'' λιγο μηπως το γκρι ειναι πολυ επαγγελματικο ως lοοk ή λες κ παω για interview

Απ την αλλη το μαυρο θα ειμαι σαν γκαρσονι....Αλλου διαβαζω οτι δεν ειναι ασχημο

 

Πολυ μπερδεμα...

 

Το μαύρο (καλά και το γκρι, αλλά κυρίως το μαύρο) ποτέ δεν είναι άσχημο. Απλά για καλοκαίρι είναι λίγο "too much".

Για το γκρι πάντως που λες δε νομίζω πως πρέπει να σε αγχώνει το ότι είναι σκούρο. Απ'ότι έχω δει κυρίως σκούρα χρώματα παίζουν φέτος έτσι κι αλλιώς.

 

Ρίξε μια ματιά πάντως σε esquire και GQ για να δεις τι παίζει με την αντρική μόδα φέτος.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Το γκρι ειναι σκουρο δεν ειναι ανοιχτο ή του παγου οπως συνηθιζετε να λεγεται...

 

Απλα με ''τρωει'' λιγο μηπως το γκρι ειναι πολυ επαγγελματικο ως lοοk ή λες κ παω για interview

Απ την αλλη το μαυρο θα ειμαι σαν γκαρσονι....Αλλου διαβαζω οτι δεν ειναι ασχημο

 

Πολυ μπερδεμα...

 

Αν είναι πολύ σκούρο, ναι, θα μοιάζει επαγγελματικό. Αλλά με το κατάλληλο πουκάμισο - γραβάτα, ο τόνος «χαλαρώνει».

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αλλά με το κατάλληλο πουκάμισο - γραβάτα, ο τόνος «χαλαρώνει».

 

Πες το VeCo μη με τσιτωνεις αφου το εχεις βλεπω το στιλιστικο θεμα χαχα

Πες κανα συνδυασμο...Ευτυχως εχω πουκαμισα κ γραβατες αρκετα....

 

Σας ευχαριστω παντως για την βοηθεια παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες το VeCo μη με τσιτωνεις αφου το εχεις βλεπω το στιλιστικο θεμα χαχα

Πες κανα συνδυασμο...Ευτυχως εχω πουκαμισα κ γραβατες αρκετα....

 

Σας ευχαριστω παντως για την βοηθεια παιδια!!!

 

Τα πράγματα είναι απλά. Με μονόχρωμο πουκάμισο, ο τόνος είναι πιο «επαγγελματικός», με πουκάμισο ριγέ ή με μικρά καρώ ο τόνος είναι πιο χαλαρός. :)

 

Απλά να θυμάσαι τον συνδυασμό: πουκάμισο με οτιδήποτε pattern + μονόχρωμη γραβάτα ή με πολύυυ διακριτικό pattern (εκτός αν θέλεις να μοιάζεις στον Chuck Bass). Πουκάμισο μονόχρωμο + γραβάτα με patterns.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Με μονόχρωμο πουκάμισο, ο τόνος είναι πιο «επαγγελματικός», με πουκάμισο ριγέ ή με μικρά καρώ ο τόνος είναι πιο χαλαρός. :)

 

Απλά να θυμάσαι τον συνδυασμό: πουκάμισο με οτιδήποτε pattern + μονόχρωμη γραβάτα ή με πολύυυ διακριτικό pattern (εκτός αν θέλεις να μοιάζεις στον Chuck Bass). Πουκάμισο μονόχρωμο + γραβάτα με patterns.

 

thank you VeCo

Link to comment
Share on other sites

...(εκτός αν θέλεις να μοιάζεις στον Chuck Bass)...

 

:lol::lol::lol:

σωστός χαχαχααχα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Πάρε ένα ζευγάρι καφέ παπούτσια, ο συνδυασμός τους με το μπλε κοστούμι είναι ο καλύτερος δυνατός και επιπλέον, υπό προϋποθέσεις μπορούν να ταιριάξουν και με το γκρι κοστούμι.

 

Καφέ παπούτσια με μπλε ή γκρι κουστούμι; Μόνο σε μένα "ακούγεται" εντελώς αταίριαστο ρε παιδιά; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καφέ παπούτσια με μπλε ή γκρι κουστούμι; Μόνο σε μένα "ακούγεται" εντελώς αταίριαστο ρε παιδιά; :wacko:

 

Εξαρτάται από το καφέ και εξαρτάται από το γκρίζο. ;)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς τίποτα από το επίσημο site της Abercrombie ; Είναι 100% σίγουρο ότι δεν πληρώνεις δασμούς στο τελωνείο πλέον; Έστειλα ήδη email στο online store ,αλλά οποιαδήποτε προσωπική εμπειρία θα βοηθούσε.

 

100% απολυτως σιγουρο εχω παραγγειλει αρκετες φορες δεν πληρωνεις τιποτα παραπανω εκτος απο τα μεταφορικα ( 25 ευρω πιασοκωλε... :lol: )

Αν αγορασες απο το original site όπως λες η ποιότητα είναι αυτή που έχει και στα μαγαζιά , μπορει να έχουν αλλάξει προμηθευτή , μπορει να ετυχες σε άλλη παρτίδα μπορει χίλιαδυο να έχουν γίνει , να ξέρεις ότι γενικά αυτή η εταιρία δεν διακρίνεται για την ποιότητα των ρούχων της.Μπορείς να τα κανείς επιστροφή ?

Μπορει να μου απαντησει καποιος στο παρακατω:

Αγορασα απο το original site της HOLLISTER t-shirts και polos !

Οταν τα παραλαβα διαπιστωσα οτι η ποιοτητα τους ηταν χαλια (λες και ειναι απο παζαρι) και καμια σχεση με αυτα που ειχα αγορασει απο ΗΠΑ .!!!

Ξερει καποιος το λογο???

Thanxs !!!

Περιεργο μου ακουγεται εγω εχω παραγγειλει παρα πολλα t-shirts απο την hollister και εχουν οχι εξαιρετικη αλλα σιγουρα καλη ποιοτητα με ωραια υφη οπως και ευκολοσιδερωτα , δοκιμασε να στειλεις ενα μαιλ αν δεν το εχεις κανει ηδη δηλαδη μετα απο τοσο καιρο :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παραθετω ενα αρθρο που διαβασα σε ενα μπλογκ(τρομακτικο)

 

Πτώση 52% εμφάνισαν τα κέρδη της Abercrombie & Fitch στο δεύτερο τρίμηνο, καθώς η εταιρεία εμφάνισε χαμηλότερες των εκτιμήσεων πωλήσεις, ιδιαίτερα στο εξωτερικό.

Για το τρίμηνο έως τις 28 Ιουλίου, η εταιρεία ανακοίνωσε κέρδη 15,5 εκατ. δολαρίων ή 19 σεντς ανά μετοχή, χαμηλότερα από τα 32 εκατ. δολάρια ή 35 σεντς ανά μετοχή την ίδια περίοδο πέρυσι.

Νωρίτερα αυτό το μήνα, η Abercrombie είχε ανακοινώσει αύξηση πωλήσεων 4% στα 951,4 εκατ. δολάρια, ενώ είχε προειδοποιήσει για ένα δύσκολο τρίμηνο και είχε μειώσει το outlook, επικαλούμενη τις δύσκολες μακροοικονομικές συνθήκες σε Ευρώπη και ΗΠΑ.

 

Προσωπικα θα περιμενα το αναποδο τωρα που το store τους στελνει και εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειναι λαθος δεν ισχυει σε αυτη την περιπτωση αυτο που λες , μεγαλη σημασια εχει και συνναλαγματικη ισοτιμια και πολλα αλλα ακομη λεπτομερη κριτηρια..ειναι γεγονος παντως οτι στην Αμερικη πανε λιγο καλυτερα ..Παντως καπου διαβασα οτι ανοιξαν μαγαζι και στο hong kong και εγινε χαμος απο κοσμο..
Link to comment
Share on other sites

ναι αλεξ,εχεις δικιο...Γενικα απο μικροοικονομια ειμαι αμπαλλος...Απλα θεωρησα πως αφου πμηκε το διαδικτυακο μαγαζι στη μεση,θα αυξανοταν κατακορυφα το κερδος :D
Link to comment
Share on other sites

http://eu.abercrombie.com για αυτο εδω μιλατε ετσι; 25 ευρω μεταφορικα για ενα μπλουζακι; :blink:

για αυτο γνωριζουμε τιποτα παιδια http://www.franklinmarshalloutlets.net/ ;

 

Σχετικά με a&f : είναι τελείως αποδεσμευμένο από τελωνειακούς δασμούς; Δλδ δεν υπάρχει minimum - maximum ποσό για παραγγελία;

 

Και σχετικά με hollister : ισχύει το ίδιο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μιας και το κατάστημα που μέχρι τώρα τιμούσα, αποφάσισε να αυξήθει σχεδον στο διπλάσιο τα έξοδα αποστολής (Asos), έχετε κάποιο καλό να προτείνετε; Πέρα εννοώ από yoox, ark και luisaviaroma.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποια η γνωμη σας για το ebay; σημερα παρελαβα ενα hilfiger polo και το συγκρινα με ενα αλλο που ειχα αγορασει εδω απο Ελλαδα και μου φαινονται ιδια στις λεπτομεριες.

 

Επισης εχετε να προτεινετε καταστηματα εντος EU με ανδρικα ρουχα σε καλες τιμες (εκτος asos), εχετε φερει ποτε ρουχα απο χωρα εκτος ευρωπης; επαιξε τιποτα με τελωνειο, και τελος επειδη εχω μπερδευτει λιγο βλεπω σε διαφορα sites size guides αλλα δεν ξερω πως ακριβως να τα χρησιμοποιησω, any tip ;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...