Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Soho- Soho στη Γλυφάδα (90-100 ευρώ),ελάχιστα φέρνει και το yoox κατά καιρούς (30-40 ευρώ). Τα sun68 είναι (ήταν μάλλον,γιατί τα project e/sun68 ήταν πριν 3 χρόνια στη μόδα)η ευρωπαϊκή απάντηση ( :) ) στα αμερικάνικα project e ,τα οποία τα έχει και το yoox σε πολύ καλές τιμές (30-40ευρώ)σε σχέση με τις τιμές στην Αθήνα (100-120) .Aν και δε βλέπω πολλά polos αυτήν την στιγμή στο yoox σε σχέση με αυτά που έχει συνήθως ,δηλαδή καμιά δεκαριά μπλουζάκια σε διάφορα χρώματα έχει πάντα. Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ψωνιζω απο το asos μου λενε πως δεν μπορουν να μου πουν το tracking number γιατι δεν το γνωριζουν, στα ελτα ομως μου λενε οτι ειναι το ιδιο με αυτο που στελνουν απλα προσθετουν το GR, θελω τον αριθμο για να δω που βρισκεται το δεμα μου.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω από το internet κάτι κλασικά παπούτσια adidas

http://www.shopadidas.com/product/index.jsp?productId=3721202&page=1&cp=3748179.3748449&cid=G17068&shopGroup=R ή έστω παρόμοια, αλλά βλέπω ότι το site αυτό έχει πολλές χώρες , αλλά δεν έχει την ΕΛλάδα (είναι δυνατόν.?? έχει μέχρι και Κόστα Ρϊκα, Βενεζουέλα, Μάλτα κτλ και δεν έχει ΕΛλάδα? ) μήπως υπάρχει κάποιο άλλο site που μπορώ να αγοράσω adidas? Κοίταξα και σε yoox , asos fenastock αλλά δεν βρήκα τίποτα και δεν πολυεμπιστεύομαι και άλλα. Κάποιο επίσημο online shop της adidas που να φέρνει Ελλάδα δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω από το internet κάτι κλασικά παπούτσια adidas

http://www.shopadidas.com/product/index.jsp?productId=3721202&page=1&cp=3748179.3748449&cid=G17068&shopGroup=R ή έστω παρόμοια, αλλά βλέπω ότι το site αυτό έχει πολλές χώρες , αλλά δεν έχει την ΕΛλάδα (είναι δυνατόν.?? έχει μέχρι και Κόστα Ρϊκα, Βενεζουέλα, Μάλτα κτλ και δεν έχει ΕΛλάδα? ) μήπως υπάρχει κάποιο άλλο site που μπορώ να αγοράσω adidas? Κοίταξα και σε yoox , asos fenastock αλλά δεν βρήκα τίποτα και δεν πολυεμπιστεύομαι και άλλα. Κάποιο επίσημο online shop της adidas που να φέρνει Ελλάδα δεν υπάρχει?

 

Αν και υπάρχει η αναζήτηση .. ενημερωτικά :

schuh

sportsdirect.com

jdsports.co.uk

 

όλα στέλνουν Ελλάδα.. το καθένα με το δικό του κόστος ... αξιόπιστα και τα 3 και σίγουρα βρίσκεις adidas και σε πολύ καλές τιμές!

για πιο φτηνά μεταφορικά το πρώτο .. περισσότερη ποικιλία το δεύτερο και τρίτο ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν και υπάρχει η αναζήτηση .. ενημερωτικά :

schuh

sportsdirect.com

jdsports.co.uk

 

όλα στέλνουν Ελλάδα.. το καθένα με το δικό του κόστος ... αξιόπιστα και τα 3 και σίγουρα βρίσκεις adidas και σε πολύ καλές τιμές!

για πιο φτηνά μεταφορικά το πρώτο .. περισσότερη ποικιλία το δεύτερο και τρίτο ..

 

Σε ευχαριστώ πολύ, να σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει;

To free ship πόσο λέτε να κρατήσει;Καλά για το 40% έχει καεί η γούνα μας και δε μασάμε για τα κλασικά vkb ρουχαλάκια.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν το scottsonline.co.uk ειναι αξιοπιστο?

 

ναι μια χαρα ειναι...Προτιμοτερο απο το asos στις αντιστοιχες μαρκες,γιατι εδω θα βρεις το νουμερο σου στα sales..

 

Eχω ενα παραπονο και παραλληλα ερωτημα.Γιατι ολα τα powered by yoox καταστηματα εχουν διαφορετικες τιμες για καθε χωρα?Και γιατι η Ελλαδα να ειναι πιο ακριβη απο τις περισσοτερες :cry::cry: ??

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα ειναι...Προτιμοτερο απο το asos στις αντιστοιχες μαρκες,γιατι εδω θα βρεις το νουμερο σου στα sales..

 

 

ποσο μεταφορικα εχουν για ελλαδα??? παρομοιa με asos???

Link to comment
Share on other sites

ποσο μεταφορικα εχουν για ελλαδα??? παρομοιa με asos???

 

9 λιρες...Λιγο πιο ακριβα απο Αsos.Παλι με royal mail στελνει,οποτε υπολογισε ιδιους χρονους με το ασος.H αποψη μου να περιμενεις τουλ μεχρι τις 17 του μηνα,που λογικα θα αρχισουν τα sales στο διαδικτυο.Επισης κανε register στο site για να σου στειλουν email οταν θα ξεκινησουν....Παντως πρεπει να ειναι πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων στο uk.H @mariel μπορει να μας το επιβεβαιωσει.

 

απο μια προχειρη ματια μου αρεσαν αυτα,αλλα δεν το επιχειρω γιατι δεν ξερω τι νουμερο φοραω

 

http://www.scottsonline.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_11801_12551_34734_318126_-1_footwear

Edited by stelios85
Link to comment
Share on other sites

9 λιρες...Λιγο πιο ακριβα απο Αsos.Παλι με royal mail στελνει,οποτε υπολογισε ιδιους χρονους με το ασος.H αποψη μου να περιμενεις τουλ μεχρι τις 17 του μηνα,που λογικα θα αρχισουν τα sales στο διαδικτυο.Επισης κανε register στο site για να σου στειλουν email οταν θα ξεκινησουν....Παντως πρεπει να ειναι πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων στο uk.H @mariel μπορει να μας το επιβεβαιωσει.

 

απο μια προχειρη ματια μου αρεσαν αυτα,αλλα δεν το επιχειρω γιατι δεν ξερω τι νουμερο φοραω

 

http://www.scottsonline.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_11801_12551_34734_318126_-1_footwear

 

Αν και δεν έχει τύχει να ψωνίσω από κει είναι γνωστή εταιρεία. (Χρησιμοποιεί ίδιο layout στο site με την jdsports).

Απλά ενημερωτικά παιδιά, η ισοτιμία λίρας ευρώ λόγω της κρίσης είναι στο 1,20 και ανεβαίνει .. κι αυτό μας τα χαλάει σε ότι αφορά τις αγορές ... είχαμε χαρεί 1.5 χρόνο τώρα που ήταν κάτω από 1,15... (είχε φτάσει κ 1.03).

Αν κρατιέστε πάντως..κάντε λίγο υπομονή .. θα έρθουν και εκπτώσεις τώρα μέσα στο καλοκαιράκι ....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κανω μια παραγγελια απο το asos.com ( 3 T-shirt) στις 3 Μαιου!

Μου γραφουν οτι θα τα εχω μεχρι τις 10 Μαιου, περνα περνα περνα ο καιρος

και φτανει 27 Μαιου και δεν μου εχουν ερθει!

Τους στελνω mail και ρωτω τι εγινε με το δεμα!

Μεσα σε 2 ωρες μου απαντουν:

Συγνωμη το δεμα σας χαθηκε με τις πλημμυρες στην Πολωνια αυριο θα ξαναστειλουμε το δεμα με express ,δεν θα σας χρεωσουμε εξοδα αποστολης και για την επομενη αγορα σας θα εχετε -50% και Free delivery !!!!!!!!!!

To δεμα ηρθε μετα απο 2 μερες !!!

Καλο???

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως ειχα παθει και εγω τα χριστουγεννα, μου ειπαν οτι το δεμα χαθηκε και μετα απο μια βδομαδα ηρθε ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο. Δεν ξερω γιατι αλλα σε μενα παντως δεν ειχε -50 μετα, αλλα ενταξει συμβιβαζομαι με τα δωρεαν ρουχα :p. Γενικα απο οσο καταλαβα αν δεν βαλεις tracking υπαρχει ενα θεμα με τα δεματα του asos.
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα παραγγελια 21/5 και ακομα περιμενω να ερθει, παντως αν ειναι στην επομενη αγορα να εχεις 50% εκπτωση καλη φαση ειναι να χαθει
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα παραγγελια 21/5 και ακομα περιμενω να ερθει, παντως αν ειναι στην επομενη αγορα να εχεις 50% εκπτωση καλη φαση ειναι να χαθει

 

χαχααχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχ

αχαχαχαχαχ

το συζητας;:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας αν ειναι αξιοπιστο το http://www.dressnimpress.com??? ας πει κανενας π εχει ψωνισει κ οχι κρινοντας απο την εμφανιση του site.

 

ευχαριστω.

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

απο ποιο site μπορω να παραγγειλω γνησια τα nike air max 97 σε σχετικα καλη τιμη καθως και προιοντα takehsy kurosawa εκτος του ebay που ειναι απομιμησεις και του yoox που δεν εχει νουμερα/ποικιλια;

ευχαριστω.

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Τα Nike Air Max τα χτυπάς απο http://www.eastbay.com

 

"International Customs Charges and Duties

International (outside the USA) customers must pay applicable sales tax, duty and Customs charges. Your local government determines duty and Customs charges, which varies by country. Duties, taxes and/or Customs fees will be an additional amount that will be collected upon delivery of your order. Unfortunately, we are unable to provide you with the exact amount you will be charged. Your order confirmation details only the charges we are collecting. Contact your local government for specific details."

 

Αμερικάνικο site, προσοχή στους φόρους.Μη πετάμε κάτι έτσι και την πληρώσει ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

"International Customs Charges and Duties

International (outside the USA) customers must pay applicable sales tax, duty and Customs charges. Your local government determines duty and Customs charges, which varies by country. Duties, taxes and/or Customs fees will be an additional amount that will be collected upon delivery of your order. Unfortunately, we are unable to provide you with the exact amount you will be charged. Your order confirmation details only the charges we are collecting. Contact your local government for specific details."

 

Αμερικάνικο site, προσοχή στους φόρους.Μη πετάμε κάτι έτσι και την πληρώσει ο άλλος.

 

Εχω κάνει 2 παραγγελίες η μια στα 150 ευρώ και η άλλη στα 100 ευρώ και το μόνο που πλήρωσα ήταν 3 ευρώ σε κάθε παραγγελία για τέλη εκτελωνισμού. Η μόνη περίπτωση να πληρώσεις είναι να στα στείλουν με την Ups που σε αυτή την περίπτωση και μόνο θα πληρώσεις φόρους. Αλλά είναι γενική τακτική του εν λόγω μαγαζιού να στέλνει μέσω Usps (Αμερικάνικα Ταχυδρομεία) και η χρέωση όπως προανέφερα να είναι τα 3 ευρώ! Και η παράδοση έγινε σε 7 ημερολογιακές ημέρες.

Για όποιον έχει απορία και θέλει περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμμένο eshop υπάρχει αντίστοιχο τόπικ σε άλλο forum και σίγουρα θα σας λυθούν οι όποιες απορίες σας. Και εγω στην αρχή ήμουν διστακτικός λόγω του οτι βρίσκεται στην Αμερική αλλά όταν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος απο τις παραγγελίες μου τότε το συγκεκριμμένο eshop καθιερώθηκε στις προτιμήσεις μου!

Μόνο με π.μ. για όποιον θέλει πληροφορίες για να μην κάνω και διαφήμιση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

το ασημι air max 97 που εχει ειναι σιγουρα μουφα ή αν θελεται οχι τοσο καλης ποιοτητας φαινεται δεν ειναι γυαλιστερο και δεν εχει το διχτυ στο σημα παρτο απο ελλαδα 160e εχουν τωρα να εισαι σιγουρος οτι ειναι οκ και να βοηθησουμε και τα μαγαζια ρε παιδια τωρα ειδικα αν οι τιμες ειναι καλες και δεν αξιζει να τα παρουμε απεξω γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει λογως τι να κερδισεις 10e........?αυτα απο εμενα αποψη μου ολα αυτα:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...