Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το παραδέχομαι ότι φταίω και η γνώμη μου μετράει απ'ό,τι φαίνεται πιο πολύ από το επιχειρηματικό μυαλό του Γαβαλά ...Επίσης οι στυλίστες των σκυλάδων δε φέρουν καμία ευθύνη ,εμένα παρακολουθούσαν πριν δύο χρόνια...

 

Σκυλί που γαβγίζει να μην το φοβάσαι ,όπως και μάρκα που δε φωνάζει...

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wow! Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι ένα θέμα που ξεκίνησα πριν 6 χρόνια και 2 μήνες είναι ακόμα ενεργό! :lol:

 

Εντομεταξύ παίζει να μην έχω ξαναδιαβάσει το thread από τότε... και επίσης δε θυμάμαι αν πήρα τελικά τότε μπουφάν :D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις καμια μαρκα στο yoox pου φέρνει μπλουζακια κοντομανικα με V ή με χαμόγελο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν φοραω νουμερο 44-45 σε παπουτσι sport σε dsquared τι θα μου κανει???
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για συνολικό κόστος 130 δολλάρια έδωσα 50 δολλάρια μεταφορικά.

Το κουστουμάκι του τελωνείου ήταν 32 φόροι/δασμοί + 2 ΔΕΤΕ + 15 έξοδα αεροδρομίου +81 αμοιβή fedex.

 

Επειδή στέλνουν μόνο με fedex δε νομίζω πως γλιτώνει κανείς αυτά τα λεφτά.Εγώ αναγκαστικά έστειλα το δέμα πίσω και μου επέστρεψαν όλα τα λεφτά.

 

Δηλαδη για μια αγορα 130 ευρω εδωσες επιπελον 180 ευρω για λοιπα εξοδα δηλαδη απο Αμερικη δεν συμφερει καθολου να κανεις αγορες εκτος αν σαρεσει κατι τοσο πολυ και δεν το βρισκεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για μια αγορα 130 ευρω εδωσες επιπελον 180 ευρω για λοιπα εξοδα δηλαδη απο Αμερικη δεν συμφερει καθολου να κανεις αγορες εκτος αν σαρεσει κατι τοσο πολυ και δεν το βρισκεις.

 

Για μια αγορά 130 ευρώ μου ζητήθηκαν επιπλέόν 130 ευρώ τα οποία δεν έδωσα φυσικά.Το δέμα πήγε πίσω κι εγώ πήρα τα λεφτά μου αν και η abercrombie μου λεγε συνεχώς εξυπνάδες.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εν γνώση μου.Έχω ξανα πληρώσει για τελωνείο αλλά δεν ήξερα ότι η fedex κοστολογεί τόσο την αμοιβή της.

 

Παλαιότερα είχα πάρει ένα επαγγελματικό cd player της pioneer για το οποιο πλήρωσα 230 ευρώ + 70 μεταφορικά.

Το τελικό πόσο που κήθηκα να πληρώσω στο τελωνείο(πλήρωσα κατά την παράδοση στα ΕΛΤΑ) ήταν επιπλέον 70 ευρώ.

 

Οπότε τα 130 ευρώ για 2 μπλουζάκια ήταν εξωφρενικό ποσό.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που δεν εκανα καμια παραγγελια απο abercrombie and fitch γιατι :

1. Θα μου στοιχιζαν τα μεταφορικα χρυσαφι

2. Γεμισε ολη η Αθηνα απο abercrombie and fitch .............................

μεχρι και ενας πακιστανος σε κατι φαναρια φορουσε ...........ελεωςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμη και μετά από δύο χρόνια από την 1η ερώτηση εδώ μέσα για Α&F ,εξακολουθώ να θεωρώ τις βερμούδες της συγκεκριμένης μάρκας ωραίες,αλλά ως εκεί. Όσο για τη γενική εικόνα της πριν φτάσει στα φανάρια, η μάρκα έκανε μια πορεία:

 

1. με γράμματα που τα βλέπεις από το απέναντι τετράγωνο

2. από Αρναούτογλου και λοιπά νούμερα του δυαδικού συστήματος.

 

γιατί εκεί έγινε η πρώτη εμφάνιση.Μην κοιτάς το αποτέλεσμα ,κοίτα το αίτιο.

Άρα κάνεις βόλτα στα μαγαζιά και παρακολουθείς: ποιες μάρκες δεν πουλάνε τα μαγαζιά σε sport/casual/καθημερινά ρούχα;

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο abercrombie απο οτι ειδα εχει κατι ςραια πουκαμισακια και βερμουδες που εδω στην Ελλαδα δεν βρισκω κατι παρομοιο και σε τετοιες καλες τιμες!!!

 

Επισης βρηκα και αυτο το site που εχει παρομοια ρουχα με το abercrombie http://www.hollisterco.com take a look!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμη και μετά από δύο χρόνια από την 1η ερώτηση εδώ μέσα για Α&F ,εξακολουθώ να θεωρώ τις βερμούδες της συγκεκριμένης μάρκας ωραίες,αλλά ως εκεί. Όσο για τη γενική εικόνα της πριν φτάσει στα φανάρια, η μάρκα έκανε μια πορεία:

 

1. με γράμματα που τα βλέπεις από το απέναντι τετράγωνο

2. από Αρναούτογλου και λοιπά νούμερα του δυαδικού συστήματος.

 

γιατί εκεί έγινε η πρώτη εμφάνιση.Μην κοιτάς το αποτέλεσμα ,κοίτα το αίτιο.

Άρα κάνεις βόλτα στα μαγαζιά και παρακολουθείς: ποιες μάρκες δεν πουλάνε τα μαγαζιά σε sport/casual/καθημερινά ρούχα;

 

α γεια σου!

 

προσωπικα ποτε δεν καταλαβα πως μαρκες κυριολεκτικα "του καλαθιου" στο Αμερικα, εγιναν και γινονται περιζητητες και ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΕΣ στο Ελλαντα

 

και συμπεριλαμβανω μεσα και κατι gant, κατι RL made in macao, κατι nautica ακομα και timberland που το made in Dominacan Republic εχει δεν εχει 50 ντολαρς η (γνωστη κλασσικη) μποτα στο usa, και ερχεται με 200+ ευρα στο ελλαντα

 

θεωρω απολυτως πιο τιμιο το να μου ζηταει ακριβα (ισως κ αρκετα ακριβοτερα) το ρουχο μια ιταλικη/γερμανικη/αγγλικη φιρμα που ειναι ομως made in italy παρα τη κοροϊδια των αμερικανων

Link to comment
Share on other sites

α γεια σου!

 

προσωπικα ποτε δεν καταλαβα πως μαρκες κυριολεκτικα "του καλαθιου" στο Αμερικα, εγιναν και γινονται περιζητητες και ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΕΣ στο Ελλαντα

 

και συμπεριλαμβανω μεσα και κατι gant, κατι RL made in macao, κατι nautica ακομα και timberland που το made in Dominacan Republic εχει δεν εχει 50 ντολαρς η (γνωστη κλασσικη) μποτα στο usa, και ερχεται με 200+ ευρα στο ελλαντα

 

θεωρω απολυτως πιο τιμιο το να μου ζηταει ακριβα (ισως κ αρκετα ακριβοτερα) το ρουχο μια ιταλικη/γερμανικη/αγγλικη φιρμα που ειναι ομως made in italy παρα τη κοροϊδια των αμερικανων

 

Για τα gant δεν θα συμφωνησω αν εχεις αγορασει θα δεις οτι γραφει οτι φταιχνοντσι στην Σουηδια και ποιοτικα ειναι πολυ καλα οτι και αν εχω παρει γιατι μαρεσουν πολυ δεν εχει χαλασει και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,

Τωρα για τα υπολοιπα μακαρι να υπηρχαν αυτες οι ααερικανικες μαρκες στην Ελλαδα, εδω οι περισσοετροι φορανε Dsquared kai Dolce T-shirt μονο και μονο για να δειχνουν το logo και να το παιζουν, αν παρατηρησεις τα περισσοτερα μοντελα ανδρες γυναικες καθημερνα ντυνονατι πολυ πιο απλα με μονοχρωμα μπλουζακια και οχι με Dsqaured Τ-shirt energie παντελονι Dolce παπουτσια και ζωνη.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο abercrombie απο οτι ειδα εχει κατι ςραια πουκαμισακια και βερμουδες που εδω στην Ελλαδα δεν βρισκω κατι παρομοιο και σε τετοιες καλες τιμες!!!

 

Επισης βρηκα και αυτο το site που εχει παρομοια ρουχα με το abercrombie http://www.hollisterco.com take a look!!!

 

Έχει αναφερθεί ξανά η συγκεκριμένη μάρκα (σ.σ. από μένα) ... Το hollister είναι θυγατρική της Abercrombie (ουσιαστικά είναι αδερφάκια).. Η διαφορά τους είναι μόνο στο ότι είναι πιο φτηνά τα ρούχα .. κατα τ'άλλα τα σχέδια είναι παρόμοια (ή πανομοιότυπα, με διαφορά στο λογότυπο, αντί για τάρανδο, έχουν πουλί) .. και το hollister ακριβώς γιατί θεωρείται πιο low cost εταιρία έχει και πάρα πολλά υποκαταστήματα .. (στην Αγγλία υπάρχει ένα και μοναδικό κατάστημα A&F, αλλά κάθε πόλη έχει τουλάχιστον ένα κατάστημα Hollister).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. που μπορω να βρω dsquared, takeshy kurosawa, de puta madre στη θεσσαλονικη; ειτε σε πολυκαταστημα ειτε σε καποια οδο, ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

εγω απ την αλλη θα ηθελα μονο internet takeshy kurosawa να μου πει καποιος...
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

α γεια σου!

 

προσωπικα ποτε δεν καταλαβα πως μαρκες κυριολεκτικα "του καλαθιου" στο Αμερικα, εγιναν και γινονται περιζητητες και ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΕΣ στο Ελλαντα

 

και συμπεριλαμβανω μεσα και κατι gant, κατι RL made in macao, κατι nautica ακομα και timberland που το made in Dominacan Republic εχει δεν εχει 50 ντολαρς η (γνωστη κλασσικη) μποτα στο usa, και ερχεται με 200+ ευρα στο ελλαντα

 

θεωρω απολυτως πιο τιμιο το να μου ζηταει ακριβα (ισως κ αρκετα ακριβοτερα) το ρουχο μια ιταλικη/γερμανικη/αγγλικη φιρμα που ειναι ομως made in italy παρα τη κοροϊδια των αμερικανων

 

Κατά βάση ισχύει το παραπάνω ,αλλά δεν είναι κανόνας.Δηλαδή υπάρχουν και Ιταλικοί ή Γαλλικοί οίκοι που:

 

-φτιάχνουν τα ρούχα τους σε χώρες με φθηνά εργατικά χέρια και τα ρούχα είναι το ίδιο ποιοτικά με τα made in Italy ή και ακόμη καλύτερα και αξίζουν τα λεφτά τους.

- φτιάχνουν τα ρούχα τους στην Ιταλία και τα ρούχα είναι ποιοτικά ,αλλά είναι overated και overpriced .Δεν αξίζουν να πωλούνται ούτε με -50%.

- φτιάχνουν τα ρούχα τους στην Κίνα,τα παίρνουν στην Ιταλία και τα ονομάζουν Made in Italy .

 

Το θέμα είναι περίπλοκο και έχει να κάνει με την τεχνολογία των εργοστασίων,τις πρώτες ύλες,το προσωπικό,τον σχεδιαστή κλπ.

Τέλος νομίζω ότι και σε όλες τις χώρες γίνεται χαμός με μάρκες τύπου A&F κλπ. Η διαφορά με την Ελλάδα είναι ότι θα επιλέξουμε τα χειρότερα από την κάθε μάρκα ,γιατί δεν έχουμε στιλ λόγω έλλειψης παιδείας και κακού μιμητισμού.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά η συγκεκριμένη μάρκα (σ.σ. από μένα) ... Το hollister είναι θυγατρική της Abercrombie (ουσιαστικά είναι αδερφάκια).. Η διαφορά τους είναι μόνο στο ότι είναι πιο φτηνά τα ρούχα .. κατα τ'άλλα τα σχέδια είναι παρόμοια (ή πανομοιότυπα, με διαφορά στο λογότυπο, αντί για τάρανδο, έχουν πουλί) .. και το hollister ακριβώς γιατί θεωρείται πιο low cost εταιρία έχει και πάρα πολλά υποκαταστήματα .. (στην Αγγλία υπάρχει ένα και μοναδικό κατάστημα A&F, αλλά κάθε πόλη έχει τουλάχιστον ένα κατάστημα Hollister).

 

Ναι αυτο ειναι αληθεια! Ειχε και αλλη μια θυγατρικη με καλα ρουχα η οποια πλεον εκλεισε και ΧΟΧΟΧΟΧΟ κανεις δεν προλαβε να την προωθησει και να βρωμισει παλι η Αθηνα... Ta Hollister εχουν παντως να κανουν με Καλιφορνια και οσους κανουν σερφ και τετοια...

Στην Αμερικη πριν πολλα χρονια τα A&F ηταν νουμερο ενα, οποτε τωρα που το εμαθε το Ελλαντα φιλε μου και ολος ο υπολοιπος κοσμος στην Αμερικα εχουν πεσει πολυ... Υπαρχουν αλλα ομως που καποια στιγμη μετα απο χρονια θα ερθουν και εδω και παλι τα ιδια θα λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι αληθεια! Ειχε και αλλη μια θυγατρικη με καλα ρουχα η οποια πλεον εκλεισε και ΧΟΧΟΧΟΧΟ κανεις δεν προλαβε να την προωθησει και να βρωμισει παλι η Αθηνα... Ta Hollister εχουν παντως να κανουν με Καλιφορνια και οσους κανουν σερφ και τετοια...

Στην Αμερικη πριν πολλα χρονια τα A&F ηταν νουμερο ενα, οποτε τωρα που το εμαθε το Ελλαντα φιλε μου και ολος ο υπολοιπος κοσμος στην Αμερικα εχουν πεσει πολυ... Υπαρχουν αλλα ομως που καποια στιγμη μετα απο χρονια θα ερθουν και εδω και παλι τα ιδια θα λεμε..

 

Διαφημίζουν την Καλιφόρνια και τις παραλίες της κι όλο αυτό το χαλαρό αμερικάνικο σκηνικό, των ηλιοκαμένων που λιώνουν στην παραλία ... Βασίζονται στο όλο beach style .. δηλαδή κάτι μεταξύ sport+casual+παραλία ... (για την αποφυγή παρεξηγήσεων το λέω, γιατί όπως το' γραψες είναι σαν να απευθύνεται σε άτομα που κάνουν serf, που καμία σχέση δεν έχει) ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια παραγγελια στο yoox,και στο tracking number της upsμου βγαζει αυτο...

KOROPI, ATHENS, GR 29/04/2010 16:09 A CORRECT STREET NUMBER IS NEEDED FOR DELIVERY. UPS IS ATTEMPTING TO OBTAIN THIS INFORMATION

 

πως θα ενημερωσω την ups για την οδο?αν και την έχω βάλει..τι στο καλο????

Link to comment
Share on other sites

παρτους τηλεφωνο http://www.ups.com/content/gr/en/contact/index.html?WT.svl=Footer θα βρεις ακρη, και εμενα μια φορα μου χρειαστηκε και ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

τους πειρα και μου παν πως ηρθε ο οδηγος,αλα στο κουδουνι γραφει το ονομα τ πατερα μου,γιαυτο τα πειρανε πισω..ελεος,πως γινετε να αναφερω σε μελλοντικες αγορες το κουδουνι,ωστε να μην ξανασυμβεί αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο το asos στις 16/4 και λογικα θα επρεπε να ειναι στισ 27/4 εδω αλλα ακομα δεν ελαβα καμαι ειδοποιηση απο τα ελτα για να παραλαβω κατι παραγγειλε κανεις αυτες τις μερες τιποτα απο το asos? Ή θα ηατν καλα να παρω τηλεφωνο στο ταχυδρομιο να ρωτησω αν εχουν κανα δεμα στο νομα μου?
Link to comment
Share on other sites

τους πειρα και μου παν πως ηρθε ο οδηγος,αλα στο κουδουνι γραφει το ονομα τ πατερα μου,γιαυτο τα πειρανε πισω..ελεος,πως γινετε να αναφερω σε μελλοντικες αγορες το κουδουνι,ωστε να μην ξανασυμβεί αυτο?

 

(αν και απαράδεκτος ο deliver- άς)

Στη φόρμα παραγγελίας υπάρχουν 2 πεδία, συνήθως! Το ένα για billing information και το άλλο για το delivery. Αν άλλαζες το όνομα μόνο στο δεύτερο πεδίο (εφ' όσον το επίθετο είναι το ίδιο) ενδεχομένως να μην είχες πρόβλημα..

αλλιώς το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να γράψεις στο τέλος "cc : xxxx xxxxx "(το όνομα και το επίθετο του πατέρα σου) .. που κι αυτό εντάξει υπερβολικό είναι .. έπεσες στην περίπτωση μάλλον να είναι "χαϊβάνι" ο τύπος από την εταιρεία!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...