Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η DSQ πια βγάζει μόνο 1 καλό jean το 6μηνο....Αυτό που αγοράζω εγώ! :lol:

 

"Το θέμα είναι ότι μετά το -60% ,τις τιμές που είχε στα dsq ,νομίζω δεν τις βρίσκεις εύκολα έξω."

Το θέμα είναι,όπως είπα, ότι οταν κάνει το 60% δεν υπάρχει τίποτα σε size.Και στο 10% δύσκολα βρίσκεις.

Καλά για dsq στο Μιλάνο συμφωνώ.Έίχα πάει και δεν είδα ούτε,κάλτα dsq.

Αλλά φίλε james απο dolce,prada,etro,armani(emporio) γινόταν χαμός.Richmond,Frankie,DSQ δεν είδα.Βασικά φοράγαν και κάτι δικές τους μάρκες που δεν τις ξέρω και προφανώς θα τις μάθουμε(αν), όταν έχει τελειώσει η πέραση τους στην Ιταλία και θα πρέπει να επεκταθούν στα "κορόϊδα".

 

"Οι τιμές στην πλειονότητα των καλοκαιρινών jeans είναι μ.ο. -30% ,με μερικά 40άρια και 20άρια."

Ναι αλλά όταν το πέρνω εγώ 30-50% φετινό δε μου λέει κάτι.Και 30% μπορεί να το πάρει ο καθένας φετινό.

 

-70% σε καλά καλοκαιρινά στην Αθήνα και Ιούνιο δεν το βλέπω πάντως.Με τίποτα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι σίγουρος ότι θα βρω στην Αθήνα τον Ιούλιο -70% ,γιατί δε θα πάρω καμία από τις μάρκες που ανέφερες.Εδώ βρήκα το χειμώνα δε θα βρω το καλοκαίρι; Όσο γι' αυτό που λες ότι δε βρίσκεις νούμερο στο yoox ,νομίζω είσαι λάθος.Μέχρι και τη βδομάδα που μας πέρασε είχε πολλά L και 52άρια σε dsq.Επίσης κάθε βδομάδα που πέρασε τους τελευταίους 2 μήνες έφερνε πάντα σε Μ,L αρκετά σε διάφορα είδη στη συγκεκριμένη μάρκα. Ίσως όχι αυτά που ήθελες ,αλλά όλο και κάτι έβρισκες σε fleecetop,knitwear,jacket .

Ποιος σου είπε ότι στο Μιλάνο φοράνε ΤΙΣ ψαγμένες μάρκες;Απλά έχουν στιλ αρκετοί,όχι όλοι.Στο Παρίσι ντύνονται καλύτερα οι "fashion concious",λογικό αφού έχουν καλύτερους οίκους και καταστήματα από το Μιλάνο.Μέρα με τη νύχτα.Άσε που πιο πολλές ψαγμένες μάρκες από το yoox δύσκολο να βρεις σε πολλά online καταστήματα,τουλάχιστον τόσες πολλές μαζεμένες .Όταν το tab στο browser στους περισσότερους γράφει πχ "d&g" ,"dsq" η πλοήγηση είναι βαρετή. Αν δεν υπήρχαν τα online stores,blogs,forums οι γνώσεις μου θα ήταν 70% λιγότερες ακόμη και αν υπάρχουν μερικά καλά καταστήματα στην Ελλάδα,που έχουν γνώση τι γίνεται στον κόσμο της μόδας και βλέπουν τα πράγματα από άλλη οπτική γωνία.

 

ΥΓ 1 Τα χειμωνιάτικα από 1/4 δε θα είναι διαθέσιμα για αγορά.Ορισμένα μόνο από αυτά θα φανούν στο sample sale.

ΥΓ 2 Όλο και κάτι θα κάνει το asos. Υπάρχει και το outlet του asos.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι γρυπιασμένος και θα κάτσω μέσα, θα ξαναρίξω μια ματιά γενική στο yoox. (Αν και κανονικά θα έπρεπε να φτιάχνω μια visual εφαρμογή, αλλά δε βαριέσαι :lol: ).

Πάντως τα νούμερα που έγραψες είναι και αυτά που δε μου κάνουν.Είμαι στη μέση. :p

Για 70% είπα δεν θα έχει στα "καλά".Τώρα καλά για εμένα είναι άλλα απο αυτά που εννοείς εσύ.

Πάντως για τα νούμερα.Τι να πω.Ίσως να είμαι άτυχος, ίσως να μπαίνω λάθος στιγμές.Δε μπορώ να είμαι με το πιστόλι στο χέρι.

Είχα κάνει έναν κατάλογο για τον χειμώνα με το τι ήθελα απο το yoox και απο τα 15-20 πράγματα πρόλαβα να πάρω 2-3.

Ένα DSQ που μου είχε γυαλίσει (το μόνο φούτερ που μου άρεσε εδώ και χρόνια) το είχε 250-300 και στις εκπτώσεις το έριξε 20%.Ε ξαφνικά μπαίνω μια μέρα και το βρίσκω 85Ευρώ εξαφανισμένο.Γενικά δε μπορώ να τρέχω απο πίσω. :wacko:

Κοίτα το yoox είναι καλό,δε λέω.Αλλά μερικές φορές απο το να περιμένω κάτι περσινό για να γλυτώσω 20-30 ευρώ, ε το παίρνω και καινούργιο.Άλλες φορές αν είναι πανάκριβο τότε το περιμένω περσινό αλλά συνήθως το έχει αγοράσει άλλος.

Οκ βασικά έχω και κάποια κονέ για να πάρω ρούχα με 30-50% απο Αθήνα με τη μια, οπότε ίσως να μην είμαι και ο πλέον αντιπροσωπευτικός πελάτης του yoox.

LUISA LUISA OEOEOE!! :lol: . Καλά το luisa είχε τις χειρότερες εκπτώσεις τις τετραετίας φέτος. :mad: Πάλι καλά που με αγαπά και μου στέλνει personal κουπονάκια :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν είναι αξιόπιστο το παρακάτω?

http://www.bestbrandsoutlet.com

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν είναι αξιόπιστο το παρακάτω?

http://www.bestbrandsoutlet.com

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.

 

Παρα πολυ ενδιαφερον..................

Μηπως ειναι ομως FAKE?

Jamesssss55....................????????????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου ειπαν καπου στην ερμου έχει στοκατζιδικο που απεξω γραφει Γαβαλας με κιτρινα γραμματα και εχι dsg παπουτσια κτλ σε -50% Κτλ,ισχιει κατι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ενδιαφερον..................

Μηπως ειναι ομως FAKE?

Jamesssss55....................????????????

 

Δεν ξέρω ,νομίζω ότι είναι απομιμήσεις.Πάλι βάσει των φωτογραφιών.Αυτό το στιλ με τα ελαφρώς τσαλακωμένα ρούχα στις φωτογραφίες είναι φαινόμενο σύνηθες σε τέτοιου είδους μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

lol!!! Αυτο ακριβως ηθελα να ρωτησω χτες αλλα εντελως τυχαια εμαθα,οτι πουλανε στην κηφισια στο δρομο με τα πολλα μαγαζια που παμε για το bowling center.Απο οτι μου ειπαν παντως τα εχουν πολυ ακριβα,καμια σχεση με NY και δεν εχει τις τρεχουσες συλλογες.

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ SITE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΡΟΥΧΑ abercrombie Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!EΓΩ ΨΩΝΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ Κ ΕΧΕΙΣ Κ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΟΤΑΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ!Κ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ!!!!Κ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΕ ΤΟ SITEΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ!!ΣΑΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤE http://www.angels-showroom.gr

Edited by mcde
Μην γράφεις κεφαλαία! Απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζει κανεις που μπορω να βρω gant ρουχα αντρικα ωστε να κανουν delivery στην Ελλαδα, υπαρχει e-shop http://www.gantuk.com/ αλλα δεν κανει delivery, εχει πολυ ωαραια πουκαμισα που δεν βρισκω εδω και σε πολλυ καλύτερες τιμες.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζει κανεις που μπορω να βρω gant ρουχα αντρικα ωστε να κανουν delivery στην Ελλαδα, υπαρχει e-shop http://www.gantuk.com/ αλλα δεν κανει delivery, εχει πολυ ωαραια πουκαμισα που δεν βρισκω εδω και σε πολλυ καλύτερες τιμες.

 

Κάποια κομμάτια έχει και το Asos.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ SITE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΡΟΥΧΑ abercrombie Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!EΓΩ ΨΩΝΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ Κ ΕΧΕΙΣ Κ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΟΤΑΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ!Κ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ!!!!Κ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΕ ΤΟ SITEΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ!!ΣΑΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤE http://www.angels-showroom.gr

πολυ μικρή ποικιλία

...
Link to comment
Share on other sites

πολυ μικρή ποικιλία

 

καλά πέρα από την ποικιλία οι τιμές είναι υπερβολικές..

για παράδειγμα την φόρμα την δίνει 80 euro .. έτσι;

 

αν πεις ότι παραγγέλνεις μόνο αυτή τη φόρμα (από αμερική) + τα μεταφορικά που αν και τσουχτερά για 50$ πάνε στα 40$ = 90$ -> 67 euro. Αντε και να πεις ότι θα πάρεις και ένα δεύτερο ρουχαλάκι (π.χ. το φουτεράκι που στο site το δίνει 120!!!!) άντε να πας δειλά στα 110$+50$ (μεταφορικά) = 160$ -> 120 euro σύνολο..!

 

όχι 200 euro ! μην τρελαθούμε κιόλας δηλαδή!!!! (και δεν κοίταξα και καθόλου αν έχει μεταφορικά)

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχει παραγειλλει κανενας απο τη superdry.com επειδη διαβασα στο site οτι ενδεχεται να υπαρξουν φοροι και θελω φυσικα να το αποφυγω οποτε οποιος ξερει ας απαντησει ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχει παραγειλλει κανενας απο τη superdry.com επειδη διαβασα στο site οτι ενδεχεται να υπαρξουν φοροι και θελω φυσικα να το αποφυγω οποτε οποιος ξερει ας απαντησει ευχαριστω.

 

Ριξε μια ματια στο http://www.arkclothing.com/store

Εχει μεγαλη ποικιλια απο superdry..................

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο http://www.arkclothing.com/store

Εχει μεγαλη ποικιλια απο superdry..................

 

Superdry έχει και το asos!

και μπορείς να βρεις και στο cult.co.uk ... κι εφ' όσον είναι αγγλικό, δεν τίθεται θέμα τελωνείου ... αρκεί να στέλνει Ελλάδα βέβαια ... !

 

edit : κατάστημα Superdry έχει και στο factory outlet απέναντι από το Ελ. Βενιζέλος .. μόλις το πληροφορήθηκα...(πριν 1.5 χρόνο που το είχα επισκεφτεί, δεν νομίζω ότι είχε)!

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εχει φωνισει κανει απο το TOPMAN εχει πολυ ωραια T-SHIRT με σταμπες και ειναιο σχετικα φτηνα απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ποιοτικα ή μηπως ειναι οπως τα pull ann bear kai ton bershka

http://www.topman.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?beginIndex=0&catalogId=17551&storeId=12555&categoryId=122441&parent_category_rn=38973&langId=-1&top=Y

Link to comment
Share on other sites

οι μπλουζες που φοραει ο κανακης(ραδιοαρβυλα) ξερετε απο που ειναι?μοιαζουν λιγο με αυτες του λινκ του συμφορουμιτη!
Link to comment
Share on other sites

εχει φωνισει κανει απο το TOPMAN εχει πολυ ωραια T-SHIRT με σταμπες και ειναιο σχετικα φτηνα απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ποιοτικα ή μηπως ειναι οπως τα pull ann bear kai ton bershka

http://www.topman.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?beginIndex=0&catalogId=17551&storeId=12555&categoryId=122441&parent_category_rn=38973&langId=-1&top=Y

 

 

πιστευω οτι ειναι λιγο καλυτερα απο τα berska,zara,pull and bear(inditex γενικα) αλλα δεν εχω παρατηρησει καμια φθορα στο χρωμα,σκισιματα μετα απο 10 μηνες.

 

οι μπλουζες που φοραει ο κανακης(ραδιοαρβυλα) ξερετε απο που ειναι?μοιαζουν λιγο με αυτες του λινκ του συμφορουμιτη!

 

δεν βλεπω την εκπομπη αλλα αν κρινω απο αυτα που μου εχουν πει, κοιτα στο sugarbullets.co.uk (αξιοπιστο)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ειναι λιγο καλυτερα απο τα berska,zara,pull and bear(inditex γενικα) αλλα δεν εχω παρατηρησει καμια φθορα στο χρωμα,σκισιματα μετα απο 10 μηνες.

 

 

 

δεν βλεπω την εκπομπη αλλα αν κρινω απο αυτα που μου εχουν πει, κοιτα στο sugarbullets.co.uk (αξιοπιστο)[/Quote]

 

να σε ρωτησω κατι στο site του TOPMAN λει πως τα εξοδα αποστολης στην Ελλαδα ειναι 6 λιρες εγω θα πληρωσω τιποτα δασμους επιπλεον οταν ερθουν? και τι ποσο περιπου αν υπαρχουν αυτοι οι δασμοι στο τελωνειο? και κατι αλλο αν αποφασισω να πληρωσω με paypal απο που προμηθευμαι αυτου το ειδος την πληρωμη πως δηλαδη δινω τα λεφτα, ειμαι λιγο καινουργειος σε αυτα

ευχαριστω

Edited by mariel19
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι στο site του TOPMAN λει πως τα εξοδα αποστολης στην Ελλαδα ειναι 6 λιρες εγω θα πληρωσω τιποτα δασμους επιπλεον οταν ερθουν? και τι ποσο περιπου αν υπαρχουν αυτοι οι δασμοι στο τελωνειο? και κατι αλλο αν αποφασισω να πληρωσω με paypal απο που προμηθευμαι αυτου το ειδος την πληρωμη πως δηλαδη δινω τα λεφτα, ειμαι λιγο καινουργειος σε αυτα

ευχαριστω

 

Τα ρούχα έρχονται από Η.Β. (Αγγλία) οπότε δεν τίθεται θέμα τελωνείου ..

το paypal είναι ένας ασφαλής τρόπος συναλλαγής .. θα πρέπει οπωσδήποτε να διαθέτεις μια πιστωτική / χρεωστική κάρτα και έναν λογαριασμό σε αυτό ...

Για περισσότερες πληροφορίες κοίταξε εδώ κι εδώ

 

 

δεν βλεπω την εκπομπη αλλα αν κρινω απο αυτα που μου εχουν πει, κοιτα στο sugarbullets.co.uk (αξιοπιστο)

Κατά τη γνώμη μου εκ πρώτης όψεως .. δεν φαίνεται καθόλου επαγγελματική αυτή η ιστοσελίδα ...

αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο στο στυλ των ρούχων που φοράνε .. από το ελάχιστο που έχω δει .. είναι περισσότερο "ατακαδόρικες" οι μπλούζες τους .. κι όχι τόσο συγκροτημάτων ... Είναι πιο κοντά σε αυτό το στυλ ...

αλλά δεν μπορώ να το πω και με 100% σιγουριά .. θα το ψάξω όμως και θα επανέλθω ... :geek: :devil:

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

της μπλούζες που φοράνε στο ράδιο αρβύλα της κάνουν σε μαγαζί στη Θεσσαλονίκη

είχαν πει σε μια εκπομπή ποιο μαγαζί είναι αυτό αλλά δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

παρόμοια σχέδια (αλλά και ίδια) μ αυτά που έχουν στη ράδιο αρβύλα έχει σ'αυτά τα sites:

Threadless

Glennz tees

έχουν γενικά πολύ ωραία σχέδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...