Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eui

κλικαρισμένο το: update system (placeupdate.zip in SDor root direvtory of USB)

επιλογή κάτω: clear data (system settings and application

restart or start

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχεις twrp κατεβασε αυτο που σου εβαλα και βαλτο μες το τηλ βαλτο στα downloads ας πουμε και μετα κατεβασε απ το μαρκετ το kingroot να γινεις rooted για να συνεχισουμε και κανε τη διαδικασια που σου λεει το kingroot. επειτα αφου γινεις rooted κατεβασε μια αλλη εφαρμογη που λέγεται flashify με εναν πορτοκαλι κεραυνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το kingroot θα κανει μια διαδικασια κανα 3λεπτο να ρουταρει το τηλ μολις την τρεξεις πιθανον ομως και να μην γινει καντο και θα καταλαβεις αν εγινε. επισης κατεβασε και τη ρομ και βαλτη στο τη στα dowloads και αυτη

Link to comment
Share on other sites

eui

κλικαρισμένο το: update system (placeupdate.zip in SDor root direvtory of USB)

επιλογή κάτω: clear data (system settings and application

restart or start

 

Με ποια ρομ είσαι τώρα;δεν είναι root?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτή ( ; ) 5.5.892S(Stable).

Ζήτησα να είναι root όταν το στείλανε... πως το βλέπω αυτό;

κατεβασα το kingroot v4.9.6 και μου λεει root fail μετά από επανεκκίνηση

Edited by kapass
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτή ( ; ) 5.5.892S(Stable).

Ζήτησα να είναι root όταν το στείλανε... πως το βλέπω αυτό;

κατεβασα το kingroot v4.9.6 και μου λεει root fail μετά από επανεκκίνηση

 

κατεβασε την εφαρμογή root checker και θα σου πει

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτή ( ; ) 5.5.892S(Stable).

Ζήτησα να είναι root όταν το στείλανε... πως το βλέπω αυτό;

κατεβασα το kingroot v4.9.6 και μου λεει root fail μετά από επανεκκίνηση

 

Δες αν στις εγκατεστημένες εφαρμογές υπάρχει ή εφαρμογή Supersu ή εγκατέστησε την εφαρμογή flashify από το playstore που σου είπε ο φίλος πριν και τρεξτην και αν δεν είσαι ρουτ θα στο πει

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν ειναι που δε θα ειναι κατεβασε την εφαρμογη kingroot στον υπολογιστη που εχει πιο πολλες πιθανοτητες να στο ρουταρει και για να ανοιξεις το usb debugging πηγαινε στις πληροφοριες τηλ και πατα 5 φορες στην προτελευταια παραγραφο μεχρι να σου πει εγινες πρόγραμματιστης και μετα γυρνά μια πισω στις ρυθμισεις κατω κατω που λέει επιλογες για πρόγραμματιστες και βρες usb debugging

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατεβασε το kingroot στον υπολογιστη και συνδεσε το κινητο με το usb debugging on οταν σου ζητηθεί και αστο να κανει τη δουλεια του. μετα οταν γινει ρουτ. ε την εφαρμογη flashify πατα flash image αυτο που σου ειπα να κατεβασεις στα downloads αφου το φλασαρει μετά με το κολπο το power on και volume up θα σε παει σε διαφορετικο μενου απ αυτο που ειδες πριν. επειτα θα σε παει απο μονο του το aroma installer της ρομ

Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω και εγώ.ειναι κορυφή.εχει μόνο αγγλικά και κινεζικά αλλά με την εφαρμογή morelocale2 έχεις ελληνικά εκτός από το μενού των settings ,των επαφών και των μηνυμάτων που παραμένουν αγγλικά.αν διαβάσεις το πρώτο ποστ θα δεις ότι λέει πως μετά το φλασαρισμα της ρομ πρέπει να φλασαρεις και το supersu zip για root.επισης στο πρώτο ποστ έχει οδηγίες για να παγωσεις/απεγκαταστησεις τις κινεζικές εφαρμογες

 

ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Όλα οκ. Απλά έχω την εντύπωση ότι σε σχέση με την 10s που είχα, η 15s έχει λίγο χειρότερη λήψη wifi και μεγαλύτερη κατανάλωση. H 16 είναι καλύτερη; Αν αξίζει τον κόπο χρειάζεται clean installation και οπότε χάνεται πάλι το root;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Όλα οκ. Απλά έχω την εντύπωση ότι σε σχέση με την 10s που είχα, η 15s έχει λίγο χειρότερη λήψη wifi και μεγαλύτερη κατανάλωση. H 16 είναι καλύτερη; Αν αξίζει τον κόπο χρειάζεται clean installation και οπότε χάνεται πάλι το root;

 

Την 16s την έχω περάσει από πάνω και όχι με clean install.πρόβλημα με wifi δεν ειχα ποτέ με καμία ρομ και έχει την καλύτερη μπαταρία νομίζω.δες το ποστ 2991 στη σελίδα 200 εδώ στο φόρουμ για οδηγίες

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το root, τοποθέτησα την rom, αλλά δυστυχώς τίποτα το ιδιαίτερο. Επικοινώνησα με το gearbest μπας και βγει καμιά άκρη αλλά με βλέπω για επιστροφή.. Χρειάζεται να κάνω το τηλέφωνο unroot και να βάλω την αρχική rom ώστε να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση DOA? Edited by kapass
Link to comment
Share on other sites

Μετά το root, τοποθέτησα την rom, αλλά δυστυχώς τίποτα το ιδιαίτερο. Επικοινώνησα με το gearbest μπας και βγει καμιά άκρη αλλά με βλέπω για επιστροφή.. Χρειάζεται να κάνω το τηλέφωνο unroot και να βάλω την αρχική rom ώστε να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση DOA?

 

δεν εφτιαξε η καμερα ε? πολυ περιεργο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ε κατεβασε απ το needrom μια oficcial και βαλτη μεσω twrp οπως την προηγουμενη και στειλτο πισω. εφαγες μηχανη κριμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα μπορεις να παραγγειλεις μια αλλη καμερα με 20€ και να την τοποθετήσεις μονος δεν ειναι και παραπολυ δυσκολο για να αποφυγεις τη διαδικασια ολη

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν έφτιαξε. Κατέβασα μια rom αλλά δεν είναι η ίδια. Δεν πειράζει μικρό το κακό. Για την κάμερα επειδή είναι καινούριο δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να περιμένω πάλι, να δω αν έφτιαξε, να χαθεί η εγγύηση κλπ. Αν το είχα κανα εξάμηνο και μου δημιουργούσε τότε το πρόβλημα θα το σκεφτόμουν. Τώρα ψιλοδιαπραγματεύομαι με το gearbest μπας και βρεθεί καμιά καλή λύση... τι να πω.. τύφλα να έχει ο ντόναλντ ντακ.. 3 τηλέφωνα έχω πάρει από κίνα, τα 2 τα έστειλα πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Την 16s την έχω περάσει από πάνω και όχι με clean install.πρόβλημα με wifi δεν ειχα ποτέ με καμία ρομ και έχει την καλύτερη μπαταρία νομίζω.δες το ποστ 2991 στη σελίδα 200 εδώ στο φόρουμ για οδηγίες

 

Μια διευκρίνηση, όταν πέρασες την 16s πάνω από την 15s δεν έκανες κανένα wipe οπότε δε χάθηκε και το root;

Τρέχει πιο καλά από την 15s;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω miui 8 στο κινητο και προσπαθω να βρω ενα προγραμμα για να γραφω με 160 χαρακτηρες?????εχω δοκιμασει καποια και δεν μου ερχονταν καποια μυνηματα.πχ οπως το hanset sms.υπαρχει καποια λυση?????
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το chompsms, στις ρυθμίσεις πρέπει να τικάρεις την αφαίρεση ειδικών χαρακτήρων κλπ Edited by virus_79
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση, όταν πέρασες την 16s πάνω από την 15s δεν έκανες κανένα wipe οπότε δε χάθηκε και το root;

Τρέχει πιο καλά από την 15s;

 

Δεν ειχα κάνει αλλά θέλει ξανά αμέσως φλασαρισμα το supersu zip.Δες το ποστ 2991

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. αύριο μεθαύριο το κινιτάκι έρχετε σπιτι απο κινα, και θα θελα μερικες πληροφοριες σχετικα με περιφεριακα και software.

1oν προτεινετε να το κανω απ ευθειας ροοτ και να βαλω καποια ΡΟΜ? και αν ναι ποια ειναι η ποιο σταθερη?

2ον Ξερετε μαγαζια στην Αθηνα που να πουλάνε θηκες και ζελατινες για αυτο το μοντελο?

3ον Προτεινετε κανενα powerbank :)

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.....όσοι έχετε βάλει την τελευταία ρομ του Ιταλού ML λειτουργούν όλα κανονικά και ιδικά οι ειδοποιήσεις messanger,viber κτλπ ?

Είμαι με MIUI και θέλω να ξέρω αν αξίζει να την περάσω η όχι.

Ευχαριστώ!!!

Επανω σε αυτη την ερώτηση που εκανα και δεν ειδα να απαντησε καποιος η δεν το προσεξα μπορείτε να μου πείτε εαν αξίζει τον κόπο η αλλαγή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πακετο! Εντελως ξαφνικα δεν φορτιζει το κινητο! Δοκιμασα 2 καλωδια/φορτιστες και με κανενα δεν φορτιζει, τι διαολο κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Πακετο! Εντελως ξαφνικα δεν φορτιζει το κινητο! Δοκιμασα 2 καλωδια/φορτιστες και με κανενα δεν φορτιζει, τι διαολο κανω τωρα?

 

Kανει καλη επαφη το usb? η πριζα του με τον ανταπτορα και την πριζα του ρευματος?Δες τα αυτα πρωτα,εγω ειχα εναν ανταπτορα που στελνουν οι Κινεζοι τους φτηνιαρικους,καποια στιγμη δεν το φορτιζε δες αν φορτιζει αν το συνδεσεις στο λαπτοπ η pc.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη φορτιζει αλλα δεν νομιζω να την βγαλω ετσι με κανα 4ωρο φορτιση που θα θελει. Εχω τον φορτιστη που ηρθε με το κινητο και εχω και 2 ανταπτορακια letv που ειχα παραγγειλει απο το ιντερνετ πριν κανα 6μηνο. Με το ενα που δοκιμασα δεν λειτουργει ουτε αυτο. Ελεγξα και τις συνδεσεις, αλλαξα και μπριζες αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη φορτιζει αλλα δεν νομιζω να την βγαλω ετσι με κανα 4ωρο φορτιση που θα θελει. Εχω τον φορτιστη που ηρθε με το κινητο και εχω και 2 ανταπτορακια letv που ειχα παραγγειλει απο το ιντερνετ πριν κανα 6μηνο. Με το ενα που δοκιμασα δεν λειτουργει ουτε αυτο. Ελεγξα και τις συνδεσεις, αλλαξα και μπριζες αλλα τιποτα

 

το ανταπτορακι θα φταιει αν φορτιζει στον υπολογιστη,αν δεν εχεις αλλο εκει τοτε πρεπει να αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα εχω δοκιμασει με το καλωδιο του κινητου & με τον ενα ανταπτορα. Επισης εχω δοκιμασει και με την μπριζα που ηρθε το κινητο(eu charger) και με αλλο μπριζακι που βαζω καλωδιο usb 2.0 και το ανταπτορακι 3.0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...