Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.letv.re/topic/99-miui-v7-51230-international-by-vazarg/

 

αυτην εδω.

;)

 

Το κινητο το γυρισα στην aosp ultimate.

 

ναι μεν χανει λιγο σε μπαταρια σε σχεση με την massopa ομως ειναι μου φαινεται ακομα πιο γρηγορη.

ετσι θα μεινει μεχρι να το δωσω.

 

Μεταξύ της 7s και aosp ultimate ποια είναι καλύτερη και σε τι πράγμα;Χάνουμε τίποτα από τις λειτουργίες του τηλεφώνου με τις παραπάνω roms;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρα αυτο ειναι και το πιο σωστο...

Επειδη ειμαι κατοχος mediatek συσκευης(coolpad f1) ελεγα μηπως ισχυει ο τροπος του recovery update και στο letv x600 ωστε να μην ξανακανεις τη διαδικασια απο την αρχη...

 

Δες σελίδα 12 ποστ 173

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες σελίδα 12 ποστ 173

 

Ευχαριστω souzukis!Θα το δοκιμαζα παντως,ειχα περιεργια να δω τι θα γινοταν:)

οποτε πλεον μπορω αφοβα να αρχισω τα φλασαρισματα και στο letv:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια rom βαζει το vickmall παιδια;

Εγω που δεν το εχω με αλλαγες rom θα δουλευει σωστα για απλη χρηση.

Με ενδιαφερει να μην κρασαρει, φωτογραφικη και σερφαρισμα και αυτονομια.

Αν κολλησει πως κανουμε επανεκκινηση που δεν βγαινει η μπαταρια;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια rom βαζει το vickmall παιδια;

Εγω που δεν το εχω με αλλαγες rom θα δουλευει σωστα για απλη χρηση.

Με ενδιαφερει να μην κρασαρει, φωτογραφικη και σερφαρισμα και αυτονομια.

Αν κολλησει πως κανουμε επανεκκινηση που δεν βγαινει η μπαταρια;

Ευχαριστω.

Το κινητό δεν κολλάει , πάει σφαίρα στο σερφαρισμα τόσο με 4g όσο και με Wi-Fi , άψογη φωτογραφική (ειδικά με την fv camera)

Αυτονομία με aosp γύρω στις 4 ώρες οθόνη με χρήση 1 ημέρας.

Το να περάσεις άλλη ρομ απαιτεί 5 λεπτά διάβασμα και άλλο τόσο να κάνεις την διαδικασία

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν κολλάει , πάει σφαίρα στο σερφαρισμα τόσο με 4g όσο και με Wi-Fi , άψογη φωτογραφική (ειδικά με την fv camera)

Αυτονομία με aosp γύρω στις 4 ώρες οθόνη με χρήση 1 ημέρας.

Το να περάσεις άλλη ρομ απαιτεί 5 λεπτά διάβασμα και άλλο τόσο να κάνεις την διαδικασία

 

+1000 το κινητο ειναι απροβληματιστο. Το note4 c που εχω, εχει πεσει σε αχρηστια, μαλλον για πουλημα θα παει.

Link to comment
Share on other sites

+1000 το κινητο ειναι απροβληματιστο. Το note4 c που εχω, εχει πεσει σε αχρηστια, μαλλον για πουλημα θα παει.

 

Με ποια rom ομως ειναι απροβληματιστο και τι να πω στο vickmall. Γραφει rooted install playstore και multilanguage δε λεει ποια rom. Διαβαζω για aosp, ιταλου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβλημα με την εφαρμογη του wats up της cosmote? Δεν μου κανει την ταυτοποιηση με τιποτα.. ειμαι με 7ς

 

εχεις την κοσμοτε στη θεση της σιμ 2?αν ναι βαλτην στην πρωτη θεση και λογικα θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

εχεις την κοσμοτε στη θεση της σιμ 2?αν ναι βαλτην στην πρωτη θεση και λογικα θα δουλεψει.

το χω δοκιμασει και στις 2.. για αυτο ειπα να ρωτησω αν δουλευει κανονικα στους υπολοιπους

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω προβλημα στις κλησεις.οταν καλω καποιον,αν δεν απαντησει στα 4-5 κουδουνισματα η κληση σταματαει.αν απαντησει ,μετα απο 5 δευτερολεπτα που θα μιλησω τερματιζεται η κληση.οταν με καλουν ομως οι κλησεις γινονται κανονικα.εχω την massopa αλλα πιστευω δεν φταιει η ρομ.καμια ιδεα κανεις για το τι πρεπει να κανω?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω προβλημα στις κλησεις.οταν καλω καποιον,αν δεν απαντησει στα 4-5 κουδουνισματα η κληση σταματαει.αν απαντησει ,μετα απο 5 δευτερολεπτα που θα μιλησω τερματιζεται η κληση.οταν με καλουν ομως οι κλησεις γινονται κανονικα.εχω την massopa αλλα πιστευω δεν φταιει η ρομ.καμια ιδεα κανεις για το τι πρεπει να κανω?

 

στο κανει μονο με τη massopa?και γω αυτην εχω δεν εχω παρατηρησει τετοιο προβλημα στις κλησεις.

δοκιμασε ενα wipe cache-dalvik cache μηπως και στρωσει.σε μενα οταν την εβαλα δεν συνδεοταν στο wi-fi, εκανα τα wipe που σου ειπα και εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

στο κανει μονο με τη massopa?και γω αυτην εχω δεν εχω παρατηρησει τετοιο προβλημα στις κλησεις.

δοκιμασε ενα wipe cache-dalvik cache μηπως και στρωσει.σε μενα οταν την εβαλα δεν συνδεοταν στο wi-fi, εκανα τα wipe που σου ειπα και εστρωσε

δεν εχω βαλει αλλη ρομ εκτος απ τη massopa και του ιταλου που ειχε οταν ηρθε.υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει με τον συγχρονισμο των επαφων η κατι τετοιο?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει αλλη ρομ εκτος απ τη massopa και του ιταλου που ειχε οταν ηρθε.υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει με τον συγχρονισμο των επαφων η κατι τετοιο?

 

και γω αυτες τις 2 εχω βαλει.δε μπορω να σου πω για τον συγχονισμο των επαφων γιατι σ εμενα δεν συγχρονιστηκαν και τις εβαλα χειροκινητα με το αρχειο που δημιουργησα απο το coolpad,αν και μου φαινεται απιθανο να ναι λογω των επαφων.

 

ισως να δοκιμαζες να την ξαναφλασαρεις,ή καμια αλλη ρομ πχ aosp ultimate,miui να δεις αν στο κανει και εκει.

αν δε στο κανει ειαι καθαρα θεμα ρομ,ισως να μην εκατσε καλα.

(twrp ειναι αυτο.κανει τα δικα του μερικες φορες.(το χω παρει με κακο ματι,το ξερω :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ της 7s και aosp ultimate ποια είναι καλύτερη και σε τι πράγμα;Χάνουμε τίποτα από τις λειτουργίες του τηλεφώνου με τις παραπάνω roms;

 

με την 7s την Ιταλικη εχεις ολες τις λειτουργιες πληρεις

η μπαταρια ειναι καλη,δεν εχει κανενα lag και ειναι σταθερη σαν βραχος.

 

με την aosp ultimate οπως λεει και το ονομα της ,εχεις γραφικο περιβαλλον aosp δηλαδη ειναι μια rom με τα εντελως απαραιτητα και γραφικο περιβαλλον nexus

ειναι ενα κλικ πιο γρηγορη αλλα χανεις καποια πραγματακια οπως ειναι οι υπερυθρες,mute button,ρυθμιζομενη αφυπνιση,double tap to wake.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτες τις 2 εχω βαλει.δε μπορω να σου πω για τον συγχονισμο των επαφων γιατι σ εμενα δεν συγχρονιστηκαν και τις εβαλα χειροκινητα με το αρχειο που δημιουργησα απο το coolpad,αν και μου φαινεται απιθανο να ναι λογω των επαφων.

 

ισως να δοκιμαζες να την ξαναφλασαρεις,ή καμια αλλη ρομ πχ aosp ultimate,miui να δεις αν στο κανει και εκει.

αν δε στο κανει ειαι καθαρα θεμα ρομ,ισως να μην εκατσε καλα.

(twrp ειναι αυτο.κανει τα δικα του μερικες φορες.(το χω παρει με κακο ματι,το ξερω :lol:)

 

Έστρωσε με wipe cache και dalvik προς το παρόν τουλάχιστον. Δεν ξέρω αν θα το ξανακάνει στο μέλλον...

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ πριν από 2 ώρες για τον ανηψιό μου και παίζω λίγο πριν το δώσω. Το ir blaster γιατί δεν λειτουργεί? (Η συσκευή κρασάρει όταν το επιλέξω)
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ πριν από 2 ώρες για τον ανηψιό μου και παίζω λίγο πριν το δώσω. Το ir blaster γιατί δεν λειτουργεί? (Η συσκευή κρασάρει όταν το επιλέξω)

 

τι rom εχει;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε με wipe cache και dalvik προς το παρόν τουλάχιστον. Δεν ξέρω αν θα το ξανακάνει στο μέλλον...

 

Αφου εστρωσε παλι καλα γλιτωσες φλσσαρισματα και στησιμο απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να το δω ?

 

settings-->about phone

 

εβγαλε ο ιταλος τη δικη του τροποποιημενη 9s http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock.html

κατι αναφερει αν προσεξετε σχετικα αν βγαλει ενα μηνυμα λαθους το recovery αν και απο ο,τι καταλαβαινω ειναι κατι φυσιολογικο.

παντως καλο ειναι να εχουμε παρει ενα full nadroid backup ωστε να επιστρεψουμε αν κατι δεν παει καλα

Edited by ane1989
update
Link to comment
Share on other sites

H 9s του ιταλού φαίνεται καλή. Την έβαλα εχθες το απόγευμα. Το 1ο που παρατήρησα είναι ή καμερα που είναι πολύ ανώτερη από aosp
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ρε παιδια,με reboot(κανονικο οχι soft) το τηλεφωνο μενει κολλημενο στο logo οταν ανοιγει.τι στον ****** γινεται;
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H 9s του ιταλού φαίνεται καλή. Την έβαλα εχθες το απόγευμα. Το 1ο που παρατήρησα είναι ή καμερα που είναι πολύ ανώτερη από aosp

 

Mε την 9s του Ιταλού λειτουργεί το ir blaster? Επίσης, πατώντας το αριστερό soft key, που σου εμφανίζει ταχεία πρόσβαση σε ρυθμίσεις και εφαρμογές, αυτά είναι παραμετροποιήσιμα, όπως πρέπει κανονικά?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...