Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον παιζει κ ο nova launcher!Εκδοση 4.2.0 beta3

Όταν λες παίζει, εννοείς και ότι όταν πατάς home πάει στην home screen του nova ή πάει στη home screen του google launcher? Γιατί ότι launcher και να έβαλα ως default τις περισότερες φορές πατώντας home ή back γυρνάει στον google launcher.

Και τελικά μόνο εμένα ενοχλεί το ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τις επαφές στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες παίζει, εννοείς και ότι όταν πατάς home πάει στην home screen του nova ή πάει στη home screen του google launcher? Γιατί ότι launcher και να έβαλα ως default τις περισότερες φορές πατώντας home ή back γυρνάει στον google launcher.

Και τελικά μόνο εμένα ενοχλεί το ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τις επαφές στο τηλέφωνο?

Γιατί δεν πας στο Play store και να κατεβάσεις μια εφαρμογή : επαφές ή Contacts έχει πολλές θα δεις πια σε βολεύει και όλα θα είναι ωραία και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες παίζει, εννοείς και ότι όταν πατάς home πάει στην home screen του nova ή πάει στη home screen του google launcher? Γιατί ότι launcher και να έβαλα ως default τις περισότερες φορές πατώντας home ή back γυρνάει στον google launcher.

Και τελικά μόνο εμένα ενοχλεί το ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τις επαφές στο τηλέφωνο?

Τα πάντα παίζουν κανονικά

 

http://i.imgur.com/D6KYTSQ.jpg

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω κ ξενερωνω με την υποστηριξη σε rom.. τα 'μικρα'LETV ΕΧΟΥΝ ηδη εκτος τη μαμα,του ΒΒ72,ΜΙUI ΠΟΥ ακολουθει εβδομαδιαιες ενημερωσεις,AOSP και FLYME...

κ εμεις αναμενουμε τον CUOCO!!!!!!!!(του rusch δε λεει κ δεν εχει ελληνικα,dolby,κ δεν ειναι root(h 008 που δοκιμασα)....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ασχολήθηκε λάθος άνθρωπος με το κινητό.

Στο προηγούμενο που είχα (huawei honor 3x) το είχε αναλάβει ένας ρώσος απ το xda και ήμουνα κούκλος.

Για να πω όμως και το σκεπτικό μου μια rom που δεν είναι απο τη μαμά της multilanguage δεν ξερω κατά πόσο η custom που τελικα είναι δεν ειναι ported απο άλλο κινητό.

Αν και δεν έχω δοκιμάσει του rusch νομίζω οτι θα είναι πιο ''καθαρή''.

Εσυ z953rr τι πιστεύεις που τις έχεις δοκιμάσει ?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ασχολήθηκε λάθος άνθρωπος με το κινητό.

Στο προηγούμενο που είχα (huawei honor 3x) το είχε αναλάβει ένας ρώσος απ το xda και ήμουνα κούκλος.

Για να πω όμως και το σκεπτικό μου μια rom που δεν είναι απο τη μαμά της multilanguage δεν ξερω κατά πόσο η custom που τελικα είναι δεν ειναι ported απο άλλο κινητό.

Αν και δεν έχω δοκιμάσει του rusch νομίζω οτι θα είναι πιο ''καθαρή''.

Εσυ z953rr τι πιστεύεις που τις έχεις δοκιμάσει ?

μετα κ την εμπειρια απο το χ600 που ειχα το καλοκαιρι,μακαρι να ειχε ασχοληθει ο ΒΒ72...αυτος εβγαζε σε χρονο ρεκορ ΤΗ Multilanguage καθε βδομαδα!ΜΕΧΡΙ που οπως εγραψε στο φορουμ αποκτησε παιδι.απο τοτε ακολουθει μονο τις stable..

του MRRUCH δεν μου αρεσε για τους λογους που ανεφερα παραπανω.δεν ειχε καν ελληνικα.η ρομ που μου αρεσε ΑΛΛΑ δεν ΕΙΧΕ ΚΑΜΕΡΑ ηταν η MIUI7....

Link to comment
Share on other sites

μετα κ την εμπειρια απο το χ600 που ειχα το καλοκαιρι,μακαρι να ειχε ασχοληθει ο ΒΒ72...αυτος εβγαζε σε χρονο ρεκορ ΤΗ Multilanguage καθε βδομαδα!ΜΕΧΡΙ που οπως εγραψε στο φορουμ αποκτησε παιδι.απο τοτε ακολουθει μονο τις stable..

του MRRUCH δεν μου αρεσε για τους λογους που ανεφερα παραπανω.δεν ειχε καν ελληνικα.η ρομ που μου αρεσε ΑΛΛΑ δεν ΕΙΧΕ ΚΑΜΕΡΑ ηταν η MIUI7....

 

------------

 

Αν κατεβαζες απο playstore την HD camera ή κατι παρεμφερες.. ,το χεις δοκιμασει?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες παίζει, εννοείς και ότι όταν πατάς home πάει στην home screen του nova ή πάει στη home screen του google launcher? Γιατί ότι launcher και να έβαλα ως default τις περισότερες φορές πατώντας home ή back γυρνάει στον google launcher.

Και τελικά μόνο εμένα ενοχλεί το ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τις επαφές στο τηλέφωνο?

Πας ρυθμίσεις >εφαρμογες>default apps>desktop>nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω κ ξενερωνω με την υποστηριξη σε rom.. τα 'μικρα'LETV ΕΧΟΥΝ ηδη εκτος τη μαμα,του ΒΒ72,ΜΙUI ΠΟΥ ακολουθει εβδομαδιαιες ενημερωσεις,AOSP και FLYME...

κ εμεις αναμενουμε τον CUOCO!!!!!!!!(του rusch δε λεει κ δεν εχει ελληνικα,dolby,κ δεν ειναι root(h 008 που δοκιμασα)....:mad:

 

Είμαι στο τσακ να παραγγείλω αλλά σκέφτομαι το ZUK που ειναι με cyanogen. Με προβλημάτισες με το μηνυμα σου. Τι προτείνεις πλέον;

Αφού περασε καιρος που το εχετε σας βγάζει με καλή χρηση 1+ μέρα; Επίσης πόση ραμ εχετε ελεύθερη και με πόσες εφαρμογές εγκατεστημένες; Στο περίπου.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

------------

 

Αν κατεβαζες απο playstore την HD camera ή κατι παρεμφερες.. ,το χεις δοκιμασει?

μαλλον δεν το διατυπωσα καλα.στην ΜΙUI υπαρχει η καμερα..ΑΛΛΑ ΤΡΑΒΑΕΙ φωτο αναποδα!!ειναι bug που δε τοχουν λυσει εδω κ κανα μηνα.φυσικα δοκιμασα οχι μια αλλα σχεδον ολες τις καμερες του playstore...ΟΛΕς αναποδα τραβαγαν.....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι στο τσακ να παραγγείλω αλλά σκέφτομαι το ZUK που ειναι με cyanogen. Με προβλημάτισες με το μηνυμα σου. Τι προτείνεις πλέον;

Αφού περασε καιρος που το εχετε σας βγάζει με καλή χρηση 1+ μέρα; Επίσης πόση ραμ εχετε ελεύθερη και με πόσες εφαρμογές εγκατεστημένες; Στο περίπου.

Αυτά

κοιτα η συσκευη ειναι απιστευτη.κ εδω που τα λεμε κ το λειτουργικο ειναι μια χαρα.δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα σε καθημερινη χρηση.αλλα ξερεις τη σημερινη εποχη της κρισης το πιο φτηνο πραγμα ειναι να παιζεις με rom....:lol:

παρεπιπτοντως στο ΝΕΟ antutu v6 με τη μαμα rom η συσκευη σκοραρει πρπ 87.700!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον εφαρμογές που εγκαθιστούμε π.χ.κάμερας,launchers,dialers κ.α.πατάνε πάνω στις εφαρμογές συστήματος που είναι ήδη προεγκατεστημένες στη rom.Άρα δεν πρόκειται να διορθώσουν τυχόν ατέλειες απλά θα τις υιοθετήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Με ποια ρομ εισαι τωρα και τι προβληματα εχεις ωστε να θες αλλη;

Επίσης στην παραγγελία ποια να ζητήσω λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Με ποια ρομ εισαι τωρα και τι προβληματα εχεις ωστε να θες αλλη;

Επίσης στην παραγγελία ποια να ζητήσω λέτε;

NA Ζητησεις την stable 006s toy cuoco(Δεν υπαρχει κ αλλη προς το παρον)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ. Για να το κανουν θα το ρουταρουν; Θελω να ξερω τι να τους πω. Να τους πω να το κανουν ροοτ ή οχι; Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το ChompSms? Εχω την εντυπωση οτι οταν το κανεις default app για sms δεν δεχεται τα μνμτα. Γυρνωντας στην μαμισια τα δεχεται...

 

ps. εχει δοκιμασει κανεις GoSms και να δουλευει απροβληματιστα?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το ChompSms? Εχω την εντυπωση οτι οταν το κανεις default app για sms δεν δεχεται τα μνμτα. Γυρνωντας στην μαμισια τα δεχεται...

 

ps. εχει δοκιμασει κανεις GoSms και να δουλευει απροβληματιστα?

 

Εχω και γω θεμα με τα sms. Εχω βαλει το textra, και δε δεχεται sms ουτε στο messeges του cuoco ουτε στο textra.

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα παίζουν κανονικά

 

http://i.imgur.com/D6KYTSQ.jpg

 

Και σε μένα δεν παίζει ο nova launcher, άμα πάω να μπω στις ρυθμίσεις του, βγάζει μήνυμα ότι σταμάτησε να λειτουργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστώ. Για να το κανουν θα το ρουταρουν; Θελω να ξερω τι να τους πω. Να τους πω να το κανουν ροοτ ή οχι;

Εγώ το πήρα από vickmall με την 06s και unrooted. Δεν το ζήτησα, δεν το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova παιζει (thank god), ψαξτε στο Google για την τελευταια έκδοση. Αν κάποιος βρει κάνα fix για τα 3rd party SMS app plz share.
Link to comment
Share on other sites

NA Ζητησεις την stable 006s toy cuoco(Δεν υπαρχει κ αλλη προς το παρον)

Η stable 07s cuoco δεν είναι καλή; εμένα αυτό φορά εδώ και μια βδομάδα δεν είδα προβλήματα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η stable 07s cuoco δεν είναι καλή; εμένα αυτό φορά εδώ και μια βδομάδα δεν είδα προβλήματα.

την κατεβασε κ εχει ανεβασει αυτη σαν πιο σταθερη

 

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-89.html

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν παίζει ο nova launcher, άμα πάω να μπω στις ρυθμίσεις του, βγάζει μήνυμα ότι σταμάτησε να λειτουργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το πήρα από vickmall με την 06s και unrooted. Δεν το ζήτησα, δεν το έκαναν.

 

Χρειάζεται να γινει ρουτ για μετα; Εσεις εχετε ρουταρει τωρα; Να το ζητησω ή οχι; Επισης μετα πως το καταλαβαινω αν εγινε ρουτ ή απλα αν περαστηκε η ρομ 006s?

Sorry guyz για τις ερωτησεις αλλα αν δεν ρωτησω εσάς που να ρωτησω!:)

Link to comment
Share on other sites

βγήκε η καινούργια του cuoco 08s

https://mega.nz/#!qRZihA5Q!YcBDPc5Jo_xE5FelwOOOAGPHIENMPorH_dBxg3ANXTk

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...