Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γίνεται δεν βλέπω κανέναν να λέει τίποτα, βγήκε καινούργιά rom και καμία κριτική.

 

Κάποια προβλήματα με την Sim υπάρχουν . Ο Ιταλός λέει πως μετα την 8S υπάρχει και μια ΟΤΑ να φορτώσουμε αν κατάλαβα καλά. Οποίος κατάλαβε ας ενημερώσει.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις την πέρασα, το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι χάθηκε η επιλογή Dolby Atmos ή την έχει κρύψει καλά στις ρυθμίσεις, επίσης έκανε και ΟΤΑ update μικρό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη που ρωταω εδω, αλλα πιστευετε οτι πραγματικα αξιζει τα παραπανω χρηματα το x800 απο το x600??

 

Εχω δει τα review και οτι σχετικο υπαρχει αλλα ακομα δν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να δωσω αυτα τα 100 παραπανω για το Pro...να συμβιβαστω με το x600 και να περιμενω αργοτερα για καποιο αλλο καλυτερο/αναβαθμισμενο μοντελο??

 

Υ.Γ. Μενω Αμερικη εδω και λιγο καιρο και απ'οτι ειδα κανενα απο τα δυο τους δεν υποστηριζει 4g, οχι οτι προσωπικα ειναι deal breaker για μενα. 3G εχει κανονικα αν και δεν καλυπτει ολες τις μπαντες κ παλι.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δειχνει η 008ς ...οντως δεν εχει dolby atmos, κατεβαστε το κ φλασσαρετε απο recovery;)

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=13100

@Poliths2014 ναι αξιζει το Χ800 ειχα κ το Χ600..ΤΩΡΑ ΓΙΑ 4G στην ΕΥΡΩΠΗ παιζει κανονικα. Αμερικη δεν γνωριζω,εκει ολα διαφορετικα τα κανουν, θελουν να ειναι διαφορετικοι...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

μόλις την πέρασα, το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι χάθηκε η επιλογή Dolby Atmos ή την έχει κρύψει καλά στις ρυθμίσεις, επίσης έκανε και ΟΤΑ update μικρό

Καλημέρα την πέρασες πάνω από την προηγουμένη ;;; εγώ έχω την 7S τι λες να την περάσω από επάνω και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Περνά την από πάνω ,κάνε μετά wipe cache k dalvik.δουλεύουν επιτέλους όλα.το gps κλειδώνει αστραπιαία,το geolocation επίσης κλπ κλπ μπαταρία δεν πρόλαβαν να δω ακόμη..
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα την cuoco 08s αλλα δεν μου εβγαζε το 4g και στις 2 σιμ στο κέντρο του Ηρακλείου, σημερα την ξαναπερασα πανω απο την official ελπίζω οταν κατεβω κεντρο να εμφανιστεί το 4g.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Περνά την από πάνω ,κάνε μετά wipe cache k dalvik.δουλεύουν επιτέλους όλα.το gps κλειδώνει αστραπιαία,το geolocation επίσης κλπ κλπ μπαταρία δεν πρόλαβαν να δω ακόμη..

 

Καλημέρα z953rr μέχρι τώρα πέρναγα κάθε καινούργια πάνω από την προηγουμένη αλλά δεν έκανα wipe cache και dalvik. Γιατί κάνουμε αυτά τα wipe;;; απλά να ξέρω τι σβήνω.

Καλό θα ήταν να πάρω πρώτα ένα back up τι λές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την πέρασες πάνω από την προηγουμένη ;;; εγώ έχω την 7S τι λες να την περάσω από επάνω και όλα ΟΚ.

 

Ναι από πάνω, την 7s είχα και εγώ, μόνο wipe cache και Dalvik έκανα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα z953rr μέχρι τώρα πέρναγα κάθε καινούργια πάνω από την προηγουμένη αλλά δεν έκανα wipe cache και dalvik. Γιατί κάνουμε αυτά τα wipe;;; απλά να ξέρω τι σβήνω.

Καλό θα ήταν να πάρω πρώτα ένα back up τι λές.

Προσωρινές μνήμες είναι.δεν σβήνεται τπτ.φυσικά να πάρεις back up.ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.πάντως είμαι κατευχαριστημενος με την 008s.μην ξεχάσω να αναφέρω ότι στο velamo bench,ή συσκευή ξεφτυλισε το σύμπαν σε ταχύτητα browser!!!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Προσωρινές μνήμες είναι.δεν σβήνεται τπτ.φυσικά να πάρεις back up.ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.πάντως είμαι κατευχαριστημενος με την 008s.μην ξεχάσω να αναφέρω ότι στο velamo bench,ή συσκευή ξεφτυλισε το σύμπαν σε ταχύτητα browser!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τους δύο σας..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την 8S από πάνω και όλα ωραία και καλά , μετα έκανε ένα Update ΟΤΑ που είχα διαβάσει πως υπάρχει και νομίζω πως καλά προχωράμε. Την μόνη δοκιμή που έκανα ήταν να πάρω ένα τηλέφωνο να δω αν δουλεύει.

Η ένταση στον ήχο είναι πιο χαμηλή.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το music με την 7s δουλευει με το flyvpn που δοκιμασα τωρα μολις...το λεω γιατι καπου ειχα διαβασει οτι δεν γινοταν να δουλεψει με την 7s...το ειχε μπλοκαρει η letv...εχω το letv x600 παντως
Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει κάνει speedtest Αθήνα κέντρο με wind; Να μου πει λίγο τι ταχύτητες πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το music με την 7s δουλευει με το flyvpn που δοκιμασα τωρα μολις...το λεω γιατι καπου ειχα διαβασει οτι δεν γινοταν να δουλεψει με την 7s...το ειχε μπλοκαρει η letv...εχω το letv x600 παντως

Φαίνεται πολύ χρησιμο αυτο που λες. Το δοκιμασε καποιος με Χ800?

Καταληγω στο να το παρω απο honorbuy αλλά θελω να μιλησω πρωτα μαζι τους για να μαθω αν μπορουν να φλασαρουν αλλη ρομ; Πηρε καποιος απο εκει και ζητησε να φλασαρουν; Επισης να τους πω το κανουν ρουτ;

Θα το παρω μεσω Κινας για να γλιτώσω τα μεταφορικα.

 

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το music με την 7s δουλευει με το flyvpn που δοκιμασα τωρα μολις...το λεω γιατι καπου ειχα διαβασει οτι δεν γινοταν να δουλεψει με την 7s...το ειχε μπλοκαρει η letv...εχω το letv x600 παντως

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά με ip Κίνας

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, πως αλλαζουμε το wallpaper στο screen lock ?

Settings-wallpapers-επιλεγεις καποιο-lock screen

Link to comment
Share on other sites

Settings-wallpapers-επιλεγεις καποιο-lock screen

 

Nice thanks.

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις οτι το double tap to wake μια πιανει μια οχι? Σε μενα οποτε θελει δουλευει και μερικες φορες θελει πανω απο 5 προσπαθειες για να ξεκλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Nice thanks.

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις οτι το double tap to wake μια πιανει μια οχι? Σε μενα οποτε θελει δουλευει και μερικες φορες θελει πανω απο 5 προσπαθειες για να ξεκλειδωσει.

 

ναι και σε μενα το ιδιο,το lg g3 που εχω κλειδώνει ξεκλειδωνει γρήγορα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Νέο OTA update στην 8s,

Fix ultra large font

added Dolby Atmos

added reboot options shortcut

update translations

Link to comment
Share on other sites

Εμένα (6s) δουλεύει άψογα το double tap, αλλά έχει άλλο θέμα, όταν καθαρίζω την ram μερικές φορές μαυρίζει η οθόνη κ κολλάει για μερικά δεύτερα, το έχει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Νέο OTA update στην 8s,

Fix ultra large font

added Dolby Atmos

added reboot options shortcut

update translations

Την πέρασα πολύ ωραίο το Dolby Atmos άλλος ήχος στην μουσική.

Να ρωτήσω όταν συνέδεα το τηλέφωνο στο PC είχα ένα κάρο φακέλους με μια τελεία μπροστά επίσης αρκετά χύμα αρχεία πιθανόν άχρηστα, τα διέγραψα όλα δοκίμασα μετα επανεκκίνηση και ξεκίνησε κανονικά, τι λέτε καλά έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πολύ ωραίο το Dolby Atmos άλλος ήχος στην μουσική.

Να ρωτήσω όταν συνέδεα το τηλέφωνο στο PC είχα ένα κάρο φακέλους με μια τελεία μπροστά επίσης αρκετά χύμα αρχεία πιθανόν άχρηστα, τα διέγραψα όλα δοκίμασα μετα επανεκκίνηση και ξεκίνησε κανονικά, τι λέτε καλά έκανα.

 

Υπαρχουν apps για αυτη τη δουλεια. SD Maid πχ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν apps για αυτη τη δουλεια. SD Maid πχ.

Τι κάνει αυτό το app διαγράφει τα άχρηστα αρχεία και φακέλους ;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...