Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω εδώ και 6 μήνες το Χ600 (ευχαριστημένος σαν κινητό, δυστυχώς η οθόνη σπάει για πλάκα, μου έχουν σπάσει τρεις, παρά την προστασία σε θήκες και tempered glass), αλλά βλέποντας χθες την τιμή ξεστοκαρίσματος του Χ800, δεν κρατήθηκα και το παρήγγειλα ...

 

η ερώτηση είναι : έχω ένα κάρο θήκες και tg από το x600 και από ότι καταλαβαίνω πρέπει να κάνουν και το x800 ... μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος ; δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω χωρίς flip case ούτε για ένα δευτερόλεπτο ...

 

μήπως υπάρχει κάποια θήκη που κάποιος να δοκίμασε και να προστατεύει ικανοποιητικά τις γωνίες, να την πάρω και αυτή ;

 

ευχαριστώ, να περνάτε καλά !

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι κι εγώ μισό βημα πριν την παραγγελία (για την ακρίβεια απο χθες που είδα την τιμή προσφοράς). Το ερώτημα ειναι, πόσο προβληματική ειναι η σύνδεση στο WiFi; Νομίζω οτι στα 170 ευρώ αποτελεί τρομερή πρόταση απο πλευράς hardware, ειμαι λίγο επιφυλακτικός με το software. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Στα 170 ειναι μοναδικη ευκαιρια και μονοδρομος!!! Ο αδεφος μου που εχει την συσκευη απο τον χειμωνα δεν μου εκανε ποτε παραπονο για το Wifi παρολα αυτα υπαρχουν πολλοι χρηστες και εδω αλλα και στον υπολοιπο κοσμο που λενε οτι εχουν προβλημα.. Δεν μπορω να κρινω μιας και η δικη μας η συσκευη δουλευει αψογα!!!

 

Το μονο κακο με την συσκευη ειναι Α) οτι σπαει πανευκολα και Β) Το λογισμικο. Περιμενουμε σημαντικες αλλαγες με την αναβαθμιση Android σε 6.0 μιας και εδω και αρκετο καιρο δεν εχουν κανει Updates στις υπαρχοντες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα, έχω εδώ και 6 μήνες το Χ600 (ευχαριστημένος σαν κινητό, δυστυχώς η οθόνη σπάει για πλάκα, μου έχουν σπάσει τρεις, παρά την προστασία σε θήκες και tempered glass), αλλά βλέποντας χθες την τιμή ξεστοκαρίσματος του Χ800, δεν κρατήθηκα και το παρήγγειλα ...

 

η ερώτηση είναι : έχω ένα κάρο θήκες και tg από το x600 και από ότι καταλαβαίνω πρέπει να κάνουν και το x800 ... μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος ; δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω χωρίς flip case ούτε για ένα δευτερόλεπτο ...

 

μήπως υπάρχει κάποια θήκη που κάποιος να δοκίμασε και να προστατεύει ικανοποιητικά τις γωνίες, να την πάρω και αυτή ;

 

ευχαριστώ, να περνάτε καλά !

 

Λογικα θα κανουν οι θηκες αν και εχουν μια μικρη διαφορα στις διαστασεις.. Περιμενε και απο αλλους απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριαζουν οι θηκες του 600 στο 800

Το ξερω σιγουρα διοτι ατομο που πηγε απο το 600 στο 800 μου πουλησε θηκες και tempered glass διοτι δεν ταιριαζαν.

Τουλαχιστον δε θα καθονται σωστα

Το ατιμο ειναι πειρασμος σε αυτα τα λεφτα.....

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλη ευκαιρια για οσους ψαχνουν κινητο.. Εγω παρολα αυτα θα προτιμουσα αλλη συσκευη απο Xiaomi ακομη κι αν εχουν σημαντικη διαφορα στην τιμη με ιδια χαρακτηριστικα πανω κατω.. Αλλα αυτη ειναι προσωπικη αποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αξίζει στα ~170€ που παίζει τώρα σε σχέση με το Le2;

 

Το Le2 έχει 1GB RAM λιγότερο και Full HD vs 2k αλλά έρχεται με Android 6.0 και όλα τα συναφή που τα γνωρίζεται. Αξίζει να δώσω τη διαφορά και να πάω στο Pro με τον x20 (~230€) ή σε αυτό με τον x25 (~250€);

 

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Asus Zenfone 2 αλλά καταπίνει τη μπαταρία σε χρόνο 0 και έχω δει ακόμα και 120% κατανάλωση Android! Ότι και αν έχω προσπαθήσει δε λέει να στρώσει.

 

Τι μπαταρία έχει το X800; Σε σχέση με το Le2 να φανταστώ θα έχει χειρότερη λόγο 2k;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι: Καλή μπαταρία, καλή οθόνη και καλή κάμερα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, προχώρησα στην αγορά απο Aliexpress. Ειμαι βέβαιος οτι απο hardware δεν υπάρχει τίποτα που να το πλησιάζει στην τρέχουσα τιμή πώλησης. Το μεγάλο ερώτημα ειναι το software και εν γενει η υποστήριξη. Ας ελπίσουμε να τα πάμε καλα!
Link to comment
Share on other sites

@antonis995 ,

το Χ800 είναι πιο ακριβό από το letv 2 pro , αλλά μερικά μαγαζιά το έχουν πιο φθηνά (άσχετο)

τα σχετικά

--το Χ800 που το δοκιμάσαμε , είναι τηλεφωνάρα με πολύ καλή rom (υστερεί λίγο στο wifi ) αλλά θα προτιμούσα ένα le 2 γιατί

--η υποστήριξη στα Le2 μέχρι στιγμής , είναι καλύτερη

(βγήκε rom 13s σαν την δικιά μας και βιάστηκα να πω ότι η 14s θα ήταν για όλα , ήδη βγήκε η 14s μόνο για τα le 2)

--ο επεξεργαστής καλύτερος στο Letv 2 pro (antutu νομίζω 50% παραπάνω , κερδίζει όμως σε ram το Χ800)

τώρα συγκριτικά με την τιμή , θα προτιμούσα το Χ800

--όποιο και να κρατάς στο χέρι σου , σε καθημερινή χρήση το ίδιο είναι και με χειρότερα χαρακτηριστικά , αρκεί να κάνεις τηλέφωνα και να έρχονται οι ειδοποιήσεις έγκαιρα (δεν ξέρω για ποια χρήση το θέλεις)

--το 1 gb λιγότερο δεν είναι πρόβλημα , δεν θα καταλάβεις την διαφορά , όσες εφαρμογές και να ανοίξεις θα δουλεύει σωστά (μικρή εμπειρία απο το Le 1 Χ600)

--Full HD vs 2k , προτιμώ φυσικά την 2k αλλά σε δυνατό ήλιο μπερδεύονται και οι δύο

--για το Android 6.0 , τον επόμενο μήνα θα έχει και το Χ800 (περιμένει η LeEco να πουλήσει πρώτα τα νέα της κινητά ...)

--για την μπαταρία , έχει σχέση και με την οθόνη , ας έχουν μισή ώρα διαφορά

(ένα νέο π.χ. Χ800 θα κρατάει 4,5 ώρες + , και το δικό μας Χ800 3,5 ώρες + γιατί πάλιωσε η μπαταρία μας , δεν φταίνε οι roms

(αν πειραχτεί ο κέρνελ κρατάει περισσότερο αλλά ζεσταίνεται , μειώνεται η ζωή της και αυξάνεται το sar)

--η κάμερα στα Le 2 είναι 16 και 21 megapixel rear , (το άπυρό μας μάτι δεν θα καταλάβει διαφορά , ο φακός να είναι καλός)

--για να συνοψίσω

κοιτάς είπες , τιμές/χαρακτηριστικά , τότε με κλειστά μάτια το Χ800 και δεν θα μετανιώσεις

(ο σοβαρός ανταγωνιστής για το Χ800 είναι το Le max 2)

 

@kxanthop ,

σωστή επιλογή , από software καλά πάμε δεν υπάρχει πρόβλημα , η rom είναι πολύ καλή , το μικρό πρόβλημα του wifi ελπίζω να μην είναι θέμα hardware , αλλά σχεδιασμού της rom

από υποστήριξη ελπίζω από τον άλλο μήνα να έχουμε την ίδια αντιμετώπιση με τα Le2 , θα φανεί

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω εδώ και 6 μήνες το Χ600 (ευχαριστημένος σαν κινητό, δυστυχώς η οθόνη σπάει για πλάκα, μου έχουν σπάσει τρεις, παρά την προστασία σε θήκες και tempered glass), αλλά βλέποντας χθες την τιμή ξεστοκαρίσματος του Χ800, δεν κρατήθηκα και το παρήγγειλα ...

 

η ερώτηση είναι : έχω ένα κάρο θήκες και tg από το x600 και από ότι καταλαβαίνω πρέπει να κάνουν και το x800 ... μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος ; δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω χωρίς flip case ούτε για ένα δευτερόλεπτο ...

 

μήπως υπάρχει κάποια θήκη που κάποιος να δοκίμασε και να προστατεύει ικανοποιητικά τις γωνίες, να την πάρω και αυτή ;

 

ευχαριστώ, να περνάτε καλά !

Έχω το x800 και ο κουνιαδος μου το Χ600 τα tempered glass κάνουν του έχω περάσει από το δικό μου, οι θήκες δεν ταιριάζουν στα πλήκτρα, είχα φορέσει θήκη σιλικόνης στο Χ800 από το Χ600 και ειχα reboot και είχα κάνει την ερώτηση εδώ μέσα και τελικά μόλις άλλαξα θήκη σταμάτησε πιεζόταν το πλήκτρο power.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

@antonis995 ,

το Χ800 είναι πιο ακριβό από το letv 2 pro , αλλά μερικά μαγαζιά το έχουν πιο φθηνά (άσχετο)

τα σχετικά

--το Χ800 που το δοκιμάσαμε , είναι τηλεφωνάρα με πολύ καλή rom (υστερεί λίγο στο wifi ) αλλά θα προτιμούσα ένα le 2 γιατί

--η υποστήριξη στα Le2 μέχρι στιγμής , είναι καλύτερη

(βγήκε rom 13s σαν την δικιά μας και βιάστηκα να πω ότι η 14s θα ήταν για όλα , ήδη βγήκε η 14s μόνο για τα le 2)

--ο επεξεργαστής καλύτερος στο Letv 2 pro (antutu νομίζω 50% παραπάνω , κερδίζει όμως σε ram το Χ800)

τώρα συγκριτικά με την τιμή , θα προτιμούσα το Χ800

--όποιο και να κρατάς στο χέρι σου , σε καθημερινή χρήση το ίδιο είναι και με χειρότερα χαρακτηριστικά , αρκεί να κάνεις τηλέφωνα και να έρχονται οι ειδοποιήσεις έγκαιρα (δεν ξέρω για ποια χρήση το θέλεις)

--το 1 gb λιγότερο δεν είναι πρόβλημα , δεν θα καταλάβεις την διαφορά , όσες εφαρμογές και να ανοίξεις θα δουλεύει σωστά (μικρή εμπειρία απο το Le 1 Χ600)

--Full HD vs 2k , προτιμώ φυσικά την 2k αλλά σε δυνατό ήλιο μπερδεύονται και οι δύο

--για το Android 6.0 , τον επόμενο μήνα θα έχει και το Χ800 (περιμένει η LeEco να πουλήσει πρώτα τα νέα της κινητά ...)

--για την μπαταρία , έχει σχέση και με την οθόνη , ας έχουν μισή ώρα διαφορά

(ένα νέο π.χ. Χ800 θα κρατάει 4,5 ώρες + , και το δικό μας Χ800 3,5 ώρες + γιατί πάλιωσε η μπαταρία μας , δεν φταίνε οι roms

(αν πειραχτεί ο κέρνελ κρατάει περισσότερο αλλά ζεσταίνεται , μειώνεται η ζωή της και αυξάνεται το sar)

--η κάμερα στα Le 2 είναι 16 και 21 megapixel rear , (το άπυρό μας μάτι δεν θα καταλάβει διαφορά , ο φακός να είναι καλός)

--για να συνοψίσω

κοιτάς είπες , τιμές/χαρακτηριστικά , τότε με κλειστά μάτια το Χ800 και δεν θα μετανιώσεις

(ο σοβαρός ανταγωνιστής για το Χ800 είναι το Le max 2)

 

@kxanthop ,

σωστή επιλογή , από software καλά πάμε δεν υπάρχει πρόβλημα , η rom είναι πολύ καλή , το μικρό πρόβλημα του wifi ελπίζω να μην είναι θέμα hardware , αλλά σχεδιασμού της rom

από υποστήριξη ελπίζω από τον άλλο μήνα να έχουμε την ίδια αντιμετώπιση με τα Le2 , θα φανεί

 

Τα χαρακτηριστικά και τα score στα διάφορα benchmarks δε με ενδιαφέρουν να σου πω την αλήθεια.

 

Είχα LG G2 και το άλλαξα με Zenfone 2 που σύμφωνα με τα benchmarks έχει χειρότερο επεξεργαστή αλλά ότι και αν έχω κάνει, δε κόλλησε με τίποτα το Zenfone. Ούτε σαν να έχει στιγμιαίο lag.

 

Ίσως γι αυτό να ευθύνεται ο Intel που φοράει αλλά πραγματικά το τηλέφωνο πετάει! Ο μόνος λόγος που το αλλάζω είναι η μπαταρία.

Τώρα το έβαλα στο φορτιστή με 3 ώρες SOT.

 

Οπότε ναι, το X800 έχει ναι μεν καλύτερα Specs αλλά λίγο με απασχολούν (με εξαίρεση τη RAM που είναι το πιο futureproof στοιχείο).

Αν λοιπόν το 2 έχει καλύτερη κάμερα, οθόνη και μπαταρία, μάλλον θα το προτιμήσω. Ή έστω το 2 Pro.

 

Για να καταλήξω, σκέφτομαι περισσότερο ο Le1 Pro vs Le2 (non Pro) που παίζουν στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά και τα score στα διάφορα benchmarks δε με ενδιαφέρουν να σου πω την αλήθεια.

 

Είχα LG G2 και το άλλαξα με Zenfone 2 που σύμφωνα με τα benchmarks έχει χειρότερο επεξεργαστή αλλά ότι και αν έχω κάνει, δε κόλλησε με τίποτα το Zenfone. Ούτε σαν να έχει στιγμιαίο lag.

 

Ίσως γι αυτό να ευθύνεται ο Intel που φοράει αλλά πραγματικά το τηλέφωνο πετάει! Ο μόνος λόγος που το αλλάζω είναι η μπαταρία.

Τώρα το έβαλα στο φορτιστή με 3 ώρες SOT.

 

Οπότε ναι, το X800 έχει ναι μεν καλύτερα Specs αλλά λίγο με απασχολούν (με εξαίρεση τη RAM που είναι το πιο futureproof στοιχείο).

Αν λοιπόν το 2 έχει καλύτερη κάμερα, οθόνη και μπαταρία, μάλλον θα το προτιμήσω. Ή έστω το 2 Pro.

 

Για να καταλήξω, σκέφτομαι περισσότερο ο Le1 Pro vs Le2 (non Pro) που παίζουν στην ίδια τιμή.

 

Για λογαριασμού άλλου κοιτάω αυτα τα 2. Ως χρηστης του Χ800 το μονο θεμα μου ειναι η μπαταρια και το wifi. Το θεμα ειναι οτι απο τωρα για το wifi του Le2 δεν εχουμε στοιχεια. Για τη μπαταρια τι λετε ομως;

Επισης σκεφτομαι να του προτείνω το xiaomi redmi note 3 pro 32gb. Λιγη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για λογαριασμού άλλου κοιτάω αυτα τα 2. Ως χρηστης του Χ800 το μονο θεμα μου ειναι η μπαταρια και το wifi. Το θεμα ειναι οτι απο τωρα για το wifi του Le2 δεν εχουμε στοιχεια. Για τη μπαταρια τι λετε ομως;

Επισης σκεφτομαι να του προτείνω το xiaomi redmi note 3 pro 32gb. Λιγη βοήθεια.

 

Αφου ειναι για αλλον xiaomi redmi note 3 pro 32gb εχει και ελληνικη υποστηριξη-κοινοτητα και καθαρισες. Εγω εχω το το χ900+ ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν το προτεινω γιατι θα πρεπει να το υποστηριζω εγω.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι για αλλον xiaomi redmi note 3 pro 32gb εχει και ελληνικη υποστηριξη-κοινοτητα και καθαρισες. Εγω εχω το το χ900+ ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν το προτεινω γιατι θα πρεπει να το υποστηριζω εγω.

 

Και πάλι δεν πρεπει να το υποστηριζει εκεινος; Να περναει τις ρομ μονος του δλδ.

Σ' ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν πρεπει να το υποστηριζει εκεινος; Να περναει τις ρομ μονος του δλδ.

Σ' ευχαριστω για την απαντηση.

 

Ναι αλλα εχει ελληνικη υποστηριξη- κοινοτητα που ειναι πανευκολο. Εδω αν δεν ειχαμε τον Γιωργο(tora33) σαν τα κουταβια θα ειμαστε.

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αχά. Κατάλαβα τι λες. Ευχαριστω και πάλι. Αν ξεχασουμε την υποστηριξη ποιο πιστευεις οτι υπερτερει;
Link to comment
Share on other sites

Αχά. Κατάλαβα τι λες. Ευχαριστω και πάλι. Αν ξεχασουμε την υποστηριξη ποιο πιστευεις οτι υπερτερει;

 

Κοίταξε να δεις εγώ έχω το Χ900 έτσι δεν μπορώ να έχω άποψη για το 800 αύριο περιμένω ένα xiaomi να το πιάσω στα χέρια μου να δω τι και πώς τώρα από τι λένε τα παιδιά που το έχουν είναι καλή σαν συσκευή αλλά δεν είναι μόνο η συσκευή είναι συνάρτηση το κινητό πρέπει να έχει και software και καλό hardware οπότε είναι ρίσκο εγώ θα σου έλεγα να τον αφήσεις να αποφασίσει μόνος του και να μην πάρεις ευθύνη απλά πες τη γνώμη σου χωρίς να δεσμευτείς σε τίποτα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αχά. Κατάλαβα τι λες. Ευχαριστω και πάλι. Αν ξεχασουμε την υποστηριξη ποιο πιστευεις οτι υπερτερει;

 

Δεν εχουν μεγαλες διαφορες η αληθεια ειναι. Εγω προσωπικα θα επελεγα το Redmi note 3 pro για την MicroSD που υποστηριζει και για την τεραστια μπαταρια του!

 

Και σαν κατασκευη πιστευω ειναι πιο ποιοτικη και πιο ανθεκτικη απο ολα τα Letv.

 

Μετα εχεις και το λογισμικο απο αποψη λογισμικου τα Xiaomi ειναι καλυτερα πιο σταθερα και χωρις προβληματα που δεν λυνονται με update..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θέλω τη βοήθεια σας σ ένα θέμα που έχω. Μπορεί να το έχει συναντήσει κ άλλος.

Είχα ένα draft sms και το έσβησα. Είναι σημαντικό για μένα να το επαναφέρω. Γίνεται με κάποιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Μία επείγουσα βοήθεια, παρακαλώ!

Το Σάββατο παρήγγειλα το Χ800 από κατάστημα του Aliexpress. Σήμερα έλαβα το ακόλουθο μήνυμα:

Thank you for order.

There is an up date specification of Network band of this letv 1 pro. This phone is an international version but not support the 4G band B7 2600Mhz,

It suppurt the band as below and confirm with us that will work fine, so we can process dispatch.

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100/AWS MHz

4G: FDD LTE B1:2100/B2:1900/B3:1800/B4:AWS/B5:850/B12:700a/B17:700b/B25:1900+/B26:850+ MHz

Θα μπορούσε να μου επιβεβαιώσει κάποιος από τους κατόχους τις μπάντες στις οποίες λειτουργεί το κινητό του και εάν είναι δυνατό να επιβεβαιώσει ότι το 4G της Vodafone (χρησιμοποιεί τις συχνότητες 900, 1800, 2600 ΜHz) λειτουργεί κανονικά; Το αναμενόμενο είναι να μην έχω πρόβλημα γιατί υπάρχει η 1800 ΜHz, σωστά;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

@AbyssD , ναι, πολύ καλή τιμή

@stylish , ρίξε μια γενική ματιά , ίσως τα καταφέρεις https://www.google.gr/webhp?

@kxanthop , μην ανησυχείς , το 4g λειτουργεί μια χαρά για όλες τις εταιρείες http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@AbyssD , ναι, πολύ καλή τιμή

@stylish , ρίξε μια γενική ματιά , ίσως τα καταφέρεις https://www.google.gr/webhp?

@kxanthop , μην ανησυχείς , το 4g λειτουργεί μια χαρά για όλες τις εταιρείες http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αρκεί, δηλαδή, μόνο μία μπάντα για να έχω το πολυπόθητο 4G; Είναι ύποπτο που το κινητό που πουλάει δεν έχει την μπάντα 2600 MHz, παρότι είναι η διεθνής έκδοση κατά τα λεγόμενά του; Και μία τελευταία ερώτηση: σε σχέση με το redmi note 2, που από ότι είδα έχεις-είχες, πώς είναι το Χ800; Είναι σημαντική η διαφορά; Η μπαταρία πώς είναι συγκριτικά με το Note 2; Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

1. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αρκεί, δηλαδή, μόνο μία μπάντα για να έχω το πολυπόθητο 4G; Είναι ύποπτο που το κινητό που πουλάει δεν έχει την μπάντα 2600 MHz, παρότι είναι η διεθνής έκδοση κατά τα λεγόμενά του;

2.Και μία τελευταία ερώτηση: σε σχέση με το redmi note 2, που από ότι είδα έχεις-είχες, πώς είναι το Χ800; Είναι σημαντική η διαφορά; Η μπαταρία πώς είναι συγκριτικά με το Note 2; Καλή συνέχεια!

1. Να είσαι καλά , κανείς δεν παραπονέθηκε για το 4G , αν το υποστηρίζει η περιοχή σου , πάει σφαίρα

2. υπερέχει κατά πολύ το Χ800 σε όλα ,δεν συγκρίνονται τα δύο κινητά , εκτός από το gps και wifi , του redmi note 2 είναι καλύτερα

από μπαταρία μια από τα ίδια και στα δύο

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. Να είσαι καλά , κανείς δεν παραπονέθηκε για το 4G , αν το υποστηρίζει η περιοχή σου , πάει σφαίρα

2. υπερέχει κατά πολύ το Χ800 σε όλα ,δεν συγκρίνονται τα δύο κινητά , εκτός από το gps και wifi , του redmi note 2 είναι καλύτερα

από μπαταρία μια από τα ίδια και στα δύο

 

Ευχαριστώ και πάλι! Σε σχέση με τις μπάντες, το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι κατά τα λεγόμενα του πωλητή λείπει ή μπάντα στα 2600 MHz, σε αντίθεση με τα υπόλοιπα Χ800 που την έχουν.

Όσο αφορά στο GPS είναι πολύ χειρότερη ή κατάσταση από το Note 2; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην πλοήγηση ή χάνει συνεχώς το σήμα; Ξέρω ότι είμαι στα όρια του κουραστικού, απλά θα ήθελα να περιοριστούν στο ελάχιστο τις δυσάρεστες εκπλήξεις!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι! 1. Σε σχέση με τις μπάντες, το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι κατά τα λεγόμενα του πωλητή λείπει ή μπάντα στα 2600 MHz, σε αντίθεση με τα υπόλοιπα Χ800 που την έχουν.

2. Όσο αφορά στο GPS είναι πολύ χειρότερη ή κατάσταση από το Note 2; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην πλοήγηση ή χάνει συνεχώς το σήμα; Ξέρω ότι είμαι στα όρια του κουραστικού, απλά θα ήθελα να περιοριστούν στο ελάχιστο τις δυσάρεστες εκπλήξεις!

να είσαι πάλι καλά , 1. όλα τα Χ800 είναι ίδια ,1800, 1900, 2100, 2300, 2500, 2600 MHz http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro-64gb , http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

2. όχι η μόνη διαφορά είναι ότι το Note 2 κλειδώνει ακαριαία , και το Χ800 θέλει κάποια δευτερόλεπτα απο 5'' μέχρι 15'' ,με το αρχείο gps.conf που θα σου πούμε να βάλεις, χωρίς το αρχείο ίσως να κάνει 1,5 με 2,0 λεπτά , μετά δεν χάνει το σήμα με τίποτα (σε πολύ μεγάλο τούνελ , δεν το δοκίμασα)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...