Jump to content

O Δημιουργος σε 3η μοιρα


chris79
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chris79 (25 Νοέ. 2004 , 11:28)

 

Τωρα θα φταιω εγω αν σας πω οτι προδικαζετε χωρις να εχετε καταλαβει το προβλημα μου.

Πριν απο 2 μερες ειχα ανοιξει ενα θεμα για ψηφοφορια (προσωπικο) για το Fame Story 3. Ποιος απο τους 2 παιχτες θελαμε να φυγει.

Καποιο μελος ειπε πως θα επρεπε αυτο να ειχε μπει στο επισημο θεμα του FS3 στο αναλογο μερος.

Ετσι λοιπον μεσα σε 24 ωρες οπου εγω μπηκα για να δω πως παει το θεμα εκπληκτος βλεπω οτι αυτο ειχε σβηστει.

Χωρις ουδεμια προειδοποιηση, χωρις εστω και ενα μηνυμα απο τον διαχειριστη/στρια nelly προς εμενα οτι προαιβει στην ως ανω πραξη.

Αυτο εμενα δεν με στεναχωρησε (η διαγραφη του θεματος) μιας και θα το εσβηνα εγω ο ιδιος την Κυριακη.

Αυτο που με στεναχωρησε ηταν οτι ως ο δημιουργος του να μην γνωριζω οτι το θεμα μου διεγραφη μεσα σε ενα 24ωρο μιας και ΠΟΤΕ δεν παραβιασε καποιον κανονα.

μπορείς κατ'αρχάς να καταλάβεις ότι δεν σβήστηκε αλλά ενώθηκε με άλλο θέμα;;;

Επίσης δεν μπορείς εσύ να σβήνεις θέματα.

Υπενθυμιζω οτι το ολο σκηνικο ηταν για μια δημοσκοπηση προσωπικη.

Ειναι σαν να φταχνω εγω ενα σαιτ προσωπικο και μου το κλεινουν χωρις να γνωριζω εγω τιποτα με μονο λογο καποια ιδεα ενος τριτου.

Το ερωτημα μου ειναι.

Πραγματικα παραβιαζε καποιον κανονα του Φορουμ?

δεν είναι προσωπικό κάτι που βγαίνει δημόσια στο φόρουμ! Είναι για όλους! Ναι παραβίασε αν θες να είμαστε τυπικοί: Πριν δημιουργήσετε νέο θέμα καλό θα είναι να ελέγχετε εάν το θέμα συζητείται ήδη κάπου αλλού. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να χρησιμοποιήσετε τη δυνατότητα αναζήτησης για να εντοπίσετε αυτό που σας ενδιαφέρει.

Αυτην ηταν η ολη μου στεναχωρια περι αυτου του θεματος και κριμα που ειδα οτι μονο ο MsK εδειξε πραγματικο ενδιαφερον (πραγμα τον οποιο συγχαρω για τον χρονο του που εδωσε, μιας που τα ειδα μολις τωρα) αν και δεν ειχα προβλημα με τον MsK.

Η nelly παρακαλω να προσεχει τα λογια της περαν των πραξεων της.

Δεν ανοιξα πολεμο. Ηταν μια παρατηρηση που επρεπε να προσεχθει.

 

Κλεινοντας, θα ηθελα να ενημερωσω οτι την Nelly της εστειλα ΑΜΕΣΩΣ προσωπικο μηνυμα το οποιο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ.

Για αυτο Nelly οταν κανουμε κατι σκεφτομαστε και τους αλλους διοτι μπορει αν δεν ημουν εγω και ηταν καποιος αλλος που θα το περνε πολυ βαρια μπορει να ανοιξε θεμα, να εστελνε μηνυμα σε εσενα, να σας εβιζε κανονικα και αισχρα και να μην ξαναμπαινε ποτε στο σάιτ αυτο, το οποιο το βρισκω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΑΙΤ και μπαινω καθημερινα για να ενημερωθω, για να συζητησω, για να παρακολουθησω θεματα αλλων μελων, πραγμα το οποιο το βρισκω υπεροχο.

Αυτα τα λιγα προς το παρον.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

μήπως το ΡΜ το έστειλες λίγο καθυστερημένα; (συγκεκριμένα αφού άνοιξες αυτό το θέμα...)

Η Νέλλη δεν έχει δώσει ποτέ σημάδια κακής και πρόχειρης δουλειάς (ως συντονίστρια) στο φόρουμ. Καλό θα ήταν εσύ να προσέχεις ποιον κατηγορείς, ειδικά όταν τόσα άτομα σου λένε ότι έχεις άδικο.

Τέλος μπορείς να μου λύσεις την μεγαλύτερη απορία μου; Πώς εξ'αρχής ήξερες ότι σου έχει "σβήσει" το θέμα η Νέλλη και άρχισες την επίθεση; Ο μόνος τρόπος να το ήξερες αυτό θα ήταν να είχες διαβάσει το ποστ της σχετικά με την ένωση των θεμάτων και τότε δεν θα είχες κανένα λόγο να διαμαρτύρεσαι... :eek:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι ήταν μια παρεξήγηση,και επίσης ότι ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσεις τους ΟΠΧ

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΙΚΑ για τη Nelly είναι άδικο να διαμαρτύρεσαι. Είναι συνεπέστατη και για να μη σου απαντήσει γρήγορα, πάει να πει πως αδυνατούσε. Επειτα τι ήταν αυτό που είπε και σε έθιξε? Προς τι όλο αυτό το απαξιωτικό και οι παραινέσεις του τύπου "όταν κάνουμε κάτι σκεφτόμαστε και τους άλλους"? :(

 

Δεν είμαι κηδεμόνας της να την υπερασπίζομαι και πιστεύω πως ξέρει πολύ καλά να το κάνει η ίδια, αλλά όταν βλέπω να επιτίθενται σε ένα άτομο που κάνει πάρα πολύ καλά τη δουλειά του, θεωρώ πως είναι χρέος όλων μας να δείξουμε ποιο είναι το σωστό.

 

Αυτά και καλώς ήρθες. :)

Ελπίζω την επόμενη φορά που θα ασκήσεις οποιουδήποτε είδους κριτική, να είσαι λίιιιγο πιο προσεκτικός στις εκτιμήσεις σου. :o

Φιλικά πάντα... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ειμαι νεος στο φορουμ. Ειμαι μελος απο τοτε που ηταν gsm.eos.gr! :-) (Τι σας θυμησα,ε?)

Ειμαι καθημερινος επισκεπτης. Το αγαπαω πολυ αυτο το μερος (το οποιο ειναι και ελληνικο) γιατι εχει αλλαξει παρα πολυ απο τοτε που ξεκινησε και φυσικα εχει αγαπηθει απο πολλους απο εμας, μιας και θιγουμε καθημερινα προβληματα με τις τηλεπικοινωνιες στην Ελλαδα. Μην ξεχασω οτι μεσα απο αυτο το σάιτ πηρα καποιες αποφασεις ή μπηκα σε καποια άλλα σάιτ κοινου ή ειδικου ενδιαφέροντος.

 

Για να ερθουμε ομως στο ψητο. Θα απαντησω σε καποιες αποριες και επειδη εγω το ανοιξα αυτο το θεμα, ελπιζω και με την δικη μου απαντηση να κλεισει. Αντε γιατι πολυ πηραμε ψηλα τον αμανε καποιοι μας εδω μεσα και εχουμε παραμελησει καποια αλλα παιδια με τα θεματα τους.

(Παρεπιμπτοντως, τι εχετε παθει ρε παιδια ολοι σας και καθημερινα πουλατε και πουλατε? Τι στο καλο επεσε? Μετεωριτης με μικροβιο πωλησεων :-)) Περα απο την πλακα...

 

1ον) Trobocop: Καλα το καταλαβες. Το Fame Story πουλαει. Και πολυ καλα μαλιστα. Εγω την βρισκω πολυ με τις ατακες του Λιανού. Μου θυμιζει εμενα.

 

2ον)Rigasnic: Οταν ανοιγω ενα θεμα κοιταω αν βγηκε ενα παραπλησιο του ιδίου θέματος, παντα. Η δημοσκοπηση δεν υπηρχε.

Το αν μπορει καποιος να σβηνει προσωπικα του θεματα που ανοιξε ο ιδιος καλο θα ηταν να το ψαξετε ως Διαχειριστες.

Να πω ενα παραδειγμα. Αν καποιος ανοιξει ενα θεμα με τα τεχνικα ενος αυτοκινητου παει να πει οτι αν καποιος θελει να μιλησει για το αυτοκινητο σε αλλο επιπεδο (σαλονι, χωρος αποσκευων) θα πρεπει να το κανει στο ιδιο θεμα?

Εγω ανοιξα μια δημοσκοπηση η οποια καλος ή κακος επρεπε να ειχε. Απλα εριξα τον μήλον της Εριδος, ως φαινετε και φτασαμε εδω και 3-4 σελιδες να λεμε τα κακως κειμενα που δημιουργησει οι ιδιοι.

 

3ον) Menelia: Δεν ηταν παρεξηγηση αλλα ηταν μια κακια στιγμη, ενα μικρο λαθος το οποιο κακην κακος πηρε τετοια τροπη απο μια απαντηση που ειχα εγω στο θεμα, αν το ειχες διαβασει μεσα στο 24ωρο που εμεινε ανοιχτο. Αν υπαρχει τροπος καποιος Διαχειριστης να κανει επαναφορα απο τα logs να δεις τι ειπωθηκε ως 1η απαντηση στο θεμα μου και εφερε οοολοην αυτην την φασαρια.

 

4ον)Garfield: Αν καποιος ειναι καλος στην δουλεια του ποσος με ενδιαφερει να την κατακρινω. Ναι θα συμφωνησω μαζι σου.

Αλλα να κανω κι εγω ρε παιδια μια ερωτηση?

Αντε και εβαλε την δημοσκοπηση η Nelly στο καταλληλο θεμα. Αντε να σεβαστουμε και το ΟΠΧ. Αλλα ρε να παραβιαζουμε και τους αγραφους νομους αυτο δεν παει πολυ? (π.χ. Καλα εκανε και το εσβησε το θεμα μου, δεν πρεπε ομως πριν το σβησει ή μετά το σβησιμο να ενημερωθω ότι για τον ταδε και ταδε το θεμα σας διαγραφηκε, κλπ, κλπ). ????

 

Κλεινω με 2 στιχους:

Φοβαμαι ολα αυτα που θα γινουν για μενα

χωρις εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου βρε chris εισαι τοσο παλιος θα επρεπε να ξερεις οτι την δημοσκοπηση που εκανες το πιο λογικο που θα μπορουσε να γινει ηταν να ενσωματωθει στο κυριο θεμα του f.s,οπως ειχαμε και περσυ δηλαδη.Εγω με το που ειδα να λειπει η δημοσκοπηση αμεσως μπηκα να δω στο μεγαλο thread αν υπηρχε εκει.Χαλασες την καρδια σου χωρις λογο τελικα,απο κατι το ασημαντο να δημιουργηθει τοση φασαρια..

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε...

και το αστειο ειναι οτι λες και περιμεναν εμενα να ξεκινησω κατι το οποιο επρεπε να ειχε γινει εδω και 45 μερες. !!!\

Απο τοτε που ξεκινησε

Link to comment
Share on other sites

chris79 δεν μπορείς να επέμβεις στα ποστ σου όπως και κανένας χρήστης. Δεν θα αλλάξει αυτό ποτέ στο μέλλον για πολλούς και διάφορους λόγους.

Αν δεν συμφωνείς... δε μας πειράζει. Καλώς μεταφέρθηκε εκεί που μεταφέρθηκε το αρχικό σου ποστ. Καλώς ενήργησε η Moderator Nelly και κακώς ασχοληθήκαμε όλοι με αυτό το θέμα σου.

 

Αν είσαι τόσο παλιός όσο λες θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα απο το να ταλαιπωρείς 5-6 Mods και Admin για ένα γελοίο θέμα. Διάβασε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τους Ο.Π.Χ. Δεν πρόκειται να αλλάξουν για να σε βολέψουν...

 

Αν συμβεί κάτι ανάλογο με άλλο thread σου, θα ξέρεις πιθανότατα τι έχει συμβεί. Η συζήτηση τελειώνει εδώ επειδή το forum εχει πολύ πιο σημαντικά θέματα για συζήτηση.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...