Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ειδα. δεν ειναι αυτο που θελω. αυτο που χρειαζομαι ειναι να εχει και οθονη οπως αυτο που ειχα. εστω και μια γραμμη μονο.

ευχαριστω παντος για την απαντηση σου.

Sbh-54 της sony

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τσου.. η huawei δεν δινει το Imei database το εχει μονο η αρβατο...

 

αλλά τι το θελεις? ουσιαστικά αν δεν το αγόρασες απο public η κωτσοβολο (μόνο αυτοί είναι επίσημοι πωλητές εδώ) απλά δεν έχεις καμία εγγύηση (αρβατο rules)

 

Ααα μαλιστα.για να δω χωρα προελευσης.αγορασμενο απο σκρουτζ ειναι.κ μενα σερβια λεει.

Link to comment
Share on other sites

Ααα μαλιστα.για να δω χωρα προελευσης.αγορασμενο απο σκρουτζ ειναι.κ μενα σερβια λεει.

Ε κλασσικά τότε στην πράξη δεν έχεις εγγύηση (μόνο νομικά αν πας εναντίον της arvato) το ίδιο κάνει και σε άλλες μάρκες που ανέλαβε δυστυχώς (σχεδόν όλες δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Θα ήθελα την βοήθειά σας .Εχω ενα Huawei P8 GRA-UL10 Dual Sim 64gb με περασμένη την EMUI 4.0 και Firmware GRA-UL10C00B352.Επειδή έχει πολλές κινεζιές ξέρετε αν μπορώ να φλασάρω κάποια Ευρωπαική Rom που να είναι για το δίκαρτο?

Σημ. Το τηλέφωνο είναι με ξεκλείδωτο bootloader ,TWRP και rootαρισμένο με SUPERSU.

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπεις κι από τις ρυθμίσεις του κινητού σου αυτό. Ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-πιστοποιηση

Εμένα είναι από Σερβία.

 

Στο δικό μου δεν υπάρχει η επιλογή "Πιστοποίηση"....

 

:confused::confused::confused:

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ε κλασσικά τότε στην πράξη δεν έχεις εγγύηση (μόνο νομικά αν πας εναντίον της arvato) το ίδιο κάνει και σε άλλες μάρκες που ανέλαβε δυστυχώς (σχεδόν όλες δλδ)
Αυτή η σιγουριά του Έλληνα μπορεί να μ'εξοντώσει...Τη σιχαίνομαι και γω την Arvato αλλά είπαμε,το δικό μου είναι Σερβίας και απλά με την απόδειξη αγοράς μου άλλαξαν στην ουσία όλο το τηλέφωνο.Η σφραγίδα της Arvato στην υπόθεση ήταν ότι ενώ η οθόνη μου είχε bleeding κάτω δεξιά,αυτή που μου έβαλαν έχει όλο το πάνω...
Link to comment
Share on other sites

Απλα μια παρατήρηση.

Έχει ξαναγραφεί οτι σε επισκευή επι πληρωμή στην arvato η δουλειά ηταν άψογη ενώ σε επισκευή σε εγγύηση η συσκευή επιστράφηκε σε κακό χάλι. Επισκευασμένη μεν, με σημάδια και γρατσουνιές δε.

 

Με δυο κουβέντες, το έχω ξανακουσει για την arvato οτι είναι διπρόσωπη. Αλλιως στα επι πληρωμή και αλλιως στα "τζαπέ"!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλα μια παρατήρηση.

Έχει ξαναγραφεί οτι σε επισκευή επι πληρωμή στην arvato η δουλειά ηταν άψογη ενώ σε επισκευή σε εγγύηση η συσκευή επιστράφηκε σε κακό χάλι. Επισκευασμένη μεν, με σημάδια και γρατσουνιές δε.

 

Με δυο κουβέντες, το έχω ξανακουσει για την arvato οτι είναι διπρόσωπη. Αλλιως στα επι πληρωμή και αλλιως στα "τζαπέ"!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τίποτα δεν γίνεται τσάμπα φίλε μου πλέον,φιλόπτωχα ταμεία δεν υπάρχουν πια.Το ότι δεν πληρώνει ο πελάτης δεν λέει κάτι γιατί ο (πραγματικός)πελάτης της Arvato και του κάθε service που δουλεύει από αναθέσεις είναι ο εκάστοτε κατασκευαστής και όχι ο τελικός χρήστης.Δυστηχώς είναι πιο πιθανό να πετύχουμε συνδυασμό καλού ανταλλακτικού και τεχνικού combo....

Πάντως από aftersale support κλάφτα...Έστειλα παράπονα στη Huawei US,μου λένε χίλια συγνώμη,στείλε contact info και μετά μη τον είδατε...Δε φτάνει να λές ότι είσαι 3ος στον κόσμο,πρέπει να το δίχνεις κιόλας.Όταν αντιγράφουμε Apple γιατί δεν αντιγράφουμε και customer support;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν υπάρχει η επιλογή "Πιστοποίηση"....

 

:confused::confused::confused:

 

Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου->σχετικά με το τηλέφωνο, έχεις πάει στο "αριθμός έκδοσης" να πατήσεις επανειλημμένα πάνω του(όχι να το κρατήσεις πατημένο) να σου βγάλει επιλογές προγραμματιστή;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν γίνεται τσάμπα φίλε μου πλέον,φιλόπτωχα ταμεία δεν υπάρχουν πια.Το ότι δεν πληρώνει ο πελάτης δεν λέει κάτι γιατί ο (πραγματικός)πελάτης της Arvato και του κάθε service που δουλεύει από αναθέσεις είναι ο εκάστοτε κατασκευαστής και όχι ο τελικός χρήστης.Δυστηχώς είναι πιο πιθανό να πετύχουμε συνδυασμό καλού ανταλλακτικού και τεχνικού combo....

Πάντως από aftersale support κλάφτα...Έστειλα παράπονα στη Huawei US,μου λένε χίλια συγνώμη,στείλε contact info και μετά μη τον είδατε...Δε φτάνει να λές ότι είσαι 3ος στον κόσμο,πρέπει να το δίχνεις κιόλας.Όταν αντιγράφουμε Apple γιατί δεν αντιγράφουμε και customer support;

Προφανώς και πληρώνονται. Γι' αυτό το τζαπέ το έβαλα σε εισαγωγικά.

Δεν παύει όμως η διπρόσωπη συμπεριφορά να χτυπάει πολύ άσχημα. Φαντασου να πας για επισκευή το κινητό σου, εντός εγγύησης και να το πάρεις με σημάδια και γρατσουνιές!

Στα υπόλοιπα τώρα, δεν έχεις καθόλου άδικο αλλά πλέον στο ολο παρακμιακό περιβάλλον μας όλα ακολουθούν!

Ακόμη και η μέχρι πρότινος άψογη Procordia έχει αρχίσει να κάνει νερά! Πολλά τα παράπονα και πολλά τα προβλήματα γενικότερα!

 

Μακάρι όλοι να είχαμε κάποια διέξοδο όπως έχει ο Ντέμης με την Βουλγαρία. Τουλάχιστον να ειχαμε ενα μίνιμουμ εξυπηρέτησης. Εδώ πραγματικά δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/f23d4ab31d9abbd2c92d806352d0a4b0.jpg

Πιστοποιηση απο σερβια λεει εμενα.

Αγορασμενο απο public

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/c41065e375cc25622e968a577f75ad9b.jpg

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που ήταν καρά Ελληνικό (από Cosmote με επιδότηση), τα ίδια έγραφε.

Δεν ξέρω αν τελικά σημαίνει κάτι σχετικό με το θέμα σας αυτό το Serbia . :rolleyes:

Μήπως σε Σερβία έγινε ο έλεγχος και η πιστοποίηση από ITUT, ότι είναι συμβατό με τα Ευρωπαικά stantards? Γράφει σε κανέναν άλλον εδώ κάτι διαφορετικό?

 

Καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας, σημερα παρελαβα το κινητο σε premium 64gb εκδοση και θελω να με βοηθησετε να καταλαβω αν η συσκευη ειναι unbranted...

οι πληροφοριες ειναι οι εξης...

 

HUAWEI GRA-UL10

GRA-UL10C900B181

CUSTC432D001

 

ευχαριστω πολυ!

 

Το C900 νομίζω παραπέμπει σε branded. To universal της νομίζω ότι είναι το C936.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι c932. Μαλλον δεν ειναι κατι σχετικο.

 

Προστατευμενες εφαρμογες οσο λιγοτερες βαλεις τοσο μεγαλύτερη οικονομια μπαταριας κανεις.viber,skype,whats up,εφαρμογες που θέλουμε να μεινουν ανοιχτες πχ για καιρο,ενημερωσεις ειδησεων,εορτολογια κλπ

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που ήταν καρά Ελληνικό (από Cosmote με επιδότηση), τα ίδια έγραφε.

Δεν ξέρω αν τελικά σημαίνει κάτι σχετικό με το θέμα σας αυτό το Serbia . :rolleyes:

Μήπως σε Σερβία έγινε ο έλεγχος και η πιστοποίηση από ITUT, ότι είναι συμβατό με τα Ευρωπαικά stantards? Γράφει σε κανέναν άλλον εδώ κάτι διαφορετικό?

 

 

 

Το C900 νομίζω παραπέμπει σε branded. To universal της νομίζω ότι είναι το C936.

 

Εμενα ειναι c932. Μαλλον δεν ειναι κατι σχετικο.

 

Προστατευμενες εφαρμογες οσο λιγοτερες βαλεις τοσο μεγαλύτερη οικονομια μπαταριας κανεις.viber,skype,whats up,εφαρμογες που θέλουμε να μεινουν ανοιχτες πχ για καιρο,ενημερωσεις ειδησεων,εορτολογια κλπ

 

 

Έχει σχέση. Είναι όμως δικό μου το λάθος! Ναι 932 εννοούσα και όχι 936! Και ο Ευρωπαικός κωδικός ειναι 432!

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει αυτό το 6άρι στο τέλος. Τις προάλλες και τον Ευρωπαικό 436 τον έλεγα αντί για 432.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

να πω κι εγώ με την σειρά μου ότι και το δικό μου P8, πρώην branded της ΤΙΜ Ιταλίας, στην πιστοποίηση γράφει Serbia!

 

η αφαίρεση του παρόχου (ΤΊΜ) έγινε με ευθύνη του καταστήματος που το αγόρασα, δεν με ενημέρωσαν αν πήγε στην arvato μιας και συζητάτε για την arvato!

αυτό που είδα ήταν ένα αυτοκόλλητο στην ζελατίνα του κινητού ως σημείωση, που μάλλον ενημέρωναν σ' αυτούς που το έστειλαν "να αφαιρεθεί η ΤΙΜ", το πιο πιθανό είναι να το έδωσαν σε κάποιο τεχνικό που συνεργάζονται!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σιγουριά του Έλληνα μπορεί να μ'εξοντώσει...Τη σιχαίνομαι και γω την Arvato αλλά είπαμε,το δικό μου είναι Σερβίας και απλά με την απόδειξη αγοράς μου άλλαξαν στην ουσία όλο το τηλέφωνο.Η σφραγίδα της Arvato στην υπόθεση ήταν ότι ενώ η οθόνη μου είχε bleeding κάτω δεξιά,αυτή που μου έβαλαν έχει όλο το πάνω...

 

δεν είπα για σιγουριά.... απλά το πήγε ένας φίλος (για το θέμα με την sd) και απλά του λένε οτι αναλαμβάνουν συσκευές μόνο που έχει αγοραστεί απο επίσημο διανομέα και τελος.....

 

απο την άλλη ενα δίκαιο το έχεις είχαμε στείλει μια φορά ενα Mate 7 με θέμα στο mic και το κανανε (συσκευη ηταν μάλιστα και banded)

 

ίσος είναι με την ωρεξη που εχουν δεν ξερω

 

+ να μην λέμε χαζά... τεχνικοί στην αρβατο είναι πάρα πολύ καλοί απλός άλλη αντιμετώπιση έχουν συσκευές με εγγιιση και αλλη συσκευές που πρεπει να πληρώσεις (δυστυχώς)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

.............

+ να μην λέμε χαζά... τεχνικοί στην αρβατο είναι πάρα πολύ καλοί απλός άλλη αντιμετώπιση έχουν συσκευές με εγγιιση και αλλη συσκευές που πρεπει να πληρώσεις (δυστυχώς)

 

Ακριβώς αυτό!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθεια σας στην εξής απορία:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να απενεργοποιει την επανακληση από το Bluetooth όταν το κινητό είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθεια σας στην εξής απορία:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να απενεργοποιει την επανακληση από το Bluetooth όταν το κινητό είναι κλειδωμένο;

 

να μαντέψω εχεις samsung bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα! Στάνταρ!!!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

να μαντέψω εχεις samsung bluetooth?

 

Σορι φίλε μου έχασες! :) Plantronics M25. Να μαντέψω πως δεν υπάρχει λύση;

Edited by ji_ma_kos
Link to comment
Share on other sites

Σορι φίλε μου έχασες! :) Plantronics M25. Να μαντέψω πως δεν υπάρχει λύση;

 

οπα το ίδιο έχουμε... δεν μου κάνει recall ποτέ οτι κουμπάκι και να του πατήσω :confused:

 

το συγκεκριμένο φαινομενο (βασικα feature) ειναι απο samsung bluetooth κανεις αλλος δεν το εχει και αν δεν απατουμε ειναι και πατενταρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο! Δύο Plantronics που δοκίμασα στο Ρ8, M25 και M55 κάνουν redial με double tap στο πλήκτρο κλήσης.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by ji_ma_kos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...