Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, ναι. Προφανώς και φταίει! Έχεις άλλο recovery. Ενα, ενα τα λες!

 

EDIT: Δεν ξέρω τι γίνεται με twrp και ΜΜ. Κάπου έπιασε το μάτι μου στο xda οτι θέλει άλλο twrp η ΜΜ. Εγώ δεν θα βιαζομουν να περάσω ΜΜ εφόσον θα ήμουν σε τέτοια φάση. Είναι πολύ νωρίς.

Θα περίμενα και θα διάβαζα xda αν το είχε επιχειρήσει κάποιος και τι έκανε για να του παίξει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι κάνουμε τώρα? Ξαναβαζω το απλό recovery της Huawei? Ότι είναι root δεν πειράζει?

Δες το EDIT στο προηγούμενο ποστ.

Μπορείς να βρείς το στοκ recovery?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω clean debranding στο κινητο μου..ειχα branded vodafone! Απλα να επιβεβαιωσω οτι ειχαν πει σε προηγουμεα ποστ καποια παιδια..στην αρχη παταμε vol+ και power button για να ξεκινησει το update..στην συνεχεια κανουμε οτι λεει ο οδηγος!! Μου εβγαλε αμεσως και ΟΤΑ..ολα πηγαν μια χαρα σε εμενα που ειμαι λιγακι ''ασχετος'' με ''πειραγματα'' σε κινητο!! Ευχαριστω τον Fanatiko για την μεταφραση του οδηγου!! :D:p Επιτελους εφυγε ολοι η σαβουρα της vodafone!! :p
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση: software upgrade από την 317 στην 321a, ο official οδηγός στο zipάκι λεει οτι γινεται ΜΟΝΟ με Forced Upgrade (δηλαδη σβηνει τα παντα).

 

Αν γινει μεσω του

 

*#*#2846579#*#*

 

θα υπαρξει θεμα ;

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμμια θηκη σιλικονης θεσσαλονικη μερια? της προκοπης ε...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμμια θηκη σιλικονης θεσσαλονικη μερια? της προκοπης ε...

 

στην έρμού εχει κάτι περίπτερα που πουλάνε θήκες εκεί πέτυχε το μάτι μου κάτι

 

 

btw: η χρόνοι μου οτι αφορά την μπαταρια (συνήθως αυτά βγάζω)

http://3.1m.yt/re6GDpU.png

http://3.1m.yt/ypLESP.png

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

http://s22.postimg.org/sdei3eoxd/Screenshot_2016_04_16_07_28_31.pnghttp://postimg.org/image/hqkoxzgrx/

 

Ειμαι σε vodafone γερμανιας,branded με τα παραπανω στοιχεια,

 

Αναβαθμιση σε 6,δεν εχει ερθει,πρεπει να την περασω χειροκίνητα;

 

Επισης καποια αλλα σχολια,καμια φορα οταν γραφω οπως πχ τωρα παρουσιαζει καποιο λαγκ στο γράψιμο οχι τοσο στο πληκτρολόγιο οσο στην απεικόνιση του κειμενου.

Θα υποθεσω οτι ειναι θεμα εκδοσης και οχι κατι αλλο.

 

Μπορώ να το κανω root με χρηση mac;

Αν οχι μπορω να το κανω root απτη συσκευη την ιδια οπως ειχα κανει και με το g2?

Εχετε καποιο οδηγο κάποιοι τυφλοσουρτη για root?

 

Θελω root κατα κυριο λογο για να περασω adaway και greenify.

 

Με λιγο ψαξιμο καταλαβα ότι η b191 ειναι beta testing,Πο που και ως που με καινουρια συσκευη που πηρα με συμβολαιο να εχω τετοια εκδοση;

Μπορω να περασω την 6 οφισιαλ πανω απο αυτη που εχω τωρα η θα κανει ζημια;

Αυτα για αρχη!ευχαριστω!

Edited by mightyr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα,

επειδη εχω μπερδευτει, η final stable official ειναι η 317 ή η 321?

ή δεν εχει βγει ακομη oficial stable?

κι αν εχει βγει απο που την κατεβαζουμε?

thanx

Link to comment
Share on other sites

http://s22.postimg.org/sdei3eoxd/Screenshot_2016_04_16_07_28_31.pnghttp://postimg.org/image/hqkoxzgrx/

 

Ειμαι σε vodafone γερμανιας,branded με τα παραπανω στοιχεια,

 

Αναβαθμιση σε 6,δεν εχει ερθει,πρεπει να την περασω χειροκίνητα;

 

Επισης καποια αλλα σχολια,καμια φορα οταν γραφω οπως πχ τωρα παρουσιαζει καποιο λαγκ στο γράψιμο οχι τοσο στο πληκτρολόγιο οσο στην απεικόνιση του κειμενου.

Θα υποθεσω οτι ειναι θεμα εκδοσης και οχι κατι αλλο.

 

Μπορώ να το κανω root με χρηση mac;

Αν οχι μπορω να το κανω root απτη συσκευη την ιδια οπως ειχα κανει και με το g2?

Εχετε καποιο οδηγο κάποιοι τυφλοσουρτη για root?

 

Θελω root κατα κυριο λογο για να περασω adaway και greenify.

 

Με λιγο ψαξιμο καταλαβα ότι η b191 ειναι beta testing,Πο που και ως που με καινουρια συσκευη που πηρα με συμβολαιο να εχω τετοια εκδοση;

Μπορω να περασω την 6 οφισιαλ πανω απο αυτη που εχω τωρα η θα κανει ζημια;

Αυτα για αρχη!ευχαριστω!

 

1. για να περασεις την 6,0 θέλει clean debranding πρωία (ευκολο είναι έχουμε και οδηγό εδώ)

2. root στην 6,0 ακόμη δεν είναι κάτι σίγουρο (για την ώρα κάτσε κάτω όπως και εγω)

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 6 και το έχω ροοταρει με το καινούργιο twrp που είναι για αυτή την έκδοση και όλα λειτουργούν κανονικότατα και πολύ ομαλά. Δεν έχει κανένα bug προς το παρών όπως το Led ειδοποιησεων και και volume λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 6 και το έχω ροοταρει με το καινούργιο twrp που είναι για αυτή την έκδοση και όλα λειτουργούν κανονικότατα και πολύ ομαλά. Δεν έχει κανένα bug προς το παρών όπως το Led ειδοποιησεων και και volume λειτουργούν κανονικά.

 

έμενα δεν λειτουργεί πλήρως πχ το adaway κάνει reset για κάποιον λόγο... και εχω χέσει δυο φορές το root....

 

απο οτι λενε φταει το super su το εντοπιζει το συστιμα και το σουτερει... και περιμενουμε μια εκδοση ειδικα για αυτο

 

Τι παραπανω μπορείς στο p8 να κάνεις έχοντας την συσκευή root;

 

μόνο το adaway αρκεί να το κάνεις root με τα χίλια!! να μην βλέπεις παο δεξιά και αριστερά διαφημίσεις που ειδικά τελευταίο καιρό έχουν γίνει άκρος επιθετικές

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

να ρωτησω για οσους εχουν κανει αναβαθμισει με το ενα ή με τον αλλο τροπο.

 

στην έκδοση android το κινητο μου αναφερει την 5.0.1

EMUI 3.1

και αριθ εκδοσης GRA-L09C432B200

 

ειμαι σε κατι ..."πίσω";

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

H 321a ειναι η ''τελικη'' και τη βρισκεις εδω http://forum.xda-developers.com/android/development/huawei-p8-gra-l09-b321a-marshmallow-t3352572

 

σευχαριστω. τωρα την κατεβαζω.

ειστε ευχαριστημενοι απο την 321a κ γενικα την mm ή πιστευετε οτι το κινητο ανταποκρινεται καλυτερα στην lolipop?(μπαταρια - καμερα - απροβληματιστη χρηση)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το adfree και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης έχει βγει καινούριο supersu για την mm όπως και twrp. Έχει ολόκληρο thread στο xda

http://[Guide][Huawei P8] TWRP + Root Systemless Marshmallow Installation (GRA-L09&GRA-UL00)

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω. τωρα την κατεβαζω.

ειστε ευχαριστημενοι απο την 321a κ γενικα την mm ή πιστευετε οτι το κινητο ανταποκρινεται καλυτερα στην lolipop?(μπαταρια - καμερα - απροβληματιστη χρηση)

Είναι σαφώς καλύτερη! Πολύ πιο προσεγμένη σαν Ρομ, ακόμη και σε λεπτομέρειες.

Βάλε την ανεπιφύλακτα εφόσον αποφάσισες να μην περιμένεις!

Πέρνα αυτή που δείνει ο @toko λιγα ποστ πιο πανω. Πιο πριν είχε δωθεί και κάποιο άλλο λινκ της 321 που όμως φαίνονταν να ηταν πειραγμενη σαν Ρομ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφώς καλύτερη! Πολύ πιο προσεγμένη σαν Ρομ, ακόμη και σε λεπτομέρειες.

Βάλε την ανεπιφύλακτα εφόσον αποφάσισες να μην περιμένεις!

Πέρνα αυτή που δείνει ο @toko λιγα ποστ πιο πανω. Πιο πριν είχε δωθεί και κάποιο άλλο λινκ της 321 που όμως φαίνονταν να ηταν πειραγμενη σαν Ρομ.

 

την περναω τωρα! αλλα κατι κανω λαθος με τα 3 κουμπια.θα το βρω ομως:confused:

μμμ.. κατι κανω λαθος.εκανα extract κ εχω τον dload φακελο χυμα στην sd.κλεινω,ανοιγω με τα τρια κουμπια πατημενα αλλα δεν ξεκιναει το update.καμια ιδεα?

Edited by dubio
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το official recovery της Huawei? Γιατί κι εγώ στην αρχή προσπαθούσα να την περάσω και δεν μπορούσα για αυτό το λόγο
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι γιατι πριν που πηγα να κανω update ειχα ξεχασει να βγαλω τον φακελο dload εξω χυμα στην sd κ οταν πατησα τα 3 κουμπια μου ειπε πως δε βρισκει το αρχειο για update.οποτε λογικα λειτουργησε κανονικα.

μετα ομως που εβαλα τον dload εκει που επρεπε χυμα στην sd,κ πηγα να κανω την ιδια διαδικασια με τα 3 κουμπια απλα ανοιξε το τηλεφωνο χωρις να κανει τιποτα

Το βρηκα! ηθελε μονο ενταση πανω+power button.(οχι 3 μαζι).

αντε να δουμε τι θα δουμε!

Edited by dubio
Link to comment
Share on other sites

πυρα καποια πραγματάκια με titanium και ξεικιναω format και 6.0

 

edit: update ok ωρα για root

 

edit2: τελος και το root αν και καταλαθος πέρασα λαθος recovery προτα και μπικα σε endless bootloop :p

 

edit3: πηραν δρομο και τα google apps με το system app remover απο οτι φαίνεται ολα καλά

 

πάω για ύπνο και αυρο θα το στίσω :D

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...