Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε ειδοποίηση για να κάνω αναβάθμιση στην έκδοση Β217. Έχω διαβάσει για την Β300 & την Β317 αλλά ποτέ δεν έχω δει να αναφέρεται η 217. Την έχει περάσει κανένας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε ειδοποίηση για να κάνω αναβάθμιση στην έκδοση Β217. Έχω διαβάσει για την Β300 & την Β317 αλλά ποτέ δεν έχω δει να αναφέρεται η 217. Την έχει περάσει κανένας άλλος?

 

πρώτη φορά ακούω 217

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά ακούω 217

298 Mb είναι και επιδιορθώνει λέει διάφορα θέματα με το ημερολόγιο και το ξυπνητήρι, εγκαθιστά τις τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας της google και βελτιστοποιεί τις ρυθμίσεις wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αγορασα χθες το huawei p8 mystic champangeκαι θέλω να το αναβάθμιση σε marshmallow μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?είναι καλή έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

298 Mb είναι και επιδιορθώνει λέει διάφορα θέματα με το ημερολόγιο και το ξυπνητήρι, εγκαθιστά τις τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας της google και βελτιστοποιεί τις ρυθμίσεις wi-fi.

Τι φορούσε πιο πρίν, μήπως θυμάσαι? Με Β200 δεν βλέπω να έχει έρθει κάτι.

Έχει έρθει και σε κανέναν άλλον?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι φορούσε πιο πρίν, μήπως θυμάσαι? Με Β200 δεν βλέπω να έχει έρθει κάτι.

Έχει έρθει και σε κανέναν άλλον?

 

Δεν έχει έρθει κάτι, κι εγώ B200

Link to comment
Share on other sites

298 Mb είναι και επιδιορθώνει λέει διάφορα θέματα με το ημερολόγιο και το ξυπνητήρι, εγκαθιστά τις τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας της google και βελτιστοποιεί τις ρυθμίσεις wi-fi.

Με την b200 τπτ.. Αν και να έρθει δεν θα το κάνω... Ούτε stock recovery έχω για να γίνει ούτε να την περάσω δεν έχω σκοπό και να κάνω update γιατί αντίο root μετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά αγορασα χθες το huawei p8 mystic champangeκαι θέλω να το αναβάθμιση σε marshmallow μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?είναι καλή έκδοση?

Δεν έχει βγει final ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το B200 που γραφετε,τι ακριβως ειναι?Εχω μπερδευτει,διοτι το αντιλαμβανομαι σαν εκδοση λειτουργικου,αλλα ως τετοια υπολογιζα το android 5.1 που φοραει η συσκευη...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τι φορούσε πιο πρίν, μήπως θυμάσαι? Με Β200 δεν βλέπω να έχει έρθει κάτι.

Έχει έρθει και σε κανέναν άλλον?

Την Β200 όπως οι περισσότεροι. Ούτε στο site της Huawei είδα να υπάρχει πουθενά αυτή η Β217. Που στο καλό βρέθηκε στο δικό μου κινητό? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το B200 που γραφετε,τι ακριβως ειναι?Εχω μπερδευτει,διοτι το αντιλαμβανομαι σαν εκδοση λειτουργικου,αλλα ως τετοια υπολογιζα το android 5.1 που φοραει η συσκευη...:confused:

 

 

φίλε μου το Β200 είναι η έκδοση που έχει δώσει επίσημα η Huawei στο P8 με android 5.0.1

συγκεκριμένα αν πας ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο> αριθμός έκδοσης θα δεις αυτό: GRA-L09C432Β200 τουλάχιστον σ' εμένα αυτή η έκδοση είναι περασμένη μετά από διόρθωση καθώς είχε πάροχο την ΤΙΜ με διαφορετική έκδοση!

 

Υ.Γ. να πω κι εγώ με την σειρά μου ότι δεν μου έχει έρθει κάποια αναβάθμιση με Β200 που έχω!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Την Β200 όπως οι περισσότεροι. Ούτε στο site της Huawei είδα να υπάρχει πουθενά αυτή η Β217. Που στο καλό βρέθηκε στο δικό μου κινητό? :confused:

Μυστήρια πράγματα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την Β200 όπως οι περισσότεροι. Ούτε στο site της Huawei είδα να υπάρχει πουθενά αυτή η Β217. Που στο καλό βρέθηκε στο δικό μου κινητό? :confused:

 

 

μήπως είναι κανένα πρωταπριλιάτικο αστείο? :p

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Λες? Και το ξεκίνησε από την προηγούμενη? :rolleyes: Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι κανένα πρωταπριλιάτικο αστείο? :p

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160402/25c58e976cabc5a03139c483c354a699.jpg

 

Δεν είναι πρωταπριλιάτικο...

Edited by telis76
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χαλασε η οθονη πριν 2 βδομαδες και το εστειλα μεσω Γερμανου στην αντιπροσωπεία.

 

Και μου επιστραφηκε (αφου το εφτιαξαν)

 

1)Με international bootloader, αφου εβγαλαν αυτον της TIM Italia

2)Περασαν μονοι τους την τελευταία έκδοση της stock ROM (το ειχα κανει revert σε 5.x γιατι φοβομουν μηπως υπαρχει προβλημα με την εγγυηση)

 

Ναι μου το εκαναν debrand απο μονοι τους :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρατήρησα πως όταν βάζω μουσική, μόνο το αριστερό ηχείο παίζει. Το δεξί τίποτα. Εκτός κι αν το έχουν μοντάρει έτσι. Πάντως είχε παρατηρήσει πως όταν το βάζω τέρμα, ψιλοπαραμορφώνει ο ήχος και τ οχαμήλωνα κιόλας, οπότε από ένταση είναι μία χαρά.

 

Edit: οκ, άκυρο. Μίλησα με ένα φίλο και κατάλαβα τι ******* είπα. χαχαχα

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Μετα το P6 και το P7 ήρθε η ώρα και του P8... Σε λευκό το πήρα (mystique champange :P). Ολα καλα αλλά φορτίζει πολύ αργά...
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160402/25c58e976cabc5a03139c483c354a699.jpg

 

Δεν είναι πρωταπριλιάτικο...

 

το ξέρω φίλε μου, για πλάκα το είπα :)

 

ίσως είσαι ο εκλεκτός της παρέας και σου ήρθε μια έκδοση που δεν έχουμε ακούσει γι' αυτήν! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πρατήρησα πως όταν βάζω μουσική, μόνο το αριστερό ηχείο παίζει. Το δεξί τίποτα. Εκτός κι αν το έχουν μοντάρει έτσι. Πάντως είχε παρατηρήσει πως όταν το βάζω τέρμα, ψιλοπαραμορφώνει ο ήχος και τ οχαμήλωνα κιόλας, οπότε από ένταση είναι μία χαρά.

 

Edit: οκ, άκυρο. Μίλησα με ένα φίλο και κατάλαβα τι ******* είπα. χαχαχα

 

προφανώς σε ενημέρωσε ο φίλος σου ότι το ένα είναι ηχείο και το άλλο μικρόφωνο ;)

 

Μετα το P6 και το P7 ήρθε η ώρα και του P8... Σε λευκό το πήρα (mystique champange :P). Ολα καλα αλλά φορτίζει πολύ αργά...

 

καλορίζικο φίλε, όντως αργεί να φορτώσει 2+ ώρες κάνει το δικό μου!

έχω παραγκείλει φορτιστή 2Α συμβατό με το P8 (ελπίζω), όταν μου έρθει θα σας ενημερώσω αν δω διαφορά!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χαλασε η οθονη πριν 2 βδομαδες και το εστειλα μεσω Γερμανου στην αντιπροσωπεία.

 

Και μου επιστραφηκε (αφου το εφτιαξαν)

 

1)Με international bootloader, αφου εβγαλαν αυτον της TIM Italia

2)Περασαν μονοι τους την τελευταία έκδοση της stock ROM (το ειχα κανει revert σε 5.x γιατι φοβομουν μηπως υπαρχει προβλημα με την εγγυηση)

 

Ναι μου το εκαναν debrand απο μονοι τους :p

 

κατα 99% δεν είχε χαλάσει οθονη και απλά σου αλλάξανε η συσκευη η μητρική

 

 

btw κόσμε βρήκα μια θυκαρα (την ειδα και απο κοντά) τα σπάει πραγματικά ποιότητα από το άλλο σύμπαν... αλλα και η τιμή.. το ιδιο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Qialino-Real-Leather-Lizard-Grid-Case-Smart-View-Cover-for-Huawei-Ascend-P8-5-2-/252030338190?var=&hash=item3aae2dc48e:m:meMcKE_Nu_BoBbK1knFNmQg

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση οθόνης έλεγε το report στον Γερμανό :p

 

άσε τι λέει ο γερμανος... για τσεκαρε λιγο το Imei που βγαζει το κινιτο με Imei που εχεις στο κουτακι οταν το αγόρασες (απο περιεργια να δουμε τι εκαναν)

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς να βγάλω συμπεράσματα για τη μπαταρία αλλά η ετοιμότητα κυψέλης είναι πάλι πολυ ψηλά. Στο Mate 7 ήταν ψηλά όταν ήμουν σε περιοχή με κακό σήμα μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς να βγάλω συμπεράσματα για τη μπαταρία αλλά η ετοιμότητα κυψέλης είναι πάλι πολυ ψηλά. Στο Mate 7 ήταν ψηλά όταν ήμουν σε περιοχή με κακό σήμα μόνο.

 

Τα ίδια είναι κι εδώ. Περιμένουμε την 6 (αντε να δουμε πόσο ακόμα) για να φτιαχτεί και αυτό. :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...