Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλα κι εγώ τον κινέζο.

Αυτή την φορά θα το χρησιμοποιήσω.

Ελπίζω να με καλύψει σε ταχύτητα και μπαταρία καθώς ευελπιστώ να βγάζει σχεδόν 5ωρο οθόνης και να μην έχει lag στην γρήγορη πληκτρολόγηση κείμενου.

Ειδάλλως πόδι κι επιστροφή σε s6 καθώς ούτε το z5 με ικανοποίησε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουπς, σορρυ. Λάθος κόπυ/παστέ. Αυτο εννοούσα.

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

 

Ναι, ειναι άψογο.

 

Φίλε μου η εργοστασιακή μεμβράνη βγαίνει εύκολα για να περάσεις το γυαλί;

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κι εγώ τον κινέζο.

Αυτή την φορά θα το χρησιμοποιήσω.

Ελπίζω να με καλύψει σε ταχύτητα και μπαταρία καθώς ευελπιστώ να βγάζει σχεδόν 5ωρο οθόνης και να μην έχει lag στην γρήγορη πληκτρολόγηση κείμενου.

Ειδάλλως πόδι κι επιστροφή σε s6 καθώς ούτε το z5 με ικανοποίησε.

Δεν τις βγάζει, στις 4 ειναι. Lag δεν υπάρχει πουθενά.

Φίλε μου η εργοστασιακή μεμβράνη βγαίνει εύκολα για να περάσεις το γυαλί;

Ναι, δεν ειναι δύσκολο. Η αρχή θέλει λίγο "νύχι".

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι ό,τι πιο lag-less έχω δει ποτέ, εχω χρησιμοποιήσει S6 για ενα διαστημα και ένιωθα λες και είχε την ισχυ μηχανήματος στη μιση τιμή. Αυτό εδώ είναι λες και ειναι με ισχυ κινητου στην διπλάσια τιμή :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι ό,τι πιο lag-less έχω δει ποτέ, εχω χρησιμοποιήσει S6 για ενα διαστημα και ένιωθα λες και είχε την ισχυ μηχανήματος στη μιση τιμή. Αυτό εδώ είναι λες και ειναι με ισχυ κινητου στην διπλάσια τιμή :lol:

Μάλλον τα παραλες λίγο το s6 είναι πολύ πιο γρήγορο και επίσης lag free,θα μα τα πει ο taksidiotis καλύτερα σε λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα παραλες λίγο το s6 είναι πολύ πιο γρήγορο και επίσης lag free,θα μα τα πει ο taksidiotis καλύτερα σε λίγες μέρες

 

Κατσε να σου κανει τα memory leaks που'φτανε να τρωει τα 2.4 απο τα 3 GB :p

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να σου κανει τα memory leaks που'φτανε να τρωει τα 2.4 απο τα 3 GB :p

Με m beta έχω 1 με 1,2 gb ελεύθερα και δεν νομίζω να μπορείς να συγκρινεις fiat με Ferrari :p

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω! Και εσύ βρε ταξιδιώτη πως ήρθες απο τα σαλόνια στα αλώνια?

Αξιοθαύμαστο!

 

P.S. Ταξιδιώτη, δεν παει για σενα το σχόλιο. Κατάλαβες. ....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα φιλε μου.

 

το τηλεφωνο το ειχα φερει στην αρχη για γνωστο,μαλιστα ηταν και το τηλεφωνο που ειχε κανει review γνωστος ελληνας.

το ειχα δουλεψει ελαχιστα καθως το πηρε αμεσως ο γνωστος μου,κι ετσι δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα.

παρατηρησα ομως οτι το κρατησε για καιρο και ειναι ενας ανθρωπος που δεν το συνηθιζει αυτο,οποτε με εβαλε στην πριζα κι εδω και καιρο σκεφτομαι την αποκτηση του.

το s6 το ειχα περιπου 7-8 μηνες,ξερω τα υπερ και τα κατα,αν και γενικα ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη,το multitasking ηταν θεμα,το ξερω,κι αλλο ενα ηταν η καταναλωση της μπαταριας με 3g.εκει πραγματικα καταπινε.

Ξερω οτι σαν ανοιγμα εφαρμογων,το s6 ειναι πιο σβελτο,λογικο,θα το δω ομως και στην πραξη αυτο μολις ερθει το p8.

εγω θα ειμαι ευχαριστημενος,αν,εχει καλη καμερα,δεν μου παρουσιαζει lag στο πληκτρολογιο,βγαζει 4 με 4:30 ωρες οθονη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω! Και εσύ βρε ταξιδιώτη πως ήρθες απο τα σαλόνια στα αλώνια?

Αξιοθαύμαστο!

 

P.S. Ταξιδιώτη, δεν παει για σενα το σχόλιο. Κατάλαβες. ....

Οκ fanatikos το p8 είναι καλύτερο από το s6,πιο γρήγορο,καλύτερη κάμερα lag free θα πάρει πιο πολλές αναβαθμίσεις έχει καλύτερη οθόνη επεξεργαστή και η μπαταρία του είναι ανώτερη,επίσης το sar παρόλο που το s6 είναι πλαστικουρα στο p8 είναι 0,3 και στο s6 1+

Link to comment
Share on other sites

Οκ fanatikos το p8 είναι καλύτερο από το s6,πιο γρήγορο,καλύτερη κάμερα lag free θα πάρει πιο πολλές αναβαθμίσεις έχει καλύτερη οθόνη επεξεργαστή και η μπαταρία του είναι ανώτερη,επίσης το sar παρόλο που το s6 είναι πλαστικουρα στο p8 είναι 0,3 και στο s6 1+

Μην εξαπτεσαι φίλε μου. Κανείς δεν είπε τέτοιο πράγμα. Το S6 ειναι ανώτερο αν αυτό είναι το θεμα. Το Ρ8 διακρίνεται σε αλλα πράγματα τα οποια λείπουν απο το s6. Και επεισης στα δικα μου ματια ειναι σαφως πιο όμορφο και πιο ποιοτικό.

 

Φιατ ομως δεν ειναι.

 

ναι καταλαβα φιλε μου.

 

το τηλεφωνο το ειχα φερει στην αρχη για γνωστο,μαλιστα ηταν και το τηλεφωνο που ειχε κανει review γνωστος ελληνας.

το ειχα δουλεψει ελαχιστα καθως το πηρε αμεσως ο γνωστος μου,κι ετσι δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα.

παρατηρησα ομως οτι το κρατησε για καιρο και ειναι ενας ανθρωπος που δεν το συνηθιζει αυτο,οποτε με εβαλε στην πριζα κι εδω και καιρο σκεφτομαι την αποκτηση του.

το s6 το ειχα περιπου 7-8 μηνες,ξερω τα υπερ και τα κατα,αν και γενικα ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη,το multitasking ηταν θεμα,το ξερω,κι αλλο ενα ηταν η καταναλωση της μπαταριας με 3g.εκει πραγματικα καταπινε.

Ξερω οτι σαν ανοιγμα εφαρμογων,το s6 ειναι πιο σβελτο,λογικο,θα το δω ομως και στην πραξη αυτο μολις ερθει το p8.

εγω θα ειμαι ευχαριστημενος,αν,εχει καλη καμερα,δεν μου παρουσιαζει lag στο πληκτρολογιο,βγαζει 4 με 4:30 ωρες οθονη.

 

Η καμερα του είναι απο τις πολύ καλές που βγηκαν εφέτος. Την δουλευω και εγώ πολύ λογω της δουλειας μου και εχει εξαιρετική ευκρινεια, λεπτομέρεια και πιστότητα. Ισως δεν φτάνει αυτη του s6 αλλά ειναι εξαιρετική. Ενα θεματακι εχει με το βίντεο αλλα ειναι καθαρά της μαμα εφαρμογής αφου με το fv-5 ολα διορθώνονται και το αποτέλεσμα είναι επίσης εξαιρετικό.

 

Ο launcher ειναι απλός, iPhone -ιζει πολύ και το ui της hua δίνει ηδη ευκολίες που τώρα πανε να δωσουν (προστασια εφαρμογων, ελεγχος access καθε μιας ξεχωριστά, κ.α. που θα τα δεις στην πορεία).

 

Για την μπαταρία δεν μπορω να σου πω κατι στάνταρ, αφου ειναι κατι που επηρεάζεται απο παρα πολλους παράγοντες. Γυρω στις 4:00 ώρες ειναι πάντως.

 

Στα δικα μου μάτια και χέρια η ποιότητα κατασκευής ειναι εφάμιλλη αν οχι καλύτερη απο του s6 (unibody αλουμίνιο), κατι που ειναι βέβαια τελειως υποκειμενικό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το πηρα και εγω αυτες τις μερες.Το κινητο ειναι πανεμορφο και ποιοτικοτατο,πραγματικα σε αυτο τον τομεα ειμαι ευχαριστημενος.

Τωρα,την οθονη του θα την ηθελα λιγο πιο φωτεινη(υπαρχει καμια ρυθμιση που μπορω να κανω;).

-Απο θεμα ταχυτητας,κλησεων ειμαι ικανοιποιημενος.

-Η καμερα του φαινεται καλη,ειδικα μερικες που τραβηξα την νυχτα.

-Αξιζει να βαλω την beta M;

-Το μονο που με προβληματιζει ειναι το Sar που εχει στο σωμα,ειναι τοσο πολυ το 1.7(οριο το 2 το ξερω) που εχει στο σωμα;Επειδη το πηρα για να το κρατησω αρκετο διαστημα στο συγκεκριμενο θεμα εχω σκαλωσει :confused:

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Blue tooth hands free φιλε μου. Το εχω κάνει κανόνα. Βασικά με ολα τα τηλεφωνα πρέπει να χρησιμοποιούμε hands free.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Blue tooth hands free φιλε μου. Το εχω κάνει κανόνα. Βασικά με ολα τα τηλεφωνα πρέπει να χρησιμοποιούμε hands free.

 

Συμφωνω φιλε μου αλλα και οταν το κρατας π.χ. ή οταν το εχεις στην τσεπη παλι δεν εκπεμπει ακτινοβολια;

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου εκδοση ειναι GRA-L09C02B191. ξερει κανεις απο που ειναι το κινητο?αν ειναι ευρωπαικο η οχι.γιατι ειδα τα περισσοτερα κινητα γραφουν C43 ενω εμενα γραφει C02 ? μπορει καποιος που ξερει να μου πει?επισης εχω την 5.1.1 ειναι η κανονικη ή εκδοση βονταφον?μια βοηθεια παρακαλω.επισης ειδα στο site της huawei οτι βγηκε το EMUI 4.0 .θα το κατεβασουμε ή θα ρθει ΟΤΑ το update? Edited by zak81
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μου αλλα και οταν το κρατας π.χ. ή οταν το εχεις στην τσεπη παλι δεν εκπεμπει ακτινοβολια;

 

χωρις να ειμαι σιγουρος,οι τιμες αναφερονται στην χειροτερη περιπτωση,δηλαδη οταν μιλας.Οχι σε αναμονη.

Αν ηταν σε αναμονη φαντασου σε ομιλια ποσο θα πανε.

Για την οθονη πηγαινε στις ρυθμισεις ,θα βρεις και δευτερη επιλογη για ρυθμιση.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα?ο κινητο υποστηριζει fast charging η οχι? αλλου βλεπω οτι υποστηριζει και αλλου οχι. μολις χτες το πηρα. δοκιμασα ολα τα τηλ μπορω να πω οτι ειμαι htc-ακιας απλα ηθελα να αλλαξω. μεχρι στιγμης σφαιρα το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μου αλλα και οταν το κρατας π.χ. ή οταν το εχεις στην τσεπη παλι δεν εκπεμπει ακτινοβολια;

Οχι φιλε μου, δεν εκπέμπουν συνέχεια. Αν ηταν έτσι θα αδειαζαν και οι μπαταρίες σε 4-5 ώρες το πολύ.

Το κινητό θα εκπέμπει οταν χρειάζεται να μεταδώσει κάτι (on demand). Οταν δεν χρειάζεται ή δεν εχει κατι να στειλει (sms, mms, email, data γενικότερα), τοτε βρίσκεται σε αναμονή και δουλεύει μονον ο δέκτης του. Ο δέκτης δεν εκπέμπει καμιά ακτινοβολία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δεν εκπέμπουν συνέχεια. Αν ηταν έτσι θα αδειαζαν και οι μπαταρίες σε 4-5 ώρες το πολύ.

Το κινητό θα εκπέμπει οταν χρειάζεται να μεταδώσει κάτι (on demand). Οταν δεν χρειάζεται ή δεν εχει κατι να στειλει (sms, mms, email, data γενικότερα), τοτε βρίσκεται σε αναμονή και δουλεύει μονον ο δέκτης του. Ο δέκτης δεν εκπέμπει καμιά ακτινοβολία.

Ετσι .Για την ακριβεια εκπεμπει ενα σημα αραια και που για να γνωριζει την θεση του το δικτυο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το θυμήθηκα, να ρωτήσω αν πρωτα αφαιρεσαν την προ τοποθετημένη εργοστασιακή μεμβράνη ή μπας και προσπαθούσαν να βαλουν το glass από πανω?

Μην το παρεξηγεις αλλα εχω δει πολλα κουλά απο τους "τεχνικαραδες" Γερμανού και λοιπών συναφών καταστημάτων.

 

Τη μεμβράνη την είχαμε αφαιρέσει εμείς όταν προσπαθήσαμε να βάλουμε το πρώτο τζαμάκι οπότε δεν έπαιζε τέτοιο θέμα :rolleyes:.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον θα παραγγείλω το ίδιο :).

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Δεν τις βγάζει, στις 4 ειναι. Lag δεν υπάρχει πουθενά.

 

Ναι, δεν ειναι δύσκολο. Η αρχή θέλει λίγο "νύχι".

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι .Για την ακριβεια εκπεμπει ενα σημα αραια και που για να γνωριζει την θεση του το δικτυο.

 

Σωστός. απαντάει στο paging του σταθμού. Απλά μιλάμε για λίγα δευτερόλεπτα (3-4).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. απαντάει στο paging του σταθμού. Απλά μιλάμε για λίγα δευτερόλεπτα (3-4).

fanatikos μπορεις σε παρακαλω να με βοηθησεις στα ερωτηματα μου στο post #968 ?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου εκδοση ειναι GRA-L09C02B191. ξερει κανεις απο που ειναι το κινητο?αν ειναι ευρωπαικο η οχι.γιατι ειδα τα περισσοτερα κινητα γραφουν C43 ενω εμενα γραφει C02 ? μπορει καποιος που ξερει να μου πει?επισης εχω την 5.1.1 ειναι η κανονικη ή εκδοση βονταφον?μια βοηθεια παρακαλω.επισης ειδα στο site της huawei οτι βγηκε το EMUI 4.0 .θα το κατεβασουμε ή θα ρθει ΟΤΑ το update?

 

fanatikos μπορεις σε παρακαλω να με βοηθησεις στα ερωτηματα μου στο post #968 ?ευχαριστω

Καλησπερα.

Το gra-l09 ειναι το ευρωπαϊκό μοντέλο.

Απο εκεί και μετα ειναι branded Vodafone που λέει οτι εχει δώσει 5.1.1 ενω επίσημα η hua βρίσκεται στο 5.0.1. Το συγκεκριμένο firmware ειναι καρά πειραγμένο απο την voda, έχει αντικαταστησει αρχεια συστήματος με δικα της και θέλει πολυ προσοχή στο debranding αν το επιχειρήσεις. Παιδια εδώ στο νήμα ταλαιπωρηθηκαν αρκετά. Υπαρχει ομως οδηγός που απ' οτι φαίνεται, εφοσον τον ακολουθήσεις, δουλεύει.

Εφοσον ειναι branded το κινητό, ΟΤΑ θα σου έρθει οταν (και αν) το βγάλει η Vodafone.

Το emui 4 θα έρθει με την ΜΜ. Απ' οτι ακούγεται πρόκειται για εξαιρετική ρομ. Είμαστε σε αναμονή, είμαστε πρώτοι στην λίστα και θα την δουμε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...