Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιησω τα κεφαλαία Όταν γράψω μήνυμα; ευχαριστώ

 

Σύνθετες ρυθμίσεις, κλείσε την βελτιστοποίηση. Υπόψιν ότι ξεχνάς τους 170char/mesg. Στους 60 πας σε δεύτερο μήνυμα. ;)

Είναι limitation του GSM και ισχύει παντού και πάντα!

 

 

ειναι απο voda το κινητο ! αλλα πιστευα τοτε με το update που περασα την 170 αν θυμαμαι καλα πως ειχε καθαρισει ... τι να πω

 

Τι να σου πω. Είναι αλήθεια ότι με αυτό το software της Vodafone πολλά παιδιά εδώ έχουν ταλαιπωρηθεί σε διάφορες επεμβάσεις που προσπάθησαν να κάνουν. Ίσως στην 170 να το είχε και στην 200 να το ξήλωσε. :blink:

 

Μπορείς να μου πεις που ΑΚΡΙΒΩΣ είναι η δεύτερη επιλογή που λες γιατί έχω το ίδιο θέμα;

 

Βρε παιδιά, από τις ρυθμίσεις βάλτε πρώτα το auto και στην συνέχεια με τσεκαρισμένο το auto πηγαίνετε τον slider τέρμα δεξιά (full). Το αυτόματο δουλεύει ΑΨΟΓΑ και μάλιστα κάτω από τον ήλιο μπαίνει σε ένα ειδικό mode που θυσιάζει το μαύρο αλλά ανεβάζει πολύ το visibility. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύνθετες ρυθμίσεις, κλείσε την βελτιστοποίηση. Υπόψιν ότι ξεχνάς τους 170char/mesg. Στους 60 πας σε δεύτερο μήνυμα. ;)

Είναι limitation του GSM και ισχύει παντού και πάντα!

 

 

 

Τι να σου πω. Είναι αλήθεια ότι με αυτό το software της Vodafone πολλά παιδιά εδώ έχουν ταλαιπωρηθεί σε διάφορες επεμβάσεις που προσπάθησαν να κάνουν. Ίσως στην 170 να το είχε και στην 200 να το ξήλωσε. :blink:

 

 

 

Βρε παιδιά, από τις ρυθμίσεις βάλτε πρώτα το auto και στην συνέχεια με τσεκαρισμένο το auto πηγαίνετε τον slider τέρμα δεξιά (full). Το αυτόματο δουλεύει ΑΨΟΓΑ και μάλιστα κάτω από τον ήλιο μπαίνει σε ένα ειδικό mode που θυσιάζει το μαύρο αλλά ανεβάζει πολύ το visibility. ;)

 

Ω σε ευχαριστω με έφτιαξες.δεν με πειράζει για τους 60 χαρακτήρες έχω 1500 προς όλους και κάθε μηνα πάνε στράφι.

Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει τότε! Λογικό να το κάνεις!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πήρα κι εγώ το P8 μεσω skroutz και ειναι branded της Wind και η ROM ειναι η εξής:

 

L09V100R001C432B140

 

Ποιος ειναι ο πιο αναιμακτος τρόπος να περάσω στην official Lollipop της Huawei ; Αν και λειτουργει χωρίς κανενα απολυτως προβλημα, θα ήθελα να εχω την official για να μου ερθει η Marshmallow έκδοση στην ώρα της.

 

Είδα προηγούμενα μηνύματα εδώ για απλό update μέσω του updater μεσα στο κινητο αλλά είδα και κάτι φακίρικα μέσω του recovery του κινητού και θέλω να τα αποφύγω για αρχή :p

Edited by Flamelab
Link to comment
Share on other sites

Με τα branded μοντέλα υπάρχει μια δυσκολία. Έχει όμως δοθεί πλήρης οδηγός για clean debrand! Ψάξε λίγο πιο πίσω.

Δεν το έχω κάνει για να έχω προσωπική άποψη (έχω unbranded μοντέλο). Το μελετάς και βλέπεις αν είναι στα κυβικά σου ή όχι. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πήρα κι εγώ το P8 μεσω skroutz και ειναι branded της Wind και η ROM ειναι η εξής:

 

L09V100R001C432B140

 

Ποιος ειναι ο πιο αναιμακτος τρόπος να περάσω στην official Lollipop της Huawei ; Αν και λειτουργει χωρίς κανενα απολυτως προβλημα, θα ήθελα να εχω την official για να μου ερθει η Marshmallow έκδοση στην ώρα της.

 

Είδα προηγούμενα μηνύματα εδώ για απλό update μέσω του updater μεσα στο κινητο αλλά είδα και κάτι φακίρικα μέσω του recovery του κινητού και θέλω να τα αποφύγω για αρχή :p

 

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό αλλά εγώ είμαι με Vodafon.Λογικά η διαδικασία είναι η ίδια έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εκανα την διαδικασία του debranding οπως στο XDA, αλλά:

 

1)Εχει παραμεινει να εμφανιζει στην αρχή (bootloader?) το logo της Wind

 

2) Εχω την Β170 περασμενη αλλα δεν λεει οτι υπαρχει διαθεσιμο OTA update

 

Σημειωση: σε καθε update που έκανα στο τελος έλεγε error

 

edit: Τελικα περασα την B200 με το χερι να τελειωνω :p

Edited by Flamelab
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εκανα την διαδικασία του debranding οπως στο XDA, αλλά:

 

1)Εχει παραμεινει να εμφανιζει στην αρχή (bootloader?) το logo της Wind

 

2) Εχω την Β170 περασμενη αλλα δεν λεει οτι υπαρχει διαθεσιμο OTA update

 

Σημειωση: σε καθε update που έκανα στο τελος έλεγε error

 

edit: Τελικα περασα την B200 με το χερι να τελειωνω :p

Μια χαρά. Με την 200 σου εμφανίζει πάλι το logo της Wind?

Ποια μοντελα ειναι unbranded ?

Οσα ειναι ελληνικά να υποθεσω?Η δεν παιζει ρολο?

Δεν ειναι στάνταρ. Και τα branded και τα unbranded το ίδιο μοντέλο είναι.

Η Vodafone και η Wind απ' ότι φαίνεται τα "πειράζουν". Εγώ το πήρα απο Cosmote και ηταν unbranded. Δεν είχε/έχει τίποτα της Cosmote μέσα και μου έβγαλε κιόλας κανονικά τις αναβαθμίσεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και πως ξεχωριζουμε το αν μια συσκευη ειναι Branded η οχι?

Και τι σημαινει πρακτικα αν ειναι Branded?

Link to comment
Share on other sites

Ποια μοντελα ειναι unbranded ?

Οσα ειναι ελληνικά να υποθεσω?Η δεν παιζει ρολο?

 

Aν εννοεις 'ελληνικα' τα μεγαλα καταστηματα τοτε υποθετεις λαθος.το δικο μου απο public ειναι πεντακαθαρο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε και τα φώτα σας σε σχέση με το τζαμάκι οθόνης... στην αρχή πήρα αυτό http://www.mytel.gr/eshop/screen-protectors/lcd-glass-screen-protector-huawei-p8-detail.html αλλά δεν εφάρμοζε καλά & στην προσπάθεια επανακόλλησης τελικά έσπασε. Χτες πήγα στο Public όπου και πήρα αυτό http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-huawei-p8-sbs-glass-effect-screen-protector/prod7853157pp/, έδωσα και 5 ευρώ επιπλέον για να το τοποθετήσουν σωστά και... το αποτέλεσμα ήταν ο τεχνικός να χρησιμοποιήσει και 2ο προστατευτικό γιατί το πρώτο δεν εφάρμοζε σωστά και τελικά ούτε και το 2ο δεν έπαιξε σωστά. Τώρα γιατί πουλάνε προστατευτικά που δεν κάνουν ακριβώς και μάλιστα ένα σωρό λεφτά θα σας γελάσω... Τουλάχιστον μου έδωσαν πίσω τα 5 ευρώ γιατί εργασία δεν έγινε, τα 15 όμως τα κράτησαν για το προϊόν που δεν κάνει δουλειά...

 

Απ' ότι καταλαβαίνω όμως, παίζει θέμα με τις γωνίες στα τζαμάκια γι' αυτή τη συσκευή. Διάβασα στις απαντήσεις ότι κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με Nillkin. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι ακόμα ή μόνο αυτή κάνει δουλειά; Αν πάρω απλή μεμβράνη και το βάλω σε θήκη με πορτάκι μήπως θα έχει καλύτερη τύχη;

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω nillkin και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος. Τόσο που εχω πάρει και δεύτερο για καβατζα.

Οι μεμβράνες δεν συγκρίνονται σε αίσθηση αλλα βέβαια απο το καθόλου. ...

Τωρα που το θυμήθηκα, να ρωτήσω αν πρωτα αφαιρεσαν την προ τοποθετημένη εργοστασιακή μεμβράνη ή μπας και προσπαθούσαν να βαλουν το glass από πανω?

Μην το παρεξηγεις αλλα εχω δει πολλα κουλά απο τους "τεχνικαραδες" Γερμανού και λοιπών συναφών καταστημάτων.

 

 

 

Και πως ξεχωριζουμε το αν μια συσκευη ειναι Branded η οχι?

Και τι σημαινει πρακτικα αν ειναι Branded?

 

 

Ναι, ελα μου ντε? Τους ρωτας? Και οτι σου πουν?

Απο wind & voda παντως στανταρ branded θα πάρεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις 'ελληνικα' τα μεγαλα καταστηματα τοτε υποθετεις λαθος.το δικο μου απο public ειναι πεντακαθαρο.

 

"Ελληνικα" εννοω ολα τα μαγαζια εκτος των λεγομενων σκουτζομαγαζων...Δλδ πλαισιο,Media,Public,germano κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω nillkin και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος. Τόσο που εχω πάρει και δεύτερο για καβατζα.

Οι μεμβράνες δεν συγκρίνονται σε αίσθηση αλλα βέβαια απο το καθόλου. ...

 

Ποιο nillkin φοράς? Το 0.3mm ή το Η+? Βρίσκω αυτές τις δύο παραλλαγές στο geekbuying

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

(edit) Λάθος μου, η μια μεμβράνη είναι για το Lite. Ας διαγράψει κάποιος mod το post μου

Edited by bpel86
Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, σορρυ. Λάθος κόπυ/παστέ. Αυτο εννοούσα.

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

 

Ναι, ειναι άψογο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.μολις πηρα και γω το Ρ8.ειναι branted της βονταφον.μολις το ανοιξα μου ηρθε αναβαθμιση για 5.1.1 .ειναι η β191 εκδοση.το κινητο τα σπαει.πολυ ομορφο το χρυσο που πηρα.καλη επιλογη εκανα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Θα το ευχαριστηθεις σίγουρα. Ειναι πολύ καλο κινητο με τρομερό τμήμα δέκτη, πολυ καλή φωτογραφική και απροβληματιστο.

Με γειες λοιπόν και καλως ήρθες στην παρεα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.μολις πηρα και γω το Ρ8.ειναι branted της βονταφον.μολις το ανοιξα μου ηρθε αναβαθμιση για 5.1.1 .ειναι η β191 εκδοση.το κινητο τα σπαει.πολυ ομορφο το χρυσο που πηρα.καλη επιλογη εκανα

θα μεινεις ευχαριστημενος.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Με την 200 σου εμφανίζει πάλι το logo της Wind?

 

Δεν ειναι στάνταρ. Και τα branded και τα unbranded το ίδιο μοντέλο είναι.

Η Vodafone και η Wind απ' ότι φαίνεται τα "πειράζουν". Εγώ το πήρα απο Cosmote και ηταν unbranded. Δεν είχε/έχει τίποτα της Cosmote μέσα και μου έβγαλε κιόλας κανονικά τις αναβαθμίσεις.

 

Nαι, στο φορτωμα του bootloader. Κατα τ'αλλα ολα εγιναν απροβληματιστα.

 

Ερωτηση: αν κανω upgrade μεσω του updater στο κινητο (κι όχι με τον "μπελαλιδικο" τροπο του "debranding") δεν θα κανει wipe τα παντα σωστα ; Γιατί με το προηγουμενο τροπο εγιναν όλα wipe (μεχρι και η εσωτερικη SD)

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις το νήμα θα δεις οτι προσπάθησε να το κάνει φιλος με Vodafone κινητό και ειχε προβλήματα και δυσλειτουργιες.

Τώρα δεν ξέρω η Wind πόσο βαθιά σκαλισε το λειτουργικό. Μπορεί απλά να εχει βαλει το logo και το δικό της bloat. Μπορεί ομως, οπως η Vodafone, να το έχει "γαργαλισει" εις βαθος!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις το νήμα θα δεις οτι προσπάθησε να το κάνει φιλος με Vodafone κινητό και ειχε προβλήματα και δυσλειτουργιες.

Τώρα δεν ξέρω η Wind πόσο βαθιά σκαλισε το λειτουργικό. Μπορεί απλά να εχει βαλει το logo και το δικό της bloat. Μπορεί ομως, οπως η Vodafone, να το έχει "γαργαλισει" εις βαθος!

η δικια μου εκδοση ειναι GRA-L09C02B191. ξερει κανεις απο που ειναι το κινητο?αν ειναι ευρωπαικο η οχι.γιατι ειδα τα περισσοτερα κινητα γραφουν C43 ενω εμενα γραφει C02 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...