Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαρετο κινητο :lol: .Βλεπεις αν δεν εχει προβληματα το νημα δεν κινειται καθολου. :D

Τι καρτα χρησιμοποιουμε στο κινητο?Εχω μια class10 και βγαζει μηνυμα οτι ενδεχεται να γινει αργο το κινητο με αυτη την καρτα,

Επισης για αυτοκινητο εχει χρησιμοποιησει κανενας βαση?προτιμοτερο στην γριλια του αεραγωγου?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω.κοιταζω δηλαδη αυτον τον τυπο? UHS-I

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

λοιπον λεω να το παρω.

θα ηθελα μερικες γνωμες απο τους εμπειρους.

λοιπον,στο hardware κομματι δε νομιζω να εχει θεματα,ετσι?με οθονη η κατι αλλο.γιατι σιγουρα δε θελω να δω καποιο bleeding σε μαυρο φοντο η καμια παραξενη αποχρωση σε λευκο φοντο.αν θυμαμαι καλα στο θεμα χρωματων,ειναι αρκετα ζεστα τα χρωματα,καλο αυτο νομιζω.

για θυμιστε μου,tap to unlock εχει?

επισης,η καμερα τι λεει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου-δωματιου?σε σχεση ας πουμε με ενα s6.τωρα εχω ενα z5 και να σημειωσω οτι στο κομματι της καμερας ειμαι καπως απογοητευμενος.και δε μιλαω για φωτογραφιες ημερας,εκει ολα τα καλα τηλεφωνα θα βγαλουν μια καλη φωτογραφια.

 

Αλλο ενα που απασχολει ειναι κι αυτο,γραφω μηνυματα χρησιμοποιωντας το smart keyboard full t9.Λοιπον,σε πολλα κινητα εχω παρατηρησει οτι με την ταχυτητα που γραφω,χανουν γραμματα,συμβαινει κι εδω?Σιγουρα αυτη μου η ερωτηση δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο,κι ισως να μην το εχουν παρατηρησει και πολλοι,οποτε δεν ειναι και απαραιτητο να γνωριζει καποιοςτην ερωτηση,η μαλλον,την παραξενια μου στο θεμα αυτο.

σε s6 ας πουμε,ποτε δεν ειχα θεμα,σε galaxy alpha,lg g4,htc one m8-m9,το ειχα,αναφερω καποια μοντελα απλα που μου παρουσιασαν το φαινομενο αυτο.

 

ποσες ωρες οθονη βγαζει με αρκετη χρηση?

Με δεδομενα ανοιχτα την καταπινει σε επιπεδο s6?

αυτα τα λιγα.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λεω να το παρω.

θα ηθελα μερικες γνωμες απο τους εμπειρους.

λοιπον,στο hardware κομματι δε νομιζω να εχει θεματα,ετσι?με οθονη η κατι αλλο.γιατι σιγουρα δε θελω να δω καποιο bleeding σε μαυρο φοντο η καμια παραξενη αποχρωση σε λευκο φοντο.αν θυμαμαι καλα στο θεμα χρωματων,ειναι αρκετα ζεστα τα χρωματα,καλο αυτο νομιζω.

για θυμιστε μου,tap to unlock εχει?

επισης,η καμερα τι λεει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου-δωματιου?σε σχεση ας πουμε με ενα s6.τωρα εχω ενα z5 και να σημειωσω οτι στο κομματι της καμερας ειμαι καπως απογοητευμενος.και δε μιλαω για φωτογραφιες ημερας,εκει ολα τα καλα τηλεφωνα θα βγαλουν μια καλη φωτογραφια.

 

Αλλο ενα που απασχολει ειναι κι αυτο,γραφω μηνυματα χρησιμοποιωντας το smart keyboard full t9.Λοιπον,σε πολλα κινητα εχω παρατηρησει οτι με την ταχυτητα που γραφω,χανουν γραμματα,συμβαινει κι εδω?Σιγουρα αυτη μου η ερωτηση δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο,κι ισως να μην το εχουν παρατηρησει και πολλοι,οποτε δεν ειναι και απαραιτητο να γνωριζει καποιοςτην ερωτηση,η μαλλον,την παραξενια μου στο θεμα αυτο.

σε s6 ας πουμε,ποτε δεν ειχα θεμα,σε galaxy alpha,lg g4,htc one m8-m9,το ειχα,αναφερω καποια μοντελα απλα που μου παρουσιασαν το φαινομενο αυτο.

 

ποσες ωρες οθονη βγαζει με αρκετη χρηση?

Με δεδομενα ανοιχτα την καταπινει σε επιπεδο s6?

αυτα τα λιγα.

 

Είχα το s6 για αρκετούς μήνες και θεωρούσα ότι ήταν το καλύτερο τηλέφωνο. Όμως από αυτό είμαι πιο ευχαριστημένος. Η οθόνη δεν έχει να ζηλέψει τίποτα. Έχει και ρύθμιση θερμοκρασίας λευκού. Το σήμα δικτύου είναι πολύ καλύτερο (ιδιαίτερα αν έχετε vodafone που το s6 είχε θέματα). Η μπαταρία είναι καλύτερη γιατί χρησιμοποιεί τεχνικές z3 με το κλείδωμα της οθόνης. Η φωτογραφική είναι εξαιρετική. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από του s6. Για τα δικά μου γούστα υστερεί λίγο στην οξύτητα, που εγώ την θέλω αυξημένη. Σε αυτό το σημείο μου άρεσε περισσότερο η κάμερα του G4. Για το ξεκλείδωμα, το δικό μου έχει με διπλό κτύπημα το άνοιγμα της οθόνης. Σε φίλο με branded τηλέφωνο δεν του είχε αυτή την επιλογή. Σου δίνει και την δυνατότητα στην κλειδωμένη σβηστή οθόνη να σχηματίσεις κάποιο από τα γράμματα c, e, w, m, και να ανοίξει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που έχεις επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Για την πληκτρολογηση ενα θεματακι το ειχε.βεβαια εχει το καλυτερο πληκτρολογιο ever. Εγω απενεργοποιησα την αναδυση με πατημα πληκτρου (δειχνει φουσκα το πληκτρο που πατας) και τωρα ειναι σουπερ.

Τα αλλα περι φωτο δεν εχω τις γνωσεις να κρινω,αν και κάποιος τοσο περιεργος με φωτογραφιες ληψεις κλπ ,κατα την γνωμη μου πρεπει να κοιταζει φωτ.μηχανη και οχι κινητο.δεν θα εισαι ποτε ευχαριστημενος.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά!

 

Κάτοχος εδώ και 4 ημέρες. Απλά εξαιρετικό για μένα! Ταχύτατο, δεν κολλάει πουθενά, smooth UI, εξαιρετική για τα γούστα μου φωτογραφική δυνατότητα, πολλές δυνατότητες (πανόραμα, directors mode- απίθανο, ζωγραφική με φακό κλπ κλπ), δυνατό wifi hotspot που εγώ το χρειάζομαι. Μοναδικό μείον το φτηνιάρικο σετ ακουστικών που συμπεριλαμβάνεται. Περίμενα κάτι καλύτερο σε αυτή την κατηγορία τιμής. Κατά τα άλλα όπως είπα αψεγάδιαστο!

Link to comment
Share on other sites

Για την πληκτρολογηση ενα θεματακι το ειχε.βεβαια εχει το καλυτερο πληκτρολογιο ever. Εγω απενεργοποιησα την αναδυση με πατημα πληκτρου (δειχνει φουσκα το πληκτρο που πατας) και τωρα ειναι σουπερ.

Τα αλλα περι φωτο δεν εχω τις γνωσεις να κρινω,αν και κάποιος τοσο περιεργος με φωτογραφιες ληψεις κλπ ,κατα την γνωμη μου πρεπει να κοιταζει φωτ.μηχανη και οχι κινητο.δεν θα εισαι ποτε ευχαριστημενος.

Μάλιστα,ευχαριστώ.

 

Περιμένω κι άλλες απόψεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το s6 για ποιο λόγο το έδωσες?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ενδεικτική φωτό από την όμορφη πατρίδα μου

Άκυρο δεν ήξερα για το όριο του 1 mb..

Edited by basret
Link to comment
Share on other sites

Το s6 για ποιο λόγο το έδωσες?

 

Τα s6 έχουν πρόβλημα με το δίκτυο της vodafone. συγκεκριμένα όταν είναι ενεργό το 4G υπάρχει πρόβλημα στο σήμα, και πολλές φορές το κινητό δείχνει σε αυτούς που σε καλούν ότι είναι κλειστό, ενώ εσύ έχει 3 μπάρες! Επίσης το ίντερνετ πολλές φορές σέρνεται. Είχα διαμαρτυρηθεί πολλές φορές στην vodafone, μέχρι που κάποιος στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπε ότι είναι πρόβλημα firmware του s6. Μου είπε και άλλαξα την σύνδεση (από το μενού) από αυτόματη επιλογή σε 2G/3G, και το πρόβλημα λύθηκε. Φυσικά δεν είναι πρόβλημα μόνο του s6, αλλά και της vodafone, γιατί ο φίλος μου που το πείρε με cosmote δεν έχει πρόβλημα. Το θέμα όμως είναι ότι το καλύτερο κινητό του 2015 έχει σοβαρό bug με κάποιο δίκτυο. Πήρα το Ρ8 και σώθηκα. Π.χ. στο Δήλεσι με το s6 έβλεπα Ε και δεν μπορούσα να στείλω ούτε ένα απλό mail. Τώρα με το Ρ8 βλέπω Η+ και κάνω tethering χωρίς πρόβλημα. Για λίγο που δοκίμασα το G4 ήταν και αυτό χωρίς πρόβλημα. Πάντως επειδή είμαι σε μέρη με πρόβλημα στο δίκτυο, μπορώ να πω ότι το Ρ8 είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) στην σταθερή λήψη σε δύσκολα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, ο δέκτης του Ρ8 δεν παίζεται με τίποτα. Σ' αυτή σου την παρατήρηση συνηγορώ και εγώ. Εχει απλά το καλύτερο RF τμήμα που εχω δει.

 

PS: Το s6 το έχει η σύζυγος αλλά εχουμε οικογενειακά Cosmote. Οπότε δεν είδα κάτι τέτοιο. Σήμα σαφως υποδεέστερο αλλά τέτοια κόλπα όχι!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους, με υγεια.

 

Τα θετικα λιγο πολυ εχουν γραφτει. Το κινητο ειναι εξαιρετικο και δεν υπαρχει καποιος που να μην μεινει ικανοποιημενος.

 

Εγω το εχω περιπου δυο μηνες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Ο αυτοματος φωτισμος της οθονης ειναι μετριος. Οπως επισης και το βιντεο που τραβαει ειναι κατωτερο σε σχεση με τη φωτογραφικη. Αλλα αρνητικα δε βρισκω.

 

Αν μπορει καποιος να κανει εναν αναλυτικο οδηγο για να κανουμε αναβαθμιση? Εγω που εχω την fRomFuture Rom τι πρεπει να κανω? Παλια ειχε μπλοκαρει το κινητο και φοβαμαι λιγο να το πειραξω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονιά σε ολους!Χρησιμοποιω Nova launcher,αλλα συνεχως με γυρναει σε EMUI..Πως μπορω να ορισω default τον Nova?Ευχαριστω

 

ΑΚΥΡΟ το βρηκα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν οριζεται απο τις ρυθμισεις του νοβα σαν default;

Αλλα ετσι απο περιεργεια τι προβλημα βρισκεις στο emui και θες nova?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν οριζεται απο τις ρυθμισεις του νοβα σαν default;

Αλλα ετσι απο περιεργεια τι προβλημα βρισκεις στο emui και θες nova?

 

Απλα εχω συνηθισει να μπαινω σε μενου για τις εφαρμογες και οχι στυλ Ios...Κατι τελευταιο,αν ειμαι με EMUI,πως γινεται να ταξινομησω αλφαβητικα το μενου,ή δεν γινεται?:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδή δεν υπαρχει ο κλασσικος launcher με application drawer κλπ. Ειναι στο στιλ του iPhone. Εμενα πάλι αυτό με βολεύει αφάνταστα μαζι με τα folders που μπορεις να φτιάξεις και να γκρουπαρεις εφαρμογές, όπως πχ cloud, social, office κλπ.

 

Μολις βρήκα λόγο να μην παρω το touch plus.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδή δεν υπαρχει ο κλασσικος launcher με application drawer κλπ. Ειναι στο στιλ του iPhone. Εμενα πάλι αυτό με βολεύει αφάνταστα μαζι με τα folders που μπορεις να φτιάξεις και να γκρουπαρεις εφαρμογές, όπως πχ cloud, social, office κλπ.

 

Μολις βρήκα λόγο να μην παρω το touch plus.

 

τωρα που μπηκα παλι στις ρυθμισεις εκει στο κατω μερος γτ ειχα καιρο διαπιστωσα πως μου λειπει η επιλογη του touchplus !?!?!?!!!?!!!!

ξερει κανεις τι και πως ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι στην Β170 το είχαν αφαιρέσει. Ποια βερσιον φοράς?

Επίσης και της Vodafone νομίζω οτι δεν το έχει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι στην Β170 το είχαν αφαιρέσει. Ποια βερσιον φοράς?

Επίσης και της Vodafone νομίζω οτι δεν το έχει.

 

την Β200 εχω

επισης δεν μπορω να κανω αποκρυψη το navigation bar οπως κανει στο βιντεο παραπανω !

αν θυμαμαι καλα οταν το ειχα παρει πριν του κανω την αναβαθμιση δηλαδη γινοταν ! (ηθελα να το πω καιρο αυτο εδω γιατι αν το εκαναν σκοπιμος ειναι μακακια μεγαλη απο τη huawei ,αλλα να μου πεις αλλιως πως θα πουλαγαν και το touchplus glass )

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδή δεν υπαρχει ο κλασσικος launcher με application drawer κλπ. Ειναι στο στιλ του iPhone. Εμενα πάλι αυτό με βολεύει αφάνταστα μαζι με τα folders που μπορεις να φτιάξεις και να γκρουπαρεις εφαρμογές, όπως πχ cloud, social, office κλπ.

 

Μολις βρήκα λόγο να μην παρω το touch plus.

 

Καλό, το δοκίμασα, αλλά μετά δεν μπορείς να το επαναφέρεις παρά μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (τουλάχιστον στο β200 που έχω) - εννοώ την ελαχιστοποίηση του navigation bar

Link to comment
Share on other sites

την Β200 εχω

επισης δεν μπορω να κανω αποκρυψη το navigation bar οπως κανει στο βιντεο παραπανω !

αν θυμαμαι καλα οταν το ειχα παρει πριν του κανω την αναβαθμιση δηλαδη γινοταν ! (ηθελα να το πω καιρο αυτο εδω γιατι αν το εκαναν σκοπιμος ειναι μακακια μεγαλη απο τη huawei ,αλλα να μου πεις αλλιως πως θα πουλαγαν και το touchplus glass )

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Την Β200 έχω και εγώ και γίνεται κανονικά. Μήπως είναι branded η συσκευή σου?

 

Καλό, το δοκίμασα, αλλά μετά δεν μπορείς να το επαναφέρεις παρά μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (τουλάχιστον στο β200 που έχω) - εννοώ την ελαχιστοποίηση του navigation bar

 

Μάλλον έχεις δίκιο αλλά δεν είναι και πρόβλημα η λειτουργία αυτή! Ίσα -ίσα. Αν θέλεις να έχεις την navigation bar συνέχεια ορατή απλά δεν πατάς το βελάκι που έχει στην άκρη.

Πιθανότατα είναι bug αφού όταν απενεργοποιείς την επιλογή touchplus θα έπρεπε να το επαναφέρει. Ίσως όμως και να γίνεται κάτι με αρχικοποίηση κάποιας system εφαρμογής (clear data). Θέλει λίγο ψάξιμο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Την Β200 έχω και εγώ και γίνεται κανονικά. Μήπως είναι branded η συσκευή σου?

 

 

 

ειναι απο voda το κινητο ! αλλα πιστευα τοτε με το update που περασα την 170 αν θυμαμαι καλα πως ειχε καθαρισει ... τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιησω τα κεφαλαία Όταν γράψω μήνυμα; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη απογοητευτικα με την φωτεινοτητα,επρεπε να την εχωστο φουλ για να βλεπω ευχαριστα αλλα εντονα την οθονη και λεω εξω στο φως δεν θα βλεπω τιποτα.Μετα απο ψαξιμο πηγα στις ρυθμισεις και εχει δευτερη επιλογη για φωτεινοτητα και ηταν στο τερμα σκοτεινο οποτε διορθωθηκε και αυτο.αυτα προς το παρον.

 

Μπορείς να μου πεις που ΑΚΡΙΒΩΣ είναι η δεύτερη επιλογή που λες γιατί έχω το ίδιο θέμα;

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...