Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις off την επιλογή που λεει στο ποστ #561?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου. Σε ποια έκδοση? Την Β200 έχω και εγω και σχεδον όλοι εδω μέσα! Υπαρχει μια χαρά η επιλογή. Γυρνα την σε οn! Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: OK την είδα την φωτογραφία. Σύμφωνα με το βίντεο λοιπον ολα καλα. Βλέπεις αυτα που πρέπει να δεις.

--------------------------------------

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

-------------------------------------------

Για δες εδω, μηπως σου δουλέψει. Ειναι η περίπτωσή σου ακριβώς.

 

http://forum.xda-developers.com/tmobile-lg-g3/general/fix-recovery-loop-twrp-computer-t2873386

 

Οντως ειναι η περιπτωση μου. Αν το κανω σωστα τοτε μου βγαζει σφαλμα. Παω advanced , μετα terminal command εκει δεν εχει καπου να γραψω, πατησα select. Τα εγραψα και μου βγαζει το σφαλμα dd: cant open '/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota' : No such file or directory

 

Οποτε τωρα τι κανουμε??

 

Edit. Αποτι διαβασα σχετικα με αυτο το σφαλμα, μαλλον θα πρεπει να βαλω μια ρομ σε usb flashaki και να το συνδεσω με OTG. Ή μηπως μπορει να γινει το ιδιο και με την sd card που εχω στο τηλεφωνο? Μετα να ξαναδοκιμασω να τα γραψω με το OTG συνδεδεμενο. Θα πιασει πιστευεις?? Ρομ που μπορω να κατεβασω? Αν μπορει καποιος να μου στειλει λινκ για να το δοκιμασω αυριο μετα τη δουλεια.

 

Ευχαριστω, καλο βραδυ.

Edited by xristos_metal
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν υπάρχει αυτή η επιλογή πραγματικά. Εντελώς κουλό..

Τι έκδοση λειτουργικού εχεις φιλε μου? Γραψε την πλήρη φόρμα. Οχι μονον το Β200.

Οντως ειναι η περιπτωση μου. Αν το κανω σωστα τοτε μου βγαζει σφαλμα. Παω advanced , μετα terminal command εκει δεν εχει καπου να γραψω, πατησα select. Τα εγραψα και μου βγαζει το σφαλμα dd: cant open '/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota' : No such file or directory

 

Οποτε τωρα τι κανουμε??

 

Edit. Αποτι διαβασα σχετικα με αυτο το σφαλμα, μαλλον θα πρεπει να βαλω μια ρομ σε usb flashaki και να το συνδεσω με OTG. Μετα να ξαναδοκιμασω να τα γραψω με το OTG συνδεδεμενο. Θα πιασει πιστευεις?? Ρομ που μπορω να κατεβασω?

 

Ή μηπως μπορει να γινει το ιδιο και με την sd card που εχω στο τηλεφωνο?

Ρομ θα βρεις και στο νημα μας αλλα δεν ξερω αν ειναι στο φορματ που θέλει το twrp. Ψαξε στο xda στο νημα του Ρ8. Ολο και καποια θα έχουν η μπορεί να εχουν και την μαμά σε φορματ για το twrp. Στην ανάγκη εφόσον σου δουλεύει το recovery και είσαι και ξεκλειδωτος πέρνα μια custom rom για το Ρ8.

 

Απ' οτι καταλαβαίνω αν δεν εκανες factory reset (wipe) μαλλον θα ησουν οκ τωρα. Ψαξε ομως στο xda. Είσαι σε καλό δρόμο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση λειτουργικού εχεις φιλε μου? Γραψε την πλήρη φόρμα. Οχι μονον το Β200.

 

Ρομ θα βρεις και στο νημα μας αλλα δεν ξερω αν ειναι στο φορματ που θέλει το twrp. Ψαξε στο xda στο νημα του Ρ8. Ολο και καποια θα έχουν η μπορεί να εχουν και την μαμά σε φορματ για το twrp. Στην ανάγκη εφόσον σου δουλεύει το recovery και είσαι και ξεκλειδωτος πέρνα μια custom rom για το Ρ8.

 

Απ' οτι καταλαβαίνω αν δεν εκανες factory reset (wipe) μαλλον θα ησουν οκ τωρα. Ψαξε ομως στο xda. Είσαι σε καλό δρόμο.

 

Ναι δυστυχως, αλλιως θα ειχε λυθει το προβλημα. Πιστευεις παντως πως θα δουλεψει το κινητο? Να μου φυγει το αγχος γιατι τρελαθηκα σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι GRA-L09C432B200

 

Ευχαριστω, αυτη ειχα και πριν. Θα την συνδεσω με ΟΤG και αν δουλεψει καλως, αλλοιως θα βαλω custom rom (δεν εχω ιδεα πως).

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι GRA-L09C432B200

Την ίδια ακριβως φοράμε. Δεν καταλαβαίνω γιατι δεν υπαρχει η επιλογή. Ανοίγεις τα μυνηματα, πας κατω δεξια στο "μενου" κλπ/κλπ και φτανοντας στο σημείο που λεμε δεν υπάρχει η επιλογη?

Ενα print screen μπορεις να βγάλεις?

Ναι δυστυχως, αλλιως θα ειχε λυθει το προβλημα. Πιστευεις παντως πως θα δουλεψει το κινητο? Να μου φυγει το αγχος γιατι τρελαθηκα σημερα.

Ναι βρε συνονόματε! Μην τρελαίνεσαι! Σου ειπα στην ανάγκη φλασαρε μια custom απο το νήμα του Ρ8 στο xda.

Ναι, απο την sd πρέπει να σου δουλεύει κανονικα.

Δοκίμασες να περάσεις super su στην στοκ σου, αφου αν καταλαβα καλά την έχεις ρουταρει?

Ισως θα ηταν καλύτερα αν εισαι ζαλισμένος να το ξαναδείς αύριο με πιο καθαρο μυαλό?

 

Παντως don't panic. Δεν το εχεις μπρικαρει. Αφου σου δουλεύει σωστα το twrp θα το σώσεις το τηλέφωνο. Λιγο ψάξιμο θέλει και να μην κάνεις βιαστικά βηματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς κουλό πραγματικά.. Ευτυχώς δε τα χρησιμοποιώ τα μνματα αλλά και πάλι ήθελα να μπορώ..
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς κουλό πραγματικά.. Ευτυχώς δε τα χρησιμοποιώ τα μνματα αλλά και πάλι ήθελα να μπορώ..

Τι να σου πω φιλε μου. Η επιλογή θα έπρεπε να ειναι εκεί. Άκρως περίεργο.

 

 

 

Ευχαριστω, αυτη ειχα και πριν. Θα την συνδεσω με ΟΤG και αν δουλεψει καλως, αλλοιως θα βαλω custom rom (δεν εχω ιδεα πως).

 

 

Χρήστο σου έστειλα πμ. Ειναι τρομερά απλό εδω που είσαι να περάσεις custom rom.

 

Μην ξεχνας όμως, εδω θέλεις ευλαβικά πριν και μετα το φλας της ρομ, να κάνεις clear system & cache (factory reset δηλαδή) μεσα απο το twrp.

 

Συμβουλή μου, άστο για αύριο γιατί τωρα θα είσαι ζαλισμένος.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό tempered glass που να κάθεται καλά έχουμε;; Διότι αυτά που έχω δοκιμάσει δεν κολλάνε ωραία..
Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό tempered glass που να κάθεται καλά έχουμε;; Διότι αυτά που έχω δοκιμάσει δεν κολλάνε ωραία..

 

http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-huawei-ascend-p8-2681.html

 

Ή απο ebay

 

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

 

αν εχεις υπομονή να περιμένεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ΡΟΜ για να μπορεσω να flasharw μπορειτε να μου δωσετε?

 

Εγω κατεβασα αυτη http://www.carbontesla.com/2015/10/download-huawei-p8-b200-lollipop-ota-zip-stagefright-fix/ αλλα δε δουλευει.

 

Μονο αυτο το σταδιο μου μενει και τελειωνω.

 

edit: θα δοκιμασω αυτη http://www.android-hilfe.de/thema/custom-roms-huawei-p8.714098/#post-9152450

 

edit 2: μου βγαζει E: error executing updater binary in zip ktl ktl.

 

Μηπως πρεπει να κανω update to recovery?

Edited by xristos_metal
Link to comment
Share on other sites

Ποιο recovery εχεις? Αυτος λεει για το 2.8.7.0

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο recovery εχεις? Αυτος λεει για το 2.8.7.0

 

Αυτο εχω και εγω. Την καρτα sd γιατι δεν την αναγνωριζει? Με το otg usb προσπαθω να το κανω.

 

Edit: Λοιπον το φλασαρισμα εγινε επιτυχως. Εκανα reboot αλλα παλι μου βγαζει το recovery χαχα.

Edited by xristos_metal
Link to comment
Share on other sites

Ναι την αναγνωρίζει!

Παλι?

Για δοκίμασε τα δυο command που εβαλες έβαλες χθε και σου έλεγε not found.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι την αναγνωρίζει!

Παλι?

Για δοκίμασε τα δυο command που εβαλες έβαλες χθε και σου έλεγε not found.

 

Το δοκιμασα και παλι τα ιδια. Μηπως να κανω full wipe? και το internal storage γιατι βλεπω στο ιντερναλ storage εχει ακομη τις εφαρμογες που ειχα βαλει πριν.

 

http://img278.imagevenue.com/img.php?image=657138359_IMG_20151104_180207_122_81lo.jpg

Edited by xristos_metal
Link to comment
Share on other sites

Και δεν το κάνεις!

Τα wipe τα έκανες πριν φλασαρεις? Και στο system?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και δεν το κάνεις?!

Τα wipe τα έκανες πριν φλασαρεις? Και στο system?

 

Ναι. Παω να κανω wipe σε ολα και ξαναερχομαι. Ελπιζω να γινει.

 

Edit: τιποτα και με το wipe se ολα.

Edited by xristos_metal
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Παω να κανω wipe σε ολα και ξαναερχομαι. Ελπιζω να γινει.

 

Edit: τιποτα και με το wipe se ολα.

Μα καλά αφου έκανες wipe πριν φλασαρεις πως βλεπεις τα αρχεία που λες? Δεν γίνονται αυτά. Μηπως δεν κάνει wipe? Κατι δεν πάει καλά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά αφου έκανες wipe πριν φλασαρεις πως βλεπεις τα αρχεία που λες? Δεν γίνονται αυτά. Μηπως δεν κάνει wipe? Κατι δεν πάει καλά.

 

Σβηστηκαν αυτα πλεον. Το wipe εγινε σωστα, οπως και το flash. Καμια αλλη rom για να δοκιμασω υπαρχει? Δε μπορω να βρω.

 

Τι επιλογες εχω τωρα? Για πεταμα ειναι το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, δεν δοκιμάζεις και κανα αλλο recovery? Μηπως εχει προβλημα το recovery που εβαλες και σου εχει βγαλει το λαδι? Υπάρχει cwm για το Ρ8?

Το λεω γιατί απ' οτι διαβαζω το fastboot θα έπρεπε να το βλέπει το τηλέφωνο. Μεσω αυτού υποτίθεται οτι μπορείς να φλασαρεις και να γυρίσεις σε full stock.

Τουλαχιστον αυτά διαβάζω γιατί δεν εχω και εγω εμπειρία απο το Ρ8. Samsungακιας ήμουν μια ζωή. Εκει εντάξει, τα ξερω καλά!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, δεν δοκιμάζεις και κανα αλλο recovery? Μηπως εχει προβλημα το recovery που εβαλες και σου εχει βγαλει το λαδι? Υπάρχει cwm για το Ρ8?

Το λεω γιατί απ' οτι διαβαζω το fastboot θα έπρεπε να το βλέπει το τηλέφωνο. Μεσω αυτού υποτίθεται οτι μπορείς να φλασαρεις και να γυρίσεις σε full stock.

Τουλαχιστον αυτά διαβάζω γιατί δεν εχω και εγω εμπειρία απο το Ρ8. Samsungακιας ήμουν μια ζωή. Εκει εντάξει, τα ξερω καλά!

 

Το σκεφτηκα και εγω αυτο. Πως το κανω ομως? Υπαρχει κανενα βιντεακι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...