Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το led υποστηριζει το viber?μπορουμε να το κανουμε να αναβοσβηνει? μήπως εχω κανει καποια λαθος ρυθμιση ? Παντως ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος δεχομαι κανονικα. Και κατι ακομα και συγνωμη αν κουραζω αλλα πως θα βαλω το viber ώστε να ανοίγει μετά από επανεκκίνηση? Edited by vangelsak
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως δεν έχω βρει κάτι στις ρυθμίσεις για το led. Ούτε για το χρώμα, ούτε για τις εφαρμογές που το τριγκάρουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επιλογη διαφορετικου ηχου ειδοποιησης email με αυτο των μηνυματων ?

 

edit επισης μπαινω εδω http://forum.xda-developers.com/android/help/firmware-huawei-p8-t3140838 παταω να κατεβασω την εκδοση που θελω και μου βγαζει κατεβαζει αρχειο exe ,τι πρεπει να κανω για να κατεβει zip?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos , εβαλα την αναβαθμιση απο εδω http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/gra-l09.htm την ονομασα update.zip παταω εγκαταταση και το μονο που κανει ειναι συνεχεια επανεκκίνηση ,καποια λυση?

 

edit Ακρα του ταφου σιωπη στον καμπο βασιλευει αχαχαχαχ , δηλαδη ειναι να μη σου τυχει ,δε βλεπω να εχουν και πολλοι το P8 για να παρουμε την βοηθεια του κοινου ,τεσπα εβγαλα ακρη και τωρα περναω την Β170

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις που ακριβως ειναι το TouchPlus? Δεν το βρισκω......

Ρυθμίσεις-έλεγχος κίνησης , πρέπει να εχεις την Β170 έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ πως τα πάει το Ρ8 σε σχέση με τον φοβερό και τρομερό 810 και το "ουαου αλαγκάριστο" Μ9 !!!

 

 

Καλά, το κομμάτι με την κάμερα αφήστε το καλύτερα.... Μιλάμε για ξεβράκωμα!! Και στα 10mp μάλιστα το Ρ8!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]https://www.youtube.com/watch?v=D2IpL_ppx_4

Edited by vangelsak
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Μου αρέσει το P-8 , σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω αν η huawei υποστηρίζει τα κινητά της με αναβάθμιση λογισμικού ή όχι. Διάβασα εδω μέσα ότι αργει. Αργεί ή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού και τα αφήνει στην τύχη τους? θα πάρει την έκδοση 6.0 ή όχι? Ρωτάω αν ξέρετε να μου απαντήσετε την πρακτική που ακολουθεί στο συγκεκριμένο θέμα των αναβαθμίσεων από παλιοτερες ναυαρχίδες της
Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Μου αρέσει το P-8 , σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω αν η huawei υποστηρίζει τα κινητά της με αναβάθμιση λογισμικού ή όχι. Διάβασα εδω μέσα ότι αργει. Αργεί ή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού και τα αφήνει στην τύχη τους? θα πάρει την έκδοση 6.0 ή όχι? Ρωτάω αν ξέρετε να μου απαντήσετε την πρακτική που ακολουθεί στο συγκεκριμένο θέμα των αναβαθμίσεων από παλιοτερες ναυαρχίδες της

 

μια χαρα υποστηριζει αναβαθμισεις ,τωρα αν θα παρει την εκδοση 6 κανεις δε ξερει , λογικα ναι

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι κατοχος του p8 αλλα δε βρισκω πουθενα την επιλογη για αποκρυψη της γραμμης πλοηγησης οπως συνεβαινε στο mate 7 που ειχα...

Είδα πως είχες το mate 7 και πήρες το p8,είμαι στην ίδια φάση πως το βλέπεις αξίζει ή αλλαγή?καλησπέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ για το κινητό έχω να πω τα καλύτερα....το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το ακουστικό, δηλαδή, ενώ εγώ ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλητή μου ο άλλος με ακούει πολύ βαθιά και χαμηλά. Νόμιζα ότι συμβαίνει μόνο στη δική μου συσκευή αλλά το τσέκαρα σε άλλες 2 συσκευές και ισχύει το ίδιο. Κρίμα....
Link to comment
Share on other sites

Ενώ για το κινητό έχω να πω τα καλύτερα....το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το ακουστικό, δηλαδή, ενώ εγώ ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλητή μου ο άλλος με ακούει πολύ βαθιά και χαμηλά. Νόμιζα ότι συμβαίνει μόνο στη δική μου συσκευή αλλά το τσέκαρα σε άλλες 2 συσκευές και ισχύει το ίδιο. Κρίμα....

 

τι εννοεις οτι το δοκιμασες σε αλλες δυο συσκευες? σε αλλα 2 p8? γιατι εμενα με ακουνε καμπανα

Link to comment
Share on other sites

Ενώ για το κινητό έχω να πω τα καλύτερα....το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το ακουστικό, δηλαδή, ενώ εγώ ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλητή μου ο άλλος με ακούει πολύ βαθιά και χαμηλά. Νόμιζα ότι συμβαίνει μόνο στη δική μου συσκευή αλλά το τσέκαρα σε άλλες 2 συσκευές και ισχύει το ίδιο. Κρίμα....

 

τι εννοεις οτι το δοκιμασες σε αλλες δυο συσκευες? σε αλλα 2 p8? γιατι εμενα με ακουνε καμπανα

Ουτε εγώ εχω καποιο θέμα! Κανένας δεν μου παραπονέθηκε ποτέ για κακή ποιότητα της φωνής.

Προσωπικα βέβαια θα ήθελα λιγο πιο ποιοτικό το ακουστικό του (το τι ακουω εγω δηλαδή). Οχι οτι είναι κακό, μια χαρουλα είναι αλλα του λείπει λίγο το "σώμα" στην φωνή. Αλλιως να το πω ότι θα έπρεπε να έχει λιγο περισσότερο τις χαμηλές συχνότητες της φωνής. Ειναι καπως ξερή ακουστικά.

 

Να ρωτήσω κατι και εγώ με την σειρα μου. Έχει βάλει κανείς, κάτι τέτοιο?

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=171929818107&alt=web

 

Δεν εχω βαλει ποτε, σε κανενα τηλέφωνό μου μεταλλικό bumper και το φοβαμαι λίγο αν θα επηρεάζει την πραγματικά υποδειγματικη του λήψη. Όλοι οι πομποδεκτες του ειναι πραγματικά ΑΨΟΓΟΙ και διστάζω να του βάλω κάτι τέτοιο, λογω του μετάλλου.

Εν το μεταξύ, εχω φάει χοντρό κόλλημα με την carbon black έκδοση του bumper και μου τρεχουνε τα σάλια! Και εχει μονον 4.5 ευρα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ εχω καποιο θέμα! Κανένας δεν μου παραπονέθηκε ποτέ για κακή ποιότητα της φωνής.

Προσωπικα βέβαια θα ήθελα λιγο πιο ποιοτικό το ακουστικό του (το τι ακουω εγω δηλαδή). Οχι οτι είναι κακό, μια χαρουλα είναι αλλα του λείπει λίγο το "σώμα" στην φωνή. Αλλιως να το πω ότι θα έπρεπε να έχει λιγο περισσότερο τις χαμηλές συχνότητες της φωνής. Ειναι καπως ξερή ακουστικά.

 

Να ρωτήσω κατι και εγώ με την σειρα μου. Έχει βάλει κανείς, κάτι τέτοιο?

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=171929818107&alt=web

 

Δεν εχω βαλει ποτε, σε κανενα τηλέφωνό μου μεταλλικό bumper και το φοβαμαι λίγο αν θα επηρεάζει την πραγματικά υποδειγματικη του λήψη. Όλοι οι πομποδεκτες του ειναι πραγματικά ΑΨΟΓΟΙ και διστάζω να του βάλω κάτι τέτοιο, λογω του μετάλλου.

Εν το μεταξύ, εχω φάει χοντρό κόλλημα με την carbon black έκδοση του bumper και μου τρεχουνε τα σάλια! Και εχει μονον 4.5 ευρα!

Μη βάζεις τέτοιο φίλε, δεν είναι ότι καλύτερο, ίσως σου κάνει γρατσουνιές, εγω τ αλουμίνιο το αποφεύγω

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας εχει μια επιλογη"ενεργοποιηση παντα ενεργων φορητων δεδομενων".Που ακριβως βοηθαει αυτο το πραγμα,γνωριζει κανεις? Κλειστο το ειχα και ειχα προσβαση στο ιντερνετ π.χ. μεσω 4g.Δηλαδη δεν ειχα καποιο προβλημα συνδεσιμοτητας ... Edited by vangelsak
Link to comment
Share on other sites

Μη βάζεις τέτοιο φίλε, δεν είναι ότι καλύτερο, ίσως σου κάνει γρατσουνιές, εγω τ αλουμίνιο το αποφεύγω

Και εγω το φοβάμαι και ηταν το πρωτο που σκέφτηκα. Μετα ειδα ομως καλύτερα τις φωτογραφίες 8 & 10 και εφοσον ειναι οντως έτσι τοτε δεν παίζει τετοια περίπτωση.

Το θεμα μου ειναι αν και κατά πόσο μπορεί να επηρεάζει την λήψη του κινητού το αλουμινένιο πλαίσιο.

Μετα σκέφτομαι οτι απο την μάνα του το τηλέφωνο ειναι αλουμίνιο εκεί. Επομενως τις κεραίες θα τις εχει στην πλάτη. Λογικά δεν θα πρέπει να εχει προβλημα αλλα .....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το φοβάμαι και ηταν το πρωτο που σκέφτηκα. Μετα ειδα ομως καλύτερα τις φωτογραφίες 8 & 10 και εφοσον ειναι οντως έτσι τοτε δεν παίζει τετοια περίπτωση.

Το θεμα μου ειναι αν και κατά πόσο μπορεί να επηρεάζει την λήψη του κινητού το αλουμινένιο πλαίσιο.

Μετα σκέφτομαι οτι απο την μάνα του το τηλέφωνο ειναι αλουμίνιο εκεί. Επομενως τις κεραίες θα τις εχει στην πλάτη. Λογικά δεν θα πρέπει να εχει προβλημα αλλα .....

 

το αν θα εχεις θεμα με τις ληψεις του κινητου αυτο θα το μαθεις μονο αν το αγορασεις , η αν το αγορασε καποιος αλλος να μας πει ,ειναι πανεμορφο ειδικα το carbon black ,λες να κανουμε καμια κινηση για αγορα? το μονο που φοβαμε ειναι οι γρατσιουνιες που η ζημια ειναι ανεπανορθωτη ,τωρα αν δεν πιανει καλα σημα το πολυ πολυ να την βγαλεις ,λιγο το κακο

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο που βλέπω στις 8 & 10 καταλαβαίνω οτι η λαστιχένια πλάτη το πιάνει ολόκληρο και κανει "δόντι" απο μπροστά για να προστατεύσει την οθόνη. Οπότε το αλουμινένιο bumper το φοράει πανω απο το λάστιχο.

 

Ψήνομαι πολύ να την πάρω. Εχω παραγγείλει ηδη και ενα nillkin tempered glass. Οπότε νομίζω οτι θα ειμαι κομπλέ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο που βλέπω στις 8 & 10 καταλαβαίνω οτι η λαστιχένια πλάτη το πιάνει ολόκληρο και κανει "δόντι" απο μπροστά για να προστατεύσει την οθόνη. Οπότε το αλουμινένιο bumper το φοράει πανω απο το λάστιχο.

 

Ψήνομαι πολύ να την πάρω. Εχω παραγγείλει ηδη και ενα nillkin tempered glass. Οπότε νομίζω οτι θα ειμαι κομπλέ.

 

tempered glass περιμενω και εγω απο μερα σε μερα να μου ερθει , αν εχει λαστιχο κατι γινετε οσο αφορα την οθονη, επισης στα πλαγια το πλαισιο δε θα εχει θεμα? καλα αν δε το εχουμε μπροστα μας δε μπορουμε να ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...