Jump to content

Μαθητές - Καθηγητές: Μια περίεργη σχέση


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

giati tetoio misos????? mipws de kataferes na spoudaseis afto pou itheles kai ksespa stous kathigites kai sto sxoleio?

 

Όχι σπουδάζω αυτό που ήθελα και είμαι χαρούμενος. Αλλά η αντιμετώπισή τους, τόσο σε μαθητικά θέματα, σε θέματα τιμωριών και εκδρομών καθώς και ο ''Ετσιθελισμός'' τους σε θέματα όπως η πρωινή προσευχή, η παρέλαση κ άλλα παρόμοια που δεν ήταν υποχρεωτικά με ενόχλησε απίστευτα... Ζούμε σε μια ελεύθερη χώρα, και τέτοια αντιμετώπιση, ''θα πεις προσευχή για να μη σου βάλω 5 στα Θρησκευτικά'' νομίζω ότι είναι απαράδεκτη.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι είναι το παν για έναν δάσκαλο ή καθηγητή? Να είναι τόσο κοντά στα παιδιά που εκείνα όταν αποφοιτήσουν να θέλουν να γυρίσουν πίσω κάποια μέρα και να τον ξαναδούν, να τον βλέπουν στο δρόμο και να του μιλάνε, γιατί τότε φαίνεται η αξία του... Τότε νιώθει ότι ήταν καλός στη δουλειά του...

Απλα απολυτα σωστος! Ετσι ειναι...:) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.Έλα να το πεις στους δικούς μας! Αυτοί ούτε στο μάθημα δεν θέλουν να μας βλέπουν!:D :whistle: :innocent:
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.Έλα να το πεις στους δικούς μας! Αυτοί ούτε στο μάθημα δεν θέλουν να μας βλέπουν!:D :whistle: :innocent:

Ο σωστος καθηγητης θελει...Εγω εχω δει καθηγητες μετα το σχολειο...δυστηχως στην πλειοψηφια τους καθηγητες φροντιστηριου και χαρηκαν πολυ και που με ειδαν και που περασα σε σχολη και χαρηκα κι εγω πολυ που τους ειδα...Ειναι μερικοι καθηγητες που πραγματικα ειναι αυτο που πρεπει να ειναι ενας καθηγητης. Προτυπο. Πολλοι λιγοι...μα παρα πολλοι λιγοι πλεον...αλλα υπαρχουν.;)

Και οχι, δεν ημουν καμια τελεια μαθητρια, ολο κοπανες ημουν...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι του φροντηστηρίου είναι φυσικά αλλιώς.Όπως επίσης και του δημοτικού.Από κει και πέρα αρχίζουν τα προβλήματα.Ε καλά.Αν κάνεις κοπάνες ίσα ίσα που δεν τους ενοχλείς κιόλας.Εμάς μας λένε να μην κάνουμε γιατί αν μείνουμε θα μας έχουν και του χρόνου! ( όχι σε όλους αλλά για κάποια άτομα αυτό είναι πρόβλημα... )
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παντως εγω φετος ειχα τη χειροτερη σχεση με τους καθηγητες μου(3 γυμνασιου):lol: :lol:απειρες ωριαιες αποβολες ,2μερες αποβολες,ποινολογια και καθε μερα στο γραφειο:mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω φετος ειχα τη χειροτερη σχεση με τους καθηγητες μου(3 γυμνασιου):lol: :lol:απειρες ωριαιες αποβολες ,2μερες αποβολες,ποινολογια και καθε μερα στο γραφειο:mad: :mad:

 

Eίμαι σίγουρος ότι έφταιγαν οι καθηγητές :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι σίγουρος ότι έφταιγαν οι καθηγητές :whistle:

 

 

Κλασικος μαθητης. Οταν παιρνεις >10 ΠΕΡΑΣΑ ΠΕΡΑΣΑ!! (1o προσωπο)

<10 ΜΕ ΕΚΟΨΑΝ ΓΑΜ*** (3ο προσωπο)

 

:lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά στο Γυμνάσιο που πηγαίνω έχουμε μια Αγγλικού που όλο φωνάζει,βάζει ωριαίες.Κι εμείς όμως για αντίκτυπα της κάνουμε άλλα...:D Να φανταστείτε την κλειδώσαμε την Πρωταπριλιά έξω από την τάξη(και μετά φώναξε την διευθύντρια:cool: )έχουμε ρίξει στο μάθημά της 3 αμπούλες βρώμας,της έχουμε βάλει να πατήσει ψεύτικο φίδι και χελώνα,βάζουμε ένα σπαστικό ήχο στο κινητό!!!!Και να φανταστείτε είμαστε ακόμα πρώτοι Γυμνασίου(τις εξετάσεις μου μέσα:mad: )!Αυτή παίρνει ΜΟΝΗ τη Β'Τάξη κάθε χρόνο,οπότε ας της ευχηθούμε....καλά νεύρα.:D
Link to comment
Share on other sites

Ο γυμναστής μου έβαλε 10 στο 2ο 4τράμηνο γιατί μου την έπεφτε η κόρη του και επειδή ήταν πολύ μπλιαχ την έστειλα από εκει που ήρθε!!!!!!

 

Έλεος ρε παιδιά...:rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείτε είμαστε ακόμα πρώτη Γυμνασίου(τις εξετάσεις μου μέσα:mad: )

 

Και αν συνεχίσετε με αυτά τα μυαλά εκεί θα παραμείνετε..

Link to comment
Share on other sites

Στο σχολειο μας μια καθηγητρια τα ειχε με ενα μαθητη!!!

 

Αυτά έχουν ξαναγίνει. Μπράβο της πάντως, καθηγήτρια με τα όλα της!;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και αν συνεχίσετε με αυτά τα μυαλά εκεί θα παραμείνετε..

 

Δεν το έπιασα το υπονοούμενο!:mad: Πιστεύεις πως εκεί θα μείνουμε? Δε είσαι καλά μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπιασα το υπονοούμενο!:mad: Πιστεύεις πως εκεί θα μείνουμε? Δε είσαι καλά μου φαίνεται!

 

'Ακου πιτσιρικά,οι μ@λακίες να το ξέρεις πληρώνονται.Κάντε τους μάγκες (έχουμε πήξει στους σκατόμαγκες) για όσο καιρό μπορείτε ακόμα,αλλά μετά θα γελάμε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά στο Γυμνάσιο που πηγαίνω έχουμε μια Αγγλικού που όλο φωνάζει,βάζει ωριαίες.Κι εμείς όμως για αντίκτυπα της κάνουμε άλλα...:D Να φανταστείτε την κλειδώσαμε την Πρωταπριλιά έξω από την τάξη(και μετά φώναξε την διευθύντρια:cool: )έχουμε ρίξει στο μάθημά της 3 αμπούλες βρώμας,της έχουμε βάλει να πατήσει ψεύτικο φίδι και χελώνα,βάζουμε ένα σπαστικό ήχο στο κινητό!!!!Και να φανταστείτε είμαστε ακόμα πρώτοι Γυμνασίου(τις εξετάσεις μου μέσα:mad: )!Αυτή παίρνει ΜΟΝΗ τη Β'Τάξη κάθε χρόνο,οπότε ας της ευχηθούμε....καλά νεύρα.:D

 

Και αν συνεχίσετε με αυτά τα μυαλά εκεί θα παραμείνετε..

 

Δεν το έπιασα το υπονοούμενο!:mad: Πιστεύεις πως εκεί θα μείνουμε? Δε είσαι καλά μου φαίνεται!

 

'Ακου πιτσιρικά,οι μ@λακίες να το ξέρεις πληρώνονται.Κάντε τους μάγκες (έχουμε πήξει στους σκατόμαγκες) για όσο καιρό μπορείτε ακόμα,αλλά μετά θα γελάμε εμείς.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ one tree hill. ;Όποια και αν είναι η καθηγήτρια σας δεν παύει να είναι μία εργαζόμενη γυναίκα που έρχεται στο σχολείο για να κάνει τη δουλειά της (η οποία δουλειά εν προκειμένω καλό σας κάνει, να ξεστραβωθείτε λίγο). Αν δεν μπορείτε να σεβαστείτε την ίδια, σεβαστείτε τπυλάχιστον το ρόλο της.

 

Δεν είναι φυσιολογικό όταν πηγαίνει στο σχολείο για να κάνει μάθημα και έρχεται αντιμέτωπη με τέτοιες καταστάσεις (που σε τελική ανάλυση καθηγήτρια είναι όχι σοφρωνιστικός υπάλληλος στο Κορυδαλλό) να αντιδρά και να σας γ...ει? Αφού και εσείς της γ....τε τη δουλειά!:X

 

Δεν λέω, όλοι κάναμε και πλάκες και "αταξίες" στην ηλικία σας (αλίμονο εξάλλου, παιδιά είστε, άμα δεν κάνετε τη μα...κία σας τώρα πότε θα την κάνετε) αλλά υπάρχουν και κάποια όρια.:!: Αν δεν μπορείτε να φερθείτε λίγο ώριμα και να τα αντιληφθείτε δεν σας φταίει κανείς. Εγώ θα σε συμβούλευα να ηρεμήσετε λίγο και να αρχίσετε να φέρεστε λίγο πιο κόσμια. Στο σχολείο πηγαίνετε πρωτίστως για να μάθετε και όχι να κάνετε δυσκολη τη ζωή των εκπαιδευτικών. Δεν είναι κρίμα για μα...κίες να παίρνεται αποβολές και να μειώνεται η διαγωγή σας?:O

 

Και να πω και κάτι άλλο? Βρίζουμε τους εκπαιδευτικούς ότι έχουν αποκτήσει δημοσιουπαλληλίστικη συμπεριφορά και έχουν ρίξει το επίπεδο των σχολείων. Μα όταν πηγαίνουν στο σχολείο και αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις με ανώριμα παιδάκια να διαλύουν το σύμπαν δεν είναι αναμενόμενο και αυτοί με τη σειρά τους να τα γράψουν όλα στα τέτοια τους και να πηγαίνουν μόνο για το μισθό? :confused: Δεν λέω, καθηγητές είναι, ξέρουν ότι θα αντιμετωπίσουν και δύσκολα παιδιά τα οποία οφείλουν να τα βάλουν στο σωστό δρόμο... Αλλά τα τελευταία χρόνια αυτά τα αθώα μικρά αγγελούδια έχουν ξεφύγει τελείως (και σε αυτό φταίνε και οι οικογένειες τους)!!! :mad: Όταν τα ίδια τα παιδιά και οι γονείς δεν έχουν απιτήσεις από τους εκπαιδευτικούς και το σχολείο, πως θα γίνει σωστή δουλειά και θα προχωρήσουμε σαν κοινωνία?

Link to comment
Share on other sites

έχουμε πήξει στους σκατόμαγκες

 

Καλύτερα θα ήταν να γνωρίζεις κάτι περί του θέματος πριν μιλήσεις.Κι αυτό γιατί:

 

1)Δεν κάνουμε τις μ@λ@κίες όλα τα παιδιά,παρά μόνο 3 ψευτόμαγκες που έχουν πήξει στις ωριαίες και στις αδικαιολόγητες και δεν τους νοιάζει ΤΙΠΟΤΑ.

 

2)Νομίζεις ότι είμαι τόσο βλάκας ώστε να κάτσω και να δίνω δικαιώματα σε καθεμιά αγγλικού η κάποιον άλλο καθηγητή?Αν νομίζεις έτσι,κάνεις μεγάλο λάθος.Εγώ σέβομαι τους μεγαλυτέρους μου,εννοείται και τους γονείς μου,γιατί ξέρω πως αν παιχτεί κάποια μπινιά,θα εκτεθούν ΚΑΙ οι γονείς μου και μάλιστα περισσότερο απ'ότι εγώ.

 

3)Η μεσαία φράση που εκσφενδόνισες,κατάλαβα(και συγχώρεσέ με αν κάνω λάθος)πως απευθύνεται σε εμένα.Μπορείς να μου πεις από πού το συμπέρανες αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να γνωρίζεις κάτι περί του θέματος πριν μιλήσεις.Κι αυτό γιατί:

 

1)Δεν κάνουμε τις μ@λ@κίες όλα τα παιδιά,παρά μόνο 3 ψευτόμαγκες που έχουν πήξει στις ωριαίες και στις αδικαιολόγητες και δεν τους νοιάζει ΤΙΠΟΤΑ.

 

2)Νομίζεις ότι είμαι τόσο βλάκας ώστε να κάτσω και να δίνω δικαιώματα σε καθεμιά αγγλικού η κάποιον άλλο καθηγητή?Αν νομίζεις έτσι,κάνεις μεγάλο λάθος.Εγώ σέβομαι τους μεγαλυτέρους μου,εννοείται και τους γονείς μου,γιατί ξέρω πως αν παιχτεί κάποια μπινιά,θα εκτεθούν ΚΑΙ οι γονείς μου και μάλιστα περισσότερο απ'ότι εγώ.

 

3)Η μεσαία φράση που εκσφενδόνισες,κατάλαβα(και συγχώρεσέ με αν κάνω λάθος)πως απευθύνεται σε εμένα.Μπορείς να μου πεις από πού το συμπέρανες αυτό???

 

Σέ όλα τα <<κατορθώματα>> που πόσταρες χρησιμοποιείς α πληθυντικό πρόσωπο.Κάναμε,εμείς κτλ κτλ.

 

2)Ναι.

 

3)Γενικά μιλάω και πήρα αφορμή από σένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα όποια από τα παιδάκια που γράφουν τα «κατορθώματα – βλακείες» που γίνονται στα σχολεία και δεν ανέχονται την γνώμη - κριτική των υπολοίπων, να μην γράφουν και αναλίσκονται χωρίς αιτία.

 

Παρόλα αυτά, έχω να πω πως για όλα φταίνε οι γονείς των τσ@γλ@ν@παιδων γιατί ως ένα μεγάλο βαθμό τα παιδιά είναι ο καθρέφτης τις οικογένειας. Αν οι ανεύθυνοι – ανώριμοι γονείς δεν έχουν μάθει τα παιδία τους να σέβονται τον συνάνθρωπο τους και τα άτομα που προσπαθούν να τους μεταδώσουν κάποια πράγματα για να ξεστραβωθούν, τι φταίει το παιδί; Ότι βλέπει και ότι μαθαίνει πράττει και αυτό.

Αλλά εκείνη που δεν φταίνε σε τίποτα να δεινοπαθούν με την ανευθυνότητα των γονέων είναι οι καθηγητές που πηγαίνουν (οι περισσότεροι) ήρεμα και ωραία στην δουλειά τους και ανέχονται τις ανεκδιήγητες συμπεριφορές των παιδιών.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω, οι εκπεδευτικοί για να κάνουν τη δουλειά τους πηγαίνουν όχι για να τα σπάμε όλα στο μάθημά τους. Εγώ προσωπικά πάω 2ερα γυμνασίου και έχω δεί πολλά, ιδιέτερα στο παλιό μου σχολείο. Αυτό που έχω να πω είναι να δείχνουμε σεβασμό, χωρίς να παύουμε να φερόμαστε και λίγο ζωηρά;)

 

Υ.Γ. Ρε παιδιά θα σας ρωτήσω κάτι γιατί έσκασα: τον alex_1992 γιατί τον bannaran;

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω, οι εκπεδευτικοί για να κάνουν τη δουλειά τους πηγαίνουν όχι για να τα σπάμε όλα στο μάθημά τους. Εγώ προσωπικά πάω 2ερα γυμνασίου και έχω δεί πολλά, ιδιέτερα στο παλιό μου σχολείο. Αυτό που έχω να πω είναι να δείχνουμε σεβασμό, χωρίς να παύουμε να φερόμαστε και λίγο ζωηρά;)

 

Υ.Γ. Ρε παιδιά θα σας ρωτήσω κάτι γιατί έσκασα: τον alex_1992 γιατί τον bannaran;

 

Είχε δύο accounts, κάτι που απαγορεύεται ρητά από τους Ο.Π.Χ και έτσι του έκαναν ban και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...