Jump to content

myphone Poll: Πάσχα ή Χριστούγεννα;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας γιορτή;  

359 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας γιορτή;

    • Πάσχα
      105
    • Χριστούγεννα
      219
    • Άλλη γιορτή / οι χωρισμενοι δεν γιορταζουνε ποτέ
      35


Recommended Posts

Χριστούγεννα δαγκωτό...

Είναι χειμώνας,η ατμόσφαιρα απλά τέλεια,κρατάει περισσότερο και,πιο ωραία γλυκά (όλε μελομακάρονα) και φαγητά...και βέβαια δεν αναφέρω καν το στόλισμα του δέντρου (αγαπώ)...το Πάσχα είναι παντελώς αδιάφορο από πολλές και διάφορες απόψεις οι οποίες δεν είναι της παρούσης!

οπότε όπως καταλάβατε Χριστούγεννα και πάλι Χριστούγεννα :D

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χριστιανός ή άθεος?

Αν εννοεις εμενα Χριστιανος. Μου αρεσουν σαν θρησκευτικες γιορτες αλλα δεν μου αρεσει τιποτα αλλο.... Σχετικα εθιμα, φαγητα κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

ουτε το ενα ουτε το αλλο. δε με συγκινουν καθολου τουτες οι μερες

 

Αν δεν σε συγκινουν καθολου αυτες οι μερες , οπως λες , ποιες μερες του χρονου σου αρεσουν ή σε συγκινουν ?

Link to comment
Share on other sites

Από θρησκευτικής άποψης μου είναι παντελώς αδιάφορες και οι 2, καθότι άθεος... Σαν μέρες γιορτής για πρακτικούς λόγους προτιμώ το Πάσχα (πιο πολλές μέρες αργίας, άνοιξη εν όψει κ.λ). Τα Χριστούγεννα πάντα μου έφερναν κάπως προς μελαγχολία.... Σαν παιδί πάντως προτιμούσα τα Χριαστούγεννα.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Πάσχα αίσχος. Χριστούγεννα τα σπάνε!Το δράμα του θεανθρώπου και η κατανυκτική ατμόσφαιρα γίνεται αποπνικτική για τους μη χριστιανοταλιμπάν.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά με υγεία και χαρά!!!

Καλά και τα Χριστούγεννα αλλά σαν το Ελληνικό Πάσχα δεν υπάρχει!!!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη!

 

Στο θεμα μας τωρα. Δεν εχω να πω, ενα και ενα τα... θρησκευτικα επιχειρηματα Ο_ο

 

Θα πω απλα οτι αν δεν υπηρχαν Χριστουγεννα, δεν θα υπηρχε Πασχα. Τοσο απλα, δεξου το! Thug life

 

Να ειμαστε καλα και του χρονου με υγεια παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε συγκινουν καθολου αυτες οι μερες , οπως λες , ποιες μερες του χρονου σου αρεσουν ή σε συγκινουν ?

ολες ειναι ιδιες :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος ρε ****το! Πάτησα Χριστούγεννα αντί για Πάσχα! Δαγκωτό Πάσχα! Εγώ πάντως το Πάσχα στην Καλαμάτα κάνω το πρώτο μου μπάνιο με καιρό όνειρο πάντα!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, πιστούς ή μη.

 

Και οι δύο γιορτές έχουν την ουσία τους, μεταφορικά και κυριολεκτικά. Το Πάσχα είναι σαφώς πιο "βαρυ" και τα Χριστούγεννα πιο Χαρούμενα.

 

Ψήφισα Χριστούγεννα γιατί δεν έχω ψυχολογία φέτος. Έχω ανάγκη την χαρά της δημιουργίας.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος ρε ****το! Πάτησα Χριστούγεννα αντί για Πάσχα! Δαγκωτό Πάσχα! Εγώ πάντως το Πάσχα στην Καλαμάτα κάνω το πρώτο μου μπάνιο με καιρό όνειρο πάντα!!!

 

Όντως , υπέροχο πραγματικά το Πάσχα στην όμορφη Καλαμάτα . Το Πάσχα του 2012 , το πέρασα εκεί .

 

Αν είδατε ειδήσεις , είχαμε και τραυματισμούς απο βεγγαλικά , κροτίδες κτλ. , όπως κάθε χρόνο , δυστυχώς ............

 

Ένας 25χρονος χθες , έχασε και τα 2 του χέρια και την όραση του επίσης και τραυματίστηκε ελαφρύτερα ο φίλος του .

 

Είναι πολύ κρίμα τέτοιες μέρες να συμβαίνουν αυτά :( ΠΡΟΣΟΧΗ .

 

Καλά να περάσετε όλοι , αυτές τις μέρες με αρκετό (έως πολύ) φαγητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Σα τα Χριστουγεννα δεν έχει, τι να λέμε τώρα ρε παιδιά. Άντε και μου θυμήσατε μελομακάρονα :p
“I feel a little dizzy," said Orion. "But also wonderfully elated. I feel that I am on the verge of finding a rhyme for the word orange."
Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα ειναι πιο χαρμοσυνη γιορτη με πιο πολλες ημερες γιορτης και χαρας....συνεπως Χριστουγεννα προτιμω κι εγω !:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κανενα. Δεν γουσταρω τις γιορτες... Εθιμα, παραδοσεις κλπ Ελληνικα.... Σε λαθος χωρα γεννηθηκα.....

 

Ποτε δεν είναι αργά να μετακομίσεις....σε άλλη χώρα,σε άλλη ήπειρο.Όπου γουστάρεις τέλος πάντων

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...