Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λαβεις υποψιν τα περιφερειακα της ειναι καλη τιμη.Βλεπω οτι πρεπει να εχει τρελη αποδοση στην πιστα.brembo φρενα βλεπω εγω τωρα αν κανεις ξερει και αλλα χαρακτηριστικα οπως αναρτησεις ας το γραψει:cool:

 

 

και μονο που η μοτοσυκλετα ερχετε κ.π. αυτο τα λεει ολα!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

*K*ατα *Π*αραγγελια

Καλα σε πιστα το εργαλειο πρεπει να οργωνει....

Ενταξει καλο κ το 600αρι αλλα αλλη εκρηκτικτητα εχει αυτο........

Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο και φρενα-αναρτησεις θα εχει καλα εννοειται.Το θεμα ειναι με την αντοχη του κινητηρα μεσα στην πιστα.
Link to comment
Share on other sites

*K*ατα *Π*αραγγελια

Καλα σε πιστα το εργαλειο πρεπει να οργωνει....

Ενταξει καλο κ το 600αρι αλλα αλλη εκρηκτικτητα εχει αυτο........

 

ναι αλλα αν βαλεις σε μια πιστα ενα 600αρι και αυτο το 125αρι το 125αρι πρεπει να πηγαινει ταπα για να ακολουθει το 600αρι που θα δουλευει πολυ πιο χαλαρα και πιο ξεκουραστα και για το μοτερ και για τον ιδιο τον οδηγο.....

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν βαλεις σε μια πιστα ενα 600αρι και αυτο το 125αρι το 125αρι πρεπει να πηγαινει ταπα για να ακολουθει το 600αρι που θα δουλευει πολυ πιο χαλαρα και πιο ξεκουραστα και για το μοτερ και για τον ιδιο τον οδηγο.....

 

Δεν μπορει να το ακολουθησει σε καμια περιπτωση σε μεγαλη πιστα με ευθειες γιατι δεν μπορει να ακολουθησει το 125αρι τις τελικες του 600αριου.Σε καρτοδρομιο παλι ειναι πολυ δυσκολο.Αλλα αν ειναι καλος ο οδηγος του 125αριου τοτε κατι γινεται αλλα και παλι...

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποια αντιπροσωπια που μπορει καποιος να το παραγγηλει?απο θεσσαλονικη καλυτερα αν γινετε.
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποια αντιπροσωπια που μπορει καποιος να το παραγγηλει?απο θεσσαλονικη καλυτερα αν γινετε.

 

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ  	ΑΦΟΙ ΤΕΡΖΗ ΟΕ.  	2310-475554
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 	MAKINA CENTER-ΤΣΑΚΑΤΣΩΝΗΣ ΙΩΑΝ 	2310-839300

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποια αντιπροσωπια που μπορει καποιος να το παραγγηλει?απο θεσσαλονικη καλυτερα αν γινετε.

 

Εισαι σιγουρη οτι θελεις να το παραγκειλεις?για καλο και για κακο παρε κι ενα παπι οταν αυτο θα ειναι συνεργειο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αμα το γουσταρει η κοπελα,γιατι να μην το αγορασει!

και αμα εισαι σωστος με την μοτοσυκλετα και κανεις σωστη συντηρηση δεν θα παθει τιποτα...και θα εισαι και ΜΑΓΚΑΣ!! στον δρoμο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως το πολυ να εχω δει ενα να κυκλοφορει στους δρομους.Σερβις στην ωρα τους, καλο λαδακι και βενζινη να βαζεις σ ολα τα 2χρονα και αντεχουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχει παρει κανεις το καβα??θελω να το παρω επιτελους αλλα δεν ξερω γιατι κατι περιεργα ακουγονται για το καρμπυρατερ του και επισης οτι κανει τριξιματα.

εχει αραγε διαφορα στην ποιοτητα συναρμογης απο το αντιστοιχο μοντενας(x-cite 135)??

ας βοηθησει καποιος που το εχει με ενα καλο review(καταναλωση,επιταχυνση,τελικη,ανεση,προβληματα κλπ)

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Για το Modenas τί γνώμη έχεις, ποιό θεωρείς καλύτερο στην κατασκευή; Σε ρωτάω γιατί το Modenas έχει και το πίσω δισκόφρενο, που όπως και να το κάνουμε είναι ένα συν.
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειναι.απλα λεω μηπως επειδη τα καβα ειναι γιαπωνεζικο ειναι καλυτερο στη συναρμογη στα πλαστικα.το δισκοφρενο πισω δε με ενδιαφερει μιας και οι ταχυτητες που πιανει το παπι αποσβενονται μια χαρα και με ταμπουρο.οπως και η υδροψυξη και το ιντζεκσιον ειναι αχρηστα για παπια.κατα τη γνωμη μου βεβαια.

ελεγα σημερα να απω να το κλεισω το καβα.το σκεφτομαι...:worry:

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειναι.απλα λεω μηπως επειδη τα καβα ειναι γιαπωνεζικο ειναι καλυτερο στη συναρμογη στα πλαστικα.το δισκοφρενο πισω δε με ενδιαφερει μιας και οι ταχυτητες που πιανει το παπι αποσβενονται μια χαρα και με ταμπουρο.οπως και η υδροψυξη και το ιντζεκσιον ειναι αχρηστα για παπια.κατα τη γνωμη μου βεβαια.

ελεγα σημερα να απω να το κλεισω το καβα.το σκεφτομαι...:worry:

 

και εγω το πιστευω οτι θα ειναι καλυτερο το καβα και οσο για το ταμπουρο μια χαρα ειναι μονο αν το εφτιαχνες σε cc τοτε θα επρεπε να ειχες και πισω δισκοφρενο,, για το injection αν δεν σε ενδιαφερει να το φτιαξεις και το εχεις για χαλαρες βολτες και για να κανεις την δουλεια σου ειναι καλο γιατι θα εχεις οικονομια στην καυση οπως και η υδροψηξη καλο του κανει και οχι κακο:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μεταξυ του Modenas Kriss 125 και του SUZUKI ADDRESS 125 ποιο πιστευετε οτι υπερεχει σε αξιοπιστια και επιδοσεις??

 

http://www.suzuki.gr/moto/news.php?id=11

http://www.gorgolis.gr/kriss125.htm

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ του Modenas Kriss 125 και του SUZUKI ADDRESS 125 ποιο πιστευετε οτι υπερεχει σε αξιοπιστια και επιδοσεις??

 

http://www.suzuki.gr/moto/news.php?id=11

http://www.gorgolis.gr/kriss125.htm

 

πανω κατω το ιδιο ειναι, αμα το προσεχεις θα σε προσεχει

 

το θεμα ειναι ποιο εχει γερα πλαστικα!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ του Modenas Kriss 125 και του SUZUKI ADDRESS 125 ποιο πιστευετε οτι υπερεχει σε αξιοπιστια και επιδοσεις??

 

http://www.suzuki.gr/moto/news.php?id=11

http://www.gorgolis.gr/kriss125.htm

 

Καλα παπακια και τα 2.Οτι πρεπει για να κανει καποιος την δουλεια του.Επιδοσεις δεν εχουν διαφορα και σε αξιοπιστια και τα 2 ειναι πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Επειδη ειμαι ασχετος με μηχανακια και θελω να παρω ενα παπακι 125 για να κανω γυρω στα 10km τη μερα..

Δεν με ενδιαφερει να τρεχω και τετοια.. Οποτε και δεν θελω να πληρωσω πολλα..

 

Ειχα σκεφτει μεταχειρισμενα αλλα ειδα αυτα τα παπακια καινοθργια μονο 750 εθρω.. Ποια η γνωμη σας...

 

http://www.skyjet.gr μιλαω για τα το 16-A kai 16-D με δισκοφρενα μπρος πισω και 2 χροναι εγγυηση

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Επειδη ειμαι ασχετος με μηχανακια και θελω να παρω ενα παπακι 125 για να κανω γυρω στα 10km τη μερα..

Δεν με ενδιαφερει να τρεχω και τετοια.. Οποτε και δεν θελω να πληρωσω πολλα..

 

Ειχα σκεφτει μεταχειρισμενα αλλα ειδα αυτα τα παπακια καινοθργια μονο 750 εθρω.. Ποια η γνωμη σας...

 

http://www.skyjet.gr μιλαω για τα το 16-A kai 16-D με δισκοφρενα μπρος πισω και 2 χροναι εγγυηση

 

ευχαριστω

 

φιλε εγω θα σου ελεγα να μη παρεις κανενα απο αυτα τα 2 γιατι πρεπει να ειναι παραααα πολυυυ μουφα για να κανουν κατω απο 1000€ και να ειναι 125cc δες κανενα αλλο καλυτερα:D

Link to comment
Share on other sites

μην παρεις τετοιο παπι ρε,ακου 700 ευρω..,...και εχει ακομα και abs πανω.Δωσε καλυτερα παραπανω λεφτα και παρε κανα crypton ή κανα modenas ή μεταχειρησμενο σε καλη κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σαν 20χρονος φοιτητής πια μετά το 50άρι παπάκι που είχα και το αυτοκίνητο που έχω, τώρα ψάχνω να πάρω ένα παπί 125..Τι προτείνετε καλύτερο? Από άποψη απόδοσης, τιμής και γενικά όλα τα χαρακτηριστικά. Είδα το daytona sprinter. Πώς το βλέπετε? Kαι η απορία μου είναι η εξής. Θέλω να βάλω συμπλέκτη στο παπί που θα πάρω καθάρα για λόγους προσωπικούς επειδή θέλω να καταλαβαίνω την οδήγηση. Αξίζει?

 

Υ.Γ Ψάχνω εδώ και καιρό για κανένα μεταχειρισμένο μιας και δεν βγαίνει καινούριο πια modenas dynamic. Αν ξέρει κανείς κάποιον απο βόρεια Ελλάδα θα μ έκανε χαρούμενο

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σαν 20χρονος φοιτητής πια μετά το 50άρι παπάκι που είχα και το αυτοκίνητο που έχω, τώρα ψάχνω να πάρω ένα παπί 125..Τι προτείνετε καλύτερο? Από άποψη απόδοσης, τιμής και γενικά όλα τα χαρακτηριστικά. Είδα το daytona sprinter. Πώς το βλέπετε? Kαι η απορία μου είναι η εξής. Θέλω να βάλω συμπλέκτη στο παπί που θα πάρω καθάρα για λόγους προσωπικούς επειδή θέλω να καταλαβαίνω την οδήγηση. Αξίζει?

 

Υ.Γ Ψάχνω εδώ και καιρό για κανένα μεταχειρισμένο μιας και δεν βγαίνει καινούριο πια modenas dynamic. Αν ξέρει κανείς κάποιον απο βόρεια Ελλάδα θα μ έκανε χαρούμενο

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

αν θελεις dinamik ψαξε στο http://www.car.gr εκει θα βρεις πιστευω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..Ποια η γνωμη σας για τα Lifanκαι συγκεκριμενα για το lifan sport 125cc ? Σαν εμφανισι μοθ φανικε πολυ ομορφο..και απο εχοπλισμο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..Ποια η γνωμη σας για τα Lifanκαι συγκεκριμενα για το lifan sport 125cc ? Σαν εμφανισι μοθ φανικε πολυ ομορφο..και απο εχοπλισμο...

Αμα δεν εχεις λεφτα για ενα ποιοτικο Iαπωνεζικο παπι,πιστευω οτι μια χαρα ειναι για τα λεφτα του.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...