Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εισαι root δεν προκειται να δουλεψει καμία απο τις εφαρμογες kit kat sdcard fix, sdfix kit kat, sd kit kat fixer κτλ.

Το γνωριζεις αυτο;

Ναι φιλε μου και ειμαι ρουτ.Περασα αλλη ρομ πλεον.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα!Εχω περασει την VIBEUI_V2.8_1540_LEMONADE και στην lockscreen εχει ενα θεμα που δεν εμφανιζει τις ειδοποιησεις ουτε μπορεσα να βρω επιλογη που να μπορεις να το αλλαξεις αυτο μεσα απο τις ρυθμισεις.Υπαρχει καποιος τροπος να μπορω να βλεπω τις ειδοποιησεις στην οονη κλειδωματος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω περασει την VIBEUI_V2.8_1540_LEMONADE και στην lockscreen εχει ενα θεμα που δεν εμφανιζει τις ειδοποιησεις ουτε μπορεσα να βρω επιλογη που να μπορεις να το αλλαξεις αυτο μεσα απο τις ρυθμισεις.Υπαρχει καποιος τροπος να μπορω να βλεπω τις ειδοποιησεις στην οονη κλειδωματος?

 

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις κλειδώματος και στα θέματα να επιλέξεις αν θυμάμαι καλά γιατί δε την έχω τώρα το θέμα με το καράβι. Μόνο έτσι φαίνονται οι ειδοποιήσεις στη lockscreen και φυσικά στο κέντρο ειδοποιήσεων να ενεργοποιήσεις σε κάθε εφαρμογή που θες τις ειδοποιήσεις στη lock screen

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω περασει την VIBEUI_V2.8_1540_LEMONADE και στην lockscreen εχει ενα θεμα που δεν εμφανιζει τις ειδοποιησεις ουτε μπορεσα να βρω επιλογη που να μπορεις να το αλλαξεις αυτο μεσα απο τις ρυθμισεις.Υπαρχει καποιος τροπος να μπορω να βλεπω τις ειδοποιησεις στην οονη κλειδωματος?

Πρέπει να ενεργοποιήσεις να φαίνεται το notification στο keyguard.

Link to comment
Share on other sites

Η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι η αναλυση τις οθονης. Το Α7000 ειναι HD ενω το Κ3 ειναι FHD.

Το Κ3 για τα λεφτα που εχει ειναι παρα πολυ καλο.

Αν μπορεις παρ'το απο εξωτερικο. Τσεκαρισμενα κινεζομαγαζα ειναι τα gearbest.com minideal.net merimobiles.com everbuying.com :cool:

 

Και στην καμερα εχει διαφορα ,η καμερα του Κ3 ειναι 13αρα (και εξαιρετικη καμερα περα απο αριθμους) ενω του Α7000 ειναι 8αρα.

Για τα μαγαζια που προτεινεις φιλε :X

Link to comment
Share on other sites

Και στην καμερα εχει διαφορα ,η καμερα του Κ3 ειναι 13αρα (και εξαιρετικη καμερα περα απο αριθμους) ενω του Α7000 ειναι 8αρα.

Για τα μαγαζια που προτεινεις φιλε :X

Και μην ξεχνατε ότι και το CPU είναι χρονισμένο 200mhz κάτω

Link to comment
Share on other sites

Και στην καμερα εχει διαφορα ,η καμερα του Κ3 ειναι 13αρα (και εξαιρετικη καμερα περα απο αριθμους) ενω του Α7000 ειναι 8αρα.

Για τα μαγαζια που προτεινεις φιλε :X

 

Και μην ξεχνατε ότι και το CPU είναι χρονισμένο 200mhz κάτω

 

Και ότι έχει επίσης τη μισή εσωτερική μνήμη μιας και το k3 έχει 16GB εσωτερική (διαθέσιμη περίπου 11GB) ενώ το Α7000 8GB (φαντάζομαι κανά 5GB ελεύθερα)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για παρατηρειστε κατι στο κινητο σας.

Σε μενα η πισω καμερα και η μπροστα αλλα περισσοτερο η μπροστα,ο αισθητηρας δεν ειναι κεντραρισμενος σε σχεση με το κυκλικο γυαλι αλλα χανει λιγο.

Ειναι μονο το δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

Για παρατηρειστε κατι στο κινητο σας.

Σε μενα η πισω καμερα και η μπροστα αλλα περισσοτερο η μπροστα,ο αισθητηρας δεν ειναι κεντραρισμενος σε σχεση με το κυκλικο γυαλι αλλα χανει λιγο.

Ειναι μονο το δικο μου?

Χαχα που το παρατήρησες αυτό? Ισχύει πάντως και στο δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το touch στην οθονη στο κατω μερος. Δεν πατιουνται καποια γραμματα. Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα και αν ναι πως το διορθωσε;
Link to comment
Share on other sites

Η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι η αναλυση τις οθονης. Το Α7000 ειναι HD ενω το Κ3 ειναι FHD.

Το Κ3 για τα λεφτα που εχει ειναι παρα πολυ καλο.

Αν μπορεις παρ'το απο εξωτερικο. Τσεκαρισμενα κινεζομαγαζα ειναι τα gearbest.com minideal.net merimobiles.com everbuying.com :cool:

 

Σκεφτομουνα να το παρω απο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτό φίλε?? :o

Settings, notification center, app notification manager.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω προβλημα με το touch στην οθονη στο κατω μερος. Δεν πατιουνται καποια γραμματα. Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα και αν ναι πως το διορθωσε;

Έχεις βάλει tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Settings, notification center, app notification manager.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις βάλει tempered glass?

 

Οχι δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το touch στην οθονη στο κατω μερος. Δεν πατιουνται καποια γραμματα. Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα και αν ναι πως το διορθωσε;

Εγώ το είχα το πρόβλημα,συνήθως στα αριστερά... Εβγαλα το temperred και έφτιαξε μέχρι στιγμής.....;);)

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα στο 0.5 ta animations sto developer menu και ειναι πολυ γρήγορο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το androium περναει με TWRP

'Exω to Lenovo K3 Note ρουταρισμένο και έχει τη rom Androium Aium 5 Beta 4.2. Πως μπορώ να μεταφέρω ορισμένες εφαρμογές από την εσωτερική rom στην εξωτερική κάρτα sd;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα αλλα δεν μου απαντησε κανεις! :worry: . Ποιο προτεινετε απο τα δυο; lenovo k3 note ή redmi note 2 ????

 

Φιλε εγω θα σου προτεινω redmi note 2.

To lenovo to εχει φιλος μου που δεν πολυασχολειτε με ROM κτλ και του βγαζει ολο προβληματα.Το ποιο προσφατο ειναι οι κιτρινες κυλιδες στα δεξια και πανω της οθονης.Το touch κατω της οθονης πιανει οποτε θελει αυτο,ασε που δεν υπαρχει μια σωστη ρομ να βαλεις και ολες εχουν bugs.

Δεν βλεπεις εδω το θεμα ποσες σελιδες εχει????

Μακρυα απο το λενοβο και ειδικα αν δεν ασχολεισε με φλασαρισματα.

ΥΓ δεν θελω ουτε ειναι σκοπος μου να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον,απλα λεω την γνωμη μου .ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997 μπες στο τρυπακι και θα αλλαζεις και εσυ rom συνεχεια! καλα flashαρισματα!:D

 

Καλα κατσε να τα καταφερουμε μια φορα και μετα βλεπουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω θα σου προτεινω redmi note 2.

To lenovo to εχει φιλος μου που δεν πολυασχολειτε με ROM κτλ και του βγαζει ολο προβληματα.Το ποιο προσφατο ειναι οι κιτρινες κυλιδες στα δεξια και πανω της οθονης.Το touch κατω της οθονης πιανει οποτε θελει αυτο,ασε που δεν υπαρχει μια σωστη ρομ να βαλεις και ολες εχουν bugs.

Δεν βλεπεις εδω το θεμα ποσες σελιδες εχει????

Μακρυα απο το λενοβο και ειδικα αν δεν ασχολεισε με φλασαρισματα.

ΥΓ δεν θελω ουτε ειναι σκοπος μου να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον,απλα λεω την γνωμη μου .ευχαριστω

Έχει πολλά λάθη αυτό που γραφείς πάντως. Το κινητό αν δεν είσαι μουρλαμενος είναι πλήρως σταθερό με τις τελευταίες ρομς.

 

 

Επίσης πες και για την τραγική μπαταρία του Redmi note 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά λάθη αυτό που γραφείς πάντως. Το κινητό αν δεν είσαι μουρλαμενος είναι πλήρως σταθερό με τις τελευταίες ρομς.

 

 

Επίσης πες και για την τραγική μπαταρία του Redmi note 2

Μπορω να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά λάθη αυτό που γραφείς πάντως. Το κινητό αν δεν είσαι μουρλαμενος είναι πλήρως σταθερό με τις τελευταίες ρομς.

 

 

Επίσης πες και για την τραγική μπαταρία του Redmi note 2

 

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη του ,εχουν βγει τοσες ρομ και ολες κατι βγαζουν.....εχω αδικο???

Παντως το τηλεφωνο δεν παιζει με τιποτα out of the box.....αν δεν ασχολεισαι με φλασινγκ τοτε την εβαψες με κινδυνο να το μπρικαρεις...

Οσο για την μπαταρια που λες σχεδον ολα τα κινεζικα ετσι ειναι αλλα μην κανουμε την τριχα τριχια....

Δεν λεω,απο hardware σκιζει αλλα αν ειναι να το παρεις και να φλασαρεις 15 ρομ την μερα....τι να το κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ασχολειται με ρομ και τετοια ο φιλος σου περνα μια row ή την vibeui και καθαρισε.Το κινητο απο quality control ειναι αψογο.Εχει πουλησει σαν ζεστο ψωμακι και τα μονα (ελαχιστα) παραπονα που εχω διαβασει ειναι για το touch που συνηθως οφειλεται σε φτηνιαρικα tempered glass.

Και δεν τα λέω επειδή έχω τη συσκευή.

Στη τελική πάντως οποία από τις 2 αν πάρει σαν γενική εικόνα θα είναι κομπλε.Αν δίνει βάση σε συγκεκριμένα πράγματα το ένα είναι λίγο καλύτερο από το άλλο εδώ και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ασχολειται με ρομ και τετοια ο φιλος σου περνα μια row ή την vibeui και καθαρισε.Το κινητο απο quality control ειναι αψογο.Εχει πουλησει σαν ζεστο ψωμακι και τα μονα (ελαχιστα) παραπονα που εχω διαβασει ειναι για το touch που συνηθως οφειλεται σε φτηνιαρικα tempered glass.

Και δεν τα λέω επειδή έχω τη συσκευή.

Στη τελική πάντως οποία από τις 2 αν πάρει σαν γενική εικόνα θα είναι κομπλε.Αν δίνει βάση σε συγκεκριμένα πράγματα το ένα είναι λίγο καλύτερο από το άλλο εδώ και εκεί.

Και πως περνιουνται αυτες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...