Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την lemonade και για κάποιον λόγο μου είχε μόνο 6GB free στο boot. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Edit: βλέπω στο storage manager 3.6 GB στο "misc" τι είναι αυτό;

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η visnu βασίζεται στην ινδική ρομ και η 1540 που έχω και εγώ στην αντίστοιχη official

 

Δίκιο έχεις, έτσι είναι..:up::up::up:

Our Demo-Krasi Has Been Hacked...:X
Link to comment
Share on other sites

Lemonade 1540 όλα καλά και θαυμάσια αλλά έχει θέμα με τον ηχο σε διάφορα σημεία. Το μεγαλύτερο θέμα είναι τα sound levels, ακόμα και το χαμηλότερο είναι πολύ δυνατά.

 

Καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Lemonade 1540 όλα καλά και θαυμάσια αλλά έχει θέμα με τον ηχο σε διάφορα σημεία. Το μεγαλύτερο θέμα είναι τα sound levels, ακόμα και το χαμηλότερο είναι πολύ δυνατά.

 

Καμία λύση;

Τι έγινε και άλλαξες ρομ, σε χάλασε κάτι στην androium ή απλώς είπες να πειραματιστείς με την 1540?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλετε την 1540 ρυθμίστε απο τις επιλογες για προγαμματιστές όλα τα animation στο 0,5. Πάει πιο σφαίρα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στη 1540 μπορούμε να απενεργοποιήσουμε όλα τα apps της Lenovo (χωρίς να σπάσει κάτι) και να βάλουμε δικά μας;

πχ dialer, contacts, calendar, sms, launcher;

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω από fb

And Here is The Xiaomi Miui 7 Official Rom For Lenovo k3 note k50-a40 and K50-t5 ,

Seriously This rom Is Thousand Times Better then Official Vibe ui .

This Rom Comes with :-

Faster Charging Feature

70% Times faster then Vibe ui

50% improved Internet Speed

8Lakh Themes

and everything which a Xiaomi User gets as this is the official miui 7 rom for lenovo k3 note :-

 

http://www.rootupdate.com/2015/10/custom-rom-for-lenovo-k3note-k50a40-k50t5.html

Link to comment
Share on other sites

Lemonade 1540 όλα καλά και θαυμάσια αλλά έχει θέμα με τον ηχο σε διάφορα σημεία. Το μεγαλύτερο θέμα είναι τα sound levels, ακόμα και το χαμηλότερο είναι πολύ δυνατά.

 

Καμία λύση;

 

Aλήθεια είναι αυτό πλέον είναι πάντα στο δυνατό...

Η μόνη λύση δοκιμασμένη είναι με το MobileUncle tool που φτιάχνεις τα επίπεδα όπως εσύ θες

δες τον οδηγό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

Στη 1540 μπορούμε να απενεργοποιήσουμε όλα τα apps της Lenovo (χωρίς να σπάσει κάτι) και να βάλουμε δικά μας;

πχ dialer, contacts, calendar, sms, launcher;

 

Κανονικά όπως και σε όλες τις άλλες rom και launcher κανονικά δεν έχει θέμα με widgets εδώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όπως και σε όλες τις άλλες rom και launcher κανονικά δεν έχει θέμα με widgets εδώ

 

Καλημέρα, και σε ευχαριστώ για την απαντηση σου! Ειναι το πρώτο μου android (τα αλλα που ειχα ηταν της δουλειας και δε μπορουσα να τα πειράξω μεχρι σημερα) και δε το εχω ξανακανει! Εβαλα τα apps που ηθελα και απενεργοποιησα της lenovo και εσπασαν τα παντα όλα και τωρα πρεπει να το ξανασετάρω... και σκεφτομαι να βαλω την androium που ειναι καθαρη χωρις ολα αυτά που δε θελω ουτως ή άλλως... αν θελω να εχω τη 1540 πως το κανω χωρις να σπασει το σύμπαν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και σε ευχαριστώ για την απαντηση σου! Ειναι το πρώτο μου android (τα αλλα που ειχα ηταν της δουλειας και δε μπορουσα να τα πειράξω μεχρι σημερα) και δε το εχω ξανακανει! Εβαλα τα apps που ηθελα και απενεργοποιησα της lenovo και εσπασαν τα παντα όλα και τωρα πρεπει να το ξανασετάρω... και σκεφτομαι να βαλω την androium που ειναι καθαρη χωρις ολα αυτά που δε θελω ουτως ή άλλως... αν θελω να εχω τη 1540 πως το κανω χωρις να σπασει το σύμπαν;

 

Δε καταλαβαίνω όταν λες σπάει το σύμπαν τι εννοείς; Απλά βάζεις το launcer και τις άλλες εφαρμογές που επιθυμείς και ξεμπλέκεις. Κινέζικα δεν έχει είναι καθαρή η LTT οπότε θέμα δε θα έχεις κανένα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε και άλλαξες ρομ, σε χάλασε κάτι στην androium ή απλώς είπες να πειραματιστείς με την 1540?

Κυρίως για δοκιμή. Αν και με κούρασε λίγο το pausing στα media.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεταφέρω από fb

And Here is The Xiaomi Miui 7 Official Rom For Lenovo k3 note k50-a40 and K50-t5 ,

Seriously This rom Is Thousand Times Better then Official Vibe ui .

This Rom Comes with :-

Faster Charging Feature

70% Times faster then Vibe ui

50% improved Internet Speed

8Lakh Themes

and everything which a Xiaomi User gets as this is the official miui 7 rom for lenovo k3 note :-

 

http://www.rootupdate.com/2015/10/custom-rom-for-lenovo-k3note-k50a40-k50t5.html

Αυτό από που είναι; Είναι νέα miui ή παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Aλήθεια είναι αυτό πλέον είναι πάντα στο δυνατό...

Η μόνη λύση δοκιμασμένη είναι με το MobileUncle tool που φτιάχνεις τα επίπεδα όπως εσύ θες

δες τον οδηγό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

 

 

Κανονικά όπως και σε όλες τις άλλες rom και launcher κανονικά δεν έχει θέμα με widgets εδώ

Μπορεί να μου δώσει κάποιος που το έχει κάνει τις τιμες για τον ηχο στο mtk engineering mode?

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω από fb

And Here is The Xiaomi Miui 7 Official Rom For Lenovo k3 note k50-a40 and K50-t5 ,

Seriously This rom Is Thousand Times Better then Official Vibe ui .

This Rom Comes with :-

Faster Charging Feature

70% Times faster then Vibe ui

50% improved Internet Speed

8Lakh Themes

and everything which a Xiaomi User gets as this is the official miui 7 rom for lenovo k3 note :-

 

http://www.rootupdate.com/2015/10/custom-rom-for-lenovo-k3note-k50a40-k50t5.html

 

Την εχει βαλει καποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω όταν λες σπάει το σύμπαν τι εννοείς; Απλά βάζεις το launcer και τις άλλες εφαρμογές που επιθυμείς και ξεμπλέκεις. Κινέζικα δεν έχει είναι καθαρή η LTT οπότε θέμα δε θα έχεις κανένα

 

απενεργοποιησα τις εφαρμογες της lenovo, γι αυτο!

Έβαλα androium να δώ πως παει

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To άλλο θεμα που έχω είναι το xposed.

Πήγα να το περάσω χθες και κόλλησε σε bootloop.

Κάποια συμβουλή για να το περάσω χωρίς πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μαμακια και εκανα format. Τωρα πως μπορω να περάσω ρομ ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για δοκιμή. Αν και με κούρασε λίγο το pausing στα media.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό από που είναι; Είναι νέα miui ή παλιά;

https://m.facebook.com/lenovok3note

Δεν έχω ιδέα από miui, απλά το είδα ενδιαφέρον κ το έβαλα. Πιστεύω ότι υπερβάλει λίγο μιας κ έχω ακούσει ότι ή miui είναι γενικά πολύ βαριά.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μαμακια και εκανα format. Τωρα πως μπορω να περάσω ρομ ?

 

Παιδιά μια βοήθεια !!!! Μπαίνω σε TWRP αλλα δεν μποορω να κανω τιποτα μιας και εχω κανει format και εχω σβησει όλες τις ρομ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ απο tinydeal.com (περίπου 147€) . Μου έκανε εντύπωση γιατί έκανε μόνο 7 μέρες να μου έρθει!! Η συσκευασία ήταν μέτρια αλλά το περιεχόμενο ήταν μια χαρά. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι φορτιστής. Μου έστειλαν 0,5Α και θα θέλει κανά χρόνο να φορτίσει.

Φορούσε την 1512 και είχε κατι κουλές εφαρμογές. Έτσι πέρασα την 1540 με το Flashify . ( Να πώ πως μέχρι την προηγούμενη βδομαδα δεν ήξερα τι είναι το Root. Είναι πολύ απλή διαδικασία αρκεί να κάνεις όλα τα βήματα σωστά, οπότε αν κάποιος σκευτεται οτι είναι περίπλοκο και δεν θα τα καταφέρει, να το τολμήσει.)

Ο ήχος μου φαίνεται κι εκένα πιο δυνατός .

Κατά τ' άλλα όλα πάνε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια !!!! Μπαίνω σε TWRP αλλα δεν μποορω να κανω τιποτα μιας και εχω κανει format και εχω σβησει όλες τις ρομ.

 

Αφου μπαινεις TWRP συνδεσε το με USB στο pc σου και περνα μια rom! Λογικα πρέπει να δουλεψει!

Link to comment
Share on other sites

Αφου μπαινεις TWRP συνδεσε το με USB στο pc σου και περνα μια rom! Λογικα πρέπει να δουλεψει!

 

Μα μόνο στο TWRP μπορώ να μπω. Δεν βλέπει το κινητό το pc

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα μόνο στο TWRP μπορώ να μπω. Δεν βλέπει το κινητό το pc

 

Να βάλεις την ρομ στην sd και να κανείς εγκατάσταση από twrp? Card reader ή άλλο κινητό για να την περάσεις δεν έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα ενα θεμα: δεν είναι θεμα touch όταν δεν δουλευει η οθόνη μου! Παίρνει μερικά δευτερόλεπτα μεχρι να ανταποκριθεί (μερικές φορές, όχι πάντα) μετά απο boot και μετά απο wake. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος που το έχει κάνει τις τιμες για τον ηχο στο mtk engineering mode?

 

Παίξε λίγο και δες πως θες να τα βάλεις πχ εγώ 1η 2η σκάλα θέλω να ναι πάρα πολύ χαμηλό και μετά να αυξάνει πιο γρήγορα οπότε μετά από αρκετές δοκιμές βρήκα πως μου άρεσε. Εγώ δοκιμές έκανα και το άφηνα εκεί που μου άρεσε είναι λίγο ταλαιπωρία γιατί πρέπει να βγαίνεις και να πηγαίνεις στους ήχους μετά. Εμένα τώρα χάθηκαν δυστυχώς μόλις έβαλα την 1540 για να σε βοηθήσω και δε τα σημείωσα κάπου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...