Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

 

Σήμερα ήρθε το κινητό και του πέρασα την ινδική ( δεν έχω κάνει ούτε ένα ota update)

 

Αντιμετώπιζω όμως ένα περίεργο προβλημα. Προσπάθησα να αλλάξω τον προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης και μου έβγαλε το παρακάτω μηνυμα! Θέλω να λυσω το θέμα γιατί για παράδειγμα οι χαρτες του here είναι τεράστιοι και δεν θέλω να γεμίσει ή internal με δαυτους. Καμια λύση;

 

http://i.imgur.com/sdz6E9N.jpg

http://i.imgur.com/91naK0R.jpg

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει να προτεινει κανεις κανα καλο ζευγαρι ενσυρματα hands free;

Σκεφτομουν για mh1 η για τα pistons 3.Τα χει δοκιμασει καποιος; Υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας γιατι διαβασα οτι δεν ταιριαζουν (παιζουν το ιδιο καλα) ολα σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανεις κανα καλο ζευγαρι ενσυρματα hands free;

Σκεφτομουν για mh1 η για τα pistons 3.Τα χει δοκιμασει καποιος; Υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας γιατι διαβασα οτι δεν ταιριαζουν (παιζουν το ιδιο καλα) ολα σε ολα.

 

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα τα Xiaomi pistons. Έχω τα pistons 2 και είναι φοβερά. Τρομερή ποιότητα σε καλή τιμή. Είναι συμβατά με το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Σήμερα ήρθε το κινητό και του πέρασα την ινδική ( δεν έχω κάνει ούτε ένα ota update)

 

Αντιμετώπιζω όμως ένα περίεργο προβλημα. Προσπάθησα να αλλάξω τον προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης και μου έβγαλε το παρακάτω μηνυμα! Θέλω να λυσω το θέμα γιατί για παράδειγμα οι χαρτες του here είναι τεράστιοι και δεν θέλω να γεμίσει ή internal με δαυτους. Καμια λύση;

 

http://i.imgur.com/sdz6E9N.jpg

http://i.imgur.com/91naK0R.jpg

 

Με titanium backup μπορεις πρωτα να μεταφερεις τις εφαρμογες στην sd και μετα ας κανει reboot,δεν θα εχεις προβλημα.

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το Lenovo K3 Note K50-t5 έχετε στα υπόψη κανένα κατάστημα στην Ελλάδα που να το πουλάει φτηνά?

Υπάρχει τρόπος να το πάρω απ έξω φτηνά τώρα με τα capital control?

Eπίσης θέλω να ρωτήσω:

α) Το gps του κινητού δουλεύει σωστά και κλειδώνει δορυφόρους απροβλημάτιστα?

β) Όσοι το έχετε είστε ευχαριστημένοι? Έχετε κάποιο αρνητικό σχόλιο για το κινητό?

Ευχαριστώ!

Edited by elias87gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το Lenovo K3 Note K50-t5 έχετε στα υπόψη κανένα κατάστημα στην Ελλάδα που να το πουλάει φτηνά?

Υπάρχει τρόπος να το πάρω απ έξω φτηνά τώρα με τα capital control?

Eπίσης θέλω να ρωτήσω:

α) Το gps του κινητού δουλεύει σωστά και κλειδώνει δορυφόρους απροβλημάτιστα?

β) Όσοι το έχετε είστε ευχαριστημένοι? Έχετε κάποιο αρνητικό σχόλιο για το κινητό?

Ευχαριστώ!

 

Απο Ελλαδα ξεκιναει απο 225€,αν τα εχεις,το παίρνεις.Απο εξω κοστιζει περιπου στα 130€.Ενας τροπος που γνωριζω για να το παρεις απ'εξω ειναι να το παραγγειλει καποιος (φιλος) που βρίσκεται στο εξωτερικό και να εχει διπλη διευθυνση στο PayPal (η 2η να ειναι η δική σου εδω στην Ελλαδα) και να κανει check out με διευθυνση αποστολης την δικια σου!

Α)Το gps δουλευει σωστα και γρηγορα (κλειδωνει στα 4-6")

Β)Το κινήτο δεν το εχω αλλά εχω διαβασει οοοολες τις σελιδες και τα μονα αρνητικα σχολια ειναι για το software το οποιο ομως διορθωνεται σχετικα ευκολα.

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Εχω τα Xiaomi pistons 3 youth edition, πολύ ποιοτικά, πλακέ καλώδιο, εξαιρετικός ήχος, τιμή 8$ σε προσφορά ( πριν τα capital controls...). Κανονική τιμή, αν θυμάμαι καλά 14-15$.

 

Σε ποιο site ?? Γιατι εγω τα βρισκω ποιο ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την carbon; Σκέφτομαι να την βάλω στη θέση της 1529 γιατί έχει google play και εγώ ακόμα δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω με την vibe.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!! Αγορά την Παρασκευή απο μαγαζί το lenovo k3 note παραεισαγωγής απο Κίνα... Και έχω το εξής πρόβλημα: ενώ το μενού είναι στα Ελληνικά κάποια στοιχεία είναι στα κινέζικα όπως ας πούμε το widget για το καιρό οπότε δεν μου βρίσκει την Αθήνα σαν πόλη... το μπορώ να κάνω?? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!! Αγορά την Παρασκευή απο μαγαζί το lenovo k3 note παραεισαγωγής απο Κίνα... Και έχω το εξής πρόβλημα: ενώ το μενού είναι στα Ελληνικά κάποια στοιχεία είναι στα κινέζικα όπως ας πούμε το widget για το καιρό οπότε δεν μου βρίσκει την Αθήνα σαν πόλη... το μπορώ να κάνω?? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Να βάλεις άλλο widget καιρού. Όπως beautiful widgets, Yahoo weather κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site ?? Γιατι εγω τα βρισκω ποιο ακριβα

Πιο φθηνα απο εδω (δοκιμασμενο μαγαζι), τωρα στα 7,80 δολλαρια

https://www.allbuy.com/detail/Original-Xiaomi-Youth-Edition-Piston-Earphone-3-Reddot-Design-for-iPhone-Samsung-Smartphone-MP3-MP4-Laptops-44320

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει λύση για αγορες αλλά πιστεύω οτι δεν θα αργήσει να επανέλθει... Ξέρει κανεις πως περναω το twrp recovery του ιταλου πανω απο το recovery της λενοβο για να βάλω την 1.7 rom του ιταλού ??
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει λύση για αγορες αλλά πιστεύω οτι δεν θα αργήσει να επανέλθει... Ξέρει κανεις πως περναω το twrp recovery του ιταλου πανω απο το recovery της λενοβο για να βάλω την 1.7 rom του ιταλού ??

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6176834#post6176834

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root με Mobileuncle Tools από Playstore (επιλέγεις Recovery update, έχοντας στην κάρτα χύμα, όχι σε φάκελο, το TWRP).

Αν δεν είσαι root με SP flash tool (επιλέγεις download only και τικάρεις μόνο το recovery, αρκεί να σιγουρευτείς ότι ως recovery θα εμφανίζεται το TWRP που θέλεις...).

 

Δεν ειμαι τωρα ροοτ καθως περασα την row (ινδικη) οποτε δεν παιζει το mobileuncle.... και με flash tool δεν βρισκω το scatter.... αυτο ειναι το recovery που θελω να περασω https://www.dropbox.com/s/j683o3tr513q5b5/TWRP_2.8.7.0_K3_cuoco92.zip?dl=0 απο το site του ιταλου http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα την ινδικης ΡΟΜ κατεληξα πως δεν ειναι και τοσο καλη οσο παρουσιαζοταν,

με τις 2 αναβαθμισεις κ τελος σε S117 ,

τα θετικα της ειναι το περιβαλλον που ειναι πολυ ωραιο και πληρως Ελληνικα!

η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο την Ιταλικη.

το κινητο δεν τρεχει οπως την Ιταλικη ειναι ποιο αργο.

κ με την Ινδικη δεν λειτουργει το OTG..

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα την ινδικης ΡΟΜ κατεληξα πως δεν ειναι και τοσο καλη οσο παρουσιαζοταν,

με τις 2 αναβαθμισεις κ τελος σε S117 ,

τα θετικα της ειναι το περιβαλλον που ειναι πολυ ωραιο και πληρως Ελληνικα!

η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο την Ιταλικη.

το κινητο δεν τρεχει οπως την Ιταλικη ειναι ποιο αργο.

κ με την Ινδικη δεν λειτουργει το OTG..

 

Μια απο τα ιδια... Ειναι σε πρωιμο σταδιο ακομα γιαφτω σιγα σιγα με τις αναβαθμισεις που θα βγουν θα στρωσει αλλα μεχρι τοτε εγω σκευτομε να γυρισω παλι στον ιταλο... Αλλα εχω κολησει στο θεμα με το recovery απαντηστε μου αν ειναι ευκολο να τον περασω :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα την ινδικης ΡΟΜ κατεληξα πως δεν ειναι και τοσο καλη οσο παρουσιαζοταν,

με τις 2 αναβαθμισεις κ τελος σε S117 ,

τα θετικα της ειναι το περιβαλλον που ειναι πολυ ωραιο και πληρως Ελληνικα!

η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο την Ιταλικη.

το κινητο δεν τρεχει οπως την Ιταλικη ειναι ποιο αργο.

κ με την Ινδικη δεν λειτουργει το OTG..

Και εγώ συμφωνώ , μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, ελάχιστη ελεύθερη μνήμη, ζεματάει η οθόνη χωρίς λόγο, OTG σε μένα δουλεύει.

Θα ποντάρω σε 1529 ST. Υπάρχει κάποια που μπορεί να στηθεί μέσω TWRP? Περιμένω και τον Ιταλό που είπε οτι σήμερα θα βγάλει νέα έκδοση πάνω σε 1529 ST.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον chrome. Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί συνεχώς θέλει να παταω σύνδεση για να μπαίνω σε διάφορα site όπως πχ εδώ στο myphone ενώ έχω βάλει αυτόματη σύνδεση;; Γιατί δεν κραταει την επιλογή;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους σας παιδιά και πολλά μπράβο για την πολύ οργανωμένη κοινότητα που έχετε.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό και έχω περάσει τις τελευταίες 4 ώρες διαβάζοντας περίπου 100 από τις σελίδες του θέματος. :blink:

 

Επειδή σε λίγο θα μου φορέσει κολάρο το λάπτοπ η γυναίκα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να με διαφωτίσετε, καθότι είμαι παντελώς άσχετος με τις περισσότερες ορολογίες που υπάρχουν στο θέμα αυτό.

 

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό από Vickmall ή Minideal και θέλω να ρωτήσω:

 

1)Αν το χρησιμοποιήσω όπως το παραλάβω θα έχω πρόβλημα;

2)Δεν θα έχει ελληνικά;

3)Πρέπει οπωσδήποτε να βάλω κάποια καινούρια rom από αυτές που αναφέρετε;

4)Ποιος είναι περίπου ο χρόνος παράδοσης από την ημέρα παραγγελίας από τις συγκεκριμένες ιστοσελίδες;

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους σας παιδιά και πολλά μπράβο για την πολύ οργανωμένη κοινότητα που έχετε.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό και έχω περάσει τις τελευταίες 4 ώρες διαβάζοντας περίπου 100 από τις σελίδες του θέματος. :blink:

 

Επειδή σε λίγο θα μου φορέσει κολάρο το λάπτοπ η γυναίκα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να με διαφωτίσετε, καθότι είμαι παντελώς άσχετος με τις περισσότερες ορολογίες που υπάρχουν στο θέμα αυτό.

 

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό από Vickmall ή Minideal και θέλω να ρωτήσω:

 

1)Αν το χρησιμοποιήσω όπως το παραλάβω θα έχω πρόβλημα;

2)Δεν θα έχει ελληνικά;

3)Πρέπει οπωσδήποτε να βάλω κάποια καινούρια rom από αυτές που αναφέρετε;

4)Ποιος είναι περίπου ο χρόνος παράδοσης από την ημέρα παραγγελίας από τις συγκεκριμένες ιστοσελίδες;

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας:)

 

Αναλογος τη χρηση... Αν το θες μονο για ενα τηλεφωνο και λιγο ιντερνετ δεν θα εχει θεμα... Αλλιως θα εχεις προβληματα οποτε ειναι προτειμοτερο να βαλεις μια rom(σχετικα ευκολη διαδικασια) Αμα το παρεις απο vickmall θα ειναι ροοτ και θα εχει ελληνικα αλλα θα εχει και λιγο αγγλικα.... Εμενα μου εκανε 17 μερες να ερθει και γενεκα καπου τοσες κανει απλος υπαρχει το προβλημα με την paypall και δεν μπορουμε να κανουμε παραγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Αναλογος τη χρηση... Αν το θες μονο για ενα τηλεφωνο και λιγο ιντερνετ δεν θα εχει θεμα... Αλλιως θα εχεις προβληματα οποτε ειναι προτειμοτερο να βαλεις μια rom(σχετικα ευκολη διαδικασια) Αμα το παρεις απο vickmall θα ειναι ροοτ και θα εχει ελληνικα αλλα θα εχει και λιγο αγγλικα.... Εμενα μου εκανε 17 μερες να ερθει και γενεκα καπου τοσες κανει απλος υπαρχει το προβλημα με την paypall και δεν μπορουμε να κανουμε παραγγελιες

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι κυρίως για σερφάρισμα, τηλέφωνο, καμιά φωτό και τέτοια βασικά πράγματα το θέλω. Απλά έχει φανταστικά χαρακτηριστικά για την τιμή του και γι'αυτό με έψησε. Σκέψου ότι ήμουν έτοιμος να το πάρω από ελληνικό κατάστημα και με μια αναζήτηση της τελευταίας στιγμής έπεσε στο φόρουμ και είδα τη διαφορά των €100 σε σχέση με το εξωτερικό.

 

Δηλαδή από Vickmall και Minideal λες καλύτερα την πρώτη; Επίσης έχω Skrill οπότε υποθέτω ότι δε θα έχω πρόβλημα με τη συναλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι κυρίως για σερφάρισμα, τηλέφωνο, καμιά φωτό και τέτοια βασικά πράγματα το θέλω. Απλά έχει φανταστικά χαρακτηριστικά για την τιμή του και γι'αυτό με έψησε. Σκέψου ότι ήμουν έτοιμος να το πάρω από ελληνικό κατάστημα και με μια αναζήτηση της τελευταίας στιγμής έπεσε στο φόρουμ και είδα τη διαφορά των €100 σε σχέση με το εξωτερικό.

 

Δηλαδή από Vickmall και Minideal λες καλύτερα την πρώτη;

Vickmall ναι!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος Darth Revan στη σελίδα 86 ποστ 1289 έχει οδηγό για εγκατάσταση CWM μέσω SP Flash tools. Αφού μπεις σε CWM, κάνεις install zip το TWRP recovery.

 

Δεύτερη λύση, ρουτάρισμα (ψάξε για σχετικούς οδηγούς...) και εγκατάσταση Mobileuncle Τools.

 

Ωραια ευχαριστω θα το δοκιμασω και θα σας πω... Ειχα ψαξει αρκετα αλλα αυτο δεν το ειχα βρει... Sorry

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω θα το δοκιμασω και θα σας πω... Ειχα ψαξει αρκετα αλλα αυτο δεν το ειχα βρει... Sorry

 

Οταν κανω wipe με την twrp ποια τικαρω ?? dalvin cache,system,cache,data,internal storage ή external sdcard ??

Link to comment
Share on other sites

Dalvic, system, data, αυτά τα 3 μόνο. Αν επιλέξεις external θα χάσεις όλα τα αρχεία της κάρτας micro sd.

Επίσης πάρε ένα backup καλού-κακού...

 

Προφανως δεν την εχεις δουλεψει την twrp...επειδη εχει μια επιλογη που τα κανει και τα τρια! :D

 

Αμα το ηξερες επρεπε να το πεις, για να μην ψάχνεται και χανει τον χρονο του!

Edited by antonis_51
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...