Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια , επειδη βρεθηκα με κινεζικη-αγγλικη ρομ πια ειναι η καλυτερη με ελληνικα που εχουμε εντοπισει ?

Που την βρισκω και πως την περναω ....

Βάλε την ινδική η του Ιταλού..τις περνάς με recovery, είτε με twrp είτε με cwm

Από εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την s117 lemonade. Έχουν διάφορα με την row? Ποια είναι καλύτερη από τις 2;;; Επίσης το whats up app δεν μου δοτλευεει... Λέει ότι δεν είμαι συνδρομητής whats up ενώ ΕΙΜΑΙ. Εχει κανείς το ίδιο θέμα;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει θέμα με το whats up αρ βρήκα ένα τρόπο να δουλέψει: βάζεις την κάρτα τουwhats up στο slot 1 και βγάζεις οποια δήποτε άλλη κάρτα sim μετά ανοίγεις το κινητό ανοίγεις την εφαρμογή whats up στέλνει το μήνυμα κανονικά κτλ μετά το κλίνης και βάζεις και την δεύτερη κάρτα sim και αυτό ήταν έχεις 2 κάρτες και λειτουργεί και το whats up app
Link to comment
Share on other sites

Έχω την s117 lemonade. Έχουν διάφορα με την row? Ποια είναι καλύτερη από τις 2;;; Επίσης το whats up app δεν μου δοτλευεει... Λέει ότι δεν είμαι συνδρομητής whats up ενώ ΕΙΜΑΙ. Εχει κανείς το ίδιο θέμα;;

Ουσιαστικά ή ROW είναι με κάποιες έξτρα προσθήκες για καλύτερο αποτέλεσμα. Κι εγώ με αυτή έπαιζα. Η παλιότερη ήταν μια χαρά ή νεώτερη έχει θέμα όπως και η official ινδική. Lags και κολληματα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που ανακάλυψα στο xda. Για όσους έχουν την επίσημη αγγλοκινεζικη της Lenovo και θέλουν να έχουν ειδοποιήσεις στην lock screen όπως στην ινδική πάτε στις ρυθμίσεις --->notification center --> app notification management και βαζεται το πρόγραμμα που θέλετε να έχει απλά ενεργοποιωντας το keyguard notification για την εφαρμογή που επιθυμείτε. Το what's App παίζει και το notification Led έτσι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , επειδη βρεθηκα με κινεζικη-αγγλικη ρομ πια ειναι η καλυτερη με ελληνικα που εχουμε εντοπισει ?

Που την βρισκω και πως την περναω ....

 

Με την SenSation νομίζω πως θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος. :p Δες εδώ.

Την περνάς πολύ εύκολα μέσω CWM. ;)

Edited by Skydiver80
ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την τελευταία του Ιταλού και έκανα τα ΟΤΑ updates. Έκανα τις ρυθμίσεις που διάβασα πιο πίσω για τις ειδοποιήσεις σε fb/messenger κλπ και περιμένω να δω αν θα έχει αποτέλεσμα...στην 1.4 του Ιταλού όταν έσβηνε η οθόνη δεν ερχόντουσαν ποτέ ειδοποιήσεις και όταν την άνοιγα ήθελε κάποια δευτερόλεπτα και μερικές φορές ήθελε να ανοίξεις και την εφαρμογή για να βγάλει τις ενημερώσεις...για να δούμε... (εχω βάλει και το WLAN always on)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι με την 1522 του cuoco92 και μέχρι στιγμής - φτού φτού - όλα πάνε καλά σχεδόν.

Το μόνο μου πρόβλημα είναι το γνωστό θέμα με το +30 στις επαφές και την αναγνώριση αριθμών.

Έχω φάει τον τόπο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Όταν πηγαίνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου, δεν υπάρχει πουθενά το κλασσικό εικονίδιο με τις τρεις τελίτσες (στο οποίο διαβάζω ότι αναφέρονται όλοι) για να αλλάξω το match από 11 σε 7. Αντί αυτού, έχω τέσσερα tabs με ονομασίες Πληκτρ.οθον., Επαφές, Μηνύματα, Discovery. Κάνω μήπως εγώ κάτι λάθος;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και γω το προβλημα με το messenger που δεν δουλευει. Δουλευε κανονικα οταν περασα το back up απο titanium αλλα οταν εκανα restart την συσκευη τζιφος. Από ότι διαβάζω στο xda είναι γενικο πρόβλημα και μαλλον οφείλεται σε καποιο update του messenger...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι με την 1522 του cuoco92 και μέχρι στιγμής - φτού φτού - όλα πάνε καλά σχεδόν.

Το μόνο μου πρόβλημα είναι το γνωστό θέμα με το +30 στις επαφές και την αναγνώριση αριθμών.

Έχω φάει τον τόπο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Όταν πηγαίνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου, δεν υπάρχει πουθενά το κλασσικό εικονίδιο με τις τρεις τελίτσες (στο οποίο διαβάζω ότι αναφέρονται όλοι) για να αλλάξω το match από 11 σε 7. Αντί αυτού, έχω τέσσερα tabs με ονομασίες Πληκτρ.οθον., Επαφές, Μηνύματα, Discovery. Κάνω μήπως εγώ κάτι λάθος;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

 

Έχουμε ξαναπεί πως είναι στο discovery στο call settings.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορει να προτείνει κάποιος ενα μαγαζί να ναλλάξω το digitizer του Κ3 Note μου; Θα υπάρχουν ανταλλακτικά ή λόγω capital controls δεν παίζει να γίνει παραγγελία ανταλλακτικού; Κανείς με παρόμοια εμπειρία;

 

Πηγαινε ρωτά σε ενα public μήπως σου κανουν κάνα μαγικό γιατί το Α7000 που πουλάνε είναι ακριβως ίδιος με το Κ3 note ... Μονο η ανάλυση στην οθόνη και στις κάμερες αλλάζει

Edited by makisspa
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τρόπο ώστε να περάσεις την 112 και να μην χαθεί κάτι, τώρα για τα άλλα που ρωτάς αυτά έχουν Χίλιο-ειπωθεί εδώ στο φόρουμ δεν βλάπτει και λίγο ψάξιμο με μια αναζήτηση. Τεσπα, περνάς με custom recovery κατά προτίμηση το TWRP του Ιταλού ώστε να έχεις ΟΤΑ updates (βρίσκεται στο λινκ) την τελευταία ρομ (1.7) από το λινκ παρακάτω, θα κάνει μόνη της δύο ΟΤΑ αναβαθμίσεις χωρίς να τικάρεις ότι έχει σχέση με wipe και είσαι στην τελευταία ρομ (1.9) του Ιταλού.

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

 

Χρειαζεται να κανουμε επιπλεον instal και το OTA update(το zip αρχειο) οπως καναμε στην 1.4 ??

Link to comment
Share on other sites

με τόσες ρομ που έχω βάλει έσβησα και τα imei χθες ,τελικά έβαλα και του Ιταλού αλλά κωλαει πάρα πολλή σε μένα τουλάχιστον και την έβγαλα και κατέληξα στην SenSation_Rom. :):D

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρωτά σε ενα public μήπως σου κανουν κάνα μαγικό γιατί το Α7000 που πουλάνε είναι ακριβως ίδιος με το Κ3 note ... Μονο η ανάλυση στην οθόνη και στις κάμερες αλλάζει

 

Μπορω να ρωτήσω αλλά θα ξέρουν να μου απαντήσουν με σιγουριά; Απο ότι έχω ψάξει στο internet παντως δεν βρήκα να είναι συμβατός ο digitizer του A7000 με του K3 Note

Link to comment
Share on other sites

My bad, τώρα μόλις το βρήκα. Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Να είσαι καλά φίλε μου. Μια αναζήτηση στο φόρουμ δεν βλάπτει :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτήσω αλλά θα ξέρουν να μου απαντήσουν με σιγουριά; Απο ότι έχω ψάξει στο internet παντως δεν βρήκα να είναι συμβατός ο digitizer του A7000 με του K3 Note

 

Τόσο πολύ δεν το εψαξα αλλά ρωτά γιατί έχουν δικο τους service και μπορεί να σου βρουν κάποια λυση (παιζει να σ βρουν και μεταχειρισμένα ανταλλακτικά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρειαζεται να κανουμε επιπλεον instal και το OTA update(το zip αρχειο) οπως καναμε στην 1.4 ??

 

Να φανταστώ το περνάει μονο του ?? Απάντησε μ αν μπορείτε γτ θέλω να ξεκινησω

Link to comment
Share on other sites

Hack ή κάποια ROM για να έχουμε dual sim 4g και στια δυο slots υπάρχει;

Δε χρειάζεται κανα hack φίλε μου για κατι που η συσκευή το κάνει από μόνη της ;)

Έχει κανονικά 4G και στις δυο sim και επιλέγεις απο το μενού κάθε φορά πια κάρτα θέλεις να έχεις 4G

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ το περνάει μονο του ?? Απάντησε μ αν μπορείτε γτ θέλω να ξεκινησω

Το αρχειο zιp που σου δινει του κανεις instal μετα για να γινει αναβάθμιση...οπως παλια στην 1,4 :)

Edited by antonis_51
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις: Τελικά για το teana version χρειάζεται μόνο το καπάκι και αν ναι, από πού μπορώ (αν μπορώ) να το αγοράσω;

 

Ναι φιλε μ . Για την ωρα δεν το πουλανε μονο του

Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει θέμα με το whats up αρ βρήκα ένα τρόπο να δουλέψει: βάζεις την κάρτα τουwhats up στο slot 1 και βγάζεις οποια δήποτε άλλη κάρτα sim μετά ανοίγεις το κινητό ανοίγεις την εφαρμογή whats up στέλνει το μήνυμα κανονικά κτλ μετά το κλίνης και βάζεις και την δεύτερη κάρτα sim και αυτό ήταν έχεις 2 κάρτες και λειτουργεί και το whats up app

 

Σωραιος ρε φιλέ. Δούλεψε.. Ευχαριστώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...