Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια φορά πας από 6 σε 7 μετά είσαι στο 7. Εσύ τι κάνεις ανεβαίνεις και κατεβαίνεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Εχω ένα πρόβλημα με το κινητο μου! Ξαφνικά μου λέει οτι σταματησε η εφαρμογή youtube και παταω try to solve καθαριζω την μνήμη και πάλι μου βγάζει το ιδιο μύνημα. Γενικά δεν μπορω να κάνω τπτ στο κινητό αφου μου βγάζει αυτο το μύνημα. Γνωρίζει κάποιος να μου βρει μία λύση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω ένα πρόβλημα με το κινητο μου! Ξαφνικά μου λέει οτι σταματησε η εφαρμογή youtube και παταω try to solve καθαριζω την μνήμη και πάλι μου βγάζει το ιδιο μύνημα. Γενικά δεν μπορω να κάνω τπτ στο κινητό αφου μου βγάζει αυτο το μύνημα. Γνωρίζει κάποιος να μου βρει μία λύση?

 

Ευχαριστώ

 

ακριβός το ίδιο έπαθα και εγώ και το μόνο που κατάφερα είναι με power+vol up να μπω στο μενού και εκεί να κάνω διαγραφή eMMC. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το κινητό τώρα να μην έχει IMEI. Δυστοιχως , 6 άτομα έχουν προσπαθήσει , άλλα ακόμα τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασες να κανεις flash απο pc μεσω sp flsah tool?

 

Δεν το βλέπει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μέτα από δεκάδες format και δόκιμες , έκανα το Lenovo K3 Note να δουλεύει ξανά μετά την απώλεια του IMEI. Όποιος έχει το ίδιο θέμα ας με κάνει add στο Facebook και από εκεί του δίνω οδηγείς. Θα προσπαθήσω να το ετοιμάσω για εδώ , άλλα δεν ξέρω αν επιτρέπετε να βάλω link από άλλες σελίδες.

 

Facebook : Delipetis Kostas

 

Ευχαριστώ τους φίλους για τα link που δώσανε για να ψάξω.

Edited by texnikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα........Θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος ποια κατά την γνώμη του είναι καλή rom.......Ήμουν για καιρό με την 1621 του Ιταλού και τελευταία φόρεσα την S433 V66 του ιδίου αλλά δεν με ικανοποιεί πολύ..........Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια άλλη θα ήμουν ευγνώμων ..........ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενα ποστ το κίνητο το έχω παράδοση στον γιο μου όπου τελευταία μου κάνει παραπάνω για την μπαταρία .

Το διαπίστωσα χθες κιόλας όπου στα ξαφνικά εκεί που είχε 42% με 1:14 λεπτά οθόνης (με σερφαρισμα μέσα ,games FB κλπ) έπεσε στα 17% και έσβησε μέσα σε λίγα λεπτά.

Επάνω έχει την αρχική μπαταρία αφού είχα αγοράσει μία από ali (δήθεν για γνήσια όπως έλεγε) η οποία είναι τραγική σε αυτονομία.

Έχει αγοράσει κάποιος φίλος έξτρα μπαταρία για το κινητό του και είναι ίδια με την αρχική σε ότι αφορά αυτονομία ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!! Έκανα ένα update στην binary SU που μου ζήτησε το κινητό, κάνει reboot και κολλάει συνέχεια στο logo λιγο πριν μπει! Προσπαθώ να μπω και στο TWRP αλλά τζίφος! Μου λέει οτι η τάδε συσκευή είναι σε meta mode και να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει αλλά και πάλι θα κολλήσει στο logo! Τι να κάνω? Είναι πραγματικά επείγον γιατί επείγουν κάποια θέματα και χρειάζομαι το κινητό άμεσα! Δεν με πειράζει να βάλω άλλη rom! Έχω αυτή την ROM VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_MultiL :(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!! Έκανα ένα update στην binary SU που μου ζήτησε το κινητό, κάνει reboot και κολλάει συνέχεια στο logo λιγο πριν μπει! Προσπαθώ να μπω και στο TWRP αλλά τζίφος! Μου λέει οτι η τάδε συσκευή είναι σε meta mode και να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει αλλά και πάλι θα κολλήσει στο logo! Τι να κάνω? Είναι πραγματικά επείγον γιατί επείγουν κάποια θέματα και χρειάζομαι το κινητό άμεσα! Δεν με πειράζει να βάλω άλλη rom! Έχω αυτή την ROM VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_MultiL :(:(:(:(

 

Μπαταριά έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!! Έκανα ένα update στην binary SU που μου ζήτησε το κινητό, κάνει reboot και κολλάει συνέχεια στο logo λιγο πριν μπει! Προσπαθώ να μπω και στο TWRP αλλά τζίφος! Μου λέει οτι η τάδε συσκευή είναι σε meta mode και να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει αλλά και πάλι θα κολλήσει στο logo! Τι να κάνω? Είναι πραγματικά επείγον γιατί επείγουν κάποια θέματα και χρειάζομαι το κινητό άμεσα! Δεν με πειράζει να βάλω άλλη rom! Έχω αυτή την ROM VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_MultiL :(:(:(:(

Ξαναπέρνα το system απ τη ρομ που ήδη έχεις. Δε χρειάζεται ούτε factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα το system απ τη ρομ που ήδη έχεις. Δε χρειάζεται ούτε factory reset.

 

Έβαλα μια παλιά custom τώρα με flash tool και ξαναπέρασα twrp, drivers τα παντα όλα γιατί είχα κάνει και format το πισι και όλα δουλεύουν κανονικά..Αλλά τωρα το κλείνω για να μπω ξανά σε TWRP να βάλω την ROM που έχω βάλει στην SD και μου πετάει ότι είναι σε meta mode press the power button to boot normally..Τι συμβαίνει τώρα? Με τέτοια αρχική κινέζικη custom rom δεν πας πουθενά :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια παλιά custom τώρα με flash tool και ξαναπέρασα twrp, drivers τα παντα όλα γιατί είχα κάνει και format το πισι και όλα δουλεύουν κανονικά..Αλλά τωρα το κλείνω για να μπω ξανά σε TWRP να βάλω την ROM που έχω βάλει στην SD και μου πετάει ότι είναι σε meta mode press the power button to boot normally..Τι συμβαίνει τώρα? Με τέτοια αρχική κινέζικη custom rom δεν πας πουθενά :wacko::wacko::wacko:

sto recovery μπαίνεις πατώντας και τα 2 volume, όχι μονο το πάνω

Link to comment
Share on other sites

sto recovery μπαίνεις πατώντας και τα 2 volume, όχι μονο το πάνω

 

Μπήκα τελικά αλλά μου έλεγε να κάνει install ένα update file από ένα directory στην sd card..Απλά το μενου μου φαινόταν πολύ απλοικό και διαφορετικό από την παλία twrp (τωρα έβαλα την twrp 3.0.2.7)..Και δεν μου εβγαζε επιλογη να διαλέξω εγω το αρχείο που θελω να κανω install από την sd Και το φοβήθηκα και βγήκα..Αυτό εννοούσε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενα ποστ το κίνητο το έχω παράδοση στον γιο μου όπου τελευταία μου κάνει παραπάνω για την μπαταρία .

Το διαπίστωσα χθες κιόλας όπου στα ξαφνικά εκεί που είχε 42% με 1:14 λεπτά οθόνης (με σερφαρισμα μέσα ,games FB κλπ) έπεσε στα 17% και έσβησε μέσα σε λίγα λεπτά.

Επάνω έχει την αρχική μπαταρία αφού είχα αγοράσει μία από ali (δήθεν για γνήσια όπως έλεγε) η οποία είναι τραγική σε αυτονομία.

Έχει αγοράσει κάποιος φίλος έξτρα μπαταρία για το κινητό του και είναι ίδια με την αρχική σε ότι αφορά αυτονομία ;

Ευχαριστώ

 

Όλοι με την αρχική μπαταρία είστε :) ?

Link to comment
Share on other sites

Όλοι με την αρχική μπαταρία είστε :) ?

 

Κι εγώ με την αρχική μπαταρία εδώ και σχεδόν δύο χρόνια χωρίς πρόβλημα και βγάζει ολόκληρη ημέρα!

Όμως θα ήθελα να βρω μια original μπαταρία να αγοράσω για να υπάρχει... πληροφορίες δεκτές :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι αυτή πρέπει να ναι η original μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φίλε μου αλλά εξωφρενική τιμή ,σε σημείο που αξίζει καλύτερα αγορά καινούργιου τηλεφώνου :)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως φίλε μου αλλά εξωφρενική τιμή ,σε σημείο που αξίζει καλύτερα αγορά καινούργιου τηλεφώνου :)

Εδώ έχει https://dikarto.gr/lenovo-k3-note-battery-3000mah

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φίλε μου αλλά εξωφρενική τιμή ,σε σημείο που αξίζει καλύτερα αγορά καινούργιου τηλεφώνου :)

18 ευρω στο καταστημα δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φίλε μου αλλά εξωφρενική τιμή ,σε σημείο που αξίζει καλύτερα αγορά καινούργιου τηλεφώνου :)

 

Είπα να το γράψω μόνος μου αλλά επειδή δεν έχω ιδέα πόσο πάνε οι μπαταρίες - μιας και δεν έχω κρατήσει τηλέφωνο τόσο καιρό ώστε να σκέφτομαι να πάρω καινούρια μπαταρία - είπα να μη πω τίποτα :lol: Αλλά και στο δίκαρτο δεν είναι φτηνή! Ίσως αν περιμένουμε λίγο, να πέσουν οι τιμές, αλλά από την άλλη αν περιμένουμε ίσως δε τη βρίσκουμε μετά! :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτάζοντας τη μπαταρία στο δίκαρτο, βρήκα και αυτή φτηνότερη και φαίνεται original

νομίζω είναι ο μόνος seller που έχω δεί να δηλώνει ως brand Lenovo στην πώληση και έχει καλό record

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας τη μπαταρία στο δίκαρτο, βρήκα και αυτή φτηνότερη και φαίνεται original

νομίζω είναι ο μόνος seller που έχω δεί να δηλώνει ως brand Lenovo στην πώληση και έχει καλό record

Αυτός γράφει OEM. όχι πως έχει σημασία, αλλά σίγουρα δηλώνει πως δεν είναι η γνήσια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει καμιά καλή νέα Ρομ; ...Είμαι εδώ και ένα χρόνο με τη s427 cuoco 92. Έχει αρχίσει να κολλάει και η μπαταρία ότε μισή μέρα...άσε που χάνω και επαφές και δεν ξέρω το γιατί (από καμιά εφαρμογή θα είναι το τελευταίο μάλλον)
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλαν και στο needrom

παιδιά στο needrom έχει πολύ πράγμα με android nougat να δοκιμάσετε

εγώ έβαλα πριν 2-3 μέρες την RESURRECTION REMIX v5.8.3 και φαίνεται να πετάει.

πάντως όποιες ρομ είναι βασισμένες σε lineage (ή cyanogenmod παλιότερα) φαίνεται να μου καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία από μια AOSP που είχα πριν μερικούς μήνες με android 6.

Υπολογίζω ότι από το πρωί που θα φύγω από το σπίτι μέχρι το απόγευμα που θα επιστρέψω, έχω χάσει περίπου 10% με 15% περισσότερη μπαταρία σε σχέση με την aosp που προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πάντως στο k3 και στους developer. 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του και πήρε και Android 7.1.2 έστω custom rom. Άντε να συνεχίσει έτσι να πάρει και Android O 8.0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...