Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις απο σημερα προβλημα με το pocemon go; Μετα απο ενημερωση μου λεει οτι η συσκευη ειναι μη συμβατη. Το τηλεφωνο ηταν root. Το απεγκαταστησα αλλα τα ιδια. Κ το ιδιο χθες σε ενα lenovo a916. K εμενα δεν με νοιαζει τοσο το πιτσιρικα που περιμενει να γυρισει απο το σχολειο για να παιξει ποιος ακουει

Πρέπει ν αφαιρέσεις το root. Μέσα απ το Supersu έχει επιλογή πλήρης αφαίρεσης πρόσβασης root. Δοκιμασμένο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ποια rom γινεται αυτο? εχουν περασει απο τα χερια μου πανω απο 10 k3 note και κανενα δεν ειχε τετοιο θεμα.

 

το ίδιο πρόβλημα με το gps έχω και εγώ

το κινητό είναι

llenovo k50-t5

android 5.0

VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

 

το gps για αρκετό καιρό δούλευε κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω το εν λογω κινητο με build number vibeui 2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

Ηταν της κορης μου & θελω να το κανω update για να το δωσω στην γυναικα μου .

Ειναι απο το geekbuying & μαλλον δεν ειναι root .Ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω για το update ?

Εχω χαθει με ολα αυτα που εχω διαβασει & Οπως καταλαβαινετε δεν εχω γνωσεις , Και ειμαι & λιγο μεγαλος για νεα κολπα .

Edited by serrkostas
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Εγώ έχω εγκαταστήσει την VIBEUI_V3.5_1629_DEV. Όλα δουλεύουν ομαλά με εξαίρεση την ελληνική γραμματοσειρά (δεν μου εμφανίζει τα τονισμένα γράμματα κτλ). Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μόνο τη γραμματοσειρά γιατί γενικότερα από τη Rom είμαι ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια έκδοση row ινδική

K50a40_S433_160909_ROW

 

http://www.needrom.com/download/k50a40_s433_160909_row/#comment-292845

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Αυτό --> http://www.gearbest.com/cell-phone-accessories/pp_360664.html?wid=21

τι διαφορές έχει από αυτό του νήματος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Αυτό --> http://www.gearbest.com/cell-phone-accessories/pp_360664.html?wid=21

τι διαφορές έχει από αυτό του νήματος?

 

Όπως έχει απαντηθεί άπειρες φορές, στις μπάντες που υποστηρίζει που είναι μόνο για κίνα. Περνώντας όμως την rom του k50-t5 παίζει κανονικά τις ευρωπαϊκές. Κατά τα άλλα είναι ακριβώς ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Φαντάζομαι στην 1η σελίδα θα αναφέρεται η διαδικασία για τη ρομ

 

 

Ναι έχει οδηγό. Υπάρχουν οδηγίες και στο xda εδώ k στο needrom .

 

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

 

 

 

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..... σάς έχει βγάλει μία ενημέρωση συστήματος??....Τι ακριβώς κάνουμε??..... είμαι root!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..... σάς έχει βγάλει μία ενημέρωση συστήματος??....Τι ακριβώς κάνουμε??..... είμαι root!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Unroot και αν εχεις custom recovery πχ twrp περνάς το στοκ. Αλλιώς δεν γίνεται επίσημη αναβάθμιση. Θελει spflash tool.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι αρχάριος δεν κατάλαβα τίποτα..... σέ ευχαριστώ πολύ όμως!!!☺☺

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι αρχάριος δεν κατάλαβα τίποτα..... σέ ευχαριστώ πολύ όμως!!!☺☺

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα thanks for nothing δηλαδή.Με λίγα λόγια πρέπει να βγάλεις το root ,και να αντικαταστήσεις το μενου επαναφοράς του κινητού με το εργοστασιακό αν εχει αλλαχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Επειδη "πειραζω" αρκετα το κινητο και πειραματιζομαι με τις Rom..εεεε...καποια στιγμη τα εκανα λιγο θαλασσα..το βαζω το θεμα και σαν "προκληση" οποιος θελει να ασχοληθει"

Ειχα εγκαταστησει αυτη την rom (full_aio_otfp-ota-1459027382) CM 12.1 ειναι, κατεβασμενη απο http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=711915&st=440#entry47022035 Και ειχε δουλεψει παρα πολυ καλα για τις δκες μου απαιτησεις. Καποια στιγμη για να πειραματιστω θελησα να αλλαξω το Boot animation φλασαροντας το σχετικο zip αρχειο που βρηκα-δεν θυμαμαι που- και οντως αλλαξε...!! Ωραιααα..!!!Αμ δε..!! Ειπα να ξανακανω πλεον απο την αρχη καθαρη εγκατασταση της Rom αλλα μετα τα προβλεπομενα Wipes οταν επελεξα το zip της rom για την εγκατασταση πεταει κοκκινο μνμ στο TWRP recovery (this package is for aio_otfp device this is lenovo k3t5) Εκανα παλι wipe δοκιμασα να φλασαρω πρωτα το boot animation που εχα αλλαξει αλλα τιποτα.Αμεσως μετα δοκιμασα να βαλω αλλη rom (Vibe ui 1629)συγκεκριμενα και την επαιρνε κανονικα..Κατεφυγα και σε μια αλλη δοκιμη ακομη...Εβαλα με sp flash tool την K50-T5_USR_ST1511_5.444.1 περασα και TWRP recovery ολα οκ και αμεσως μετα προσπαθησα παλi να ξαναβαλω την CM και την πηρε...!!!Αλλα οταν συνδεσα το τλφ με το pc εδειχνε οτι η εσωτερικη μνημη ειχε ελευθερα 480 mb απο συνολο 1,1 gb..!!! Δεν κανω λαθος..αυτα εγραφε και η γραμμικη ενδειξη εδειχνε την καρτα γεματη...ξαναεβαλα την ιδια rom απο πανω...χωρις wipe..την πηρε...αλλα ιδιες ενδειξεις καρτας...οτι και αν εκανα δεν καταφερα τιποτα...ξαναεκανα ολα-μα ολη- τη διαδικασια απ την αρχη...τα ιδια...Δοκιμασα και αλλη CM rom..τιποτα...ιδιες ενδειξεις...Οποια αλλη rom -εκτος CM-την παιρνει κανονικα και ολα οκ...το τλφ δουλευει κανονικοτατα με VIBEUI 1629 τωρα...αλλα με "τρωει" να το λυσω το θεμα...καμμια γνωμη??

Edited by akamo64
Link to comment
Share on other sites

Χαχα thanks for nothing δηλαδή.Με λίγα λόγια πρέπει να βγάλεις το root ,και να αντικαταστήσεις το μενου επαναφοράς του κινητού με το εργοστασιακό αν εχει αλλαχτεί.

 

Εγκατέστησε κάποιος τη συγκεκριμένη αναβάθμιση; αν ναι, τί βελτιώσεις επιφέρει αυτή;

αξίζει να μπούμε στον κόπο (όσοι δεν είμαστε μύστες και απλά είμαστε ρουτ με μια ρομ που τρομάξαμε να φλασάρουμε) να κάνουμε την αναβάθμιση;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα thanks for nothing δηλαδή.Με λίγα λόγια πρέπει να βγάλεις το root ,και να αντικαταστήσεις το μενου επαναφοράς του κινητού με το εργοστασιακό αν εχει αλλαχτεί.

 

Ποια είναι η διαδικασία για την αντικατάσταση; κατεβάζω το official regovery και το τοποθετω στη ρίζα της εσωτερικής μνήμης ή χρειάζεται και κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Χαχα thanks for nothing δηλαδή.Με λίγα λόγια πρέπει να βγάλεις το root ,και να αντικαταστήσεις το μενου επαναφοράς του κινητού με το εργοστασιακό αν εχει αλλαχτεί.

OK... Βγάζω το Root.... Την αντικατάσταση στο μενού επαναφοράς πως την κάνω??

Και πάλι σε ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OK... Βγάζω το Root.... Την αντικατάσταση στο μενού επαναφοράς πως την κάνω??

Και πάλι σε ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Θα πρέπει να δεις καταρχάς τι recovery έχεις. Κλείσε το κινητό τελείως και αφού κλείσει, πάτα ταυτόχρονα volume up volume down (τα δύο κουμπιά που ανοιγοκατεβαζουν την ένταση ήχου) και το κουμπί που ανοίγει το κινητό. Δεν τα αφήνεις μέχρι να κάνει δόνηση και να περάσει το σήμα της Lenovo. Αν σου βγάλει ένα μενού στα αγγλικά που λέει team win recovery project (twrp) τότε έχεις custom και πρέπει να περάσεις την επίσημη. Αυτή περνάει με spflash tool ένα ειδικό πρόγραμμα και τα βρίσκεις στο needrom.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την επίσημη.... Οπότε μου μυρίζει ταλαιπωρία.... Το αφήνω. Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια και εδω

 

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/tool-lenovo-k3-note-manager-t3261285

 

Μονο προσοχη να εχουν εγκατασταθει ολοι οι drivers του τηλεφωνου σωστα στο pc και να ειναι ανοιχτος ο εντοπισμος σφαλματων usb στο τηλεφωνο.

Το εχω χρησιμοποιησει σε 3 καινουργια τηλεφωνα και εχει παει πολυ καλα στην ...ορθη διαδικασια οποτε πιστευω δουλευει και στην αναποδη προς stock. Για unroot ευκολα απκ το ιδιο το super su.

Μετα το update και παλι root απο το manager.

Δεν το δοκιμασα το παραπανω γιατι χρησιμοποιω τις κινεζικες ρομ και οχι row αλλα πιστευω δουλευει.

 

Αλλιως υπαρχει και η official recovery στο needrom και μπορει να περαστει με rashr η flashify που υπαρχουν στο google play. Πριν το unroot φυσικα και μετα unroot και update rom.

Link to comment
Share on other sites

Με σκέτο unroot αν θυμάμαι καλά δεν επαναφέρεται το OTA. Πρέπει να ξαναφλασαρεις την ROM που είσαι.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται καν unroot. Μόνο φλασάρισμα του στοκ recovery.
Link to comment
Share on other sites

Ηπαρχει κάποιος που να έχει κάνει τη διαδικασία; να ξαναβάλει τη stock regovery και να ποστάρει
Link to comment
Share on other sites

[quote=gerstavros2;Δε χρειάζεται καν unroot. Μόνο φλασάρισμα του στοκ recovery.

 

 

Και όμως, ακόμα και unroot να το κάνεις με επαναφορά του stock recovery δεν περνάει πρέπει να φλασάρης από την αρχή το firmware που είχε όπως είπε και το παλικάρι παραπάνω.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτες με στοκ ρικάβερυ έκανα update rooted firmware κανονικά.. Τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...