Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό μήνυμα από kontax

http://www.needrom.com/dow...0-1_st_k50-t5/

https://drive.google.com/f...ptblE5alE/view

 

led notification παιζουν κανονικά; Ζεστένεται καθόλου;

 

 

 

 

Μπορει καποιος να ποσταρει το link απο needrom για αυτη την rom και επισης πως φλασαρεται; Ειναι τοσες πολλες ρομ εκει, και αυτο το λινκ ειναι στα ρωσικα.επισης υπαρχει περιπτωση να υπαρχει προβλημα με τα imei's;

 

1. Πρώτο βήμα χρειάζεσαι μια απο πρόσφατη έκδοση TWRP, https://basketbuild.com/filedl/devs?dev=andreya108&dl=andreya108/twrp-3.0.x/Lenovo_K3/recovery-twrp-3.0.2-3-k3.img

2. Κατεβάζεις την 1622ST , https://drive.google.com/file/d/0B3y3IgwS6TtkakZCTkptblE5alE/view

3. Installation:

Install TWRP

Boot on Recovery Mode (TWRP)

Wipe System / Cache / Data / Dalvik Cache

Install zip file

Reboot

Enjoy !

After sucessful boot

plz compulsary do factory reset

 

Ολα καλά. Τέλεια η ρομ. Αντιμετωπίζω όμως τα εξής προβλήματα.

1) Δεν μου βγάζει οποιον με καλεί. Δεν γνωρίζω γιατί αλλά βγάζει μονο τον αριθμό και οχι το ονομα του όπως έχω περασμένη στην συσκευή την επαφή.

2)Δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω background στην lock screen.

 

Edit: Η λύση για τις επαφές υπάρχει στο post 285.

Edited by Sam_GR
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίaς με αυτή τη ROM (MIUI7):

http://en.miui.com/thread-163464-1-1.html

;;;;

 

Φίλε μου μόλις χθες την έβαλα και το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι ποια έρχονται αν και καθηστηρημενα ή ειδοποιήσεις.Με την 6.5.19 νεκρική σιγή επικρατούσε.

Επίσης με την 6.5.19 τρομερή κατανάλωση μπαταρίας κι ελπίζω τώρα με την 26 να σταματήσει αυτό.

Λογικά σε καμία 3,4 ημέρες θα το γνωρίζω

Από το πρωί και μετα απο πλήρη φόρτιση είναι στο 69% μπαταρία με 1 ώρα και 27 λεπτά οθόνη ανοιχτή.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα...εχω το lenovo k3 note απο τον αυγουστο...απο rom εχω περασει ατελειωτες...σχεδον τις εχω δοκιμασει ολες...τελικα κατελιξα στην VIBEUI 3.5 1623................DEV..K50-T5...TWRP φοραει 3.0.0.2....εχω ψαξει ολο το διαδυκτιο αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με το OTG...εχω περασει πολλα αρχεια τα οποια ανεβαζαν φιλοι, εχω κανει ολα τα format στο φλασακι και οτιδηποτε διαβαζα αλλα τιποτα...δεν δουλευει ,δεν δουλευει...καποια βοηθεια και κυριως με συγκεκριμενα βηματα....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη ROM για το κινητό; Είναι εύκολο να περαστούν Ελληνικά - Αγγλικά σε Κινέζικη - Αγγλική ROM γιατί δεν το κατέχω... Λέω να το πάρω από eud.dx.com και μου είπαν ότι έχει κινέζικες εφαρμογές χωρίς Google Play. Εϊναι στα 100 Ευρώ. Τι λέτε;
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα απο Το2c και Vickmall. Τώρα απο DX δεν έχω πάρει πότε κάτι μεγάλης αξίας.Αν έχει παραγγείλει το συγκεκριμένο κινητό κάποιο μέλος ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το To2c αλλά φοβάμαι μην πληρώσω τελεωνείο. Το έχει πάρει κανένας από εδώ;
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με τα μηνυματα παιδια.Δεν μπορω να στειλω μηνυμα.Συνδεση εχω και καθε φορα που προσπαθω να στειλω μηνυμα μου λεει το μηνυμα δεν εσταλει..Εβαλα και την slick-s424-row και ποαρολαυτα το προνλημα παραμενει.Εκανα wipe οπως λεει για την εγκατασταση και το προβλημα παραμενει..Κανεις καμμια ιδεα?Κατι αλλο που δεν μπορω να κανω ειναι να κανω update to SU.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το To2c αλλά φοβάμαι μην πληρώσω τελεωνείο. Το έχει πάρει κανένας από εδώ;

 

Εχω πάρει 2 κινητά φίλε μου απο εκει και ετοιμάζομαι να πάρω και 3ο. Δεν έχω πληρώσει τελωνείο πάντως

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια..επειδη με αυτα και με αυτα το πεθανα το κιν και δεν ανοιγει πλεον...μπορει κανεις απο αθηνα να μου το επαναφερει?

:lol:

παει να ανοιξει και απλα χτυπαει η δονηση μια φορα και δεν ανοιγει καθολου

 

 

Βαλτο να φορτισει καμια ωρα και βγαλε μπαταρια και ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια..επειδη με αυτα και με αυτα το πεθανα το κιν και δεν ανοιγει πλεον...μπορει κανεις απο αθηνα να μου το επαναφερει?

:lol:

παει να ανοιξει και απλα χτυπαει η δονηση μια φορα και δεν ανοιγει καθολου

 

Καταρχάς πολύ ωραία φώτο προφίλ έχεις. :-PΑν δεν έχεις βρει άκρη στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σε βοηθήσω. Αθήνα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το To2c αλλά φοβάμαι μην πληρώσω τελεωνείο. Το έχει πάρει κανένας από εδώ;

 

Πήρα το πρώτο από ευρωπαϊκή αποθήκη του minideal (Ξάνθη) αλλά τώρα δεν έχει άλλο. Παρήγγειλα το δεύτερο από ευρωπαϊκή αποθήκη του Tinydeal http://www.tinydeal.com/sm...1966_1967.html . Πρέπει να είναι Γερμανία. Άρα τελωνείο 0. Και λέει ότι έρχεται σε 3-4 μέρες. και όχι σε 20-30 από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Από ελληνικά πως πάει; Μισά μισά με αγγλικά και μερικά κινέζικα ή πλήρως ελληνικά. Το βρήκα στο EU Warehouse με 103.39€. Λογικά είναι σδτην αποθήκη εδώ γιατί γράφει ''In stock, usually ships in 1-3 business days.''

 

Μονο αγγλικα χρησιμοποιώ οπότε δεν μπορω να πω

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το πρώτο από ευρωπαϊκή αποθήκη του minideal (Ξάνθη) αλλά τώρα δεν έχει άλλο. Παρήγγειλα το δεύτερο από ευρωπαϊκή αποθήκη του Tinydeal http://www.tinydeal.com/sm...1966_1967.html . Πρέπει να είναι Γερμανία. Άρα τελωνείο 0. Και λέει ότι έρχεται σε 3-4 μέρες. και όχι σε 20-30 από Κίνα.

Μόλις παρέλαβα από To2c. Αυτό είναι το 3ο τηλ. που παίρνω. Όπως και τις προηγούμενες φορές, ο χρόνος παραλαβής είναι 10-13 μέρες το πολύ. Δεν χρειάστηκε να τους πω να μειώσουν την τιμή κ.λ.π. Δεν πλήρωσα τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

 

Ολα καλά. Τέλεια η ρομ. Αντιμετωπίζω όμως τα εξής προβλήματα.

1) Δεν μου βγάζει οποιον με καλεί. Δεν γνωρίζω γιατί αλλά βγάζει μονο τον αριθμό και οχι το ονομα του όπως έχω περασμένη στην συσκευή την επαφή.

2)Δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω background στην lock screen.

 

Edit: Η λύση για τις επαφές υπάρχει στο post 285.

 

Παιδιά εμένα σε καμια rom δεν μου πιάνει 4g. Σε όλες πάει μέχρι H+. Γνωρίζει κανείς το γιατί;

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά εμένα σε καμια rom δεν μου πιάνει 4g. Σε όλες πάει μέχρι H+. Γνωρίζει κανείς το γιατί;

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g από τον παροχο σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφουριτες...εχω το lenovo k3 note k3-t50...με ποια ρομ μπορω να πιςνω 4g????? Οποιος μποτει ας μου απαντησει..ευχαριστω

 

Με όλες; δεν είναι θέμα rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις χθες την έβαλα και το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι ποια έρχονται αν και καθηστηρημενα ή ειδοποιήσεις.Με την 6.5.19 νεκρική σιγή επικρατούσε.

Επίσης με την 6.5.19 τρομερή κατανάλωση μπαταρίας κι ελπίζω τώρα με την 26 να σταματήσει αυτό.

Λογικά σε καμία 3,4 ημέρες θα το γνωρίζω

Από το πρωί και μετα απο πλήρη φόρτιση είναι στο 69% μπαταρία με 1 ώρα και 27 λεπτά οθόνη ανοιχτή.

 

Εγώ έβαλα την Global 7.3.2.0 και μετά από πλήρη φόρτιση είχε φτάσει στο 32% με 2 ώρες οθόνης μετά από 11 ώρες αναμονή... Δεν είναι καλό ε; Ποια ROM προτείνετε για καλή μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφουριτες...εχω το lenovo k3 note k3-t50...με ποια ρομ μπορω να πιςνω 4g????? Οποιος μποτει ας μου απαντησει..ευχαριστω

 

 

 

Τι εννοεις; Αν ρωτας αν εχω ενεργοποιησει απο το κινητο ωστε να παιζει η sim σε 4g, ναι το εχω κανει. 4g δεν εχω δει ποτε. Κεντρο αθηνας της συζυγου πιανει το δικο μου οχι.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...