Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με μπαταρία και χωρίς δεν ανάβει τίποτα

EDIT: το δοκίμασα με άλλο φορτιστή και καλώδιο που μου έφεραν και ένιωσε..τι να πω

Edited by dimdim7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω να το εχει αναφερει κανενας ...

Σημερα υστερα απο ενα φλασαρισμα σε patched της ρομ που εβαλα , και υστερα απο το ρεσταρτ , το τηλεφωνο ξεκιναει (καταλαβαινω τη δονηση) , αλλα η οθονη μενει μαυρη .

Εννοειται εχω δοκιμασει unbrick , πολλες ρομ , μεχρι και format all+download στο flashtool , η ρομ περναει κανονικα αλλα η οθονη τιποτα.

Το ιδιο και οταν προσπαθω να μπω σε factory/recovery mode.

Τα παιξε η οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Official s424 row και vibeui 1604 stable. Υπάρχουν τα πάντα στο needrom και στο xda.

 

 

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50

 

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

 

Μπορεις να στειλεις το λινκ της 1604 γιατι βρισκω 2-3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει ιδιαίτερη γνώση σε τεχνικά θέματα (hardware κυρίως αλλά & software) πάνω στο K3 Note. Ενδιαφέρομαι για επαγγελματία του είδους να μπορεί να αναλάβει επισκευή τηλεφώνου (επί αμοιβής) και να βρίσκεται στην περιοχή της Αθήνας (Αττική γενικότερα). Σε τέτοια περίπτωση ας επικοινωνήσει μαζί μου με μήνυμα, ή αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάποιον στον οποίο να μπορώ να απευθυνθώ ας με ενημερώσει με τον ίδιο τρόπο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αν περάσω την official 422 (και μετά να πάω στην 424) στα instructions λέει οτι στο flash tool επιλέγω firmware update. Αυτό ισχύει για οποιαδήποτε rom έχω περάσει ή πρέπει να έχω την official μέσα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αν περάσω την official 422 (και μετά να πάω στην 424) στα instructions λέει οτι στο flash tool επιλέγω firmware update. Αυτό ισχύει για οποιαδήποτε rom έχω περάσει ή πρέπει να έχω την official μέσα?

 

Οτι και να εχεις, οποια και να εχεις, το flash tools θα διαγραψει τα παντα εκτος της nvram.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να εχεις, οποια και να εχεις, το flash tools θα διαγραψει τα παντα εκτος της nvram.

 

ακολουθώ τα βήματα :

 

1) περνάω drivers

2) ανοίγω SP tools (as admin)

3) κανω load το scatter file

4) επιλέγω firmware update

5) πατάω download

6) Συνδέω κινητό χωρίς ματαρία

7) Περιμένω 5-10 sec και βάζω μπαταρία

 

Εδώ θεωρητικά έπρεπε να ξεκινήσει να flasharete αλλα τίποτα, η μπάρα κάτω μένει λευκή.

 

Υ.Γ. Δεν έχει brickαρει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

ακολουθώ τα βήματα :

 

1) περνάω drivers

2) ανοίγω SP tools (as admin)

3) κανω load το scatter file

4) επιλέγω firmware update

5) πατάω download

6) Συνδέω κινητό χωρίς ματαρία

7) Περιμένω 5-10 sec και βάζω μπαταρία

 

Εδώ θεωρητικά έπρεπε να ξεκινήσει να flasharete αλλα τίποτα, η μπάρα κάτω μένει λευκή.

 

Υ.Γ. Δεν έχει brickαρει το κινητο

 

Το βρήκα, δεν είχα κάνει σωστό install των drivers!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την συσκευή από vickmail......αλλά ενώ στο κουτί γράφει Lenovo k50-t5......Όταν πάτησα "στοιχεία συσκευής"...."αριθμός μοντελου" μου λέει lenovo k50a40......την πάτησα η είναι η ιδέα μου??
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω..... απλά ήθελα να δω αν άλλο παρήγγειλα και άλλο μου ήρθε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την συσκευή από vickmail......αλλά ενώ στο κουτί γράφει Lenovo k50-t5......Όταν πάτησα "στοιχεία συσκευής"...."αριθμός μοντελου" μου λέει lenovo k50a40......την πάτησα η είναι η ιδέα μου??

 

Φίλε μου όλα πήγαν άψογα. Σου γράφει k50a40 γιατί εβαλες ή σου έβαλαν ινδική rom (ευτυχώς για εσένα γιατί είναι και multilanguage με κανονικότητα ελληνικά). Ενώ οι κινέζικες rom εμφανίζονται ως k50-t5 και έχουν αγγλοελληνικα με κινεζικά apps. Και μία ερωτηση, πόσο καιρό έκανε να έρθει από vickmail και ποια rom σου έβαλαν τελικά?

Link to comment
Share on other sites

παιδια sory εκανα πατατα με το flashtool και πατησα format all κλπ.. και τωρα ειναι σβηστο παγωτο.. ουτε hard ουτε soft reset τιποτα.. καμια ιδεα τι να κανω??..

 

 

http://imgur.com/jVtH46f

Edited by bphotis
picture
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα πήγαν άψογα. Σου γράφει k50a40 γιατί εβαλες ή σου έβαλαν ινδική rom (ευτυχώς για εσένα γιατί είναι και multilanguage με κανονικότητα ελληνικά). Ενώ οι κινέζικες rom εμφανίζονται ως k50-t5 και έχουν αγγλοελληνικα με κινεζικά apps. Και μία ερωτηση, πόσο καιρό έκανε να έρθει από vickmail και ποια rom σου έβαλαν τελικά?

13/05 ήταν η παραγγελία και σημερα το παρελαβα από (SG)....την rom που τη βλέπω?? :(

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..... είχα τρομάξει!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mormer
Link to comment
Share on other sites

13/05 ήταν η παραγγελία με (SG)....τι rom που τη βλέπω?? :(

 

Ρυθμίσεις και μετά τέρμα κάτω "σχετικά με το τηλεφωνο" και πήγαινε "στοιχεία συσκευής". Στην καρτέλα που θα σου βγάλει κατέβασε roll down την καρτέλα με τις ειδοποιήσεις και τα δίκτυα, πήγαινε στο εικονίδιο "στιγμ.Οθόν" και επέλεξε όλη την σελίδα. Μετά ανέβασε την. Το δικό μου: http://i63.tinypic.com/2rco1gp.jpg

Edited by chris_m
Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβαζω roll down?? Είμαι λίγο άσχετος αν δεν το κατάλαβες :p

 

Μάλλον δεν το εθεσα σωστά. Ενοουσα να βάλεις το δάχτυλο απο επανω που είναι ή κάμερα και να το σύρεις προς τα κάτω χωρίς να το σηκώσεις από την οθόνη... μην ασχοληθείς με τα άλλα που σου είπα. Απλά ήθελα να ξέρω αν εσύ ζήτησες κάποια rom ή σου έβαλαν αυτοί όποια ήθελαν? Μάλλον δεν ζήτησες κάτι εσύ!

Edited by chris_m
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το εθεσα σωστά. Ενοουσα να βάλεις το δάχτυλο απο επανω που είναι ή κάμερα και να το σύρει προς τα κάτω χωρίς να το σηκώσεισεις από την οθόνη... μην ασχοληθείς με τα άλλα που σου είπα. Απλά ήθελα να ξέρω αν εσύ ζητησες κάποια rom ή σου έβαλαν αυτοί οποία ήθελαν? Μάλλον δεν ζητησες κάτι εσύ!

Ζήτησα να μου βάλουν κάποια που να έχει ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ως νεος κατοχος του κινητου θα ηθελα καποιος να μου υποδειξει ή να μου δωσει λινκ για το πως μπορω να περασω την official row s422 ή την s424 rom που διαβασα οτι ειναι καλη σταθερη και χωρις κινεζικα. το κινητο το παρελαβα σημερα απο minideal eu warehouse και εχει μια 1604 rom αλλα στο ημερολογιο στον καιρο και σε καποιες αλλες εφαρμογες μου βγαζει κινεζικα γραμματα με ρυθμισεις στην ελληνικη γλωσσα. το κινητο δεν ειναι ρουταρισμενο απ΄οτι μου ειπε το καταστημα και δεν ξερω αν και πως περνιεται μια ρομ. πρεπει να κανω αυτα που λεει στην 1η αλλα εκει ειναι οδηγιες για αλλη ρομ?επειδη ειμαι ασχετος απο αλλαγη ρομ πιστευετε θα τα καταφερω με εναν αναλυτικο οδηγό? heeeelp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...