Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ψάχνω να πάρω το Lenovo K3 Note και βρίσκω δυο εκδόσεις μια K3 Note t3s και μια K3 Note t5 ξέρετε την διαφορά???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το τηλ έχει τρελαθεί.6-7 φορές την ήμερα το τάτσ τρελαίνετε και η κουρτίνα ανεβοκατεβαίνει μόνη της.

Άλλαξα ρόμ έβαλα την miui7 μετά την AOSP Lemonade V3 μετά έβαλα με sp flash tool ξανά την s205 και αναβάθμισα μέχρι την s424 αλλά ΤΙΠΟΤΑ.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

Υπάρχει λύση η πάω για άλλη οθόνη?

Υ.Γ Έβγαλα και το Tempered Glass γιατί άκουσα ότι σε κάποια δημιουργεί πρόβλημα αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι πολύ άσχετος με τα πειράγματα της συσκευής, αλλά μπήκα και εγώ στον πειρασμό! :D

Είχα μια VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 έτσι όπως το αγόρασα.

Έβαλα λοιπόν root με το kingroot (έβαλα και το Purify μαζί που μου φαίνεται αρκετά καλό για την διαχείριση μπαταρίας).

Μετά εγκατέστησα το Flashify και έκανα flash custom recovery.

Έχω πάρει back up με το titanium back up και μετά σταμάτησα!

Η απορία είναι πριν μπώ στην custom recovery: -Πρέπει να βάλω custom rom με την διαδικασία που μόλις περιέγραψα ή θα μπορούσα να βάλω και την official S422 (Μάλλον εκεί κατέληξα λόγω της ασχετοσύνης μου)

Αν συνεχίσω με την official πρέπει να είναι της μορφής .zip; εγώ από το needrom την βρήκα σε μορφή .rar!

H διαδικασία μετα είναι : πατώντας τα 3 πλήκτρα μπαίνω στην custom recovery--->ξανακάνω back up;---->swipe to back up----->wipe(στο κεντρικό menu)---->ADVANCED WIPE και κλικάρω Dalvin Cache, system, Cache και το 1ο userData---->swipe to Wipe. Και τέλος από το αρχικό μενού του recovery ----> Install rom-----> Swipe to install-----> reboot system.

Έτσι θα έχει gapps; ή θα τα βρω να τα περάσω μόνος μου;

Και κάτι τελευταίο, από την εξωτερική κάρτα θα σβηστούν τα δεδομένα οπότε να την βγάλω κατα την εγκατάσταση της ρομ;

Την ρόμ που θα βάλω την κάνω install από την εσωτερική μνήμη του κινητού;

Συγνώμη αν σας κούρασα :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ψάχνω να πάρω το Lenovo K3 Note και βρίσκω δυο εκδόσεις μια K3 Note t3s και μια K3 Note t5 ξέρετε την διαφορά???

Το Τ3s δεν υποστήριζε WCDMA and FDD LTE,αλλά τώρα τελευταία του περνάνε μια custom rom η οποία υποστηρίζει WCDMA and FDD LTE !

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει & με το xiaomi redminote 2..... δούλεψαν για μας οι Κινέζοι !:p

Link to comment
Share on other sites

Το Τ3s δεν υποστήριζε WCDMA and FDD LTE,αλλά τώρα τελευταία του περνάνε μια custom rom η οποία υποστηρίζει WCDMA and FDD LTE !

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει & με το xiaomi redminote 2..... δούλεψαν για μας οι Κινέζοι !:p

 

ευχαριστώ να είσαι καλά. μπορείς να μου πει μια καλή rom με Ελληνικά και χωρείς πολλές κινέζικες εφαρμογές??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ να είσαι καλά. μπορείς να μου πει μια καλή rom με Ελληνικά και χωρείς πολλές κινέζικες εφαρμογές??

 

Δυστυχώς ,δεν μπορώ να σε βοηθήσω...Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα ,πριν 2 μέρες παράγγειλα το κινητό ,για τον γιο & αν όλα πάνε καλά θα το αφήσω με την multilanquage custom rom του Κινέζου :!:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ να είσαι καλά. μπορείς να μου πει μια καλή rom με Ελληνικά και χωρείς πολλές κινέζικες εφαρμογές??

Ενταξει απλα μερικοι ΔΕΝ διαβαζετε απολυτως τιποτα , νομιζω το εχω γραψει καμια 50αρια φορες σε post, η καλυτερη row rom ειναι η s422 που κανει ota update στην s424. Play store, ελληνικα και τιποτα κινεζικο μεσα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ να είσαι καλά. μπορείς να μου πει μια καλή rom με Ελληνικά και χωρείς πολλές κινέζικες εφαρμογές??

 

δοκιμασε αυτην: http://www.needrom.com/download/cm12-1-final/

ειναι η καλυτερη που εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτην: http://www.needrom.com/download/cm12-1-final/

ειναι η καλυτερη που εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα.

 

οκ ευχαριστώ. ξέρουμε αν θα έχω πρόβλημα με το μοντέλο t3s στην Ελλάδα γιατί δεν κατάφερα να βρω διαθέσιμο το μοντέλο t5

Link to comment
Share on other sites

πωλειται το κινητο μαζι με θηκη MDFI αλουμινιου αγρατζουνιστο 5 μηνων με την αποδειξει αγορας απο μαγαζι στο skroutz 140 ευρω.οποιος ενδιαφερετε να στειλει μνμ!!
Link to comment
Share on other sites

Η sim2 όταν την επιλέγετε για data σας δίνει 4G?Στην sim1 έχω μία vodafone που παίζει κανονικά το 4G και στην sim2 μία cosmote που μου δίνει μέχρι 3G+.
Link to comment
Share on other sites

Η sim2 όταν την επιλέγετε για data σας δίνει 4G?Στην sim1 έχω μία vodafone που παίζει κανονικά το 4G και στην sim2 μία cosmote που μου δίνει μέχρι 3G+.

 

Ναι κανονικα εχει και στις δυο σιμ 4G. Ενεργοποιησε το στη cosmote εκτος κι αν δεν εχεις καλυψη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε sms που στέλνω μου λέει πως είναι ενεργό το 4G.Στα σημεία που το έχω κοιτάξει πιστεύω δύσκολο να μην έχει κάλυψη.

Υπάρχει περίπτωση η sim να μην υποστηρίζει 4G?

Link to comment
Share on other sites

πωλειται το κινητο μαζι με θηκη MDFI αλουμινιου αγρατζουνιστο 5 μηνων με την αποδειξει αγορας απο μαγαζι στο skroutz 140 ευρω.οποιος ενδιαφερετε να στειλει μνμ!!

 

Με 88 γιουρια πλεον καινουργιο μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτεις.

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Με 88 γιουρια πλεον καινουργιο μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτεις.

Φιλικα.

δωσε link των 88ευρω......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ. ξέρουμε αν θα έχω πρόβλημα με το μοντέλο t3s στην Ελλάδα γιατί δεν κατάφερα να βρω διαθέσιμο το μοντέλο t5

 

t3s = td-lte , t5=fdd-lte, βαζοντας ομως row (ή αλλη) rom γινονται ιδια........ 3η φορα που το γραφω στα 20 τελευταια post :) στην Ελλάδα κανένα πρόβλημα και τα δύο μιας κ είναι ίδια.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το link που έχει δοθεί και πιο πριν είναι αυτό εδώ, το μαγαζί είναι πάρα πολύ καλό, με καλές κριτικές! Εγώ βέβαια το έχω πάρει από Vickmall :lol:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

δωσε link των 88ευρω......

 

Ηταν προσφορα για λιγες μερες ..πλεονhttp://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηταν προσφορα για λιγες μερες ..πλεονhttp://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

http://m.aliexpress.com/item/32310208980.html?productId=32310208980&productSubject=New-Original-Lenovo-K3-Note-K50-FDD-LTE-4G-WCDMA-3G-Android-5-0-MT6752-Octa&shortkey=3eYnaYVf&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

 

https://www.google.gr/search?ie=UTF-8&source=android-browser&q=99+usd+to+eur&gfe_rd=cr&ei=mD4-V7a1CMuz8wfUqIeQDA

Link to comment
Share on other sites

Ηταν προσφορα για λιγες μερες ..πλεονhttp://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://m.aliexpress.com/item/32310208980.html?productId=32310208980&productSubject=New-Original-Lenovo-K3-Note-K50-FDD-LTE-4G-WCDMA-3G-Android-5-0-MT6752-Octa&shortkey=3eYnaYVf&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

 

λοιπον, επειδη τυχαινει να συνεργαζομαι με το vickmall, ποτε δεν το κατεβασε στα 88ευρω που λες, κατ αρχην δεν δεχεται να πληρωθει σε ευρω, μονο $, που ειδες εσυ επιλογη για €??? Και η ισοτιμια που παραθετεις, δεν εχει καμια μα καμια σχεση με την ισοτιμια που ακολουθει τo paypal, (με paypal περνανε κανονικα οι πληρωμες στο vickmall μεσω πιστωτικης καρτας) η οποια τις τελευταιες μερες ανερχοταν στα 1€=1,09$ max. το google που παραθετεις ειναι 99/88,37=1,12 που ειναι το fixing. Εκτος αν παμε στο ali που δινεις, το οποιο link ειναι απο mobile site και δεν μας αφηνει να επιλεξουμε τι θελουμε να αγορασουμε τελικα, αλλα αν πάμε στο link απο την εφαρμογή του ali επιλέγοντας silicone case κ tempered που το vickmall τα λέει δώρο, ερχόμαστε στα ίδια χρηματα έπειτα αν βαλουμε καρτα skrill-revolut και παμε σε ισοτιμια 1€=1,13$ που ισχυε για την revolut. Μην γραφουμε πραγματα απλα για να τα γραφουμε ρε παιδια. Offtopic συγνωμη κε moderator.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη γραμμή πάνω πάνω στο Vickmall έχει να αλλάξεις απο usd σε Euro και δέχεται κανονικά την αγορά , έχω κάνει αρκετές !!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιστρέψει κανείς το κινητό στη Minideal?

 

Το επέστρεψα τον περασμένο Δεκέμβριο και μου το έστειλαν αρχές Απριλίου. Τελικά μου έδωσαν άλλο καινούργιο (για διαφορετικό πρόβλημα από το δικό σου). Απλά θέλουν πολύ πίεση για να κάνουν κάτι και να το στείλουν. Επικοινώνησε πρώτα μαζί τους για να σου πουν διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη γραμμή πάνω πάνω στο Vickmall έχει να αλλάξεις απο usd σε Euro και δέχεται κανονικά την αγορά , έχω κάνει αρκετές !!

 

Όταν σε πάει στο paypal για να κάνεις την πληρωμή τότε το ζητούμενο ποσο ειναι σε $. Το vickmall πληρώνεται ΜΟΝΟ σε $. Είμαστε εκτός θέματος όμως οποίος θέλει το συζητάμε με pm.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & από μένα !...,όποιος επιλέξει να αγοράσει από το FANTACY by Aliexpress ας μιλήσει με ERIC YANG & να του αναφέρει ότι είναι μέλος του forum my phone ή του miui.gr .

την silicone case θα του την κάνει δωράκι ! όσο για tempered glass βρίσκεις από 2.7 -9,5 ευρώ σε άλλα μαγαζιά στο Ali.

αυτά προς ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ & μόνο προς τους φίλους ,χωρίς να συνεργάζομαι επαγγελματικά με το κινεζομάγαζο που ανέφερα πιο πάνω .

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ. ξέρουμε αν θα έχω πρόβλημα με το μοντέλο t3s στην Ελλάδα γιατί δεν κατάφερα να βρω διαθέσιμο το μοντέλο t5

 

δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα.

οτι τρεχει στι t5 τρεχει και στο t3s, μην το φοβηθεις.

ΥΓ δοκιμασα και την ROM: http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/ που ελεγε ο φιλος FIREBLADE1 και δουλευει τελεια :)

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...