Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ηχειο σε εσας παιζει δυνατα ? Εχει καποια ρυθμιση που το χαμηλωνει κ μου παιζει σιγα?εχω κινεζικη στοκ

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ηχειο σε εσας παιζει δυνατα ? Εχει καποια ρυθμιση που το χαμηλωνει κ μου παιζει σιγα?εχω κινεζικη στοκ

 

Βάλε μια τελευτάια έκδοση και θα σου παίζει πολύ καλύτερα.Αν έισαι ήδη root είναι πολύ έυκολο να περάσεις twrp και να βάλεις οποιαδηποτε rom μετά.

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμεν οι ported υστερουν και στο πως φαινονται τα παντα μιας και ερχονται συνηθως απο κινητα με μικροτερη οθονη και ολα φαινονται μεγαλυτερα στο δικο μας.

Εκνευριστικο,λες και ειμαστε 85 και δε βλεπουμε.

Έχουν όμως επιλογή στα settings που αλλάζεις τα DPI και τα πάντα επανέρχονται στο νορμάλ μέγεθος! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν όμως επιλογή στα settings που αλλάζεις τα DPI και τα πάντα επανέρχονται στο νορμάλ μέγεθος! ;)

 

Τσου,πχ στο viber παραμορφωνει τα background και κατι αλλα κουλα.

Φαινεται δηλαδη σε αρκετα σημεια μετα οτι δεν ειναι εργοστασιακο.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς για την πληροφορία, δεν το ήξερα αυτό! Γενικά πάντως όμορφες και εύχρηστες είναι οι AOSP αν και συμφωνώ κι εγώ ότι οι vibeui based είναι πιο πλήρεις και ταιριαστές για το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι όποια ρομ βασίζεται στην Ινδική είναι θανατηφόρα αργή κι αν όχι από τη πρώτη μέρα μετά από λίγες μέρες σέρνεται.

Οπότε ξεχνάς Ινδική και πας προς official κινέζικη. Εκεί ανάλογα αν σε ενδιαφέρουν και τα ελληνικά πας στον Ιταλό http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html#post6869452 βασισμένη στην official 1540 παίζουν όλα άψογα, οι εφαρμογές που ζητάς επίσης και η rom πετάει και έχει και ελληνικά. Από ειδοποιήσεις όλες άψογες δε κολλάνε και έρχονται άμεσα σε viber/whatsapp/messenger/mail που έχω εδώ και κανά μήνα.

Aν δε σε νοιάζουν τα ελληνικά πας στον Ισπανό που είναι η πιο νέα έκδοση 1544 http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v3-0_1544_ltt_lemonade-29-10-2015.105738/ που και εκεί πάνε όλα μια χαρά απλά δεν έχει καθόλου ελληνικά.

https://mega.nz/#!XB4GRAZY!VyVq86J6S5fq6x8K2bttgoG0L1-n66ObBrsDpjSv7g0 (Ιταλός)

http://www.mediafire.com/download/k3iv1c3bhi3xyig/VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE.zip (Ισπανός)

η ΙΤΑΛΙΚΗ περναει με CWM?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας. Προσπαθώ να περάσω μία εφαρμογή, και θέλω να βάλω τo obb αρχείο της εφαρμογής στην εξωτερική sdcard.Το τηλέφωνό μου δείχνει 2 κάρτες, scard0 (μάλλον είναι μέρος της εσωτερικής μνήμης) και sdcard1 (η οποία είναι η σωστή-εξωτερική sdcard). Tοποθετώ τον φάκελο οbb στο: sdcard1/android/obb αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα. Αν τον τοποθετήσω στην sdcard0 ανοίγει κανονικά αλλά όπως σας είπα θα ήθελα να το βάλω στην εξωτερική. Το τηλέφωνό μου είναι με androium 5.0.6 και root.

 

 

SOLVED

Edited by nevrasthenikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας. Προσπαθώ να περάσω μία εφαρμογή, και θέλω να βάλω τo obb αρχείο της εφαρμογής στην εξωτερική sdcard.Το τηλέφωνό μου δείχνει 2 κάρτες, scard0 (μάλλον είναι μέρος της εσωτερικής μνήμης) και sdcard1 (η οποία είναι η σωστή-εξωτερική sdcard). Tοποθετώ τον φάκελο οbb στο: sdcard1/android/obb αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα. Αν τον τοποθετήσω στην sdcard0 ανοίγει κανονικά αλλά όπως σας είπα θα ήθελα να το βάλω στην εξωτερική. Το τηλέφωνό μου είναι με androium 5.0.6 και root.

 

 

SOLVED

ατο πρεπει να το κανεις με την εφαρμογη link2sd.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας. Προσπαθώ να περάσω μία εφαρμογή, και θέλω να βάλω τo obb αρχείο της εφαρμογής στην εξωτερική sdcard.Το τηλέφωνό μου δείχνει 2 κάρτες, scard0 (μάλλον είναι μέρος της εσωτερικής μνήμης) και sdcard1 (η οποία είναι η σωστή-εξωτερική sdcard). Tοποθετώ τον φάκελο οbb στο: sdcard1/android/obb αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα. Αν τον τοποθετήσω στην sdcard0 ανοίγει κανονικά αλλά όπως σας είπα θα ήθελα να το βάλω στην εξωτερική. Το τηλέφωνό μου είναι με androium 5.0.6 και root.

 

 

SOLVED

 

 

Καλό το solved ,αλλα όπως ζητάς απάντηση στο πρόβλημα σου δεν δίνεις και εσύ την λύση αφού την βρήκες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Αναφέρθηκε πιο πίσω ότι αν σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά υπάρχει η ιταλική και αν όχι η ισπανική ρομ. Για ποιο λόγο όμως αν δεν σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά να βάλεις ισπανική και όχι την τελευταία κινεζική official?

Link to comment
Share on other sites

Dimikord, δοκίμασα με το link2sd και με 2-3 παρόμοια προγράμματα αλλά πάλι τζίφος, έβγαζε σφάλμα το εκάστοτε πρόγραμμα (link2sd κλπ).

Η λύση είναι η εξής: Ρυθμίσεις->Misc και ενεργοποιείς το "Swap Storage" (και επανεκκίνηση).

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Αναφέρθηκε πιο πίσω ότι αν σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά υπάρχει η ιταλική και αν όχι η ισπανική ρομ. Για ποιο λόγο όμως αν δεν σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά να βάλεις ισπανική και όχι την τελευταία κινεζική official?

Έχει ειπωθεί αρκετές φορές αλλά ας το επαναλάβω. Ουσιαστικά η ltt είναι η official κινέζικη απλά καθαρή με ελάχιστες αλλαγές και έχοντας αφαιρεθεί όλα τα άσχετα κινέζικα έτοιμη και ρουταρισμενη. Οπότε γιατί να μπλέξει κάποιος με την official και να παγώνει και να ξεπαγώνει εφαρμογές όταν μας δίνεται εναλλακτική. Του Ιταλού κι αυτή το ίδιο είναι η official κινέζικη καθαρή αλλά με λίγες παραπάνω προσθήκες και πολυγλωσσες. Υπαρχουν ομως καποιοι που προτιμουν και την official. To θεμα ειναι νανεχουμε επιλογες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να πω την εμπειρια μου απο την androium... ειναι παρα πολυ καλη κ ελαφρια αν και δεν ειχει ολες τις δυνατοτητες ( douple tap led ) του ιταλου πρεπει να την ειχα παλια αλλα δεν ημουν ικανοποιημενος απο τη camera και απο τις θερμοκρασιες... να βαλω ισπανο τι λετε? :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί αρκετές φορές αλλά ας το επαναλάβω. Ουσιαστικά η ltt είναι η official κινέζικη απλά καθαρή με ελάχιστες αλλαγές και έχοντας αφαιρεθεί όλα τα άσχετα κινέζικα έτοιμη και ρουταρισμενη. Οπότε γιατί να μπλέξει κάποιος με την official και να παγώνει και να ξεπαγώνει εφαρμογές όταν μας δίνεται εναλλακτική. Του Ιταλού κι αυτή το ίδιο είναι η official κινέζικη καθαρή αλλά με λίγες παραπάνω προσθήκες και πολυγλωσσες. Υπαρχουν ομως καποιοι που προτιμουν και την official. To θεμα ειναι νανεχουμε επιλογες

Κατατοπιστικος, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1540D του Cuoco. Όλα καλά εκτός από ένα θέμα. Ότι sms εφαρμογή και να βάλω ως προεπιλεγμένη κάθε φορά που ανοίγω τον dialer μπαίνει ως προεπιλογή η stock sms εφαρμογή της ρομ (που είναι μία για dialer-contacts-sms). Υπάρχει λύση? Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί αρκετές φορές αλλά ας το επαναλάβω. Ουσιαστικά η ltt είναι η official κινέζικη απλά καθαρή με ελάχιστες αλλαγές και έχοντας αφαιρεθεί όλα τα άσχετα κινέζικα έτοιμη και ρουταρισμενη. Οπότε γιατί να μπλέξει κάποιος με την official και να παγώνει και να ξεπαγώνει εφαρμογές όταν μας δίνεται εναλλακτική. Του Ιταλού κι αυτή το ίδιο είναι η official κινέζικη καθαρή αλλά με λίγες παραπάνω προσθήκες και πολυγλωσσες. Υπαρχουν ομως καποιοι που προτιμουν και την official. To θεμα ειναι νανεχουμε επιλογες

 

η ΙΤΑΛΙΚΗ περναει με CWM?

 

Ερωτηση ποιες ειναι διαδιακασιες,θυμαται κανεις που κανουμε Μεσα στο CWM πριν κανουμε Install την Rom.zip?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1540D του Cuoco. Όλα καλά εκτός από ένα θέμα. Ότι sms εφαρμογή και να βάλω ως προεπιλεγμένη κάθε φορά που ανοίγω τον dialer μπαίνει ως προεπιλογή η stock sms εφαρμογή της ρομ (που είναι μία για dialer-contacts-sms). Υπάρχει λύση?

 

Δεν είναι πρόβλημα της Ιταλικής αλλά γενικά έτσι γίνεται και στην LTT 1540 που είχα και γενικά είναι θέμα της official που μεταφέρεται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Τώρα θυμήθηκα γιατί είχα φύγει από το vibeui. Το ίδιο θέμα είχε και η 1534 dev που είχα περάσει παλιότερα αλλά νόμιζα ότι θα το έχουν διορθώσει μέχρι τώρα, ειδικά στις κάστομ όπως του cuoco. Τέλως πάντων, στην stock sms εφαρμογή μπορούμε να βάλουμε να έχει 160 χαρακτήρες? Δεν βρίσκω κάτι σχετικό στα message settings.
Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 μήνες στην ROW ξανά γύρισα στην κινέζικη ST και βρήκα την ησυχία μου.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ROW τόσο καιρό δεν έχει βγάλει update ενώ σέρνεται τόσο!

Μια απορία γιατί με την 5.1 έχουν αλλάξει οι θέσεις των ρυθμίσεων και δεν θυμάμαι που το έκανα.

όταν κάνω restart το κινητό άμα δεν ανοίξω μια εγώ το Viber και το Skype δεν έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις τους,ενώ με το whatsapp δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Τι πρέπει να πειράξω για να έρχονται? το LED ok το ξέρω ότι είναι χαμένη υπόθεση στην κινεζικη

Edited by Dark_Son20
Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 μήνες στην ROW ξανά γύρισα στην κινέζικη ST και βρήκα την ησυχία μου.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ROW τόσο καιρό δεν έχει βγάλει update ενώ σέρνεται τόσο!

Μια απορία γιατί με την 5.1 έχουν αλλάξει οι θέσεις των ρυθμίσεων και δεν θυμάμαι που το έκανα.

όταν κάνω restart το κινητό άμα δεν ανοίξω μια εγώ το Viber και το Skype δεν έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις τους,ενώ με το whatsapp δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Τι πρέπει να πειράξω για να έρχονται? το LED ok το ξέρω ότι είναι χαμένη υπόθεση στην κινεζικη

 

Aυτή είναι και η δική μου απορία πως γίνεται να βγαίνει κάθε βδομάδα νέο update στη κινέζικη και η ROW να έχει εγκαταλειφθεί από τον Ιούλιο και ακόμα και τότε δε πλησιάζε καν τη ποιότητα της κινέζικης που εδώ και πολλές εκδόσεις έχει φτάσει σχεδόν στην αρτιότητα. Άβυσσος η ψυχή της lenovo τι να πω... Με Ιταλού και LTT πάντως και στο viber και στο messenger έρχονται πάντα οι ειδοποιήσεις και μετά από επανεκκίνηση και ακόμα και μετά από κλείσιμο όλων των εφαρμογών από πάτημα μεσαίου πλήκτρου, το δοκίμασα επειδή στις παλαιότερες εκδόσεις έκανε αυτό που λες. Οπότε έλεγξε τις ρυθμίσεις στη security εφαρμογή που έχει μήπως από κει δε το αφήνει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω την κινεζικη ρομ ,και με βγαζει απο μονο του ενα προγραμμα που λεγετε go shopping ,μετα απο αυτο το κινιτο κολαει και κανει επανακκινηση μονο του

 

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ποιες ειναι διαδιακασιες,θυμαται κανεις που κανουμε Μεσα στο CWM πριν κανουμε Install την Rom.zip?

 

Δε κατάλαβα την ερώτηση. Τι θες να μάθεις πως περνάς την CWM ή πως θα περάσεις τη ROM μέσα απο αυτή;

Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 μήνες στην ROW ξανά γύρισα στην κινέζικη ST και βρήκα την ησυχία μου.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ROW τόσο καιρό δεν έχει βγάλει update ενώ σέρνεται τόσο!

Μια απορία γιατί με την 5.1 έχουν αλλάξει οι θέσεις των ρυθμίσεων και δεν θυμάμαι που το έκανα.

όταν κάνω restart το κινητό άμα δεν ανοίξω μια εγώ το Viber και το Skype δεν έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις τους,ενώ με το whatsapp δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Τι πρέπει να πειράξω για να έρχονται? το LED ok το ξέρω ότι είναι χαμένη υπόθεση στην κινεζικη

Πρέπει να πας στο securityit app της lenovo στα permissions και να επιτρέψεις το auto start στις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...