Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή του Ιταλού που λέτε έχει ελληνικά?

Σόρι για την ζαλούρα αλλά επειδή δεν έχω ακόμη το κινητό για πειράματα θέλω να το στήσω μια φορά με όσο πιο σωστή και γρήγορη ρομ γίνεται και μετά βλέπουμε

Είχα καταλήξει σε row121 αλλά απότι είδα δεν άρεσε σε κανέναν τελικά αν και ήταν προτεινόμενη

Αν είναι οκ η 1544 και ψιλοπαλεύονται τα ελληνικά της να περάσω αυτή

είναι ρουταρισμένη υποθέτω έτσι?Τα gapps υπάρχουν ή περνιούνται πάλι από recovery?

 

η 1520 που έχει επάνω από vickmall δεν είναι κομπλέ?

 

Του ιταλού έχει περισσότερα ελληνικά απο τις ltt

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά δεν έχει ελληνικά. Έτσι;;
ναι δεν έχει Ελληνικά καθόλου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον τα μονα προβληματακια που εχω βρει στην LTT 1544 ειναι οτι το viber crashαρει οταν πας στις ομαδες ομιλιας.οχι κατι σημαντικο δηλαδη.

Και οταν πηγαινεις στα setting ,printing.

Link to comment
Share on other sites

επειδή χάθηκε η μπάλα...για την συγκεκριμένη ρώτησα αν έχει ελληνικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6369085#post6369085 και μια απάντηση ήταν ναι και μια όχι!:D
Link to comment
Share on other sites

Η 1520 που βάζει το βικμαλ και λέει πως είναι με ελληνικά είναι κομπλέ σε θέμα απόδοση?Με vibeui 2.5 απόσο είδα είναι

Καλύτερη αυτή ή rows121?

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα μήπως?ανάμεσα στις 2

Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλή είναι η 1520 απλώς πετάει κάνα διαφημιστικά αραιά και που.

Ψάχνεις ρομ με vibeui οπωσδήποτε? Ή ενδιαφέρεσαι και για AOSP?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλή είναι η 1520 απλώς πετάει κάνα διαφημιστικά αραιά και που.

Ψάχνεις ρομ με vibeui οπωσδήποτε? Ή ενδιαφέρεσαι και για AOSP?

Νομίζω με vibeui αν και δεν έχω το κινητό αλλά όσο έχω δει youtube μου φαίνεται πιο καλοφτιαχμένη πιο γεμάτη

Aosp είχα σχεδόν σε όλα τα κινητά αλλά στο coolpad F1 πριν το δώσω το είχα με emui 3.0 από Huawei νομίζω ήταν και μου άρεσε περισσότερο

Τα διαφημιστικά αν είναι από κάποια εφαρμογή δεν παγώνουν?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα 1-2 σελίδες πριν, με το AdAway εγκαταστημένο δεν έχω δει καμιά διαφήμιση ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα κ εγώ με το titanium back up στην 1544 lemonade. Βγάζει ότι δεν έχει αρκετό αποθηκευτικό χώρο ενώ έχω 4g ελεύθερα. Όποιος την δουλεύει ας το δει μήπως ξέρει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσεις androium 5 πάνω από 2.1, θέλει wipe data? Μπορεί δηλαδή να δουλέψει σαν upgrade?

Έχει άλλη βάση οπότε νομιζω θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή χάθηκε η μπάλα...για την συγκεκριμένη ρώτησα αν έχει ελληνικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6369085#post6369085 και μια απάντηση ήταν ναι και μια όχι!:D

Σου είπα βάλε την 1540 του ιταλού.έχει ελληνικά και πάει σφαίρα .πιο σφαίρα και τις πιο ακριβές ναυαρχίδες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα βάλε την 1540 του ιταλού.έχει ελληνικά και πάει σφαίρα .πιο σφαίρα και τις πιο ακριβές ναυαρχίδες.

Στειλε μου ενα λινκ αν μπορεις φιλε μου

αυτό είναι μήπως?https://mega.nz/#!XB4GRAZY!VyVq86J6S5fq6x8K2bttgoG0L1-n66ObBrsDpjSv7g0

από εδώ?http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

 

είναι κομπλέ root και με gapps?

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δύο απορίες σχετικά με το κινητό. Αρχικά το λαμπάκι για τις ειδοποιήσεις αναβοσβήνει συνέχεια, χωρίς να υπάρχει κάποια ειδοποίηση, πως διορθώνεται αυτό; Η δεύτερη χει να κάνει με την αφή. Τυχαίνει κάποιες φορές να έχει καλή αίσθηση η αφή, κυρίως κατά την διάρκεια και μετά την φόρτιση, αλλά τυχαίνει και σε άσχετη στιγμή... Κάποια ιδέα για αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου ενα λινκ αν μπορεις φιλε μου

αυτό είναι μήπως?https://mega.nz/#!XB4GRAZY!VyVq86J6S5fq6x8K2bttgoG0L1-n66ObBrsDpjSv7g0

από εδώ?http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

 

είναι κομπλέ root και με gapps?

 

Nαι ή 1540d

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δύο απορίες σχετικά με το κινητό. Αρχικά το λαμπάκι για τις ειδοποιήσεις αναβοσβήνει συνέχεια, χωρίς να υπάρχει κάποια ειδοποίηση, πως διορθώνεται αυτό; Η δεύτερη χει να κάνει με την αφή. Τυχαίνει κάποιες φορές να έχει καλή αίσθηση η αφή, κυρίως κατά την διάρκεια και μετά την φόρτιση, αλλά τυχαίνει και σε άσχετη στιγμή... Κάποια ιδέα για αυτό;;

 

Για την αφη διαβασε το ποστ μου #6306. Αν δεν το κανει σε ολους το κανει στους περισσοτερους μας. Δεν ξερω με καμια official rom μηπως δεν το κανει. Αυτο με το led που αναφερεις πρωτη φορα το ακουω....

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 2 μερες στα χερια μου.

 

1.Το εκανα ροοτ αλλα μερικες εφαρμογες δε μπορω να τις σβησω ουτε με root unistaller ουτε με root browser μεσω system/app.

 

2.Εμφανιζει ακυρες διαφημισεις στα καλα καθουμενα.

 

3.Στο πληκτρολογιο δε μπορω με τιποτα να απενεργοποιησω τη διορθωση.Συγκεκριμενα μου εμφανιζει τα ονοματα των επαφων,ακομα και αν το ξετικαρα απο τις ρυθμισεις κανει παλι τα ιδια.

 

4.Καπου διαβασα για μια ινδικη αλλα εργοστασιακη rom που ξηλωνει τις κινεζιες.Τι αλλες διαφορες εχουν? Γενικα τα ελληνικα τα εμφανιζει σωστα? Πχ οταν λειτουργει κατευαινει μια μπαρα απο πανω οταν δεχομαι κληση και τους ελληνικους χαρακτηρες τους βγαζει με κενο αναμεσα.

 

Καμια ιδεα?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις?

Η ινδική που λες είναι η επίσημη της Λενόβο για την αγορά εκτός Κίνας, δηλαδή με πλήρη ελληνικά. Αν τη βάλεις το κινητό θα είναι σαν να το αγόρασες από τον Γερμανό ας πούμε. Εκτός από την επίσημη υπάρχουν κι άλλες πολλές ρομ (custom) διαθέσιμες με κομπλέ ελληνικά και χωρίς τα προβλήματα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/phoenix-rom-update-1/

https://userscloud.com/cctjysyfe399

Base ROM is the Jiayu S3 5.1.1 (RC1) ROM developed by superdragonpt and DerTeufel1980 of the XDA Forums and Jiayu.de forums.

Major changes:

- Full support for themes (via Layers: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovejoy777.rroandlayersmanager )

- Revision of storage management

- Support of exFAT formatted SD card added

- Added outsource to SD card option Applications

- Some corrections storage paths

- Advanced Restart menu

- Power menu can be configured (screenshot and On-the-go mode can be added)

- Google Apps Improved

- Many translations added

- reused the original "Launcher3" with some new options

- Experimental features:

* Internet via LAN cable (by OTG and to network USB Adapter)

* Support from external cameras

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ειμαι της αποψης να παιρνω ενα κινητο,να το ρουταρω ,να ξηλωνω τις εφαρμογες που το βαραινουν κ να το αφηνω ως εχει.Δε θελω να ειμαι καθε τοσο με φλασαρισματα κτλ..Το εχω κανει στο παρελθον και δε θελω ξανα.Η ινδικη ειναι καθαρη απο διαφημισεις και επιπλεων εφαρμογες? Επισης κυκλοφορει ετοιμο αρχειο ρουταρισμενο ή πρεπει να κανω παλι ολη τη διαδικασια απο την αρχη αφου την περασω? Καποιο λινκ?

 

Υ.Γ. Βλεπω οτι πολλοι την ινδικη κραζετε..Στην ουσια δεν ειναι ιδια με την εργοστασιακη απλα με καλυτερα ελληνικα?

Edited by qCance4gr

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ειμαι της αποψης να παιρνω ενα κινητο,να το ρουταρω ,να ξηλωνω τις εφαρμογες που το βαραινουν κ να το αφηνω ως εχει.Δε θελω να ειμαι καθε τοσο με φλασαρισματα κτλ..Το εχω κανει στο παρελθον και δε θελω ξανα.Η ινδικη ειναι καθαρη απο διαφημισεις και επιπλεων εφαρμογες? Επισης κυκλοφορει ετοιμο αρχειο ρουταρισμενο ή πρεπει να κανω παλι ολη τη διαδικασια απο την αρχη αφου την περασω? Καποιο λινκ?

 

Υ.Γ. Βλεπω οτι πολλοι την ινδικη κραζετε..Στην ουσια δεν ειναι ιδια με την εργοστασιακη απλα με καλυτερα ελληνικα?

Ή ινδική βασίζεται σε παλαιότερη έκδοση του Vibe UI που έχει η κινέζικη. Επίσης είναι αργη για τα γούστα πολλών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Είμαι κάτοχος του κινητού από αρχές Αυγούστου , το αγόρασα από Ελληνικό μαγαζί και μου έχει πάνω την 2511 rom. Όπως είναι γνωστό δεν μπορώ να κάνω update rom γιατί δεν έχει το system upgrade (δεν ξέρω αν μπορώ να το διορθώσω αυτό). Έχω κάνει σοβαρή προσπάθεια να διαβάσω όλα το post του forum άλλα λόγω έλλειψης χρόνου έχω κενά.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό (2 μέρες μπαταρία με ultimate power on) και δεν θα έλεγα ότι είμαι απαιτητικός χρήστης.

 

1) θεωρείτε οτι αν κάνω update σε άλλη rom θα έχω κάποιο κέρδος (more battery time ,heating problem ,rom bugs or security issue e.t.c , ) ,

2) Ο οδηγός που υπάρχει στο forum είναι up to date ? (το λέω γιατί διάβασα ότι οι rom πέφτουν βροχή και δεν νομίζω ότι όλες μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο άλλο TWRP for example)

3) Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει official rom (without Chinese aps) με οδηγίες από κάποιο site ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το 3 που λεει ο απο πανω ενδιαφερει εμενα και μαλλον πολλους ακομα!Υπαρχει κατι τετοιο?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...