Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οριτζιναλ παει σφαιρα, σε ολα τα επιπεδα

 

Έχεις περάσει την 1544? Έχει καθόλου διαφορές αισθητικά η άλλου είδους λόγω vibe v3.0 η απλά το όνομα άλλαξε? Γιατί η αλήθεια είναι ότι και η 1540 πάει σφαίρα για να μπω στη διαδικασία αμα δεν αλλάζει κάτι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση - Πιάνεται 4G με το Κ3 ? Το έχω πάνω από ένα μήνα και δεν μου έχει δείξει ποτέ μέχρι τώρα σύνδεση με 4G !

Χθες ήμουν με ένα φίλο που έχει iphone6S κι ενώ και οι 2 έχουμε σύνδεση vodafone το δικό του έδειχνε δυνδεδεμένο με 4G δίκτυο ενώ το Κ3 μου έδειχνε 3G !! :(

Έχω ενεργοποιήσει 4G LTE στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση - Πιάνεται 4G με το Κ3 ? Το έχω πάνω από ένα μήνα και δεν μου έχει δείξει ποτέ μέχρι τώρα σύνδεση με 4G !

Χθες ήμουν με ένα φίλο που έχει iphone6S κι ενώ και οι 2 έχουμε σύνδεση vodafone το δικό του έδειχνε δυνδεδεμένο με 4G δίκτυο ενώ το Κ3 μου έδειχνε 3G !! :(

Έχω ενεργοποιήσει 4G LTE στο μενού.

 

Και στις 2 κάρτες. Και σε Ote και voda.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση - Πιάνεται 4G με το Κ3 ? Το έχω πάνω από ένα μήνα και δεν μου έχει δείξει ποτέ μέχρι τώρα σύνδεση με 4G !

Χθες ήμουν με ένα φίλο που έχει iphone6S κι ενώ και οι 2 έχουμε σύνδεση vodafone το δικό του έδειχνε δυνδεδεμένο με 4G δίκτυο ενώ το Κ3 μου έδειχνε 3G !! :(

Έχω ενεργοποιήσει 4G LTE στο μενού.

Kανονικότατα και στα τρια δίκτυα και στις δυο σιμ δοκιμασμένο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση - Πιάνεται 4G με το Κ3 ? Το έχω πάνω από ένα μήνα και δεν μου έχει δείξει ποτέ μέχρι τώρα σύνδεση με 4G !

Χθες ήμουν με ένα φίλο που έχει iphone6S κι ενώ και οι 2 έχουμε σύνδεση vodafone το δικό του έδειχνε δυνδεδεμένο με 4G δίκτυο ενώ το Κ3 μου έδειχνε 3G !! :(

Έχω ενεργοποιήσει 4G LTE στο μενού.

 

Το εχεις ενεργοποιησει απο το παροχο σου?

Δυο καρτες,μια βοντα μια κοσμοτε πιανω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Kανονικότατα και στα τρια δίκτυα και στις δυο σιμ δοκιμασμένο

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση !!

Κάποια εξήγηση για ποιό λόγο εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με 4G ? Κάποιο setting ίσως ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχεις ενεργοποιησει απο το παροχο σου?

Δυο καρτες,μια βοντα μια κοσμοτε πιανω κανονικα.

 

Όταν μπαίνω στην Vodafone στο πρόγραμμά μου, μου δείχνει ότι είναι 4G, αλλά δεν ξέρω μήπως πρέπει και να τους ενημερώσω για να γίνει ενεργοποίηση ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

***** Ευχαριστώ παίδες, λύθηκε το πρόβλημα ! Ήθελε ενεργοποίηση απο τον πάροχο και δεν το είχα κάνει μέχρι τώρα !! ******

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ με voda... δεν έχω δει ποτέ 4G. Η ίδια κάρτα σε άλλη συσκευή δείχνει πάντα 4G.

Μήπως παίζει ρόλο η rom ? Εγώ είμαι με την στοκ 1520 όπως ήρθε από vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την 1544? Έχει καθόλου διαφορές αισθητικά η άλλου είδους λόγω vibe v3.0 η απλά το όνομα άλλαξε? Γιατί η αλήθεια είναι ότι και η 1540 πάει σφαίρα για να μπω στη διαδικασία αμα δεν αλλάζει κάτι.

 

ναι την εχω περασει, αισθητικα το ιδιο ειναι , μου μοιαζει πιο σμουθ, τζι πι ες σφαιρα (ακομα και στο μετρο που ειπε καποιος :lol:)

 

δεν βρισκω με τιποτα πως κανω τις επαφες κατα επιθετο, εχω σκοπο να την κρατησω καποιο διαστημα, αυτα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

dedalos 80 τι έκανες με την 1540D του Ιταλού και τις επαφές; Βρήκες άκρη; Έχω τη προηγούμενη και ήθελα να την αλλάξω γιατί έχω πρόβλημα με το cyta4u. Δε μου δουλεύει με δίκτυα κινητής και είχα βολευτεί πολύ
Link to comment
Share on other sites

dedalos 80 τι έκανες με την 1540D του Ιταλού και τις επαφές; Βρήκες άκρη; Έχω τη προηγούμενη και ήθελα να την αλλάξω γιατί έχω πρόβλημα με το cyta4u. Δε μου δουλεύει με δίκτυα κινητής και είχα βολευτεί πολύ

 

την 1544 εχω οφισιαλ, δεν εχω βρει ακρη ακομα, ειναι σοβαρος λογος να ξαναλαξω ρομ αν δεν βρω τις επαφες κατα επιθετο

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

την 1544 εχω οφισιαλ, δεν εχω βρει ακρη ακομα, ειναι σοβαρος λογος να ξαναλαξω ρομ αν δεν βρω τις επαφες κατα επιθετο

Kαι γιατι δε βάζεις ένα άλλο πρόγραμμα να της βλέπεις όπως θες;; πχ το exdialer? Εγώ ποτέ δεν ασχολήθηκα με το stock του κινητού δεν υπάρχει λόγος με τέτοια ποικιλία που κυκλοφορει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

την 1544 εχω οφισιαλ, δεν εχω βρει ακρη ακομα, ειναι σοβαρος λογος να ξαναλαξω ρομ αν δεν βρω τις επαφες κατα επιθετο

 

Καλησπερα

Που την βρισκουμε αυτη την ρομ ?

Ειναι αυτη που ειδα σε προηγουμενο ποστ ?

VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE

Εχω την androium αλλα δεν μ αρεσει .

Μπορω να περασω αυτην με TWRP ?

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Που την βρισκουμε αυτη την ρομ ?

Ειναι αυτη που ειδα σε προηγουμενο ποστ

VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE

Εχω την androium αλλα δεν μ αρεσει .

Μπορω να περασω αυτην με TWRP ?

 

H official με όλες τις κινεζιές θέλει flash tool να περαστεί. Οπότε περνάς με twrp την LLT 1544 που είναι η official καθαρή με μερικά extras και περνιέται με twrp.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H official με όλες τις κινεζιές θέλει flash tool να περαστεί. Οπότε περνάς με twrp την LLT 1544 που είναι η official καθαρή με μερικά extras και περνιέται με twrp.

 

Ευχαριστω πολυ.

Για να την περασω "καθαρη" τι πρεπει να κανω στο TWRP ?

Advanced wipe αρκει ?

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η 1544 LLT από τους Ισπανούς με VIBEUI_V3.0

VIBEUI_V3.0_1544_LTT_LEMONADE

Features

Super His by Chainfire

gapps 5.1 & arm64 by Google

Busybox

Lspeed 3.0 by Paget96

by BigTinCan AdFree

MobileUncleTools

android terminal for

Dolby Atmos

Viper4Android

Music App without Chinese

without Chinese FM App

Video App without Chinese Lenovo

SD Fix the deed restriction to avoid

New boot animation

 

Bugs found:

The app is not compatible Btnotification.

printing services give fc

 

http://www.mediafire.com/download/k3iv1c3bhi3xyig/VIBEUI_V3.0_1544_LEMONADE.zip

 

Δεν έχω δοκιμάσει γιατί παίζω με του Ιταλού τώρα. Κανένας που δοκίμασε γενικά το vibe 3.0 έχει καμία αξιοσημείωτη αλλαγή;

Ειναι ηδη ρουτ αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Για να την περασω "καθαρη" τι πρεπει να κανω στο TWRP ?

Advanced wipe αρκει ?

 

Ναι wipe σε ολα εκτος απο εξωτερική κάρτα μνήμης.

 

Ειναι ηδη ρουτ αυτη?

 

Εννοείται, ρουταρισμένη και καθαρη από το 95% των κινεζιών

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H official με όλες τις κινεζιές θέλει flash tool να περαστεί. Οπότε περνάς με twrp την LLT 1544 που είναι η official καθαρή με μερικά extras και περνιέται με twrp.

Η official vibeui περνάει κανονικά και με twrp και συγκεκριμένα αυτό εδώ. https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TVUw2QlNwRDFhSUE/view

Link to comment
Share on other sites

Η official vibeui περνάει κανονικά και με twrp και συγκεκριμένα αυτό εδώ. https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TVUw2QlNwRDFhSUE/view

Μόνο η ισπανική δεν έχει αυτήν την δυνατότητα; Επίσης ή κανονική recovery TWRP σε σχέση με αυτήν που είναι material design έχει καμία σοβαρή διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η ισπανική δεν έχει αυτήν την δυνατότητα; Επίσης ή κανονική recovery TWRP σε σχέση με αυτήν που είναι material design έχει καμία σοβαρή διαφορα;

 

Για την ισπανική ναι το έχω ακούσει και εγώ.Κάνει όμως και αυτή. Η διαφορά σαν εμφάνιση ειναι στο design,αυτη εδώ έχει το material design

http://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2014/11/nexus2cee_materialised-668x467.png

 

Αυτό εδώ είναι το κλασσικό

http://fotos.subefotos.com/76b3d34b9b42fdaa2a4797dd69cba5aeo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά!

 

Εγώ ψάχνομαι που λέτε για να το αγοράσω, και έχω δει αρκετά reviews και δεν μου έχουν απαντήσει ένα πράγμα..

Και μιας και είστε εδώ αρκετοί μαζεμένοι, αν και λίγο άκυρος, θα ρωτήσω...

Ποιότητα ήχου στην έξοδο των ακουστικών, έχουμε καλή? Και η ένταση ευπρόσδεκτη, αλλά εστιάζω στην ποιότητα.

Αντίστοιχη ερώτηση και για το loudspeaker, καθώς διχάζομαι λίγο ανάμεσα στο Teana ή το κανονικό (τείνοντας προς το κανονικό)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, και ελπίζω εντός ολίγων ημερών να έρθω παρέα να ψάχνουμε ROMάκια :D

 

{προέρχομαι απο Sony Live With Walkman 4.4.4, που το είχα ταράξει στις customιές απο LegacyXperia, παρακλάδι του Cyanogen!}

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά!

 

Εγώ ψάχνομαι που λέτε για να το αγοράσω, και έχω δει αρκετά reviews και δεν μου έχουν απαντήσει ένα πράγμα..

Και μιας και είστε εδώ αρκετοί μαζεμένοι, αν και λίγο άκυρος, θα ρωτήσω...

Ποιότητα ήχου στην έξοδο των ακουστικών, έχουμε καλή? Και η ένταση ευπρόσδεκτη, αλλά εστιάζω στην ποιότητα.

Αντίστοιχη ερώτηση και για το loudspeaker, καθώς διχάζομαι λίγο ανάμεσα στο Teana ή το κανονικό (τείνοντας προς το κανονικό)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, και ελπίζω εντός ολίγων ημερών να έρθω παρέα να ψάχνουμε ROMάκια :D

 

{προέρχομαι απο Sony Live With Walkman 4.4.4, που το είχα ταράξει στις customιές απο LegacyXperia, παρακλάδι του Cyanogen!}

 

Καλησπέρα φίλε μου.Ο ήχος και στο ηχείο και στα ακουστικά ειναι πολύ καλός.Εχω τα xiaomi pistons 2 και πραγματικα ακούγεται εκπληκτικα οτιδήποτε ακουω.Και το ηχείο του είναι αρκετά ποιοτικό,έχει και maxx audio.Με το teana λογικά θα είναι ακόμη καλύτερα,απλά βάζοντας μόνο το πίσω καπάκι της μπαταρία γίνεται και το απλό teana.Προς το παρον δεν πωλείται ακόμα ξεχωριστά το καπάκι,και επίσης δεν έχουνε βγει και θήκες flip για αυτό το μοντέλο. Εγώ είμαι ευχαριστημένος πάντως .

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Μετα την οριτζιναλ Vibeui 3.0 1544 εβαλα την 1544 λεμοντζελο ,κουτσουρεμενα ελληνικα, παει και αυτη σφαιρα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μετα την οριτζιναλ Vibeui 3.0 1544 εβαλα την 1544 λεμοντζελο ,κουτσουρεμενα ελληνικα, παει και αυτη σφαιρα

Τη lemonade LTT εννοείς μάλλον;; έχει ελληνικά στις ρυθμίσεις; γιατί η 1540 δεν είχε καθόλου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...