Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ... και μου εχει ενα launcher3 που δε με βοηθαει και πολυ...:(
Βάλε έναν άλλο launcher. Αν δεν έχεις κάποιον υπόψη ρώτα στο thread του android να σε κατατοπίσουν στα σίγουρα!

 

Όσοι είστε με androium ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

 

https://www.otaupdatecenter.pro/roms/AIUMK3N5xx

 

Λέει update εκδοση 5.0.6. Στην εφαρμογή ΟΤΑ-updater του κινητού δεν μου δείχνει να υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση (είμαι στην 2.1.3).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την Miui 10.5.8 καλή φαίνεται για αρχή, εντυπώσεις αργότερα

 

Όπως αναφερω παραπάνω(ποστ 5872 και 5878) την είχα βαλει και γω αλλα όταν με επαιρναν τηλ αναβόσβηνε ο φακός και όχι το λεντ ειδοποιήσεων. Σε σενα κανει το ίδιο ?

Επίσης εχει 4g στην μια καρτα μονο.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφερω παραπάνω(ποστ 5872 και 5878) την είχα βαλει και γω αλλα όταν με επαιρναν τηλ αναβόσβηνε ο φακός και όχι το λεντ ειδοποιήσεων. Σε σενα κανει το ίδιο ?

Επίσης εχει 4g στην μια καρτα μονο.

Καλημερα οχι, δεν αναβει το φλας, αναβει το led με το light flow για το 4g δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν εχω 4g στην περιοχη μου.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει την androium ρομ και να παρατηρεί να του κλείνει το ραδιόφωνο από μόνο του μετά από κάποια δευτερόλεπτα;

Είναι γνωστό θέμα. Ή androium κάνει force stop σε διάφορα media.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό θέμα. Ή androium κάνει force stop σε διάφορα media.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Υπάρχει κάποιο resolution ή απλά αλλάζουμε rom?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Υπάρχει κάποιο resolution ή απλά αλλάζουμε rom?

Ο τύπος που έφτιαξε την androium κυκλοφόρησε μια νέα androium βασισμενη στην rom που βασίστηκε και ή Phoenix.

 

Ριξτε μια μάτια εδώ forum.frandroid.com/topic/227757-dev-rom-androium-beta/

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή. Τον εμπιστευομαι πλήρως αυτόν τον τύπο.

 

Οι λόγοι; Έχει την lenovo camera, έχει latest kernel, είναι βασισμένη στην 10 και όχι στην 9 όπως η Phoenix. Νομίζω έχει και OTA όπως οι άλλες androium.

 

Την έχω κατεβάσει και θα την περάσω μάλλον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι με την έκδοση 10 λύθηκε και το πρόβλημα με την μπαταρία στο standby, oπως είχε παραπονεθεί ένας φορουμιτης εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Θενξ, θα παρω ενα αλλο να ξαναδοκιμασω!

 

Nexus v2 και ειμαι μια χαρά!!!

 

Εγώ με H9 της nillkin δεν έχω κανένα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οχι, δεν αναβει το φλας, αναβει το led με το light flow για το 4g δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν εχω 4g στην περιοχη μου.

 

Δεν χρειάζεται να εχεις 4g εννοώ δεν εχει επιλογή στην 2η καρτα για 3g/4g εκτός αν δεν το βρήκα. Για κοίτα το σε παρακαλω. Και δεν σου αναβε το flash καθόλου?? Πολύ περίεργο. Μπορεις να μου δωσεις λινκ απο που το κατεβασες να το ξαναδοκιμασω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, ποιά rom έχει 4G και στις δύο κάρτες;

(εναλλαγη εννοώ, οχι ταυτόχρονα)

 

Οι περισσότερες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή. Τον εμπιστευομαι πλήρως αυτόν τον τύπο.

 

Οι λόγοι; Έχει την lenovo camera, έχει latest kernel, είναι βασισμένη στην 10 και όχι στην 9 όπως η Phoenix. Νομίζω έχει και OTA όπως οι άλλες androium.

 

Την έχω κατεβάσει και θα την περάσω μάλλον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι με την έκδοση 10 λύθηκε και το πρόβλημα με την μπαταρία στο standby, oπως είχε παραπονεθεί ένας φορουμιτης εδώ.

Πως θα την περάσεις? Θα φλασάρεις το update πάνω από την 2.1.3? Θα θέλει wipe ή όχι? Ρωτάω γιατί στα προηγούμενα updates έλεγε να μην κάνουμε wipe.

 

Εντάξει και η carbon δεν ήταν άσχημη, κάθε άλλο μάλιστα.

Παίζει και μία pekk3ndroid η οποία είναι μια πιο καθαρή και ελαφριά androium 2.1.3:

http://www.needrom.com/download/pekk3ndroid-k3-1-0-aosp/

Χαμός γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να εχεις 4g εννοώ δεν εχει επιλογή στην 2η καρτα για 3g/4g εκτός αν δεν το βρήκα. Για κοίτα το σε παρακαλω. Και δεν σου αναβε το flash καθόλου?? Πολύ περίεργο. Μπορεις να μου δωσεις λινκ απο που το κατεβασες να το ξαναδοκιμασω ?

Ναι οντως δεν εχει επιλογη στην δευτερη καρτα (οχι οτι με επηρεαζει), οχι δεν αναβει καθολου το φλας,

 

https://drive.google.com/folderview?id=0Bxlf4Qwu4OjQdzI5T1FOZ01xb0E&usp=sharing

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν εχει επιλογη στην δευτερη καρτα (οχι οτι με επηρεαζει), οχι δεν αναβει καθολου το φλας,

 

https://drive.google.com/folderview?id=0Bxlf4Qwu4OjQdzI5T1FOZ01xb0E&usp=sharing

 

Αυτο ειχα κατεβασει και γω. Τί να πω !! Θα ξαναπροσπαθησω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα κατεβασει και γω. Τί να πω !! Θα ξαναπροσπαθησω.

 

μηπως ειχες κατεβασει την 5.9.11 που ειναι το δευτερο αρχειο? το πρωτο ειναι η 5.10.8

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πως θα την περάσεις? Θα φλασάρεις το update πάνω από την 2.1.3? Θα θέλει wipe ή όχι? Ρωτάω γιατί στα προηγούμενα updates έλεγε να μην κάνουμε wipe.

 

Εντάξει και η carbon δεν ήταν άσχημη, κάθε άλλο μάλιστα.

Παίζει και μία pekk3ndroid η οποία είναι μια πιο καθαρή και ελαφριά androium 2.1.3:

http://www.needrom.com/download/pekk3ndroid-k3-1-0-aosp/

Χαμός γίνεται!

Την πέρασα με τα κλασικά wipes. Αυτή βασίζεται σε νέα rom οπότε μάλλον θα έχει θέμα με dirty flashing. Σαν πρώτη εικονα ειναι μια καλύτερη phoenix.

Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα ενα Bug στην καμερα, οταν τραβας βιντεο, στο αρχειο οταν πας να το δεις πανω πανω , κανει μια γραμμη λεπτη με διαφορα χρωματα, δοκιμασα με στοκ καμερα και της google ακριβως τα ιδια....... τσαμπα χαρηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα με τα κλασικά wipes. Αυτή βασίζεται σε νέα rom οπότε μάλλον θα έχει θέμα με dirty flashing. Σαν πρώτη εικονα ειναι μια καλύτερη phoenix.

 

Για δωσε λινκ αν το εχεις προχειρο.....

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με τα κλασικά wipes. Αυτή βασίζεται σε νέα rom οπότε μάλλον θα έχει θέμα με dirty flashing. Σαν πρώτη εικονα ειναι μια καλύτερη phoenix.
Έχεις βρει όλη τη ρομ ή εννοείς ότι πέρασες το zip με το update που είναι γύρω στα 50mb?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Σκεφτομαι να παρω και γω αυτο το Λενοβο. Ειχα το S960 Vibe X και ημουν αρκετα ευχαριστημενος μεχρι που εσπασε η οθονη του και η καινουρια δεν πατησε ποτε καλα με αποτελεσμα να βραχυκυκλωσει και να καει. Γενικα πιστευετε οτι υπαρχει τιποτα καλυτερο απο το Κ3 στα ιδια λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καραφέρει κανείς να κάνει το spell checker να δουλεύει σε st ROM? Θα με βοηθούσε πολύ να έχω τουλάχιστον αύτόματη στίξη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με H9 της nillkin δεν έχω κανένα θέμα...

 

Αυτό θα παραγγειλω, μου το προτειναν και στο xda ;)

 

 

Οι περισσότερες.

 

η Nexus v2 που εχω πανω τώρα δεν έχει...

Με αφηνει μονο με 2G στη δευτερη καρτα!

Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα ενα Bug στην καμερα, οταν τραβας βιντεο, στο αρχειο οταν πας να το δεις πανω πανω , κανει μια γραμμη λεπτη με διαφορα χρωματα, δοκιμασα με στοκ καμερα και της google ακριβως τα ιδια....... τσαμπα χαρηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για δωσε λινκ αν το εχεις προχειρο.....

Στο είπα ότι έχει θέματα με την κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις βρει όλη τη ρομ ή εννοείς ότι πέρασες το zip με το update που είναι γύρω στα 50mb?

Όλη την rom.

Link to comment
Share on other sites

ποια απο όλες είναι γιατί δεν γράφει καμία ακριβώς row s121

row είναι αρκετές και s121 γράφει μόνο αυτή VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE

 

ποια είναι ακριβώς?

 

είναι μήπως αυτή στο needrom?http://www.needrom.com/download/vibeui-row-s121/

 

από το needrom υπάρχει μόνο αυτό το λινκ http://greeshan.ucoz.com/load/roms/lenovo_k3_note/vibeui_2_5_android_5_0_s117_row/23-1-0-164 και δεν βγάζει κάτι

 

Από xda το λινκ είναι αυτό http://www.mediafire.com/download/2puob4cf74ha6vi/VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE.zip

 

είναι τόσο μεγάλο το zip?η κατεβάζω τίποτα περίεργο?

1,4G?

 

Απο όλα αυτά που έστειλες το λινκ απο το needrom είναι ψιλοτροποποιημένη .H ατόφια είναι η s112 στο xda mega:///#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg

 

Ξεκινάς απο s112 και σε πάει μέχρι την 121 με ota updates .

 

για να το λες λογικά έχει κι άλλο update μετά την 121?που δεν πρέπει να το κάνω

Αν το κάνω root(λογικά υπάρχει τρόπος) χάνω τα update έτσι?

από needrom είναι 1,4G.τροποποιημένη προς το καλύτερο ή το χειρότερο?

 

κάποιος να γνωρίζει για το θέμα?

Darth_Revan είσαι εδώ?help!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...