Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό το glonass patch. Η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή.

Το δοκίμασα ακριβώς στο ίδιο σημείο για να μην υπάρχουν αποκλίσεις και επισυνάπτω εικόνες από τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο τις χιλιάδες αλλαγές ROM συνέβει το μοιραίο.

Δεν έχω επικοινωνία μέσω USB , μόνο φόρτιση οταν το συνδέω στο PC.

Ούτε βλέπει το OTG Usb Drive .

Υποψιάζομαι οτι έχουν πειραχτεί τα partition tables.

Ανεβάζω τις δικές μου ρυθμίσεις όπως φαίνονται με το RS-DRIVE EXPERT - ROEHRICHT

Νομίζω οτι το τρίτο partition mmcblk0rpmb χρειάζεται γαργάλημα.

Μπορεί κάποιος άλλος να ανεβάσει και τις δικές του ρυθμίσεις?

Ευχαριστώ.

 

Ορίστε μια φώτο από το πως είναι στο δικό μου.

Αν θες φωτογραφίες από κάτι άλλο μου λες.

Link to comment
Share on other sites

2 σημαντικά μειονεκτήματα της sensation...

1. Με τις επανεκκινήσεις του κντ χάνει τους προσωπικους ηχους κλησης που έβαλα για κάποιες επαφες.

2. Κολαει αρκετά το auto rotation της οθόνης...(μεγάλο ξενερωμα).

Τα έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Κρίμα γιατί έλεγα να μείνω μόνιμα με αυτήν..

 

Για το πρώτο δεν γνωρίζω να σου πω μιάς και δεν έχω βάλει προσωπικούς ήχους σε επαφές. Όσο αφορά το δεύτερο, δεν έχω κανένα πρόβλημα εγώ. :worry:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μια φώτο από το πως είναι στο δικό μου.

Αν θες φωτογραφίες από κάτι άλλο μου λες.

Απο οτι βλέπω σε μένα λείπει τελείως το partition zram0 512MB.

Μπορεί αυτό να συμβαίνει γιατί δεν έχεις SD card στη συσκευή.

Εάν επιλέξεις αυτό το partition τι πληροφορίες δίνει?

Εχω την εντύπωση οτι είναι swap.

Ευχαριστώ.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας τα screen shot σας βλεπω οτι στο σημα αναφερει G, 3G, 4G...Σε μενα αλλα κ σε μερικους ακομα οπως βλεπω εχει μονο τις παυλες του σηματος κ το ποια σιμ ειναι (1 ή 2). Γιατι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας τα screen shot σας βλεπω οτι στο σημα αναφερει G, 3G, 4G...Σε μενα αλλα κ σε μερικους ακομα οπως βλεπω εχει μονο τις παυλες του σηματος κ το ποια σιμ ειναι (1 ή 2). Γιατι αυτο;

 

Γιατί προφανώς έχεις την ινδική Ρομ. Δεν δείχνει δίπλα στην μπάρα το σήμα 3G 4G κλπ

Link to comment
Share on other sites

Την sensation εχω, αλλα εχεις δικιο, ειδα screenshot μου παλιοτερο ετσι οπως μου ηρθε απο to2c και εγραφε 3g κανονικα. Οποτε ειναι θεμα ρομ...

Ευχαριστω!

Ακομα παντως δεν μπορω με την sensation να ανεβασω screenshot στο φορουμ, μου βγαζει this PNG image has the incorrect file extension

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω σε μένα λείπει τελείως το partition zram0 512MB.

Μπορεί αυτό να συμβαίνει γιατί δεν έχεις SD card στη συσκευή.

Εάν επιλέξεις αυτό το partition τι πληροφορίες δίνει?

Εχω την εντύπωση οτι είναι swap.

Ευχαριστώ.

Πατάω στο partition, μου βγάζει reading partition table αλλά δεν εμφανίζει περαιτέρω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας τα screen shot σας βλεπω οτι στο σημα αναφερει G, 3G, 4G...Σε μενα αλλα κ σε μερικους ακομα οπως βλεπω εχει μονο τις παυλες του σηματος κ το ποια σιμ ειναι (1 ή 2). Γιατι αυτο;

 

Όταν ανοίγεις τα δεδομένα εμφανίζεται κανονικά. Απο τη στιγμή που τα δεδομένα σου είναι κλειστά τι σε ενδιαφέρει αν εκεί που βρίσκεσαι έχεις G, 3G, 4G σήμα; :confused:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μετά την εγκατάσταση της rom και αφού όλα λειτουργούν σωστά μπορούμε να διαγράψουμε το zip αρχείο από την sd card ;;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μετά την εγκατάσταση της rom και αφού όλα λειτουργούν σωστά μπορούμε να διαγράψουμε το zip αρχείο από την sd card ;;

 

Ναι αν θες το διαγράφεις. Το αρχείο αυτό χρειάζεται μόνο για την εγκατάσταση.

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Οι δικοι μου μετα το πατσακι.

[ATTACH]63197[/ATTACH]

 

[ATTACH]63199[/ATTACH]

 

Υ.Γ.

Προσπαθω στον LENOVO Launcher να φτιαξω φακελους για να βαλω τα εικονιδια μεσα,αλλα δεν μπορω.Ξερει κανεις τον τροπο;

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η επίσημη 1530 DEV της κινέζικης ρομ.

Ο Ιταλός θα έχει δουλειά πάλι...:lol:

 

Κι αν επιλέξω να κάνει update λογικά θα βγάλει σφάλμα, ε;

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοι μου μετα το πατσακι.

[ATTACH]63197[/ATTACH]

 

[ATTACH]63199[/ATTACH]

 

Υ.Γ.

Προσπαθω στον LENOVO Launcher να φτιαξω φακελους για να βαλω τα εικονιδια μεσα,αλλα δεν μπορω.Ξερει κανεις τον τροπο;

 

Ποια εφαρμογή είναι στις φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμένα.

 

Πήγα να περάσω την K50a40_S112_150610_ROW με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6224482#post6224482

 

αλλά από κεκτημένη ταχύτητα δεν έκανα αυτό το βήμα:

Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι χάθηκαν τα ΙΜΕΙ.

Ποιά είναι η καλύτερη λύση;

Root και chamelephon, όπως έγραψε ένας φίλος πιο πάνω; (πως γίνεται root στην ROW; )

Πέρασμα άλλης custom ROM;

Link to comment
Share on other sites

Στο SP Flash tools ποια είναι η διαφορά της download only επιλογής με την επιλογή firmware upgrade; Έχω δει διάφορα tutorials και κάποιοι κάνουν flash με download only ενώ άλλοι με firmware upgrade.

 

Έχει να κάνει με το rom;

 

EDIT: Αν κατάλαβα καλά firmware upgrade χρησιμοποιούμε μόνο στην περίπτωση εγκατάστασης CWM;

Link to comment
Share on other sites

GPS Glonass Fix

Συμφωνώ και επαυξάνω... πρέπει να το περάσουν όλοι. Σε εμένα με sensation, σε περιοχή με σύρματα της ΔΕΗ πάνω από το κεφάλι μου, έδωσε 22 in view & 14 in use. Πολλή καλή επίδοση που μοιάζει πολύ στις επιδόσεις του Samsung S5

Για να το περάσω πρέπει να έχω οπωσδήποτε sd Card η μπορώ να το βάλω και στη συσκευή και να το περάσω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

lenovo k3 note, με +30 μπροστα στις επαφες δεν εχω αναγνωρηση στις εισερχομενες κλισεις και ολα καλα στα SMS , χωρις +30 μπροστα στις επαφες εχω αναγνωρηση στις εισερχομενες κλισεις και δεν εχω στα SMS, γραφει μονο τον αριθμο ...

τι μπορω να κανω ??

thanks

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι συμβατό είμαι κατά 99.9% σίγουρος αφού έχει και επιλογή στις ρυθμίσεις για τα ceramic speakers και έχει και την υποδοχή από πίσω το κινητό μας. Το to2c έλεγε βλακείες για να προωθήσει το teana. Μόλις μου απαντήσει ο Κινέζος θα ποσταρω, αλλά είναι μάλλον αυτό που κατάλαβα. Μόνο το back cover χωρίς το κεραμικο ηχείο. Οπότε μαζί με αυτό θα πάει κάνα 15ρι με 20ρι στάνταρ...

 

Tελικά είναι χωρίς το ηχείο,σκέτο το καπάκι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους,

lenovo k3 note, με +30 μπροστα στις επαφες δεν εχω αναγνωρηση στις εισερχομενες κλισεις και ολα καλα στα SMS , χωρις +30 μπροστα στις επαφες εχω αναγνωρηση στις εισερχομενες κλισεις και δεν εχω στα SMS, γραφει μονο τον αριθμο ...

τι μπορω να κανω ??

thanks

 

Mε ποιά rom είσαι ; Αν είσαι με multilanguage κάποιου κινεζομάγαζου πήγαινε στο phone---->more features and settings--->more display features--->number match bits --> by 7 και θα στα βγάζει όλα κανονικά.Αλλιώς αν το κατέχεις πας στην ινδική ρομ που έχει και ελληνικά και playstore και δεν χρειάζεται τίποτα απο ρυθμίσεις,είναι κανονικά όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το zip για το glonass είναι αυτό το μικρό 2.28ΜΒ?

 

Nαι αυτό είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να το περάσω πρέπει να έχω οπωσδήποτε sd Card η μπορώ να το βάλω και στη συσκευή και να το περάσω από εκεί?

 

Οπου θες το βάζεις.Αρκει να έχεις twrp και να επιλέξεις το αρχείο απο εκεί που το έχεις βάλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο SP Flash tools ποια είναι η διαφορά της download only επιλογής με την επιλογή firmware upgrade; Έχω δει διάφορα tutorials και κάποιοι κάνουν flash με download only ενώ άλλοι με firmware upgrade.

 

Έχει να κάνει με το rom;

 

EDIT: Αν κατάλαβα καλά firmware upgrade χρησιμοποιούμε μόνο στην περίπτωση εγκατάστασης CWM;

 

Οχι μόνο download only βάζεις στο cwm k twrp. Το firmware upgrade όταν πας απο μια εκδοση rom σε μία νεότερη

Link to comment
Share on other sites

Mε ποιά rom είσαι ; Αν είσαι με multilanguage κάποιου κινεζομάγαζου πήγαινε στο phone---->more features and settings--->more display features--->number match bits --> by 7 και θα στα βγάζει όλα κανονικά.Αλλιώς αν το κατέχεις πας στην ινδική ρομ που έχει και ελληνικά και playstore και δεν χρειάζεται τίποτα απο ρυθμίσεις,είναι κανονικά όλα.

 

Sorry που σε ζαλιζω αλλα που βρισκω στο κινητο την επιλογη phone ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοει στον dialer, εκει που πας οταν θες να πληκτρολογησεις ενα νουμερο για να παρεις τηλεφωνο, εχει εικονιδιο ενα τηλεφωνο, πιο νιανια δε μπορω να το κανω, αν παλι δεν καταλαβες παραιτουμε ...
Link to comment
Share on other sites

Εννοει στον dialer, εκει που πας οταν θες να πληκτρολογησεις ενα νουμερο για να παρεις τηλεφωνο, εχει εικονιδιο ενα τηλεφωνο, πιο νιανια δε μπορω να το κανω, αν παλι δεν καταλαβες παραιτουμε ...

 

φιλε μου μην παραιτηθείς με την ανεργια που εχουμε ...

σε ευχαριστώ πολυ , το εκανα και ολα καλα πλεον ...

Link to comment
Share on other sites

Εννοει στον dialer, εκει που πας οταν θες να πληκτρολογησεις ενα νουμερο για να παρεις τηλεφωνο, εχει εικονιδιο ενα τηλεφωνο, πιο νιανια δε μπορω να το κανω, αν παλι δεν καταλαβες παραιτουμε ...

 

φιλε μου μην παραιτηθείς με την ανεργια που εχουμε ...

σε ευχαριστώ πολυ , το εκανα και ολα καλα πλεον ...

 

Χάχα πάλι καλά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...