Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι ενα τελευταίο,θέλω να πιστεύω....Εχω αυτην TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92....Πρέπει να την κάνω κάποιο update ή είμαι καλλυμένος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι ενα τελευταίο,θέλω να πιστεύω....Εχω αυτην TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92....Πρέπει να την κάνω κάποιο update ή είμαι καλλυμένος?

 

Βάλε την 2.8.7.0 του ίδιου. Απλά κάνεις το update μέσω του twrp.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς εφαρμογή για sms που να μπορεί να στέλνει sms έχοντας 2 sim στο κινητό και να μπορεί να επιλέξει από ποια sim θα τη στείλει και ταυτόχρονα να του μετράει 160 χαρακτήρες στο μήνυμα και όχι 70??? Η handcent go δεν υπάρχει πια...
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την τελευταια του Ιταλού, μπαίνει όπως η limonchelo και η sensation?? Δηλ με twrp 3 wipes και install??? Και η ινδική που λέτε μπαίνει με τον ίδιο τροπο;;

Πάντως δεν υπάρχει κανείς που να τις έχει δοκιμάσει όλες και να μας πει ποια είναι η καλυτερη για να μην παιδευομαστε ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αα το περνάω στην sd και απο twrp κάνω install zip το συγκεκριμένο;;;

Οκ. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Αα το περνάω στην sd και απο twrp κάνω install zip το συγκεκριμένο;;;

Οκ. Thanks.

 

 

Ακριβώς έτσι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την τελευταια του Ιταλού, μπαίνει όπως η limonchelo και η sensation?? Δηλ με twrp 3 wipes και install??? Και η ινδική που λέτε μπαίνει με τον ίδιο τροπο;;

Πάντως δεν υπάρχει κανείς που να τις έχει δοκιμάσει όλες και να μας πει ποια είναι η καλυτερη για να μην παιδευομαστε ;

το κινητο ειναι πολυ καινουριο και βρισκεται σε εξελιξη το software.

την ινδικη δεν την εχω δοκιμασει,αλλα απο stock,limonchelo και sensation,ειναι καλυτερη η τελευταια του ιταλου.

αν σε κουραζει να ψαχνεσαι,ανετα μενεις με αυτη.

αλλα σιγουρα θα βελτιωθουν και οι αλλες οσο τελειοποιειται η stock πανω στην οποια βασιζονται οι περισσοτερες.

θα σου ελεγα να βαλεις την 1,7 του ιταλου,και να κανεις ενα διαλειμμα για 2-3 μηνες,και μετα να βαλεις αυτην που θα εχει ξεχωρισει.η συσκευη εχει πολλες δυνατοτητες και σιγουρα θα τις αναδειξουν σε λιγο καιρο!

χρησιμοποιω τον hola launcher που εχει ο ιταλος,και εκανα αναβαθμιση στην pro version που ειναι φανταστικη.

εγκατασταθηκε και λειτουργει χωρις να αναφερει για χρηματα.

ειναι στ αληθεια δωρεαν?η σε λιγες μερες θα μου ζητησει να πληρωσω κατι?:)

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες κινέζικες εκδόσεις όπως και η 1.7 του Ιταλού εξακολουθούν να χρειάζονται μετατροπή των launcher σε εφαρμογές συστήματος για να δουλέψουν σωστά ή αυτό πλέον δεν υπάρχει; Ευχαριστώ!!

 

Εσείς που έχετε βάλει την 1.7 του ιταλού, κανείς σας δεν μπορεί να απαντήσει την παραπάνω ερώτηση; Δεν έχετε δοκιμάσει κάποιον άλλον launcher;

Ευχαριστώ!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε βάλει την 1.7 του ιταλού, κανείς σας δεν μπορεί να απαντήσει την παραπάνω ερώτηση; Δεν έχετε δοκιμάσει κάποιον άλλον launcher;

Ευχαριστώ!!!!

 

Μια χαρά δουλεύουν και σαν user apps(μιλάω1528). Έχω βάλει τον solo launcher κι είναι πολύ βολικός.

Με τις ειδοποιήσεις του hangouts μόνο έχω θέμα και το ψάχνω.

 

Ρε παιδιά αυτές οι ρομ του ιταλού που αναφέρετε συνέχεια που βρίσκονται?Έχει κάπου thread?

 

Εδώ

http://http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Με 1.7 του Ιταλού είστε ικανοποιημένοι με τις φωτογραφίες?

Εμένα μου φαίνονται πολύ κατώτερες από προηγούμενες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω καποια πραγματα για την 1.7 που την εβαλα χθες.

Τον hola launcher τον κανει μονο του system app.αυτο χρησιμοποιω εγω.

Την εβαλα με την 2.8.6.0 και την αναβαθμισε μονο του σε .7.

Ο φακος δε δουλευει.κρασαρει.

Το google games δε δουλευει.κρασαρει.

Κανει reset σε καθε επανεκκινηση τα στατιστικα της μπαταριας.

Μου φανηκε οτι εφαγε λιγο πιο γρηγορα τη μπαταρια αλλα πρεπει να το δω ακομα γιατι με 1 φορα δε βγαζω ασφαλες συμπερασμα.

Το led δουλευει αψογα.

Εχει μια σελιδα αριστερα απο τις ειδοποιησεις που δεν εχω καταλαβει ακομα τι κανει.

Γενικα οι διαφορες απο τη 1.2 που ειχα ειναι κυριως εμφανισιακες.

Α επισης εχει αρκετα αγγλικα.πολυ περισσοτερα σε σχεση με την 1.2 που ειχα.

Αλλα δεν εχει καθολου κινεζικα.Μονο μεσα στο lenovo themes που ειναι κινεζικη εφαρμογη.

Αχρηστες εφαρμογες εχει απειροελαχιστες.

Ραμ ειδα πιο πολυ ελευθερη σε σχεση με την 1.2

Φωτο δεν ειδα καποια διαφορα.

Στα ακουστικα ο ηχος δυναμωσε.

Γενικα καλουτσικη ρομ αλλα θελει φτιαξιμο αυτα τα 2-3 bug που εχω βρει προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Αν περασω την 1.7 του ιταλου πανω απ την 1.5 χωρις wipes ολα τα setting, apps, widgets, κτλπ θα μεινουν ως εχουν?

Θα εχω προβλημα με την ROM ή δεν θα εχει θεμα?

Θελω να κανω το update αλλα βαρεθηκα να στήνω το κινητό απ την αρχη καθε φορα. Kαι δεν εχω ιδεα πως να κανω backup apps και widgets.

(Μια φορα που το προσπαθησα με Titanium backup δεν καταφερα τπτ και τα εχασα ολα)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παρέλαβα και εγώ το Κ3 από vickmall πολλή ωραίο και γρήγορο το μόνο ελάττωμα που βρίσκω είναι ο χαμηλός ήχος δοκίμασα το MAXXAUDIO που προτείνετε πιο πάνω αλλά συνέχεια μου βγάζει ότι η εφαρμογή σταμάτησε να λειτούργει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω κατεβάσει την limonchello, sensatio, lemonade, ινδική, ιταλού 1,7 και τελευταία επίσημη και δοκιμάζω, Υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν υπάρχει κάποια από αυτές που να επιτρέπει την μεταφορά εφαρμογών στην external sd, και να φωτίζονται τα βασικά κουμπιά;

Με flash περνάω μόνο την ινδική στην οποία μου κάνει αναβάθμιση σε s114 αλλά είναι χωρίς root, επίσης η limonchello ζεσταίνει πολύ την συσκευή

Edited by tzemam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με την τελυταια του ιταλου... Δεν ξερω τι συμαινει αλλα μου ερχονται μηνυματα στο facebook messenger και δεν εχω ειδοποιησεις ουτε με κλειδωμενη ουτε και με ξεκλειδωτη οθονη (ουτε και ηχο)... Το εψαξα λιγο αλλα δεν τα καταφερα... Εχει βρει κανεις τι χρειαζεται???
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι πολυ καινουριο και βρισκεται σε εξελιξη το software.

την ινδικη δεν την εχω δοκιμασει,αλλα απο stock,limonchelo και sensation,ειναι καλυτερη η τελευταια του ιταλου.

αν σε κουραζει να ψαχνεσαι,ανετα μενεις με αυτη.

αλλα σιγουρα θα βελτιωθουν και οι αλλες οσο τελειοποιειται η stock πανω στην οποια βασιζονται οι περισσοτερες.

θα σου ελεγα να βαλεις την 1,7 του ιταλου,και να κανεις ενα διαλειμμα για 2-3 μηνες,και μετα να βαλεις αυτην που θα εχει ξεχωρισει.η συσκευη εχει πολλες δυνατοτητες και σιγουρα θα τις αναδειξουν σε λιγο καιρο!

χρησιμοποιω τον hola launcher που εχει ο ιταλος,και εκανα αναβαθμιση στην pro version που ειναι φανταστικη.

εγκατασταθηκε και λειτουργει χωρις να αναφερει για χρηματα.

ειναι στ αληθεια δωρεαν?η σε λιγες μερες θα μου ζητησει να πληρωσω κατι?:)

 

 

Την πρώτη φορά που έκανα τις οδηγίες του κινέζου (αν εξαιρέσεις ότι στο flasify το recovery το κάνω με αρχείο zip αφού δεν έχω αρχείο img) όλα πήγαν καλά τις επόμενες φορές και ενώ αρχικά είχα την limoncello δεν με άφηνε να βρω αυτό το αρχείο και όταν πήγα ξανά στην αρχική που είχα όταν το αγόρασα και έκανα ξανά ίδια στο επόμενο στάδιο που κρατώντας πατημένο το volume up + down και το power με βγάζει στο lenovo recovery φταίει ότι δεν έχω πολύ μπαταρία ή κανω κάτι λάθος

 

Απαντώ στον εαυτό μου βρήκα το λάθος δεν θέλω βοήθεια ευχαριστώ πάντως

Edited by tzemam
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει αλλα σε σχεση με την 1.2 που ειχα εχει σε αρκετα σημεια αγγλικα.

Βεβαια ξεκινησα με τον hola launcher.δε ξερω εαν ο lenovo ειναι κομπλε

 

Εγω εχω την λιμοντσελο και εχει μονο ελληνικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτη , η 1,7 του ιταλου ειναι καλυτερη τελικα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την λιμοντσελο και εχει μονο ελληνικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτη , η 1,7 του ιταλου ειναι καλυτερη τελικα η οχι?

 

Την εβγαλα την 1.7.

Μπορει σε εφε να ηταν ωραια αλλα δεν ηταν σταθερη κατ εμε.

Λογικο μιας και γραφει οτι ειναι dev.

Link to comment
Share on other sites

Πάει κι αυτή ? Την καίμε.....Πάνω που είχα αποφασίσει να την περάσω,μιας και χθες βράδυ δεν είχα μπαταρία,πόσταρες το αποπάνω και μένω στην 1,4.:)
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η 1.7 μου έκατσε καλά. Ο φακός δεν κρασαρει, γενικά η μπαταρία είναι καλύτερη και με τα υπόλοιπα συμφωνώ με τον dante. Θα την κρατήσω κανα μήνα και μετά θα ασχοληθώ με άλλη γιατί κουραστικα και γω να δοκιμάζω rom συνέχεια.

Ίσως όταν ενηλικιωθεί η ROW να παίξω με αυτήν.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...