Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Αυτό είναι το factory menu, για να μπεις στο recovery πατάς και τα 2 πλήκτρα ήχου ταυτόχρονα με το power.

 

Έτσι εμφανίζει στην οθόνη Lenovo , powered by android και μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση κανονικά. δοκίμασα πατώντας και αφήνοντας άμεσος μετά την δόνηση , 5 sec μετά και 10 sec μετά , άλλα το ίδιο ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[/color]

 

Έτσι εμφανίζει στην οθόνη Lenovo , powered by android και μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση κανονικά. δοκίμασα πατώντας και αφήνοντας άμεσος μετά την δόνηση , 5 sec μετά και 10 sec μετά , άλλα το ίδιο ...

Όταν σου εμφανίζει το "Lenovo , powered by android" δεν αφήνεις τα κουμπιά. Συνεχίζεις να τα κρατάς πατημένα μέχρι να μπεις στη recovery.
Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω λιγο τα φωτα σας απο τεχνικης πλευρας. εβαλα μονος μου μια lcd οθονη στο κ3 δουλευει κανονικα...αλλα τι θεμα εχω τωρα...χμ,,,δεν εχω σημα.δλδ ενω βλεπει την σιμ και μ ζηταει το πιν δεν πιανει δικτυο και το 2ο..δεν εχω ηχο....θελω βοηθεια δυνατη...

 

πρέπει να το ξαναλύσεις και προσεκτικά να τσεκάρεις αν έχεις κουμπόσει τα εξαρτήματα κανονικά

κεραία,ακουστικό

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι σωστό αλλά...Δε ξέρω ούτε ποια είναι η κεραία ούτε το ακουστικό... Κάποια φωτο ίσως? Είμαι να σκασω... Βοηθήστε αδέρφια
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου εμφανίζει το "Lenovo , powered by android" δεν αφήνεις τα κουμπιά. Συνεχίζεις να τα κρατάς πατημένα μέχρι να μπεις στη recovery.

 

το κινητό μετά από λίγο που εμφανίζει το "Lenovo , powered by android" κάνει επανεκκίνηση , και μετά ξανά και ξανά (κράτησα πατημένα τα κουμπιά τόσο που έκανε 6 φόρες επανεκκίνηση).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειχα παραγγειλει 2 lenovo k3 note...προχτες ηρθαν και βλεπω οτι μου πετανε συνεχεια διαφημισεις, εχουν εφαρμογες που δε χρειαζομαι αλλα δεν μπορω να ξεφορτωθω και το μικροφωνο στο ενα τηλεφωνο δε λειτουργει καθολου,ενω στο αλλο δουλεψε καποια στιγμη αλλα μετα παλι τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω την limonchelo ROM στο Κ3 μου.

Εχω κάνει swipe και τα δυο data οταν ειμαι σε recovery mode αλλά δεν λέει με τίποτα να αδειάσει η ram. Οταν συνδέω το κινητό στο PC μου την δείχνει maxed out (κατακόκκινη οτι και καλά είναι γεμάτη) και πλεον το κινητό λαγκαρει πολύ άσχημα.

Εκανα και factory reset αλλά παλι τα ίδια.

Ξέρει κάποιος πως να την αδειασω για να το στησω απ την αρχή το κινητό;

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Για να περάσουμε την Rom του ιταλού (post #1960, τα link δεν είναι ενεργά πλέον) πρέπει υποχρεωτικά να έχουμε την 1522 multilanguage με ελληνικά ,root gapps?

Τώρα φοράει vibeuiv_2.5_11520_5.827.1_ST_k50_75

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να εγκαταστήσω την Rom του CUOCO92 S433 V66. Αυτή τη στιγμή έχω το TWRP 2.8.6.0 του cuoco92. Θέλω να ρωτήσω με ποιο TWRP πρέπει να εγκαταστήσω την παραπάνω Rom και επίσης τι wipe πρέπει να κάνω; Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

το error 8417 πως προσπερνάτε?

Λογικά κάτι πρέπει να αλλαχτεί στον skater.

 

δοκιμάστηκαν πολλές διαφορετικές εκδόσεις flash

 

edit: μετά από 50 προσπάθειες το εγκατέστησε....

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά τη θύρα usb(το έφτιαξα με 30€) τα φτυσε και το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το τηλέφωνο καθώς και το κουμπί του volume+.κοινώς σκατά!! υπάρχει περίπτωση να το ανοίξω να καθαρίσω τα κουμπιά εσωτερικά μήπως έχουν πιάσει βρόμα, μπας και γλιτώσω καμιά 30αρα πάλι; το έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Για κάποιο λόγο που δε μπορώ να καταλάβω, σταμάτησαν να δουλεύουν και οι δυο SIM ταυτόχρονα!

Ενώ δουλεύουν και οι δυο μεμονωμένα, το κινητό δεν τις ενεργοποιεί και τις δύο! Τι μπορεί να φταίει;

 

Δοκίμασα αρκετές SIM, και αυτές που έχουν πρόβλημα σε άλλα κινητά! Εντόπισα το πρόβλημα!

Όταν το κινητό έχει μέσα δύο SIM από την ίδια εταιρία (3 UK) δεν δουλεύουν ταυτόχρονα.

Μόνο σε αυτή τη περίπτωση υπάρχει το πρόβλημα!!!

Edited by @ngel
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Για να περάσουμε την Rom του ιταλού (post #1960, τα link δεν είναι ενεργά πλέον) ............................

 

ok μετά απο 3 ώρες διάβασμα ....s433 του ιταλού από needrom.

Έχει ανεβάσει και την έκδοση για φλασάρισμα με flash tool.

thanks

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να εγκαταστήσω την Rom του CUOCO92 S433 V66. Αυτή τη στιγμή έχω το TWRP 2.8.6.0 του cuoco92. Θέλω να ρωτήσω με ποιο TWRP πρέπει να εγκαταστήσω την παραπάνω Rom και επίσης τι wipe πρέπει να κάνω; Σας ευχαριστώ.

 

Κατέβασε την

FLASHTOOL VERSION

K50a40_S433_V65_CUOCO92_ROW_SPFT.7z

και δεν παιδεύεσαι με TWRP και οτιδήποτε άλλο.

 

για TWRP λογικά σου κάνουν και οι οδηγίες από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6176834#post6176834

 

και από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413819&page=659

με μόνη διαφορά στο βήμα 10 γιατί εσυ δεν θα κάνεις "restore" αλλά "install & select downloaded zip file" (το zip της rom θα το περάσεις καλύτερα στην sd και όχι στην internal memory).

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την

FLASHTOOL VERSION

K50a40_S433_V65_CUOCO92_ROW_SPFT.7z

και δεν παιδεύεσαι με TWRP και οτιδήποτε άλλο.

 

για TWRP λογικά σου κάνουν και οι οδηγίες από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6176834#post6176834

 

και από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413819&page=659

με μόνη διαφορά στο βήμα 10 γιατί εσυ δεν θα κάνεις "restore" αλλά "install & select downloaded zip file" (το zip της rom θα το περάσεις καλύτερα στην sd και όχι στην internal memory).

 

dimitris2004 σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντησή σου. Και οι δύο οδηγοί που μου έστειλες, του Darth_Revan και του pdt πιστεύω ότι θα με βοηθήσουν πολύ να αλλάξω Rom. Επίσης θέλω να σε ρωτήσω το εξής, αν είναι να χρησιμοποιήσω την flashtool version (μιας και δεν την έχω δουλέψει ξανά) μήπως είναι καλύτερα να βάλω την εργοστασιακή K50a40_S433 και όχι του Ιταλού την flashtool version; Ή να προτιμήσω την twrp έκδοση που το έχω ήδη κάνει άλλη μία φορά και μου φάνηκε εύκολο. Και πάλι σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά τη θύρα usb(το έφτιαξα με 30€) τα φτυσε και το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το τηλέφωνο καθώς και το κουμπί του volume+.κοινώς σκατά!! υπάρχει περίπτωση να το ανοίξω να καθαρίσω τα κουμπιά εσωτερικά μήπως έχουν πιάσει βρόμα, μπας και γλιτώσω καμιά 30αρα πάλι; το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Αν πατιούνται κανονικά, έχεις την αίσθηση σωστού πατήματος του δακτύλου και δεν υπάρχει ανταπόκριση για να πραγματοποιήσουν τα πλήκτρα την αντίστοιχη λειτουργία, ίσως να "τραυματίστηκε" η καλωδιοταινία, το flex που ενώνει τα τρία πλήκτρα και αν δεν κάνω λάθος έχει 6 - 10 ευρώ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πατιούνται κανονικά, έχεις την αίσθηση σωστού πατήματος του δακτύλου και δεν υπάρχει ανταπόκριση για να πραγματοποιήσουν τα πλήκτρα την αντίστοιχη λειτουργία, ίσως να "τραυματίστηκε" η καλωδιοταινία, το flex που ενώνει τα τρία πλήκτρα και αν δεν κάνω λάθος έχει 6 - 10 ευρώ.

 

μάλλον αυτό που λες έχει γίνει.πατιούνται κανονικά αλλά δεν ανταποκρίνονται:)

Link to comment
Share on other sites

dimitris2004 σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντησή σου. Και οι δύο οδηγοί που μου έστειλες, του Darth_Revan και του pdt πιστεύω ότι θα με βοηθήσουν πολύ να αλλάξω Rom. Επίσης θέλω να σε ρωτήσω το εξής, αν είναι να χρησιμοποιήσω την flashtool version (μιας και δεν την έχω δουλέψει ξανά) μήπως είναι καλύτερα να βάλω την εργοστασιακή K50a40_S433 και όχι του Ιταλού την flashtool version; Ή να προτιμήσω την twrp έκδοση που το έχω ήδη κάνει άλλη μία φορά και μου φάνηκε εύκολο. Και πάλι σε ευχαριστώ.

 

Ποιο εύκολο από το flash tool δεν νομίζω να υπάρχει.

Τώρα αν θέλεις να βάλεις την εργοστασιακή ή την twrp αυτό ας το απαντήσει κάποιος καλύτερος γνώστης του κινητού και γενικά του android.

Προτίμησα του ιταλού, γιατί η χρήστης της συσκευής θέλει κάτι σταθερό και απλό.

Μια σημείωση για την ρομ του ιταλού. όσες φορές και αν απεγκαταστάθηκε το evernote, στο επόμενο reboot ήταν πάλι εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες.εχω την ατυχία να αλλάξω την οθόνη στο κ3 Νοτε.ολα καλά πήγαν μέχρι πού το έβαλα να δουλέψει και πέτυχε.εκει που δεν πέτυχε ήταν να πιάσει σήμα.εννοωντας ότι ενώ μ ζητάει πιν της κάρτας και τήν διαβάζει δεν πιάνει σήμα... Δώστε μού λίγο ιδέες γτ θα σκάσω...Η σιμ σε άλλο κινητό δουλεύει άρα απέκλεισα το να μη δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες.εχω την ατυχία να αλλάξω την οθόνη στο κ3 Νοτε.ολα καλά πήγαν μέχρι πού το έβαλα να δουλέψει και πέτυχε.εκει που δεν πέτυχε ήταν να πιάσει σήμα.εννοωντας ότι ενώ μ ζητάει πιν της κάρτας και τήν διαβάζει δεν πιάνει σήμα... Δώστε μού λίγο ιδέες γτ θα σκάσω...Η σιμ σε άλλο κινητό δουλεύει άρα απέκλεισα το να μη δουλεύει...

δεν έχεις συνδέσει το καλώδιο της κεραίας. είναι και το μοναδικό καλώδιο που χει η συσκευή μέσα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...