Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πάντα πάνω του να πας λεπτομέρειες και μετά ρυθμίσεις μήπως είναι ενεργό το always scanning. Εμένα αυτό έφταιγε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω τη συσκευη με android 5.1 VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5 εχω δοκιμασει ολα τα προγραμματα iroot/kingroot κ.α

δεν εγινε root απετυχε σε ολα.θα μου πειτε οτι στην πρωτη σελιδα υπαρχει οδηγος γιαυτο οκ αλλα ο οδηγος ειμαι μαζι με flash rom και με μπερδευει.

Εγω θελω να το κανω ΜΟΝΟ ροοτ να βαλω το superuser χωρις να αλλαξω rom.

Υπαρχει καποιος καθαρος οδηγος αποκλειστικα για root?

ευχαριστω θα ηθελα την βοηθεια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη συσκευη με android 5.1 VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5 εχω δοκιμασει ολα τα προγραμματα iroot/kingroot κ.α

δεν εγινε root απετυχε σε ολα.θα μου πειτε οτι στην πρωτη σελιδα υπαρχει οδηγος γιαυτο οκ αλλα ο οδηγος ειμαι μαζι με flash rom και με μπερδευει.

Εγω θελω να το κανω ΜΟΝΟ ροοτ να βαλω το superuser χωρις να αλλαξω rom.

Υπαρχει καποιος καθαρος οδηγος αποκλειστικα για root?

ευχαριστω θα ηθελα την βοηθεια σας!!

 

Ακολούθησε το τμήμα που λεει για το root. Χρειάζονται και όλα τα υπόλοιπα για να δουλέψει το spflashtool. Απλά δεν θα περάσεις rom. Θα βάλεις twrp και το superuser

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε το τμήμα που λεει για το root. Χρειάζονται και όλα τα υπόλοιπα για να δουλέψει το spflashtool. Απλά δεν θα περάσεις rom. Θα βάλεις twrp και το superuser

 

Δηλαδη να ξεκινησω τον οδηγο απο εδω και κατω? (Βάλτε τα αρχεία "gapps-du-flounder-arm64-20150331-signed.zip" και "K3_Note_ROOT_SuperSU-Pro-v2.46.zip" στον κεντρικό φάκελο του κινητού

(Lenovo K3 Note/Built-in Storage).

Ύστερα, κλείστε το κινητό και μπείτε πάλι στο flashtool.............. κ.τ.λ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί otg κανονικά?

Αν ναι με ποιά ρομ?

Ευχαριστώ.

Τι εννοείς; να μπορείς να συνδέσεις στικακι απευθείας πάνω στη συσκευή; Αυτό με όλες τις ρομ γίνεται. Έχω αλλάξει πάνω από δέκα κινεζικές και row σε όλες μία χαρά δουλεύει το otg

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να ξεκινησω τον οδηγο απο εδω και κατω? (Βάλτε τα αρχεία "gapps-du-flounder-arm64-20150331-signed.zip" και "K3_Note_ROOT_SuperSU-Pro-v2.46.zip" στον κεντρικό φάκελο του κινητού

(Lenovo K3 Note/Built-in Storage).

Ύστερα, κλείστε το κινητό και μπείτε πάλι στο flashtool.............. κ.τ.λ?

 

Πρέπει να περαστούν οι drivers πρώτα απο όλα για να δουλευει σωστά το sp flash tool.Αν έχεις ήδη gapps θα βαλεις μόνο το αρχέιο supersu .

Link to comment
Share on other sites

περασα την cm12.1 dev3 του cheshkin του εκανα και overclcok στα 2ghz και το κινητο πηρε νεα πνοη ,μιλαμε πεταει !!!

πριν ειχα την official s422 που αργουσε αφανταστα στο φορτωμα εφαρμογων

link οποιος θελει να το κατεβασει

https://drive.google.com/file/d/0ByXffurYdzvYSmtFWS1MTzAtbUk/view

Link to comment
Share on other sites

περασα την cm12.1 dev3 του cheshkin του εκανα και overclcok στα 2ghz και το κινητο πηρε νεα πνοη ,μιλαμε πεταει !!!

πριν ειχα την official s422 που αργουσε αφανταστα στο φορτωμα εφαρμογων

link οποιος θελει να το κατεβασει

https://drive.google.com/file/d/0ByXffurYdzvYSmtFWS1MTzAtbUk/view

 

και πως εκανες οβερκλοκινγκ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοςςςςς....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα χρειαζεται μονο την, συγκεκριμενη ρομ που λες?γιατι εγω δεν μου δινει πανω απο 1.690gz

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; να μπορείς να συνδέσεις στικακι απευθείας πάνω στη συσκευή; Αυτό με όλες τις ρομ γίνεται. Έχω αλλάξει πάνω από δέκα κινεζικές και row σε όλες μία χαρά δουλεύει το otg

 

Και μπορείς κανονικά να αντιγράψεις από και προς τη flash?

Μόνο με es explorer μπορώ να "διαβάσω" το usb stick και μόνο να αντιγράψω από αυτό προς το κινητό.

Το αντίστροφο όχι.

Κάνω κάτι λάθος?

Είμαι με την 1608 του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περαστούν οι drivers πρώτα απο όλα για να δουλευει σωστά το sp flash tool.Αν έχεις ήδη gapps θα βαλεις μόνο το αρχέιο supersu .

Ευχαριστω εβαλα την ρομ που εχει στο αρχικο ποστ εκανα ρουτ ολα καλα στην αρχη δεν μου αναγνοριζε την συσκευη βρηκα καποιους αλλους driver και εκανα flash με το tablet 8.1 windows. Αλλα η ρομ αυτη εχει μονο κινεζικα και αγγλικα μπορεις να μου στειλεις καποια να περασω καλη με ελληνικο μενου? ευχαριστω για την βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοςςςςς....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα χρειαζεται μονο την, συγκεκριμενη ρομ που λες?γιατι εγω δεν μου δινει πανω απο 1.690gz

 

ναι δυστηχως το overclocking γινεται μονο στην cm12.1 dev3 σκοραρει περιπου 55.000 στο antutu benchmark και 911single core , 4500 multi core στο geekbench

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω εβαλα την ρομ που εχει στο αρχικο ποστ εκανα ρουτ ολα καλα στην αρχη δεν μου αναγνοριζε την συσκευη βρηκα καποιους αλλους driver και εκανα flash με το tablet 8.1 windows. Αλλα η ρομ αυτη εχει μονο κινεζικα και αγγλικα μπορεις να μου στειλεις καποια να περασω καλη με ελληνικο μενου? ευχαριστω για την βοηθεια!!

 

Απλά λοιπόν θα περάσεις την τελευταία επίσημη row Ινδική που έχει ελληνικά και playstore. Αλλιώς αν θες vibeui βαλε του Ιταλού. http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html Του Ιταλού.

Και εδώ η τελευταία επίσημη Ινδική row

 

http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/

Link to comment
Share on other sites

ναι δυστηχως το overclocking γινεται μονο στην cm12.1 dev3 σκοραρει περιπου 55.000 στο antutu benchmark και 911single core , 4500 multi core στο geekbench

 

Προφανως και θα εχει αλλο boot.img και init.d πειραγμενο γιατι εγω που προσπαθησα με tweak σε text editor με 2.2gz δεν μου το επαιρνε. Ευχαριστω φιλος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Τι καλά που θα ήταν να έκανες ένα κόπο απλά να διαβαζες από το ίδιο μαγαζί την περιγραφή τί λέει, ή να κοιτούσες μερικές σελίδες πίσω... Θα έπαιρνες την απάντηση σου χωρίς να γραφτεί για πολλοστή φορά άλλη μια επαναλαμβανόμενη ερώτηση...

http://imgur.com/LDxYgXy

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που θα ήταν να έκανες ένα κόπο απλά να διαβαζες από το ίδιο μαγαζί την περιγραφή τί λέει, ή να κοιτούσες μερικές σελίδες πίσω... Θα έπαιρνες την απάντηση σου χωρίς να γραφτεί για πολλοστή φορά άλλη μια επαναλαμβανόμενη ερώτηση...

http://imgur.com/LDxYgXy

 

Την περιγραφη τη διαβασα.Απλα το firmware δεν ξερω πως αλλαζει και σκεφτηκα μηπως στην προσπαθεια για αλλαγη ρομ συμβει τιποτα. Εδω περα διαβασα αρκετες σελιδες αλλα κατα κυριο λογο αναφερουν διαφορες ρομ κ ποια ειναι η καλυτερη.

 

Με κολασες τετοιες αγιες μερες... :p

Link to comment
Share on other sites

Την περιγραφη τη διαβασα.Απλα το firmware δεν ξερω πως αλλαζει και σκεφτηκα μηπως στην προσπαθεια για αλλαγη ρομ συμβει τιποτα. Εδω περα διαβασα αρκετες σελιδες αλλα κατα κυριο λογο αναφερουν διαφορες ρομ κ ποια ειναι η καλυτερη.

 

Με κολασες τετοιες αγιες μερες... :p

 

Δεν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι,τους λες να σου περάσουν την τελευταία row και θα εισαι κομπλέ. Δεν έχει καμια απολυτως διαφορά με το k50-t5 .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι,τους λες να σου περάσουν την τελευταία row και θα εισαι κομπλέ. Δεν έχει καμια απολυτως διαφορά με το k50-t5 .

 

Σευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...