Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, έχω αλλάξει πάρα πολλές ρομ και γενικά όλες έχουν κάποια προβλήματα, τώρα έχω την slick 1613 και έχω πολύ drain στην μπαταρία, πριν είχα την 424 και μετά από δύο απροβληματιστες εβδομάδες άρχισε τα κολλήματα, τις miui τις δοκίμασα αλλά και αυτές ήταν απλά οκ. Υπάρχει κάποια κινεζικη έκδοση vibeui που να έχει καλή μπαταρία και να δουλεύουν double tap και notifications ;

Παιδιά κάνεις έχει να προτείνει κάτι που να βγάζει και οθόνη πάνω από 4 ώρες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι μπαινεις καπου που σχεδον 85% το θεωρεις ασυναρτησιες?

 

Άστο μην ασχολείσαι άλλο με αυτόν. Άμα θέλει να βρει απαντήσεις ας κοιτάξει πίσω μερικές σελίδες

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να κρατησουμε το θεμα καθαρο????!!!!! Γραφει, ο καθενας οτι του κατεβει ρωταει τα ιδια και τα ιδια και εχουμε 600 σελιδες με αρλουμπες αντι με 100 με οτι νεα αναβαθμιση και αντιμετωπιση προβληματος βγαζει το κινητο μας. Σορυ αλλα με τετοια μονο αχρηστο και κουραστικο γινεται το θεμα.

Παιδια με ολο τον σεβασμο. Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να κρατησουμε το θεμα καθαρο????!!!!! Γραφει, ο καθενας οτι του κατεβει ρωταει τα ιδια και τα ιδια και εχουμε 600 σελιδες με αρλουμπες αντι με 100 με οτι νεα αναβαθμιση και αντιμετωπιση προβληματος βγαζει το κινητο μας. Σορυ αλλα με τετοια μονο αχρηστο και κουραστικο γινεται το θεμα.

Παιδια με ολο τον σεβασμο. Φιλικα.

 

Ακριβώς αυτό εννοούσα και εγώ. Αλλα βλέπεις δεν υπάρχει έλεγχος και γράφει ο καθένας ότι θέλει.Επρεπε να ήταν σαν το 4pda το ρωσικο forum που γίνεται συνέχεια έλεγχος και τα επαναλαμβανομενα ερωτήματα και άσχετα σβήνονται για να παραμένει καθαρό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως .... Δεκα πραγματα σωστα και ενημερωμενα και 2-3 οδηγους για τους νεους κατοχους η οποιος τελος παντων θελει να ασχοληθει με root . αλλα οι περισσοτεροι προφανως βαριουνται....
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως .... Δεκα πραγματα σωστα και ενημερωμενα και 2-3 οδηγους για τους νεους κατοχους η οποιος τελος παντων θελει να ασχοληθει με root . αλλα οι περισσοτεροι προφανως βαριουνται....

 

με εναν διαχειριστη περιμενετε να γινουν ολα αυτα που λετε?? εξαλου στην αρχικη εχει οδηγους που καλυπτουν το 90% των ερωτησεων

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα πρόβλημα που δεν έχω ξανά συναντήσει.

Είμαι με την VIBE UI 3.5 1615 DEV και δεν βρίσκω πουθενά το pocket-dial prevention mode για να το απενεργοποιησω.

Ξέρει κανείς τι παίζει? Το έχουν ενεργοποιημενο χωρίς όμως να υπάρχει στο μενού????

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στην παραπάνω έκδοση μου απενεργοποιείται μετά από λίγη ώρα το ringtone. Επανανέρχεται μόνο με Restart. Υποψιάζομαι οτι φταίει το MAXXAUDIO.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι αναμεσα στην 1520 και 1522 , καποιος που τις εχει δοκιμασει και τις δυο μπορει να μου πει πια ειχε τα λιγοτερα προβληματα(με ενδιαφερει ποιο πολυ να μην μου πεταει διαφημισεις). Σε περιπτωση που βαλω την 1522 δεν χρειαζεται να βαλω πρωτα την 1520?

Αν εχω καταλαυει καλα για να βαλω την 1522 πρεπει πρωτα μεσω του flash tool να βαλω την cwm και μετα την ρομ μεσω της cwm?

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν απο λιγους μηνες πηρα το Α806 και επιδη εμεινα ικανοποιημενος και μετα απο γκρινια της γυναικας μου της πηρα το κ3 note, φοβερο τηλ. Αλλα εδω και μια βδομαδα που το εχουμε παρει ακουω γκρινια γιατι δεν εχει ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ, δηλαδη μονο με ακουστικα χωρις ιντερνετ οπως τον παλιο καλο καιρο. Αν μπορει κανεις βοηθησει; εχω φαει το play store αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν απο λιγους μηνες πηρα το Α806 και επιδη εμεινα ικανοποιημενος και μετα απο γκρινια της γυναικας μου της πηρα το κ3 note, φοβερο τηλ. Αλλα εδω και μια βδομαδα που το εχουμε παρει ακουω γκρινια γιατι δεν εχει ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ, δηλαδη μονο με ακουστικα χωρις ιντερνετ οπως τον παλιο καλο καιρο. Αν μπορει κανεις βοηθησει; εχω φαει το play store αλλα τιποτα.

https://forums.lenovo.com/t5/K-and-Vibe-Z-Series-Smartphones/k30-T-k3-note-FM-radio/td-p/2203889

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι αναμεσα στην 1520 και 1522 , καποιος που τις εχει δοκιμασει και τις δυο μπορει να μου πει πια ειχε τα λιγοτερα προβληματα(με ενδιαφερει ποιο πολυ να μην μου πεταει διαφημισεις). Σε περιπτωση που βαλω την 1522 δεν χρειαζεται να βαλω πρωτα την 1520?

Αν εχω καταλαυει καλα για να βαλω την 1522 πρεπει πρωτα μεσω του flash tool να βαλω την cwm και μετα την ρομ μεσω της cwm?

ευχαριστω..

 

Που τις βρηκες αυτες τις εκδοσεις :wacko:; ειναι παρα πολυ παλιες απο οταν βγηκε το τηλεφωνο ενα χρονο πριν με πολλα πολλα προβληματα. Κατεβασε μια νεωτερη εκδοση απο needrom. Κατευθειαν βαζεις δε χρειαζεται τη προηγουμενη.

 

http://www.needrom.com/download/cuoco92-s424-modi-fied-namo/

Πάντως αυτή παιδιά δεν εχει δείγματα λαγκαρισματος μετά από λίγες μέρες χρήση.

 

Φιλε την εχεις ακομα τη συγκεκριμενη ρομ; οντως δεν εχει θεματα οπως η απλη row?

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

pan82 μπορεις να μου προτεινεις καποια rom χωρις προβληματα?

Αυτη ειναι καλη? http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/ θα πρεπει να μπει οπως το ποστ 1289?

Edited by George08
Link to comment
Share on other sites

pan82 μπορεις να μου προτεινεις καποια rom χωρις προβληματα?

Αυτη ειναι καλη? http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/ θα πρεπει να μπει οπως το ποστ 1289?

Από τις τελευταίες official κινεζικές με android 6 είναι αυτή που έχει πολύ καλές κριτικές http://www.needrom.com/download/k3-note_1615dev_rus_v2-1-1_vdtmultil/ ενώ αν θέλεις να είναι το τηλέφωνο όπως θα το έπαιρνες από Ελλάδα καλύτερα να περάσεις μια row http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/ απλά έχει παρατήρηθει ότι μετά από λίγο καιρό χρήσης γίνονται λιγο πιο αργές οι row. Επίσης αν απαντήσει ο φίλος από πάνω row κάπως τροποποιημένη χωρίς θέματα είναι και αυτή που πέρασε o dedalos. Γενικά όλες αν δεν έχεις root και recovery τις περνάς με τις οδηγίες από το συγκεκριμένο post

 

ΥΓ. Για miui δε μπορω να προτείνω γιατι δε μου αρέσουν και δεν έχω περάσει ποτέ. Όσοι πέρασαν πάντως λένε ότι αν εξαιρέσεις που δεν έχει το διπλό κλίκ στην οθόνη για κλείδωμα παίζουν αψεγαδιαστα

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Από τις τελευταίες official κινεζικές με android 6 είναι αυτή που έχει πολύ καλές κριτικές http://www.needrom.com/download/k3-note_1615dev_rus_v2-1-1_vdtmultil/ ενώ αν θέλεις να είναι το τηλέφωνο όπως θα το έπαιρνες από Ελλάδα καλύτερα να περάσεις μια row http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/ απλά έχει παρατήρηθει ότι μετά από λίγο καιρό χρήσης γίνονται λιγο πιο αργές οι row. Επίσης αν απαντήσει ο φίλος από πάνω row κάπως τροποποιημένη χωρίς θέματα είναι και αυτή που πέρασε o dedalos. Γενικά όλες αν δεν έχεις root και recovery τις περνάς με τις οδηγίες από το συγκεκριμένο post

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν , το βέβαιο είναι ότι δεν έχει τα κολλήματα της row, εχουν εξαλειφθεί σε μεγάλο βαθμό, αλαξα εχθες σε miui, αλλά η πειραγμενη row είναι η μόνη που κρατησα σε backup

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Που τις βρηκες αυτες τις εκδοσεις :wacko:; ειναι παρα πολυ παλιες απο οταν βγηκε το τηλεφωνο ενα χρονο πριν με πολλα πολλα προβληματα. Κατεβασε μια νεωτερη εκδοση απο needrom. Κατευθειαν βαζεις δε χρειαζεται τη προηγουμενη.

 

 

 

Φιλε την εχεις ακομα τη συγκεκριμενη ρομ; οντως δεν εχει θεματα οπως η απλη row?

Καλημερα. Την έχω εγώ την συγκεκριμένη. Είναι πολύ καλή και δεν έχει κολλήματα καθόλου. ... Προτείνεται λοιπόν!!

 

τον νου σου και να πίνεις το νουνου σου!!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα πήρα το συγκεκριμένο κινητό για την γυναίκα μου και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ρίχνω στο κινητό από το λαπτοπ με bluetooth ήχο κλήσης σε mp3 και από τον φάκελο "bluetooth" που πάει το αντιγράφο και το κάνω επικόλληση στον φάκελο "ringtones". Ομως όταν πάω στις ρυθμίσεις δεν εμφανιζεται ο συγκεκριμένος ήχος για να τον ορίσω ως ήχο κλήσης.

Τί μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας!!! σημερα παρελαβα απο banggood το lenovo k3 note me android 5.1

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο μενου για να απεγκαταστησω προγραματα η να τα μεταφερω στην sd.

παω ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/Εφαρμογες και οταν το παταω μου γραφει οτι δεν ειναι δυνατη η εκιννηση της εφαρμογης.

Τι μπορω να κανω για αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας!!! σημερα παρελαβα απο banggood το lenovo k3 note me android 5.1

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο μενου για να απεγκαταστησω προγραματα η να τα μεταφερω στην sd.

παω ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/Εφαρμογες και οταν το παταω μου γραφει οτι δεν ειναι δυνατη η εκιννηση της εφαρμογης.

Τι μπορω να κανω για αυτο??

 

 

Αλλαξε rom,αυτή προφανώς ειναι μαγειρεμένη απο bangood και έχει θέματα.Εχει οδηγίες στην πρώτη σελίδα καθώς και στο αντίστοιχο θέμα στο xda που θα βρεις και τις νεότερες rom http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου στειλετε ενα καλο λινκ με οδηγιες για να το κανω root? λεω να μην αλαξω ακομα ρομ να το κανω root πρωτα για να σβησω καποια προγραμματα να δω πως θα παει!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ειμαι νεος ιδιοκτητης Κ3 Note. To τηλεφωνο αγοραστηκε απο το minideal και ηρθε με την stock ROM σε εκδοση 5.0.

Με το που το ανοιξα, μου ζητησε αναβαθμιση και εδωσα ΟΚ. Αποτελεσμα ηταν να εγκαταστησει 6.0, αλλα χωρις google apps.

Στην προσπαθεια μου να τις εγκαταστησω, απετυχα και αποφασισα να στησω CWM για να περασω cyanogenmode ROM.

Ακολουθησα τις οδηγιες του παρακατω βιντεο:

αλλα, παρ οτι ολα πανε κανονικα με ADB, οταν προσπαθω να μπω σε CWM, με την γνωστη διαδικασια, με βγαζει στον Κινεζικο Lenovo bootloader.

Εχετε καποια συμβουλη;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

κι εγώ νέος ιδιοκτήτης του μοντέλου αυτού είμαι (χθες ήρθε) και έκανα κι εγώ root με βάση τις οδηγίες του rootjunky κι έβαλα και cyanogenmod που προτείνει ο τύπος και ενώ έχουν όλα λυθεί και γεμάτος ικανοποίηση πάω να χρησιμοποιήσω το νέο μου απόκτημα συνειδητοποιώ ότι δεν μπορώ να δεχθώ κλήσεις. Μπορώ να κάνω αλλά όχι να δεχθώ.

 

Βοηθάτε γιατί χανόμαστε

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

κι εγώ νέος ιδιοκτήτης του μοντέλου αυτού είμαι (χθες ήρθε) και έκανα κι εγώ root με βάση τις οδηγίες του rootjunky κι έβαλα και cyanogenmod που προτείνει ο τύπος και ενώ έχουν όλα λυθεί και γεμάτος ικανοποίηση πάω να χρησιμοποιήσω το νέο μου απόκτημα συνειδητοποιώ ότι δεν μπορώ να δεχθώ κλήσεις. Μπορώ να κάνω αλλά όχι να δεχθώ.

 

Βοηθάτε γιατί χανόμαστε

Ευχαριστώ.

Καλόριζικο... Μήπως εχασες τα ιμει... Για κοίτα τα να δεις ...

 

τον νου σου και να πίνεις το νουνου σου!!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα πήρα το συγκεκριμένο κινητό για την γυναίκα μου και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ρίχνω στο κινητό από το λαπτοπ με bluetooth ήχο κλήσης σε mp3 και από τον φάκελο "bluetooth" που πάει το αντιγράφο και το κάνω επικόλληση στον φάκελο "ringtones". Ομως όταν πάω στις ρυθμίσεις δεν εμφανιζεται ο συγκεκριμένος ήχος για να τον ορίσω ως ήχο κλήσης.

Τί μπορεί να συμβαίνει;

μπορείς να το ορίσεις σαν ήχο κλήσης, αλλά διαφέρει από μία ρομ σε άλλη. στις vibeui πας στις ρυθμίσεις >ήχοι κλήσης>ringtone και βλέπεις τους ήχους που έχει σαν προεπιλογή. συνήθως πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες , πατάς εκεί και έχει μια επιλογή εισαγωγή των πόρων μου και ψάχνεις να βρεις τον ήχο που θέλεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας,

ειμαι νεος ιδιοκτητης Κ3 Note. To τηλεφωνο αγοραστηκε απο το minideal και ηρθε με την stock ROM σε εκδοση 5.0.

Με το που το ανοιξα, μου ζητησε αναβαθμιση και εδωσα ΟΚ. Αποτελεσμα ηταν να εγκαταστησει 6.0, αλλα χωρις google apps.

Στην προσπαθεια μου να τις εγκαταστησω, απετυχα και αποφασισα να στησω CWM για να περασω cyanogenmode ROM.

Ακολουθησα τις οδηγιες του παρακατω βιντεο:

αλλα, παρ οτι ολα πανε κανονικα με ADB, οταν προσπαθω να μπω σε CWM, με την γνωστη διαδικασια, με βγαζει στον Κινεζικο Lenovo bootloader.

Εχετε καποια συμβουλη;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

για να μπεις στο recovery πατάς ταυτόχρονα και τα δύο κουμπιά του ήχου

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα φίλοι,

κι εγώ νέος ιδιοκτήτης του μοντέλου αυτού είμαι (χθες ήρθε) και έκανα κι εγώ root με βάση τις οδηγίες του rootjunky κι έβαλα και cyanogenmod που προτείνει ο τύπος και ενώ έχουν όλα λυθεί και γεμάτος ικανοποίηση πάω να χρησιμοποιήσω το νέο μου απόκτημα συνειδητοποιώ ότι δεν μπορώ να δεχθώ κλήσεις. Μπορώ να κάνω αλλά όχι να δεχθώ.

 

Βοηθάτε γιατί χανόμαστε

Ευχαριστώ.

βάλε μια vibeui του ιταλού 'οπως αυτή http://www.needrom.com/download/cuoco92-1611-3-5-vibeui/ και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...