Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει παιδια,ευχαριστω πολυ!Η διαδικασια για να επιλυθει το προβλημα με τις γραμματοσειρες μετα απο αναβαθμιση η εγκατασταση Rom ειναι να flashαρουμε ενα zip με τις γραμματοσειρες του android L.Το link που υπηρχε εδω δεν λειτουργει γι'αυτο σας το παραθετω ξανα! https://mega.nz/#!GNRDSYhA!42aRsQ8Y117cgCKhrelvrPgQqjpgo3uBSbwHBHX7Mt8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ http://www.needrom.com/download/miui-7-5-11-21-ml/ ο δημιουργός αναφέρει ότι το led λειτουργεί με Light Flow app. Μήπως έχεις άλλη έκδοση;

 

Στην τελευταία ΟΤΑ αναβάθμιση της MIUI το led λειτουργεί κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα. Στην Sense7 v2 που φοράω, προσθήκη/αφαίρεση οθονών γίνεται με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην ταπετσαρία αρχικής οθόνης. Βγαίνει από εκεί ένα μενού "Προσαρμογή" και από εκεί έχει αλλαγή αρχικής, αλλαγή θέματος, προσθήκη γραφικών και διαχείριση σελίδων. Για δοκίμασε μήπως ισχύει το ίδιο και στην δική σου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά είναι η πρώτη ρομ που δεν το βρίσκω, να προσθέσω και να αφαιρέσω οθόνες οκ, απλά να τις μετακινησω δεν βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση λίγο χαζή.... Το light flow αν είναι το πληρωτο σου δίνει την δυνατότητα να διαλέξεις από ποιο πρόγραμμα θέλεις το.λαμπάκι ε?? Γιατί το τζάμπα έχει μόνο σε κάποια και δεν αναβοσβηνει το λαμπάκι....
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Θελω να παραγγειλω το κινητο και εχω μια ερωτηση.

Οταν το παραγγειλω θα ζητησω να μου το ροοταρουν και να μου βαλουν την 1520 multi language Rom?

Ετσι θα ειναι ολα καλα;

Οποιος μπορει να μου απαντησει γιατι θελω να προχωρησω την παραγγελια.:happy:Ευχαριστω πολυ.:)

Link to comment
Share on other sites

Στη Sense v7 είχα και εγώ πρόβλημα με τον ήχο κλήσης ενώ ρύθμιζα τον ήχο που ήθελα αλλά και την ένταση τις περισσότερες φορές δεν χτύπαγε.

Τώρα έχω την 15.11.26 και είναι πολύ καλή αν και υπέρ - θερμένεται λίγο σε παιχνίδια.

GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η <<ινδική>> που λέμε, είναι όπως λες πλήρως λειτουργική χωρίς κινέζικα και έχει όλες τις γλώσσες , υστερεί λίγο σε επιδόσεις με τις vibeui . Κράτησέ την και μην την αλλάζεις!

 

τι εννοεις ακριβως υστερει σε επιδοσεις?εχουν τεραστια διαφορα οι vibe?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειχα σχεδον καταληξει σε αγορα του Κ3 ΝΟΤΕ ειδα σε ενα αρθρο ενα σχολιο που γραφει οτι εχει πολυ υψηλο sar (σχεδον 1,6) ενω το xiaomi redmi note 2 exei 0.68.To εχει ψαξει κανεις; θα το κοιταξω κι εγω βεβαια... αν ξερει καποιος site που να εχει τα sar για τα κινεζικα τηλεφωνα(xiaomi,lenovo,meizu) ας τον πει.....περιμενω απαντησεις --ευχαριστω Edited by Cimmerian
Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά ε? οκ ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επιτέλους ένας με την 121 !!!! πως παει από ταχύτητα βρε παιδί μου? γιατί άλλοι λένε έτσι άλλοι αλλιώς..τόσο τραγική είναι? ένα youtube και ένα fb πόση ώρα κάνει να τα ανοίξει δηλαδή?? πάνω από 3 sec που κάνει το δικό μου με μια απλή Vibeui?

 

εμένα πάντως πατας εφαρμογη και ανοιγει σχεδον μεσως...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ακριβως υστερει σε επιδοσεις?εχουν τεραστια διαφορα οι vibe?

Όχι δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές ως προς την ταχύτητα , εγώ προσωπικά βλέπω ότι έχουν λίγο <<αέρα>> παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Στη Sense v7 είχα και εγώ πρόβλημα με τον ήχο κλήσης ενώ ρύθμιζα τον ήχο που ήθελα αλλά και την ένταση τις περισσότερες φορές δεν χτύπαγε.

Τώρα έχω την 15.11.26 και είναι πολύ καλή αν και υπέρ - θερμένεται λίγο σε παιχνίδια.

GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Με την 15.11.26, το gps πάει σφαίρα το δοκιμασα εχθες ταξίδι 5 ώρες με το sygic, άψογη rom

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χτες δοκιμαστικά την MIUI7 5.11.26 και ενθουσιάστηκα! Κανένα bug, κανένα πρόβλημα, Ελληνικά παντού και απίστευτο flow! Ας είναι καλά το παληκάρι που την πρότεινε.

Πάντως, είδα ότι βγήκε και καινούρια Sense (V4) πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει στην Androium που είμαι ότι όταν τραβάω φωτογραφίες με φλας,

το φλάς "αργεί" ελάχιστα να συγχρονιστεί και οι φωτογραφίες βγαίνουν πιο σκοτεινές.

Έβαλα και μια lg camera και παρατήρησα το ίδιο.

 

Διορθώνεται κάπως?

 

Έχει κάποιος ιδέα για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ακριβως υστερει σε επιδοσεις?εχουν τεραστια διαφορα οι vibe?

την ιδια απορια εχω και εγω!!!! με vibeui ειμαι πολύ ικανοποιημένη αλλά θέλω ελληνικά...και τελικά μόνο μια δοκιμή θα μας πείσει!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ βάζω την 112 κανω Unroot κανω τα updates ως την 121 και μετά αν θέλω ξανακάνω root??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Ή ινδική είναι παρά πολύ αργή και μετά από μισό μήνα λειτουργίας κολλάει τρομερά και σου σπάει τα νεύρα... Εμένα μου άρεσε που είναι σταθερή, δεν είναι ροοτ και μπορούσα να βάλω novago και οτετν .... Αλλά μου έσπασε τόσο πολύ τα νεύρα που με την androium τώρα νομίζω ότι έχω άλλο.κινητό.... Αυτά από μένα...
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια παρελαβα κι εγω το δικο μου,αψογο το τηλεφωνακι μετα την πρωτη επαφη μαζι του,συμφωνω με καποια παιδια για τη ρομ με την οποια μου το εστειλαν οτι ειναι μια χαρα,εκανα ροοτ αμεσως με το γνωστο τροπο,εχει βεβαια καμποσες αχρηστες εφαρμογες που θελουν αφαιρεση(για μενα παντα),λεω να ακολουθησω για την αφαιρεση τους τις οδηγιες της πρωτης σελιδας.Ηθελα να ρωτησω για otg adaptor,εχω ενα το συνδεω και ενα usb stick το διαβαζει αλλα τα βιντεο που εχω μεσα τα παιζει χωρις ηχο και ενα αλλο usb δεν το βλεπει καθολου,αν μπορει καποιος να βοηθησει,μηπως χρειαζεται καποια εφαρμογη για otg?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Ή ινδική είναι παρά πολύ αργή και μετά από μισό μήνα λειτουργίας κολλάει τρομερά και σου σπάει τα νεύρα... Εμένα μου άρεσε που είναι σταθερή, δεν είναι ροοτ και μπορούσα να βάλω novago και οτετν .... Αλλά μου έσπασε τόσο πολύ τα νεύρα που με την androium τώρα νομίζω ότι έχω άλλο.κινητό.... Αυτά από μένα...

για να βλέπετε nova go και otenet απλά απενεργοποιήστε το επιλογές για προγραμματιστές και θα παίζουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια παρελαβα κι εγω το δικο μου,αψογο το τηλεφωνακι μετα την πρωτη επαφη μαζι του,συμφωνω με καποια παιδια για τη ρομ με την οποια μου το εστειλαν οτι ειναι μια χαρα,εκανα ροοτ αμεσως με το γνωστο τροπο,εχει βεβαια καμποσες αχρηστες εφαρμογες που θελουν αφαιρεση(για μενα παντα),λεω να ακολουθησω για την αφαιρεση τους τις οδηγιες της πρωτης σελιδας.Ηθελα να ρωτησω για otg adaptor,εχω ενα το συνδεω και ενα usb stick το διαβαζει αλλα τα βιντεο που εχω μεσα τα παιζει χωρις ηχο και ενα αλλο usb δεν το βλεπει καθολου,αν μπορει καποιος να βοηθησει,μηπως χρειαζεται καποια εφαρμογη για otg?

μήπως θέλει διαμόρφωση το usb σε μορφή ntfs ? δε νομίζω να χρειάζεται extra πρόγραμμα για να βλέπει τα usb με οποιοδήποτε fille manager μπορείς να τα ανοίξεις

Link to comment
Share on other sites

για να βλέπετε nova go και otenet απλά απενεργοποιήστε το επιλογές για προγραμματιστές και θα παίζουν

 

αυτο ειναι και το μονο ψαγαδι που βρηκα στην MIUI δεν παιζει το οτε τιβι, ουτε με το να κλεισω τις επιλογες των προγραματιστων, με το που παει να αρχησει το βιντεο, κλειενει η εφαρμογη, χωρις σφαλμα απλα κλεινει.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

για να βλέπετε nova go και otenet απλά απενεργοποιήστε το επιλογές για προγραμματιστές και θα παίζουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μήπως θέλει διαμόρφωση το usb σε μορφή ntfs ? δε νομίζω να χρειάζεται extra πρόγραμμα για να βλέπει τα usb με οποιοδήποτε fille manager μπορείς να τα ανοίξεις

 

Το ενα στικακι το βλεπει αμεσως,νομιζω πρεπει οταν το συνδεεις να το ανοιγει αμεσως χωρις file manager.Αλλα και αυτο που το ανοιγει,δεν εχω ηχο σε βιντεο,ταινιες κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Το ενα στικακι το βλεπει αμεσως,νομιζω πρεπει οταν το συνδεεις να το ανοιγει αμεσως χωρις file manager.Αλλα και αυτο που το ανοιγει,δεν εχω ηχο σε βιντεο,ταινιες κ.λ.π

το στικάκι που δε βλέπει πάρε τα αρχεία από μέσα και κάνε διαμόρφωση (σε υπολογιστή) το σύστημα αρχείων σε ntfs. σε εμένα για να δω ένα στικάκι μπαίνω από fille manager

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι και το μονο ψαγαδι που βρηκα στην MIUI δεν παιζει το οτε τιβι, ουτε με το να κλεισω τις επιλογες των προγραματιστων, με το που παει να αρχησει το βιντεο, κλειενει η εφαρμογη, χωρις σφαλμα απλα κλεινει.

Και εγώ παρόλο που κλείνω την επιλογή για προγραμματιστές εμένα μου λέει ότι ή συσκευή είναι ροοτ.....:(:(:(

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρόλο που κλείνω την επιλογή για προγραμματιστές εμένα μου λέει ότι ή συσκευή είναι ροοτ.....:(:(:(

 

Εμένα απλά κλείνει, δεν μου λέει τίποτα....!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει Λογκ Φάιλ, να λέει τι αλλάξει από την προηγούμενη;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και συγγνώμη που θα αναφερθώ σε κάτι το οποίο αναλύεται τόσες μέρες εδω μέσα..

Έχω και εγώ το Lenovok3note εδώ και 1 μήνα περίπου απο το etoTalk. Δεν έχω κάποιο θέμα ούτε κινέζικες εφαρμογές ούτε τίποτα.

Απλά λειτουργέι το Nova Launcher Prime 4.0 απο πίσω.. *Ούτε κολλάει,ούτε μου εμφανίζει κάποιο πρόβλημα. Υπάρχει περίπτωση όμως να το βγάλω και να λειτουργεί το κινητό όπως είναι κατασκευασμένο??

(Αν απεγκαταστήσω το Nova Launcher λογικά θα εχω θέμα,ε??) Πρέπει να βάλω κάποια άλλη Rom ?

Θα εκτιμούσα την απάντηση σας και συγγνώμη για την εννόχληση. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απλά κλείνει, δεν μου λέει τίποτα....!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει Λογκ Φάιλ, να λέει τι αλλάξει από την προηγούμενη;

Κάτι πρέπει να κάνουμε όμως είναι σημαντική απώλεια !!!! ;););)

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...