Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα. Λεω να βαλω τη row rom μεσω sp flash tool και εxω δυο ερωτησεις αν καποιος μπορει να βοηθησει.

 

α) Δουλευει το 4G και στις δυο καρτες σιμ οπως τωρα στην androium?

 

β) Τα Ota updates θα γινουν αυτοματα η πρεπει με καποιο τροπο να τα περασω?

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ερώτηση ξανά...πως παραγγέλνετε?? μεσω paypal ?? γιατί πειραιώς κάρτα δεν δέχεται και προσπαθεί και ένας φίλος και δεν έβγαλε άκρη

Ευχαριστω!!!

Μόνο μέσω paypal , αλλά έχει μια διαδικασία. Πρέπει να σου στείλει ένας δικός σου (ή ο ίδιος αν κάνεις και άλλον λογαριασμό paypal με διαφορετική κάρτα) με την επιλογή send money και με αυτόν τον τρόπο σου μπαίνουν τα χρήματα στο balance της paypal και έτσι μπορείς να κάνεις αγορές, βέβαια σου κρατάει η paypal 3,5%(μικρό το κακό).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη στο needrom γινεται χαμος με τις miui μηπως μπορειτε να μου πειτε ποια θεωρειτε καλυτερη για να δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

ποσοστο της μπαταριας μονο με εφαρμογη εμφανιζεται στη μπαρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

vickmall δεχεται ολες τις καρτες,εγω απο εκει το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη στο needrom γινεται χαμος με τις miui μηπως μπορειτε να μου πειτε ποια θεωρειτε καλυτερη για να δοκιμασω?

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ποσοστο της μπαταριας μονο με εφαρμογη εμφανιζεται στη μπαρα?

 

Για ποια ρομ μιλας; Γενικα παντως στις περισσοτερες οταν στις ρυθμισεις πας battery σου εχει επιλογη να τικαρεις για να δειχνει ποσοστο... Αν δεν ειναι εκει δες και στο display...

 

@dedalos80 Ευχαριστω για την προταση της ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Nέα έκδοση snap it ,με μια γρήγορη ματιά αρκετά πιο γρήγορη απο την παλιότερη έκδοση.Οποιος ενδιαφέρεται απο εδώ

 

https://www.dropbox.com/s/q5lar9vgp5fs2wj/LenovoCamera.zip?dl=0

 

Μερικές εικόνες.

https://www.dropbox.com/sh/rzv8w23zttszu8b/AABWJOqCvfHuiHPm0EGDGrNwa?dl=0

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Nέα έκδοση snap it ,με μια γρήγορη ματιά αρκετά πιο γρήγορη απο την παλιότερη έκδοση.Οποιος ενδιαφέρεται απο εδώ

 

https://www.dropbox.com/s/q5lar9vgp5fs2wj/LenovoCamera.zip?dl=0

 

Μερικές εικόνες.

https://www.dropbox.com/sh/rzv8w23zttszu8b/AABWJOqCvfHuiHPm0EGDGrNwa?dl=0

Την κατέβασα και ενω κάνει εγκατάσταση σταματάει και λέει ή εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.... Ξέρεις μήπως γιατί??

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και ενω κάνει εγκατάσταση σταματάει και λέει ή εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.... Ξέρεις μήπως γιατί??

 

Πως την έκανες εγκατάσταση.Απλα κάνεις unzip to αρχείο και εγκατάσταση το apk . Ποιά Rom έχεις και ποιά έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

πως τη φλασαρουμε?εχει κανονικα ελληνικα μεσα??

 

Μέσω twrp. Κανείς τα wipes κτλ. Εκτός αν έχεις φορεμένη άλλη lemonade (32,37,40,44) πέρασε τη με flashify.Εχει ελληνικά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά!Να ρωτήσω,κάποιος/α που να έχει πάρει το Lenovo K3 Note από GearBest υπάρχει?Αν ναι,εντυπώσεις/παράπονα από το site και από την ίδια την συσκευή???Ευχαριστώ!!!!!!!!

 

 

Εγώ δεν έχω μένει ευχαριστημένος από εκεί.

Μου έστειλαν άλλο προϊόν από αυτό που είχα παραγγείλει!!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.μετά από 5 χρόνια με ένα νοκια 5230 και 6 μήνες με ένα μεταχειρισμένο samsung galaxy 1 επιτέλους αγόρασα καινούριο τηλέφωνο:p από ελληνικό μαγαζί. εννοείται πως δεν έχει καμία σχέση με όλα τα προηγούμενα τηλέφωνα. Έχω μερικές παρατηρήσεις-ερωτήσεις και συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ,απλά είναι ατελείωτα για να τα διαβάσω όλα.

1. Το τηλέφωνο είναι ένα μείγμα ελληνικών και αγγλικών με ολίγα κινέζικα μέσα. Γνωρίζουμε πώς θα έχουμε μόνο ελληνικά και αν αυτό είναι εφικτό;

2. Πήγα να βάλω τα παλιά μου ακουστικά του galaxy να ακούσω ράδιο αλλά τζίφος. Δεν άκουγα σχεδόν τίποτα. Χρειάζομαι τα δικά του ακουστικά;

3. Στα μηνύματα δεν έχει ελληνική διόρθωση των λέξεων κοινώς το T9.κάτι μου ξέφυγε;

4. Στην αρχική σελίδα εκεί που μου έβγαλε μια μπάρα με την πόλη και την θερμοκρασία δεν μπορώ με τίποτα να βάλω Αθήνα. έχει προεγκατεστημένες κάτι κινεζιές.

 

αν μου ξέφυγε κάτι θα επανέλθω:) ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και ενω κάνει εγκατάσταση σταματάει και λέει ή εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.... Ξέρεις μήπως γιατί??

 

Πως την έκανες εγκατάσταση.Απλα κάνεις unzip to αρχείο και εγκατάσταση το apk . Ποιά Rom έχεις και ποιά έκδοση.

 

Ουτε σε μένα ολοκληρώνει την εγκατάσταση!

Androium 5 έχω και δεν είχα ποτέ πριν τέτοιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μία βοήθεια αν είναι εύκολο. Νέος χρήστησ του τηλ. προ τριμήνου κατάφερα να εγγαταστήσω μετα κόπων και βασάνων την Androium 5, τώρα προσπαθώ να εγγαταστήσω αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/. Κάθε φορά που κάνω εγγατάσταση με το TWRP ΚΑΙ ΚΆΝΩ REBOOT δεν καταφέρνω κατι, κολάει το τηλ στην αρχική οθόνη LENOVO τι κανω λάθος;
:up:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μία βοήθεια αν είναι εύκολο. Νέος χρήστησ του τηλ. προ τριμήνου κατάφερα να εγγαταστήσω μετα κόπων και βασάνων την Androium 5, τώρα προσπαθώ να εγγαταστήσω αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/. Κάθε φορά που κάνω εγγατάσταση με το TWRP ΚΑΙ ΚΆΝΩ REBOOT δεν καταφέρνω κατι, κολάει το τηλ στην αρχική οθόνη LENOVO τι κανω λάθος;

Πειμενες κανα 10λεπτο για το πρωτο boot ή οχι;

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μία βοήθεια αν είναι εύκολο. Νέος χρήστησ του τηλ. προ τριμήνου κατάφερα να εγγαταστήσω μετα κόπων και βασάνων την Androium 5, τώρα προσπαθώ να εγγαταστήσω αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/. Κάθε φορά που κάνω εγγατάσταση με το TWRP ΚΑΙ ΚΆΝΩ REBOOT δεν καταφέρνω κατι, κολάει το τηλ στην αρχική οθόνη LENOVO τι κανω λάθος;

πρεπει να περιμενεις 10 λεπτα ισως και λιγο παραπανω για το πρωτο boot..δεν νομιζω να κανεις κατι λαθος απλα κανε λιγο υπομονη και θα δεις οτι θα ανοιξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.μετά από 5 χρόνια με ένα νοκια 5230 και 6 μήνες με ένα μεταχειρισμένο samsung galaxy 1 επιτέλους αγόρασα καινούριο τηλέφωνο:p από ελληνικό μαγαζί. εννοείται πως δεν έχει καμία σχέση με όλα τα προηγούμενα τηλέφωνα. Έχω μερικές παρατηρήσεις-ερωτήσεις και συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ,απλά είναι ατελείωτα για να τα διαβάσω όλα.

1. Το τηλέφωνο είναι ένα μείγμα ελληνικών και αγγλικών με ολίγα κινέζικα μέσα. Γνωρίζουμε πώς θα έχουμε μόνο ελληνικά και αν αυτό είναι εφικτό;

2. Πήγα να βάλω τα παλιά μου ακουστικά του galaxy να ακούσω ράδιο αλλά τζίφος. Δεν άκουγα σχεδόν τίποτα. Χρειάζομαι τα δικά του ακουστικά;

3. Στα μηνύματα δεν έχει ελληνική διόρθωση των λέξεων κοινώς το T9.κάτι μου ξέφυγε;

4. Στην αρχική σελίδα εκεί που μου έβγαλε μια μπάρα με την πόλη και την θερμοκρασία δεν μπορώ με τίποτα να βάλω Αθήνα. έχει προεγκατεστημένες κάτι κινεζιές.

 

αν μου ξέφυγε κάτι θα επανέλθω:) ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλορίζικο φίλε μου.

 

1. Υπάρχουν πολλές ρομ για τη συσκευή η κάθε μια έχει τα υπέρ και τα κατά.

Μάλλον έχεις κάποια VIBEUI ST έκδοση η οποία είναι με ελληνική γλώσσα άλλα όχι όλα τα μενού.

Κανε εγγραφή στο needrom και δες τι παίζει.

2. Δεν χρειάζονται ειδικά ακουστικά.

3. Κατέβασε κάποιο πληκτρολόγιο της αρεσκείας σου πχ. sweeftkey το οποίο έχει ελληνικό λεξικό.

4. Είναι πρόβλημα της εφαρμογής... κατέβασε κάποια άλλη εφαρμογή καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μία βοήθεια αν είναι εύκολο. Νέος χρήστησ του τηλ. προ τριμήνου κατάφερα να εγγαταστήσω μετα κόπων και βασάνων την Androium 5, τώρα προσπαθώ να εγγαταστήσω αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/. Κάθε φορά που κάνω εγγατάσταση με το TWRP ΚΑΙ ΚΆΝΩ REBOOT δεν καταφέρνω κατι, κολάει το τηλ στην αρχική οθόνη LENOVO τι κανω λάθος;

εγώ θα σου πρότεινα να περάσεις το cwm αντί του TWRP και να περάσεις τη ρομ με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Nέα έκδοση snap it ,με μια γρήγορη ματιά αρκετά πιο γρήγορη απο την παλιότερη έκδοση.Οποιος ενδιαφέρεται απο εδώ

 

https://www.dropbox.com/s/q5lar9vgp5fs2wj/LenovoCamera.zip?dl=0

 

Μερικές εικόνες.

https://www.dropbox.com/sh/rzv8w23zttszu8b/AABWJOqCvfHuiHPm0EGDGrNwa?dl=0

 

Εκανα μαμακιακαι εγκαταστησα την εφαρμογη :mad:...εξηγουμε

Αφου τελειωσε η εγκατασταση και ανοιξα την καμερα ειδα οτι δεν βλεπω της προγουμενες εικονες,σαν να μην εχω τραβηξει καμια μεχρι τωρα.Απο την μπροστινη καμερα (μονο εκει υπαρχει )παταω το κουμπι για της ρυθμισεις (γραναζι) και αμεσως μου βγαινει μηνυμα οτι η καμερα δεν επικοινωνεί με το τηλεφωνο και κλεινει η εφαρμογη τελειως.

Δεν μπορω να τραβηξω καμερα καθολου,και το απογευμα εχω να παω σε παιδικο παρτη ως δευτερος :rolleyes: φωτογραφος .

Υπαρχει πουθενα παιδια να κατεβαζω την προηγουμενη εκδοση της καμερας η τα εκανα σκ@τ#.

Παρακαλω μια γρηγορη απαντηση ...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για δευτερος φωτογραφος για αρχη μην πας με το κντ αλλα με κανονικη καμερα...

Εχεις δοκιμασει να κανεις απεγκατασταση της εφαρμογης; αν το κανεις δεν επανερχεται η δικια του;

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για δευτερος φωτογραφος για αρχη μην πας με το κντ αλλα με κανονικη καμερα...

Εχεις δοκιμασει να κανεις απεγκατασταση της εφαρμογης; αν το κανεις δεν επανερχεται η δικια του;

 

Φιλε μου η καμερα του κινητου μου ειναι καλυτερη απο την Nikol που εχω.

Εκανα πριν απο λιγο απεγκατασταση (κατα λαθος ) και με επανακ του τηλεφωνο γυρισε παλι εκει.Και αν καταλαβα καλα αυτην που εδωσε ο φιλος ειναι η τελευταια εκδοση (αναβαθμιση)της καμερας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας αν κ οπως βλεπω οι γνωμες για το GearBest διιστανται,αλλοι λενε οτι ειναι καλο αλλοι οτι "καηκαν"!Να ρωτησω τωρα κατι αλλο.Παραγγειλα το Lenovo K3 Note τελικα απο το GearBest σε μαυρο τιμη 147ευρω(πληρωσα με mastercard) κ μετα απο μερικες ωρες το εριξαν 32ευρω κατω,το λευκο χρωμα ομως.Ηθελα να ρωτησω αν γινεται να ακυρωσω την αρχικη παραγγελια μου κ να παρω το λευκο που ειναι κ πιο φθηνο.Το υπολοιπο ποσο που απομενει να παρω κατι αλλο π.χ αξεουαρ.Αν γνωριζει κανεις ας απαντησει!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μαμακιακαι εγκαταστησα την εφαρμογη :mad:...εξηγουμε

Αφου τελειωσε η εγκατασταση και ανοιξα την καμερα ειδα οτι δεν βλεπω της προγουμενες εικονες,σαν να μην εχω τραβηξει καμια μεχρι τωρα.Απο την μπροστινη καμερα (μονο εκει υπαρχει )παταω το κουμπι για της ρυθμισεις (γραναζι) και αμεσως μου βγαινει μηνυμα οτι η καμερα δεν επικοινωνεί με το τηλεφωνο και κλεινει η εφαρμογη τελειως.

Δεν μπορω να τραβηξω καμερα καθολου,και το απογευμα εχω να παω σε παιδικο παρτη ως δευτερος :rolleyes: φωτογραφος .

Υπαρχει πουθενα παιδια να κατεβαζω την προηγουμενη εκδοση της καμερας η τα εκανα σκ@τ#.

Παρακαλω μια γρηγορη απαντηση ...

 

Η μακακια μου εχει και συνεχεια.

Τωρα εσβησα τελειως την εφαρμογη --φωτογραφικη μηχανη --- με αποτελεσμα να μην εχω τελειως.

Κατεβασα δυο τρεις εφαρμογες αλλα καμια μου αρεσε ,και μαλιστα μερικες ειχαν και περιορισμο μεγεθος φωτογραφιας.

Μπορει καποιος να μου στηλει ενα λιγκ με την εφαρμογη (εργοστασιακη) φωτογραφικη μηχανη,η να με βοηθησει με καποιο αλλον τροπο?

 

VIBEUI_V2.5_1522.1_ST_K50-T5_ROW_CUOCO92 , αυτην ειναι η εκδοση που εχω επανω....

Ασχετο ειναι λιγο παλια η κανω λαθος?αξιζει να την αλλαξω?

Edited by gkarabid
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...