Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο όσες έχω δοκιμάσει ίσως η καλύτερη. Το LED δουλεύει κανονικά για όλες τις εφαρμογές.

 

Όμως:

 

Επαφές ταξινομημένες με το επώνυμο ξέχνα το. Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή και ακόμα και εφαρμογή να κατεβάσεις δεν παίζει εκτός από μερικές που έχουν δικό τους τρόπο εμφάνισης και το κάνουν αλλά δεν βρήκα καμιά που να μου αρέσει για να την κρατήσω. Πολύ Old fashioned για το Lollipop

 

Με λιγοστό φως καλύτερα να μην βάζεις φλας μιας και βγαίνουν πιο σκοτεινές με φλας παρά χωρίς. Αν εδώ κάποιος ξέρει κανένα fix με έσωσε.

 

Αν θες λειτουργία 2G Only για να μην τρως την μπαταρία τότε αυτό το κάνεις είτε μέσα από το Engineering Setings ή κατεβάζεις μια εφαρμογή Switch Network type

 

Υπάρχει και η προηγούμενη 5.0 του Ιταλού που τα παραπάνω δουλεύουν σωστά αν θες να δοκιμάσεις. Η κάμερα είναι λίγο σκοτεινή αλλά όχι τόσο όσο στην 5.1

 

Καταλαβα τιποτα και καμια ρομ δεν ειναι τελεια δηλαδη :P Ε νταξ σε αυτο μονο αυτο με την καμερα με προβληματισε λιγο να σου πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταλαβα τιποτα και καμια ρομ δεν ειναι τελεια δηλαδη :P Ε νταξ σε αυτο μονο αυτο με την καμερα με προβληματισε λιγο να σου πω την αληθεια
οι βασικές διαφορές είναι το led και το double tap. Όποιος θέλει αυτά πάει αναγκαστικά σε vibeui rom (που έχει μεν η καθεμία κάποια μείον αλλά βρίσκεις αυτή που σου ταιριάζει καλύτερα, δηλαδή τα μείον της να μην σε απασχολούν ιδιαίτερα). Από την άλλη μεριά, όποιος δεν καίγεται για led και double tap πάει σε aosp rom όπου εκεί όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν ρολόι. Αυτός είναι και ο λόγος που επελεξα aosp. Μου αρέσει το double tap αλλά το αντάλλαξα χωρίς δεύτερη σκέψη για μια aosp ρομ που όλα δουλεύουν όπως πρέπει. Την βάζεις και ησυχάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τιποτα και καμια ρομ δεν ειναι τελεια δηλαδη :P Ε νταξ σε αυτο μονο αυτο με την καμερα με προβληματισε λιγο να σου πω την αληθεια

 

Δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην κάμερα. Αν προσέξεις που θα κάνεις focus μπορείς να βγάλεις κάτι καλύτερο. To LED και το double tap είναι σημαντικά για κάποιους. Επίσης η συγκεκριμένη ROM κάνει σβήσιμο οθόνης αν κάνεις tap πάνω δεξιά που είναι το ίδιο βολικό όσο και το double tap.

Εγώ ακόμα δοκιμάζω. Εχω περάσει μέσα 4 ROM, έχω πάρει backup αφού έβαλα μερικές εφαρμογές και κάνω συνέχεια restore για να δοκιμάζω. Το restore βολεύει από το να κάνεις flash και να περιμένεις το πρώτο άναμα και επίσης δεν χρειάζεται σετάρισμα κάθε φορά.

Edited by mich
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατεβασα το rootchecker κ μου δειχνει οτι δεν εχει γινει σωστο ρουταρισμα..

Εχω βρει στο youtube αυτο το βιντεο:

που λεει πως γινεται, γιατι δεν ειμαι σχετικος με αυτα. Ποια ειναι η γνωμη σου? Εναλλακτικα εχεις καποιον αλλον τροπο να μου προτινεις? Και οταν το κανω θα ειναι ολα οκ ή θα πρεπει μα κανω κ αλλες ρυθμισεις?

Σ'ευχαριστω για τη βοηθεια σου

καλο ειναι το βιντεο,οταν το ρουταρεις και βαλεις μια custom rom θα ειναι αψογο.εγω εχω την vibeui 3 1544 lemonade.αλλα δεν εχει ελληνικα.του ιταλου εχει αρκετα ελληνικα και ειναι ιδιας φιλοσοφιας .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Το κινητό δεν έχει ελληνικό λεξικό, οπότε δεν μπορεί να δουλέψει το Τ9. Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-indian-stock-rom-ota-enabled/

Καλημερα παιδια η ινδικη εχει ελληνικα?ειναι καλη?

Καλήμερα!!

Ή ινδική είναι όπως το αγοράζεις από ένα ελληνικό μαγαζί το κινητό αλλά είναι παρά μα παρά πολύ αργή και εμένα μου κολλούσε συνέχεια....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Το κινητό δεν έχει ελληνικό λεξικό, οπότε δεν μπορεί να δουλέψει το Τ9. Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ!

Μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή που έχει όλες τις γλώσσες.. Μια λέγεται πχ SwiftKey

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!

Ή ινδική είναι όπως το αγοράζεις από ένα ελληνικό μαγαζί το κινητό αλλά είναι παρά μα παρά πολύ αργή και εμένα μου κολλούσε συνέχεια....

 

Κι εγω το περιμενω αυτες τις μερες απ'εξω ομως,οποτε θα δω τι θα φοραει,απλα ψαχνω για αλλαγη ρομ οπως διαβαζω εδω,για να αποφυγω τις κινεζιες που θα εχει,θα δουμε,να σαι καλα ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

έχει κολήσει καλά σε όλη την οθόνη? την ίδια που πήρα εγώ , από τις δύο άκρες πάνω δεν έκατσε καλά όσες φορές και αν την ξανατοποθέτησα , μέχρι που στο τέλος την έσπασα!

 

sorry, μολις είδα το μηνυμά σου! Ναι κόλλησε μια χαρά χωρίς καμία προσπάθεια, και χωρίς κανένα πρόβλημα! Την πήρες απο το eshop τους ή απο eBay; Ο λογος που τη πηρα απο το eshop και την πληρασα ακριβότερα ήταν επειδη το ebay είναι γεμάτο με fakes!

Link to comment
Share on other sites

sorry, μολις είδα το μηνυμά σου! Ναι κόλλησε μια χαρά χωρίς καμία προσπάθεια, και χωρίς κανένα πρόβλημα! Την πήρες απο το eshop τους ή απο eBay; Ο λογος που τη πηρα απο το eshop και την πληρασα ακριβότερα ήταν επειδη το ebay είναι γεμάτο με fakes!

την πήρα από το vickmall http://www.vickmall.com/high-quality-bepak-9h-tempered-glass-screen-protector-for-lenovo-k3-note.html

έχει πολύ καλή αίσθηση στο άγγιγμα ήταν τέλεια αλλά όπως είπα δεν μπόρεσα να εφαρμόσω καλά τις δύο επάνω άκρες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το περιμενω αυτες τις μερες απ'εξω ομως,οποτε θα δω τι θα φοραει,απλα ψαχνω για αλλαγη ρομ οπως διαβαζω εδω,για να αποφυγω τις κινεζιες που θα εχει,θα δουμε,να σαι καλα ευχαριστω για την απαντηση

Εγώ έχω καταλήξει στην androium 5 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος μπορώ να πω!!! Άντε με το καλο να σου έρθει....;)

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας, Τα παρακάτω eshop είναι αξιόπιστα ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

everbuying

στα 124€

vickmall

στα 145€

Οι τιμή που το έχουν είναι καλή?

 

Ευχαριστώ

 

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας, Τα παρακάτω eshop είναι αξιόπιστα ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

everbuying

στα 124€

vickmall

στα 145€

Οι τιμή που το έχουν είναι καλή?

 

Ευχαριστώ

 

:)

Το vickmall σίγουρα είναι αξιόπιστο και πολλοί το έχουν προμηθευτεί από εκεί. Εγώ το πήρα από εδώ http://www.dealsmachine.com/best_245697.html

( υπολόγισε συν 10 ευρω μεταφορικά) . Το site το συστήνω ανεπιφύλακτα , έχω κάνει πολλές αγορές εδώ και τρία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παιδιά γίνεται να κάνετε έναν αναλυτικό οδηγό πως τα φτιάχνουμε όλα αυτά δηλ. root και όλα τα υπόλοιπα ή αν υπάρχουν βιντεάκια στα ελληνικά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αρα κανω το root and istail custom cwm recovery ,,,, που λεει το βιντεο βημα βημα!! μετα κανω εγκατασταση κ την cystom rom του ιταλου,, αν σου ειναι ευκολο να μου γραψεις πια ειναι αυτη η cystom rom εδω μεσα ? για να μην κανω λαθος εγω αλλη rom,,, κ απο που την κατεβαζω ? απο το play store ? η απο αλλου ? μετα βαζω κ μια πολυγλωσση που μου ειπες οπως αυτη την ,,,,swiftkey,,,που ειδα εδω μεσα αν ειναι καλη ? να φυγουν η κινεζιες,, απο το play store κ αυτη ? ,,, κ μετα ειναι ολα οκ? χρειαζετε μετα που θα τα κανω ολα αυτα να κανω κ κλεισιμο του τηλ κ να το ξανανοιξω ? για να ειμαι οκ ,, η οχι? Σε ζαλισα λιγο αλλα δεν ξερω και πολλα κ για να μην κανω ρωταω διαφορα!!! κ παλι σε ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/MwdU/JTbW2peMt

 

1. Russified all that was possible on the basis of developments on the Rusiko A5.1_v1.0.6

2. vycheschena kitayschina

3. launcher, the coup regime and the regime of "Do Not Disturb" taken from the vulgar firmware.

4. modem is replaced by a version of 1544dev

5. Chinese browser replaced by Dolphin

6. Added video player on s121 (because of the fight with Chinese firmware virus remained entirely 7ez video player, so ...)

7. Added standard topics from ROW

8. Ruth and preinstalled franca (franca updated)

9. Chinese zavirusovanoe FM Radio replaced the normal

10. Added LenovoMusic

11. Replaced setup menu calls a version of 1535dev to return ubrany manufacturer options.

12. Integrated patch blackout throttling of Tehnik_970 (brake nebudut games)

13. Integrated CPU frequency menu for developers from Tehnik_970

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Πωλείται lenovo k3 note αγορασμένο τον 09/2015, σε κατάσταση ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ, με 2ο καπάκι σε μαύρο χρώμα, το πρώτο είναι σε άσπρο . Το τηλέφωνο φοράει την Ινδική rom και παίζει άψογα. Είναι αγορασμένο απο minideal απο ελλάδα, φοράει tempered glass και δινονται και 2 θηκες. Τιμή στα €150.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου αποστείλει email.

 

Ευχαριστώ

Με ενδιαφερει το κινητο. Απου εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλήξει στην androium 5 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος μπορώ να πω!!! Άντε με το καλο να σου έρθει....;)

 

Σε ευχαριστω να'σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

την πήρα από το vickmall http://www.vickmall.com/high-quality-bepak-9h-tempered-glass-screen-protector-for-lenovo-k3-note.html

έχει πολύ καλή αίσθηση στο άγγιγμα ήταν τέλεια αλλά όπως είπα δεν μπόρεσα να εφαρμόσω καλά τις δύο επάνω άκρες

 

Γι αυτο έβαλα link απο που το πήρα και ποιο πήρα ;) Κι εγώ είχα δοκιμάσει άλλο πριν αλλά δεν είχε καμία σχέση με αυτο... Η διαφορά είναι τεράστια στη ποιότητα. Η μέρα με τη νύχτα... Σε κάθε περίπτωση το συνιστώ ανεπιφύλαχτα! Τώρα είμαι σε αναζήτηση θήκης γιατί θέλω κάτι λιγότερο bulky, έχω αυτη, από την οποία είμαι πολυ ικανοποιημένος αλλά είναι λιγο μεγάλη και είμαι ανάμεσα στην IMAK Cowboy, την Nillkin super frosted shield, και την Nillkin Sparkle. Τις έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο vickmall μου ειχαν στειλει δωρο μια Η4 tempered η οποια ειναι αρκετα καλη.

Ειναι πιο λεπτο απο το Η9 και ειναι αρκετα σκληρο.

Το μονο μειον του συγκεκριμενου οτι κραταει απο τα δαχτυλα τη λιπαροτητα αρκετα.

Μενουν δηλαδη οι δαχτυλιες αρκετα και θελει καθαρισμα με πανακι.

Link to comment
Share on other sites

Την Νιλλκιν την τελευταία την έχω εγώ τώρα, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ως τώρα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο vickmall μου ειχαν στειλει δωρο μια Η4 tempered η οποια ειναι αρκετα καλη.

Ειναι πιο λεπτο απο το Η9 και ειναι αρκετα σκληρο.

Το μονο μειον του συγκεκριμενου οτι κραταει απο τα δαχτυλα τη λιπαροτητα αρκετα.

Μενουν δηλαδη οι δαχτυλιες αρκετα και θελει καθαρισμα με πανακι.

 

Έτσι ήταν το προηγούμενο που ειχα και ήταν πολύ λεπτό σε σημείο που λύγιζε, αυτό είναι πολυ σκληρό και δε λυγιζε οταν το δοκιμασα πριν το βάλω! Επίσης δεν έχω κανένα θέμα με δαχτυλιές! Θα σταματήσω να λεω όμως γι αυτη γιατι αγγίζω τα όρια της διαφήμισης :lol:

 

Την Νιλλκιν την έχω εγώ τώρα, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ως τώρα

 

Ποια απο τις 2; super frosted ή Sparkle :)

Άστο, τώρα το δα ότι εννπείς την Sparkle - σωστά;

Θέλει κάποιο app για να παίξει το παραθυράκι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

εχω το κινητο εδω και περιπου 2.5 βδομαδες, γενικα παρα πολυ ευχαριστημενος. Εχω ενα θεματακι μονο, ακομα δεν εχω βρει λυση αν και δεν εχω προλαβει να ασχοληθω οσο ηθελα. Και στην vibeui 1445 lemonade και στην androium 5.1 καμια φορα πεφτουν παρα πολυ τα fps στη καμερα (οποιοδηποτε αππ με καμερα, ειτε φωτογραφια ειτε video) και στην αναπαραγωγη video (και αυτο απο οποιδηποτε αππ). Οταν λεω πεφτουν τα fps δεν εννοοω λογο φωτισμου, εννοοω οτι κουναω το κινητο δεξια αριστερα και η εικονα αλλαζει μετα απο 3-4 δευετερολεπτα.

 

στην αρχη νομιζα οτι γινεται τυχαια, αλλα τις 2 τελευταιες μερες παρακολουθω τις διεργασιες με το cool tools και την επιλογη απο το dev tools και ειδα οτι αυτο γινεται οταν τρεχει η διεργασια "logd", συνηθως τρεχει χωρις προβλημα αλλα καθε τοσο για 1-2 λεπτα χρησιμοποιει μονη της σχεοδν ολο το cpu .... εχει κανεις καμια ιδεα?

 

screenshot εδω http://i78.photobucket.com/albums/j97/nndth/Screenshot_2015-11-24-09-10-20.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...